Nervy z práce v 7tt. Mám jít na nemocenskou?

bibianca
9. říj 2013

Ahoj holky, potřebuji radu jsem v 7 tt těhu. Šéf o ničem ještě neví, ale začínám uvažovat o rizikovém těhu. Dr. už mi neschopenku nabízel, jelikož už jednou se to nepovedlo. Odmítla jsem, ale teď když se dívám na výplatu tak je mi do breku. Dělám ve firmě už 6 let.. První jsem byla na místě asistentky, tam mě výplata rostla každý měsíc. Loni jsem byla přesunuta na místo účetní a mám takový dojem, že pořád klesá... Vzhledem k mému stavu by to byla vhodná příležitost utéct, ale štve mě to. Nechce se mi sedět doma a čekat.. navíc peníze potřebujeme.... Už mě to jednání tady NEBAVÍ. Co mi poradíte?

maivo1
9. říj 2013

ahoj, ty brďo tohle je fakt těžký ☹ já u prvního šla hned na rizikový, protože jsem měla blbou práci, celý dny jsme jezdili po republice, nepřespávali doma, prostě jsem byla pekelně unavená....te´d u druhýho jsem v kanclu a nejradši bych odsud šla rovnou rodit 😀 mám skvělé kolegy, super šéfi, prostě parádička. Jak jsem byla porpvé doma, přibrala jsem přes 30 kg...jsem se málem unudila k smrti 😀 i z toho bych měla teď strach, už nemůžu tolik přibrat 🙂 no myslím, že jestli ti práce dělá nervy, tak bych se na to vyprdla a zůstala bych doma, za to to nestojí, ale jak píšeš, zas ty peníze ☹ ani nevím kolik se teď na nemocenský bere...je to fakt těžký ☹

cital
9. říj 2013

Já na tvém místě bych ještě vydržela....jak píšeš...peníze se budou hodit. Já to mám v práci taky někdy dost šílené, buď je toho strašně hodně, anebo nic...a upřímně se bojím, že na mě padne nějaká šílená zakázka a já to nebudu zvládat s nervama. Začínám odpočitávat měsíce do porodu 🙂.

leni78
9. říj 2013

Sla bych na nemocenskou.

suzief
9. říj 2013

šla bych na nemocenskou a zkusila si najít brigádu z domu nebo něco podobného

paracka
9. říj 2013

@bibianca ahoj, já jsem pracovala jako operátorka call centra jedné pojišťovny a hned jak se mi potvrdilo těhu a viděla jsem srdíčko malého tak jsem šla na rizikové. práce na směny a dojíždění sice v jednom městě ale skoro hodinu. miminko bylo hodně vytoužené a nelituju toho že jsem šla na neschopenku. navíc na mě ani jednou nedošla kontrola (jsem z Brna). vycházky jsem měla první jen 4 hod. a pak jsem si je nechala po 3. měsíci protáhnout na maximálních 6 hod.
být na tvé místě jdu hned na PN.

sonka.77
9. říj 2013

@bibianca jak ti může výplata každý měsíc růst a nebo klesat? Nemáš smlouvu, ve které je stanovena? Nebo máš nějak velkou pohyblivou složku (což je teda u účetních neobvyklé)? Pokud peníze potřebujete, tak se uklidni a pracuj dál, hledat si teď jinou práci by nebylo moc výhodné.

andy80
9. říj 2013

Jako účetní bych dělala do konce, není to náročná práce. Dělala jsem provozní hotelu a dělala jsem do poslední chviličky při obou dětech. Nervy tam někdy taky byly, ale vůbec to na nic nemělo vliv. Lepší než se nervovat z nedostatku peněz 😉 . Těhotenství jsem nebrala jako nemoc.

bibianca
autor
10. říj 2013

Děkuji Vám všem za názory. K tomuto dotazu by mě však zajímala docela důležitá otázka. Vzhledem k tomu, že mě nemá kdo zaskakovat mám pořád ještě k dnešnímu dni dost dovolené. Myslíte, že je dobré si dovolenou vybrat, ještě před nástupem na nemocenskou. Rozhodla jsem se asi tak, že budu makat do prosince. Do práce jezdím vlakem 2 hodiny cesty. Až napadne sníh a propuknou chřipky, tak by mi to nestálo za to... Jak říkám za dobrotu na žebrotu. Minule když jsem byla na neschopence, tak jsem jela šéfovi ještě s něčím pomoct. Jsem prostě hňup 😒

jesspa
10. říj 2013

Ahoj,
jsem na tom podobně. Já jsem v 11tt. Ještě dálkově studuji a mám práci. Pracuji u bot. Je to náročná práce, od rána do večera musíme stát, pokud chodí nové zboží, neustále přesouváme celý obchod, do toho už je podzim a příprava na zimu, takže krabice jsou těžké a váží okolo 25 kg. Celou dobu mi přetrvávají každé ráno nevolnosti a teď jsem se dozvěděla, že mám nejspíš zánět (močáku nebo ledvin). Rozhodla jsem se jít na nemocenskou a vycházky mám od 13:00 - 19:00, takže zatím vše v pohodě. Určitě budu aktivní, takže procházky a nějaké cvičení 🙂. Volný čas můžeš využít pro přípravy pokojíčku a výbavičku na miminko 🙂. Budeš vědět, že je vše v pořádku 🙂 Ale jen ty musíš vědět, co jsi schopná podstoupit 🙂 Těhotenství není nemoc, ale přece jen ho máme každá jiné 🙂

bibianca
autor
10. říj 2013

@jesspa Moc hezky jsi to napsala. Taky studuji dálkově a zrovna mi termín porodu vychází 14 dní před státnicema, tak snad to nějak dám. Kdo nic nezkusí, nic nemá. S nakupováním bych chtěla začít cca kolem Vánoc, abych potom měla dost času na učení.. 😉

bibianca
autor
10. říj 2013

Krom toho všeho asi budu mít plánovaný císař. Bojím se toho, že nebudu moct kojit. Budu trvat na tom abych do dvou hodin od porodu dostala dítě k prsu. Jinak možná přemýšlím, že bych to riskla přirozeně, ale to bych pak mohla mít komplikace celý život. Mohla, ale nemusela... Nevím, co je lepší...

andy80
10. říj 2013

@bibianca jsi 7tt a už máš plánovaný císař? Můžu se zeptat kvůli čemu? Přijde mi docela brzo od doktorů dělat takovéto závěry.

bibianca
autor
10. říj 2013

Jsem po vazne nehode a mela jsem zlomenou panev... takze to mam proste dany... a navic... mam neurolog. peoblemy a posledne kdyz jsem se dr. ptala tak to zjistovala... ☹ ale ja bych radsi prirozene... pac se bojim toho kojeni atd...
@andy80

andy80
10. říj 2013

@bibianca aha, tak to je mi líto, přeju hodně štěstí a ať těhu probíhá jak má. Jinak neboj, spousta holek kojila i po císaři.

ninive211
10. říj 2013

@andy80 někdo má fakt holt indikace na císaře...zrovna ty problémy s pánví vidím teda jasně ☹ Já měla zase v minulosti hodně vysoké dioptrie a kdysi ve druhé třídě kvůli tomu skleroplastiku, od malička jsem od pediatra slýchávala, že mě 100% čeká v případném těhotenství císař, takže jsem s ním byla i smířená. Pak jsem tady zase četla, že dneska už skleroplastika automaticky indikací na císaře není a že se dá rodit i přirozeně...já jsem teda strašnej strašpytel co se týče bolesti, takže sekce by mi ani nějak nevadila (chápu, že je to operace jako každá jiná, zásah do těla, rekonvalescence atd. a počítám s tím), tak jsem se byla teď ptát očaře - automaticky to nedávají, ale já mám na rohovce asi nějakou vadu nebo něco (jsem 7 let po laseru a něco malinko mi tam zůstalo, ale přístroje mi měří strašné hodnoty z nějakého neznámého důvodu, prostě tam na tom oku nějaká jizva nebo co) a že z toho důvodu by v MÉM případě pro toho císaře i byl.

@bibianca Jinak odpovím ještě na úvodní otázku: já jsem také účetní, z povahy práce vlastně ne moc rizikové povolání, kancelářské, v teplíčku...je pravda, že tam může být ten stres (hlavně když jsou závěrky a tak), ale to bych jako hlavní problém neviděla; já vidím problém v tom, že píšeš, že dojíždíš do práce dvě hodiny...ví toto doktorka? Kolegyně také dojížděla do Brna až z České Třebové!!! (ale ECčkem, takže tak hoďku a půl) a Dr. jí pohrozil, že buď si vymíní práci z domu a do kanclu bude dojíždět třeba jen jednou týdně anebo že ji okamžitě posílá na neschopenku. Takže asi tak. Ségra dojíždí do práce z Boskovic do Brna, taky přes hodinu a Dr to taky neviděla moc ráda, naštěstí ona tak dva dny v týdnu přespává v Brně u našich a momentálně je tam na 14 dní v kuse, protože to si natáhla vazy v kotníku a chodí o berlích :-/ (a zase musela Dr. ukecávat, že neschopenku vlastně nechce,,,)
Takže v TVÉM případě bych radila - spíš NESCHOPENKA.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru