Neschopenka, jdou na den zajistit neomezené vycházky?

jarai
25. kvě 2015

Holky, chtěla jsem se zeptat nevíte jestli jde nějak zajistit abych v ten svatby mé kamarádky měla neomezené vycházky? Chci být na její obřad a pak až do večera na svatbě, jde to nějak zařídit, nevíte?

lucinka58
25. kvě 2015

Tak to si myslím, že rozhodně se nedá nikde zařídit. Prostě buď to riskneš nebo neriskneš 🙂

kammka
25. kvě 2015

@jarai tak jestli máte neschopenku z důvodů rizikového těhotenství, tak bych holt svatbu oželela, za komplikace s těhotentsvím by mi to teda nestálo a kamarádka to jistě pochopí

anetpierowska
25. kvě 2015

Ahoj. Nene nejde. Volala jsem si na socialku, kvuli vychazkam, ze mam jedno dite a potrebuji celodenni vychazky i kvuli skolce, kdyby mu bylo spatne, nebo proste jen tak at pro nej do skolky muzu kdykoliv. Rekli mi, ze to nejde, ze uz se vychazky pisi pouze 6hodin ne jako drive a mam si je rozlozit, jak potrebuji. Jedine to risknout a doufat,ze nikdo neprijde. Hodne stesti🙂

sim007
25. kvě 2015

@jarai ja to mela tak, ze kdyz jsem nekde chtela byt tak jsem zavolala sestricce a ta vypsala nejaky papir na socialku ze ten den nebudu na sve adrese, ale budu tam a tam....takze kdyz jsme sli na 60-tiny tak tam napsala adresu kulturaku kde byla oslava.
A pokud treba bydlis na vesnici tak tam kontroly chodi malo kdy.

naomi6
26. kvě 2015

@jarai Měla jsem to jako sim007. Když jsem chtěla odjet na víkend k rodičům, nahlásila jsem to sestře a ta změnila adresu. Riskovat bych si to nedovolila. Kontroly chodí dost často a za ty problémy to nestojí. Kamarádku takhle nachytali a měla s tím pěknou honičku. Držím palce 😉

ema_s
26. kvě 2015
Uživatel ema_s je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od ema_s.

@sim007 Myslím si, že je celkem jedno, jestli bydlíš na vesnici nebo ve městě, kontroly chodí všude.
S tím nahlášením sestře o jiné adrese je možné, ale předpokládám, že doba vycházek bude stejná...
Jak už to tu někdo psal - buď to riskneš nebo ne.

A vůbec, byla u vás někdy v poslední době kontrola, když jste byli na rizikovém těhotenství?

ninive211
26. kvě 2015

Jedině zkusit nahlásit tu jinou adresu "pobytu" na ten jeden den a risknout, že kontrola nepřijde. Ono i záleží, jak dlouho neschopence jsi a a z jakého důvodu (jestli fakt kvůli nějakému rizikovému průběhu, jako že mimčo je v ohrožení anebo kvůli tomu, že máš "jen" práci nevhodnou pro těhotné). V druhém případě si myslím, že mohou být sociální pracovníci mnohem více benevolentní, slyšela jsem i případ, kdy holce přišli na kontrolu pár minut před nebo po vycházkách a ona nebyla doma (nestihla to) a pak měla trochu lítání a klepala se, že přijde o peníze, no a když z ní vypadlo že je těhotná a na rizikovce jen kvůli rizikové práci, jinak jí nic není, tak to úředník přešel, že to řešit nebude, jen jí domluvil, ať si dá příště radši víc pozor. Ale je fakt, že je to hlavně o lidech a na jakého blba narazíš. Já osobně bych nahlásila tu adresu a prostě to riskla (v těhotenství ke konci jsem byla taky na PN a občas jsem zariskovala, jela jsem i na víkend na chatu mimo domov a tak...nikdo za celou dobu nepřišel, možná jsem měla jen štěstí). Na PN jsem byla měsíc.

anetpierowska
26. kvě 2015

Ja radsi nerizkuji a to jsem doma od prosince. Tech penez zase neni moc a kdyby je sebrali, tak nevim. Memo manzela kamarad mel zenu na rizikovem a byli u ni o vikendu kolem obeda 2x, me neschopenka konci za cca 14dni a zatim nikdo nebyl. Oni chodi i na tehotne. Je to o stesti. Nevim jakou mas doktorku, jestli ti s tou adresou vyhovi, kdyz je to jen na jeden den. Ale tak take musis dodrzovat vychazky. Je to na tobe, zda to risknes. Hodne stesti🙂

lucinka58
26. kvě 2015

Já jsem doma taky od půlky prosince a neriskla jsem to. Naštěstí příští týden už nastupuju na mateřskou, takže už by to mohlo být ve větší pohodě pokud budu chtít někam na vycházky 🙂

shine2015
26. kvě 2015

@jarai domluvit se s gyndarem....narovinu ze kamoska se vdává a ze by jsi tam rada byla. A on te když tak pokryje....pokud s nim je rozumná domluva.

baya66
26. kvě 2015

Já bych to asi udělala tak, že bych požádala dr, aby mi napsal vycházky tak, abych stihla to nejdůležitější (pokud teda není svatba někde daleko) - obřad, oběd... A pozdě večer (min. po 21 h) bych se možná vrátila. To už by kontrola přijít neměla... Je blbé takhle tě "navádět", ale zase svatba nejlepší kamarádky je důležitá událost a chápu, že si ji nechceš nechat ujít (pokud to dovoluje tvůj zdravotní stav). Být tam celou dobu bych si já asi netroufla. Jinak já jsem na PN od 5.12. a zatím tu nikdo nebyl, ale rozhodně bych na to nespoléhala. Jiné holky měly třeba za takovou dobu kontrolu už opakovaně.