Neschopenka už v ranném stádiu těhotenství

cufinka
4. črc 2010

Ahoj těhulky ,je tu nějaká ,ktrerá je na neschopence už od ranného stádia těhu a má neomezené vycházky? 😉

kammka
21. únor 2012

@jjolly tak pokud vím, tak když se v zaměstnání necháš z důvodů těhu přesunout na méně rizikovou práci, tak i když tam ostatní budou brát míň než ty na předcházející pozici, měla bys mít stále stejný plat.. jinak na neschopence je to takhle: první tři dny nic, další tři týdny 60% z platu od zaměstnavatele, dále nemocenskou vyplácí OSSZ, bacha mají na výplatu od přijetí dokladu o PN 30 dní, takže je pravděpodobné, že peníze nedorazí na účet v době, kdy jsi zvyklá..
pochybuju, že ti kdokoli nahradí rozdíl mezi mzdou a nemocenskou..to těžko...

werunqa
21. únor 2012

Holky co na to rict..proste mam porad neomezene-doktora jsem se na to nevyptavala..cekala jsem, ze mi to zmeni..ale nezmenil-ani jsem se o tom s nim nebavila 🙂 .Jinak jsem doma taky kvuli rizikove praci..ale stejne od 25tt musim lezet (zacala jsem se otvirat)..takze omezene nebo ne-me je to jedno-stejne lezim doma 😉

xsuzzi
22. únor 2012

@werunqa - nedělej si starosti s příspěvkama a užívej si to 😵😵😵
holky jsou nasraný,že mají jen 6 hodin 😅 😀 😀 😀 😀

caricia1
22. únor 2012

@werunqa 😉 mám taky stále neomezené,sice je nevyužiju,ale mám je a vyhovuje mi to.Hodí se to když jedu k našim nebo tak.Nemusím se omezovat a hlídat hodiny 😉

werunqa
22. únor 2012

@caricia1 ja je taky nevyuziju-kdyz musim lezet..ale pred tim to bylo fajn..jela jsem si na vikend k babicce a pohoda 😉

fori
23. únor 2012

Ahoj holky, můžu se vás zeptat jak je to teda s těma vycházkama?? a když budu chtít odjet na 3 dny na chatičku co máme kousek ...cca 30 km. s kým se musím domluvit?? se sociálkou??

romca13
23. únor 2012

@fori no přes dr bys měla požádat sociálku o změnu místa, kde bude neschopenku trávit,,,ale i tam musíš dodržovat vycházky ,,,, dr. mi říkal, že socka má 14 dní na vyjádření a nemusí ti to schválit a ty na sebe jen upozorníš,,tak nevím,, chtěla jsemto tak udělat přes vánoce, ale nakonec jsem se na to vykašlala

fori
23. únor 2012

@romca13 a jela jsi teda pryč nebo ne?? mě jde o to , že v léte budem chtít jet na chatku, a tam prostě být... cca týden.... a potom se vrátit domů.... proč tě nutí být celé těhu doma?? to nechápu.... když do práce chodit nemůžu ale ležet taky nemusím... víš jak to myslím??

zvalentova
23. únor 2012

@fori těhotné kontrolují minimálně 😉 Jsem od srpna doma, ven si chodím jak potřebuji a neřeším to.

romca13
23. únor 2012

@fori jj, chápu to,,,no mě dr řekl, že by to riskl a jel,,, že oni ti to na socce můžou zamítnout a navíc na sebe upozorníš a ještě ti pak pošlou kontrolu, tak nevím, jak to funguje,,, zkus se zeptat doktora

fori
23. únor 2012

@romca13
@zvalentova a co mi potom můžou udělat když teda nebudu doma?? vemou mi prachy hned ? a nebo dostanu jako výtku a kdyby se to opakovalo, tak až pak mi šáhnou na peníze?? nevíte??

zvalentova
23. únor 2012

@fori nevím jak je to od nového roku, ale bylo to tak, že za ten den kdy tě nezastihli ti odebrali nemocenskou.
Aby se to tak nestalo musíš dodat např. potvrzení z nemocnice, žes byla u nich ošetřena a nemohlas tudíž být doma.

romca13
23. únor 2012

@fori no nevím,, asi jak uznají za vhodné,, můžou ti ji vzít ceooíu, můžou jen od data, kdy tě nezastihli, nebo i zpětně,, nebo jen pokrátit,,a taky můžeš platit pokutu mám pocit 10 000,-,takže asi záleží, jak uznají za vhodné,,,,

hhranolka
23. únor 2012

@fori kamaradku doma nezastihli... Zadna vytka, ale rovnou ji ponizili nemocenskou, vim, ze se o tom pak s nima dost hadala, ale niceho nedosahla. O kolik ji to snizili ale nevim....

fori
23. únor 2012

@hhranolka a to jí snížili jako na pořád a nebo jenom v tom měsíci?? no já to mám vymyšlený takto. kdybych náhodou někdy doma našla v kaslíku papír že mě nazastihli, tak přesně.... pojedu do nemocnice na kontr. a pak jim ukážu papír, že jsem byla u lékaře.

hhranolka
23. únor 2012

A zmenu pobytu nemocenske ti muze napsat dr. Takze nemusis cekam na schvaleni socialky, jen se dohodnout s lekarem

hhranolka
23. únor 2012

@fori naporad :( byla z toho opravdu dost spatna.... Postup to je dobry.. Kdyby neco necham si od dr. Napsat, ze jsem tam byla, ale kontroly chodi i treba v 7vecer a to uz neokecas, navic je musis kontaktovat snad do dvou dnu - takze kdyz se ozves po tydnu, tak uz to asi taky neukecas...

romca13
23. únor 2012

@hhranolka no nevím, jak je to s tou změnou pobytu,ale mě dr říkal, že se to musí poslat na schválení na socku,,tak nevím,,,, ale koukám na ossz, tak tam píšou, že v rámci ČR to schvaluje Dr. a až v případě cesty do zahraničí musí to jít přes socku,,

hhranolka
23. únor 2012

@romca13 me vse menil dr. , teda sestra, ktera to za dr. Pise a na socialku jsem to uz jen nosila jako hotovou vec...

romca13
23. únor 2012

@hhranolka hm, těžko říct 🙂 ono to je stejný jak s těma vycházkama,, někdo měl neomezené, někomu řekli, že víc jak 6h nemůžou dát,, od ledna by nemělo být víc jak 6h, a stejně tu jsou maminky, které je mají doposud neomezené,,takže to je asi různý

hhranolka
23. únor 2012

@romca13 ono jde o to, jak si kdo vylozi zakon a take jde o pohodlnost, ono s kazdou zmenou ma dr. Nejakou praci, kdyz rekne, ze to nejde, tak nema praci navic. Jinak i ted jdou neomezene vychazky, akorat pro to musi byt vazny duvod - tusim ze to musi projit jeste prez jineho dr. ... Pokud k tomu ale ty duvody nejsou a lekar jen neupravil dobu vychazek(na nejblizsi kontrole od ledna) tak tusim ze hrozi i nejaka pokuta, jak lekari, tak pacientovi - nekde jsem o tom cetla....

No holky, at se rozhodne dodrzovat ci nedodrzovat, tak vam preju, at vas nechyti a vy si uzijete hezke tehu 🙂
Jinak kdyby se chtel nekdo pobavit, tak mam ve svem albu clanek o nemocenske - ja jsem totiz ta, co pravidla dodrzuje, ale stehovala jsem se nekam, kde jeste nebyla ulice a ani cislo popisne 🙂 zajimava story 😀

fori
23. únor 2012

holky zatím díky za info 😀

romca13
23. únor 2012

@hhranolka tak jsem si to přečetla 🙂 fakt zajímavý,,, takže nakonec neomezené máš,,, tak to máš fajn,,, jinak ti přeju pohodový porod,,, koukám, máš to už za pár 🙂

hhranolka
23. únor 2012

@romca13 jo, ale byla to fakt sranda 🙂 jinak to mam opravdu uz za par 5dni 😅

werunqa
23. únor 2012

No holky me rikal gynekolog, kdyz jsem mela jeste omezene vychazky, ze na tehule nechodi-ale znam spoustu holek, kde zazvonili par vterin po vychazkach!!takze na to bych 100% nespolehala!! 😉
Jinak muj prakticky lekar mi kdysi bez problemu prepsal adresu na vikend k babicce, ale gynekolog se na to moc netvaril-tak jsem byla pryc na cerno 😖 .Nastesti nikdo neprisel... 😵

jjolly
23. únor 2012

holky nevíte, jak je to když jsem od začátku na neschopence...mateřská se mi vypočítává z platu před neschopenkou nebo z platu i z neschopnosti?

werunqa
24. únor 2012

@jjolly co ja vim, tak za tri mesice zpetne...takze z neschopenky..ja bych to mela mit stejne.. 😉

ckei
24. únor 2012

@jjolly bohužel, z neschopnosti.....

verusa.j
24. únor 2012

@jjolly - co jsem slyšela, tak neschopnost se do toho nezapočítává, berou se měsíce před

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru