Neschopenka už v ranném stádiu těhotenství

cufinka
4. črc 2010

Ahoj těhulky ,je tu nějaká ,ktrerá je na neschopence už od ranného stádia těhu a má neomezené vycházky? 😉

babka
24. únor 2012

@jjolly Nemocenská se do výpočtu nezahrnuje 🙂

Výše peněžité pomoci v mateřství činí 70 % denního vyměřovacího základu.
Denní vyměřovací základ u zaměstnanců se zjistí tak, že započitatelný příjem (tj. veškerý příjem podléhající odvodu pojistného na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti) zúčtovaný v rozhodném období, se dělí počtem kalendářních dnů připadajících na rozhodné období. Do tohoto počtu dnů se však některé dny nezahrnují, aby neodůvodněně nedocházelo k rozmělnění výše denního vyměřovacího základu (např. dny poskytování nemocenského).
Rozhodným obdobím je zpravidla období 12 kalendářních měsíců před kalendářním měsícem, ve kterém žena nastoupila na mateřskou dovolenou.

blandik
24. únor 2012

@babka - prosím, můžu se zeptat - do října 2011 jsem byla na rodičovské dovolené, ale rodičovský příspěvek jsem brala jen do října 2010 /u zaměstnavatele jsem nahlásila, že budu na RD tři roky, ale na sociálce jsem žádala o variantu do dvou let věku dítěte), v říjnu 2011 jsem nastoupila do práce, ale od února 2012 jsem na nemocenské z důvodu těhotenství a nejspíše do práce už nenastoupím, tedy šla bych na mateřskou dovolenou cca někdy koncem srpna..navíc v práci jsem měla zkrácený úvazek na 6 hodin, docela by mě zajímalo, z čeho se bude počítat moje mateřská, jestli náhodou víš...díky..

babka
24. únor 2012

@blandik omlouvám se, ale tak hluboce se v téhle problematice nevyznám ☹ Zkus kouknout třeba na http://www.cssz.cz, jsou tam zodpovězené nějaké dotazy, tak třeba tam něco najdeš, co by ti pomohlo.

blandik
25. únor 2012

@babka - děkuji 😉

susanitademacho
10. led 2013

Ahoj, potřebuji neschopenku na celé těhotenství (rizikové), ale nemůžu mít diagnozu spojenou s těhotenstvím, protože mi nebude plnit pojišťovna (mám výluku). Jelikož mám problémy s krční páteří, a vystřelováním bolesti do ramene a ruky, šla jsem k ortopedovi s akutní bolestí (opravdu, nevydržím v práci ani vteřinu) a on mi řekl, že to je tak na 10 dní a objednal mě teda na kontrolu za 14 dní. Máte zkušenosti, s čím jít marodit nebo v jaké diskuzi se zeptat? Díky

mppm
10. led 2013

@susanitademacho Většinou se psaly neschopenky na záda, ale to ti nikdo nenapíše na celých 9 měsíců. A pokud to máš v rámci těhotenství, tak tě stejně odkáže na gynekologa. Ale třeba má někdo nějakou fintu, jak na to 🙂

susanitademacho
10. led 2013

no budu se snažit to udrže co nejdéle, přece když mám pořád bolesti a pořád se to vrací a rentgen ani prášky na bolest mít nemohu, tak mě musí nechat na neschopence ne? Tak aspoň doufám, že až budu přecházet na neschopenku na rizikové, tak že mi znovu nepoběží karenční doba apod...

yumy
25. led 2013

@babka Já tomu trochu nerozumím. Když si zadám svůj plat do jakékoli kalkulačky mateřské, vychází mi to a mnohem víc než 70% platu....

lumpina
27. led 2013

ahojky poradí mi někdo? jsem v 5. týdnu a porad nevim jak na tom budu líp jestli mám jit na nemocenskou..v práci bych problém neměla jenže smlouv máme jen na tři měsíce a porad se prodlužuji. Mistrová o tom ví ale v agentuře ne a myslim si že ani vedet nebudou pokud já sama jim nic neřeknu. Jenže mám smlouvu do konce března a kdyb náhodou neco vedeli muže se stát že mi smlouvu neprodlouži a já budu v háji...tak nevim jestli třeba pred koncem brezna nemám jit na nemocenskou... nebo treba i na podporu? ale to bych mela asi menši mateřskou že? ale aspon bych mela neomezene vycházky...6 hod je fakt málo

lumpina
27. led 2013

@susanitademacho mě teda na gyndě rekl ze mi neschopenku napiše na celou dobu jako rizikove těhotenství,,,uplně bez problemu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru