Neschopenka už v ranném stádiu těhotenství

cufinka
4. črc 2010

Ahoj těhulky ,je tu nějaká ,ktrerá je na neschopence už od ranného stádia těhu a má neomezené vycházky? 😉

vysocanka
4. črc 2010

ahoj mam PN od pocatku ale jsem po IVF, cekala jsem dvojcata ale o jedno jsem prisla, vychazky mi rekl dr ze neomezeny nehrozi, takze mam pouze 14-18 hodin a rano 11-12-jenomze to nez nekam dolezu muzu se vracet zpet. :(

cufinka
autor
4. črc 2010

@vysocanka ahojky no já právě neomezené mám a už od 7tt.. doktor řekl že nevidí důvod mi nedat neomezené vycházky. mě nechal doma z důvodu že jsem pořád zvracela.. a dělám doplnovačku na drogerce v kauflandu.to znamená styk s chemikáliema tahání těžkých věcí ..jsem ráda že mám teda takového rozumného dr 🙂

vysocanka
4. črc 2010

ja sem to ze zacatku hodne resila ale ted v tech vedrech na to prdim, nebo ne uplne ale zase to az tak neresim, to bych skoncila za chvili asi nekde na blazinci a hlavne je mi daleko lip venku nez nekde u vody nic mi neni tak nevidim duvod proc byt doma.
Ja delala tri roky v Kauflandu na informacich 🙂

cufinka
autor
4. črc 2010

@vysocanka tak asi sama víš co je tam za blázinec 😀 ...

vysocanka
4. črc 2010

joo dost sileny a uz nikdy vic.. hlavne ty lidi.. 😒

cufinka
autor
4. črc 2010

a ty jsi dělala v jakém městě? já na Kladně v září to bude už 5 let ... 😝

vysocanka
4. črc 2010

v Jihlave, ale uz tam nejsem asi 4 roky bohudik 🙂)))))))))

cufinka
autor
4. črc 2010

věřím 😀 koukám že budete mít chlapečka 🙂 já když to bude chlapeček chci taky Lukáška 🙂 už se nemůžu dočkat až se to dozvím..ted jsem pořád taková vystrašená ze všeho ..jestli vše dělám správně..jestli je fazolka v pořádku..asi to znáš taky vid 🙂

vysocanka
4. črc 2010

jj to si pis, je to o nervech od zacatku az do konce u me to byly nervy tri roky a dalsich minimalne jak se rika dvacet bude :D
Mne rekli v 17tt ze to bude holcicka a ve 20tt ze to bude kloucek, tak snad doufam, ze je to uz definitivni.
Ale potvrdili mi to na velkem utz tak i na sonu srdicka pani doktorka byla hodna a mrkla se mi tak doufam ze uz tomu muzu verit.
A kde mas ty fotecky?????

cufinka
autor
4. črc 2010

já mám jen zatím jednu ze 7tt ale to je fazolka majinká 😀 ted jsem koukala na tvoje fotečky a ta fotka z UTR z 13tt no nádhera ..!!! já jdu na kontrolu právě příští týden a to budu taky nějak tak tak mimíšek bude opravdu už takhle vidět jo? 😀 no krása

cufinka
autor
4. črc 2010

už jsem tam nějaké dala tak mrkni 🙂

vysocanka
4. črc 2010

jojo to si pis🙂

vysocanka
4. črc 2010

@cufinka oni defakto tak v tom 12-13tt jsou ty fotecky nejkrasnejsi kdyz nepocitam pak 3D. protoze je tam krasne miminko jeste videt cely, pak uz tomu tak nebude protoze to bude cim dal vetsi fazolkaaaaaaaaaaaaaa 😀

kammka
4. črc 2010

teď na neschopence nejsem, neboť jsem stále na mateřské, ale s dcerou jsem kvůli předchozímu potratu byla ihned na neschopence, ovšem s vycházkami 2x denně 2 hodiny....můj dr. mi dokonce řekl, že po uplynutí rizikového I.trimestru mně pošle do práce, ať si vyřídím změnu pracoviště (jsem zdravotní sestra), že mi je zaměstanvatel povinnen vyhovět bez změny platu..pak jsem ale cca v 10.tt zakrvácela a zůstala tak až do nástupu na mateřskou doma..stále se čtyři hodinami vycházek za den. argumentoval tím, že měl malér s pojišťovnami, že přece pokud může mít těhule neomezené vycházky, může také chodit do práce...jí to dělala tak, že jsem se k němu objednávala tak, aby to nebylo v době vycházek a i k jiným doktorům, takže v den kontroly jsem měla volno skoro ceý den..ovšem v prvním trimestru mi to bylo stejně jedno, bylo mi zle, na omdlení, že jsem stejně jen ležela doma 😅

cufinka
autor
4. črc 2010

@vysocanka no a na ten 3D mě pošle dr? mě neposlal ani na ten screening ..bral mi jen v 7tt krev na pohlavní choroby a ten tam jdu toho 12 .7

vysocanka
4. črc 2010

no 3D neni standartni utz to se plati:(

vysocanka
4. črc 2010

@kammka ja taky ze zacatku byla rada ze sem rada navic byla zima tak sem byla rada ze jsem doma a muzu polehavat ale ted uz je to opruz:(

cufinka
autor
4. črc 2010

@kammka jj já právě od 5tt zvracím.. a motá se mi hlava ☹

vysocanka
4. črc 2010

@cufinka me se to pak po tom 12tt celkem uklidnilo, neco mi vadi do dnes, ale to uz uplne minimalne, tak ti preju cufi, aby si to mela taky co nejdrive OK🙂

cufinka
autor
4. črc 2010

@vysocanka děkuji a ty taky a hoooodně zdravíčka 🙂

cufinka
autor
4. črc 2010

a jak to děláte s koupáním? chodíte ted v léte na koupák?

vysocanka
4. črc 2010

ja se na koupak bojim preci jen nevypadam taky zrovna nejak vyborne :D to je jedna vec, ale myslim ze lepsi nez preplneny koupaliste tady u nas kde je hlava na hlave tak je cistounkej rybnik. takze sem byla tam, ale zatim jenom jednou.
Ale i tak se clovek trochu boji aby nechytl nejaky zanet. taky sem mela strach, aby nebyla malymu zima. Clovek tedka premysli nad hroznymi kravinami 🙂))))))))))))))

kammka
4. črc 2010

no holky, já ani nevím, jak to s mým těhu je, asi jsem otěhotněla nejmíň o týden později, na první kontrole byl jen gestační váček, za týden jsem letěla do Podolí kvůli krvácení, smířená s tím, že bude revize, ale dobrý, akorát zase nebylo srdíčko, jen žloutkový váček..a na další ko jdu ve středu, jsem teda vnitřně celkem klidná, ale i tak..navíc jsem kvůli tomu krvácení odlifrovala malou ke tchýni a můj odjel na tábor jako hlavní vedoucí, takže jsem tu sama i psa jsem poslala s malou, mylsela jsem že skončím ve špitále.. 😒 😒 ☹ ☹

kammka
4. črc 2010

holky, já bych se zkušenostmi z okolí v těhu do vody nevlezla, ani na koupáku ani do rybníka, to už vůbec ne..i čistá voda může způsobit infekci....prostě jen po pipinu, hloub ne....bohužel. 😒

vysocanka
4. črc 2010

@kammka Kami moc ti drzim palecky aby to bylo ok.

ivett
4. črc 2010

ahojky, taky jsem na PN od nějakého 10 tt, skončila jsem na pohotovosti s krvácením a tak mě dr. nechal doma, mám neomezené celodenní vycházky, dr. mi je tak napsal sám, v tu chvíli mě nenapadlo to vůbec řešit a jsem na PN doteď, mám sedavé zaměstnání a i když je pravda, že když můžu mít celodenní vycházky, tak můžeu chodit i do práce, tak to tak není, ze začátku jsem byla schopná prospat půl dne, bylo mi věčně šoufl, hlava se mi motá doteď, s tlakem mám problémy, takže sama nevycházím z baráku vůbec, bojím se, že sebou někde švihnu a nikdo mi nepomůže, mám závratě a tak, takže sice bych mohla dolézt do práce a sedět celý den v kanclu, ale asi bych byla dost zhuntovaná, a to mi za to nestojí, takže jsem radši doma a kor teď v těch hicech, chodím na procházky, jak mi dr. doporučil, ale jen kvečeru, nejdřív tak v 18 hodin a víc jak 2 hodin nedám, takže sice mám celodenní neomezené vycházky a na víkend je to třeba super, když někam vyrazíme, ale stejně nějaké tůry a pod nezvládám, takže je to spíš takové relaxování na čerstvém vzduchu, což mám od dr. doporučené 😀

ivett
4. črc 2010

s tím koupáním taky váhám, bojím se infekcí jak z přírodních koupališť, tak z kouplaišť chlorovaných, ale musím začít něco se sebou dělat, tak jsem začla doma cvičit podle cviků v knížce o těhu a asi zkusím začít chodi plavat, 3x týdně na hodinku do bazénu, snad nic nechytu a bude to ok...
mě ani nějaké válení se u vody momentálně nebere, na slunku, dusnu, v horku, je mi zle, takže jsem nejradši někde ve stínu s vodou v ruce 😀

ivett
4. črc 2010

cufinka NT screening je nadstandardní vyšetetření, mě na něj dr. taky neposlal, objednala jsem se sama a je to placené, ale je to super, a určitě bych na to šla i u dalšího prcka...krom toho ti stejně dr. bude dělat triple testy někdy v 16-17 tt, takže pokud nestihneš NT, tak tohle tě nemine, jen ten NT je prý přesnější a triply často vycházejí blbě, přestože blbé nejsou...nám dopadly dobře oboje, teda na KO jdu až 12.7., ale dr. říkal, že když triply nedopadnou dobře, okamžitě mi volají, neozvali se a je to 3 týdny, takže jsou asi ok... 😵 a když mi dopadl dobře ten NT screening, tak by to tak asi mělo být...

vysocanka
4. črc 2010

@ivett ja taky ty vedra blbe snasim mam hrozne otekle nohy, ale cvachtani aspon nohou je moc prijemny aspon na chvili se ti ulevi jinak nejaky valeni se na slunicko to by me asi totalne odrovnalo

ivett
4. črc 2010

vysocanka, jo tak čvachtání nohou jo, byli jsme se projít u řeky a po kolena to bylo moc příjemný 😉 nohy mi zatím neotékají, tak snad ani nezačnou...
s válením mám taky problém, vydržím sedět chvilku když na mě praží slunko a už prchám do stínu, jak říkám, procházky až večer a když jsem přes den venku, tak stín a vzduch, nesnáším obchody, u pokladen už vyloženě trpím, to je mi fakt na omdlení, jednou jsem si musela sednou přímo na zem na parkovišti jak jsem vylezla ven, jinak bych sebou sekla, takže já jsem fakt ráda, že jsem doma a někdy těch vycházek ani nevyužívám, jako těch celodenních...s nákupama jsem to vyřešila tak, že jednou týdně sjedu dopoledne s taťkou, ten mi to vynosí domů a když je potřeba nějaká drobnost, koupí to manža cestou z práce, já tam dobrovolně nelezu 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru