Neschopenka už v ranném stádiu těhotenství

cufinka
4. črc 2010

Ahoj těhulky ,je tu nějaká ,ktrerá je na neschopence už od ranného stádia těhu a má neomezené vycházky? 😉

nadis.h
4. črc 2010

@kammka nemocenska i ppm se Ti pocita ze zakladu co mas napsany ve smlouve z trv.prac.pomeru.

kammka
4. črc 2010

@dexonka no to je úúúžasná zpráva..za tu moc děkuju, myslím že i tatínek to rád uslyší, nadře se až hrůza..a pokud vše dobře dopadne a já zůstanu těhu, tak už samo nejdu do práce. od malé deseti měsíců jsem měla 4 - 8 směn do měsíce, jak holky na mém oddělení potřebovalya byl to hukot..sice hlídaly babičky, moje máma dokonce pomáhala i s našima zvířátkama, ale i tak...vstávat ve čty\ři a dom dorazit skoro v osm, to bylo dost náročný a v těhu by to nepřipadalo v úvahu..

kammka
4. črc 2010

@nadis.h no tak to nebude tak špatný....holky moc vám všem děkuju..teď ještě aby to ve středu dobře dopadlo.. 😖

dexonka
4. črc 2010

kammka: ja to mela stejne jako ty ale az od roku a pul....take jsem vstavala pred 4 a doma jsem byla kolem 8 ale ty to mas super s tim ze mas napsanou dohodu...ja totiz presla z celeho uvazku na pulku takze si umis tu neschopenku predstavit,takze uz se tesim taky na materskou....

nadis.h
4. črc 2010

Kamco urcite to dobre dopadne. 🙂

kammka
4. črc 2010

@dexonka špitál obesílal sestry na mateřské dopisama, protože byla personální krize..a bylo jim jasný, že na zkrácenej úvazek by moc mamin neutáhli..takže hodinová mzda, celkem hezká, když se mi nechce , tak třeba některej měsíc nemusím vůbec (což se ale nestalo) a jindy zas mám sedm služeb...

zuzimila
4. črc 2010

@kammka Děvče zlaté, jak já ti rozumím!!! Já jsem taky z interny, z JIP 😀 . V březnu nám tam chlápek skoro 80 letý rozmlátil půl JIPky, 2 hlídky policistů, rozbil nám 3 okna , EKG, málem defibrilátor, tím rozbitým sklem po nás házel, my nemáme boxovou JIP, jsme rozdělení gumovými závěsy, takže alelujááá. Sklo všude, krev / vytrhl si PMK i s obturací /, kravál, na protějším lůžku přikurtovaný fet´ák, takže agresor ad PL Opava, výslechy nás na PČR, atd., atd. A vedle něj pac. s defibrilační pohotovostí...A bylo to v noci, samozřejmě.
A pak se moje tchýně zeptá, proč chodíme na PN, když jsme jenom těhotné / já i moje sestra jsme sestry, pracovaly jsme spolu, já na JIP, ona na standardu /.
Myslím, že v 29 letech, když čekám první dítě, fakt nebudu riskovat, ale někomu to prostě nevysvětlíš. O to je to horší, že to nechápe ten dr. Pokud vím, zdravotníkům by se měla nem.vystavovat AUTOMATICKY, kor na interně, na špinavé chiře, sály, ARO...nebo onkologie, proboha, co třeba cytostatika atd...
Ano, zaměstnavatel má povinnost ulehčit ti práci, když jsi gravidní, nesmíš dělat noční např., ale do prdele, at´mi někdo vysvětlí, jak ušetřit práci sestře na interně?! 😠 Do nebe volající.
A co takhle změnit praktického gynekologa?

kammka
4. črc 2010

@zuzimila jo o tom jsem uvažovala mockrát, ale on mi hooodně pomohl, jsem u něj od začátku co chodím na gyndu, od dvaceti...odhallil mi pco poslal na endokrinologii, léčil
mi vřed na čípku....je dost pečlivej a já se bála abych nepřebrala..chtěla jsem změnit kvůli změně adresy, ale když jsem teď těhu,(snad jsem) tak už asi těžko...leda by to teď nedopadlo, tak na tom asi zapracuju a kouknu..tady v okolí je známej Dr.Obr, ale ten má plno, leda přes nějaké známé, nebo se zeptat mého Dr., myslím že pro změnu by pochopení měl, mám to k němu 4Okm....fakt až na ten jeho přístup k pn v těhu s ním problém nemám...i když je to trochu drsoň.

zuzimila
4. črc 2010

@kammka Měl by respektovat hlavně tebe, chceš nemocenskou, měl by ti ji dát. A koukám na ty tvoje dg., měl by mít teda pochopení. Podle dr. Kouckého / porodnice.cz / se PN zdravotníkům doporučuje, a já teda souhlasím.

kammka
4. črc 2010

@zuzimila jojo, noční..pamatuju, že jsme sloužily na 30ti lůžkách v jedné sestře...to byla lahůdka.. na moji kolegyni, mámu tří dětí, tam vytáh senilní chlap kudlu a šel po ní, tak mu ji vykopla z ruky a knokautovala k zemi....než se dostavila nějaká ochranka, nebo dr., sloužila holka pár let po škole, ta se bála víc jak sestry....
nebo nedávno:: alkoholická demence, paní jinak FÁÁÁKT roztomilá, vyjde z pokoje, celá od krve, klátí se tam jak kukuřice ve větru, až ti dojde, že na sebe vypustila celou transfuzi..pak kam ty peníze ve zdravotnictví mizí..my sestry víme.. mizí skrz nemyslící doktory, kterým nedojde, že zmateného pacoše je třeba napřed zklidnit a až pak podat drahou a vzácnou krev...a mohly bychom pokračovat, viď???
ale přes ty chuťovky...jinou práci dělat nechci.. 😉

zuzimila
4. črc 2010

Jinak ti ale přeju, aby bylo vše v pořádku a ty jsi byla krásně a zdravě těhotná 🙂 .

cufinka
autor
4. črc 2010

tady se to za ten den rozjelo co jsem se čvachtala v bazénu 😀 jinak zdravím těhulky a přeji klidné těhu

kammka
4. črc 2010

@zuzimila prosím, hoď sem odkaz, kde to ten Dr. píše, já si to vytisknnu..až půjdu na kontrolu..

zuzimila
4. črc 2010

@kammka Já taky nechci jinou práci, mám ji ráda a jsem v ní dobrá, hlavně jsem velmi zdatná a náruživá čtenářka EKG křivek 🙂 .
My jsme jednou dávali trombokoncentrát ehtylikovi a trombo 15. Všechno si vylil do lůžka, vytáhl set z konservy a to je pak rychlost přes tu díru. A tohle je , myslím, dražší než erymasa.
Jinak to zachraňování lidí ante finem znám taky, jsme JIP nižšího typu, ale přesto máme dravého vedoucího lékaře, takže máme 1 dýchač, kanylujeme a. radialis...vykazujeme tiss třeba 50, pojištóvna nám platí 19 b. Co na to říct?
JEDNA SESTRA VIDÍ NĚKDY DÁL, NEŽ 5 DOKTORŮ DALEKOHLEDEM!
Nebo nám babka přežužlala inf. set, krev všude / samozřejmě babka na warfarinu 🙂 / a ten druhý konec v puse a nasával FR rovnou z flašky.. 😀

zuzimila
4. črc 2010

@kammka OK, najdu, momentík, bo to musím najít. 🙂

zuzimila
4. črc 2010

Na téhle stránce úplně poslední dotaz. Vyloženě směrodatná odpověd´myslím.

kammka
4. črc 2010

@zuzimila no musím říct, že skoro nevím, o čem mluvíš 😀 😀 😀 😀 😀 my na standardu řešíme spíš příjem a výdej čehokoli, víš co myslím...onehdá jsme měli paní s abscesem v játrech, chudinka..nikdo z nás nepochopil, proč je na standardu, když lékař řekl, že je to 5O na 50....a pokud jde třeba o nastavování dávek u inzulinu, s tím nás dr. jen zdržují, skoro bych si to mohla napsat do dekurzu sama a jemu to dát jen podepsat...
ekg křivky...obdivuju, tomu nerozumím, ale třeba se v tom ještě vzdělám, u nás se dr. neobtěžují (a ani nemají čas) nám to nějak vysvětlit..

zuzimila
4. črc 2010

@kammka chyba, předposlední dotaz 🙂 .
EKG křivky? Neblázni, samostudium, dr. na nás kašlou. Jednou jsme se chytla s naším dr. ohledně jedné, nakonec uznal, že mám pravdu já, byly to av bloky 🙂, to bylo moje malé sestreské vítezství za všechny sestry světa 🙂. Jinak my jsme si mohly regulovat insulíny, vasopresory samy, pokus teda byly v dávkovači, nemusely jsme třeba v noci volat a budit, a musím říct, že jsme to kompensovaly dobře.
Příjem a výdej jsme řešily taky, hodinová diuresa u 5 lidí, k tomu sondy na odpad, to člověk jen slíval moč a lítal se džbánkama a reguloval Furosemid v dávkovači.
Jojo, práce super, jsem o hodně věcí chytřejší, ale ted´jsem ráda, že jsem doma 😀. Než jsem odešla, platila jsem za tu nejchytřejší 🙂 , až se vrátím, bude ze mě degeroš, kt. budou mladé holky znova zaučovat 🙂 .

kammka
4. črc 2010

@zuzimila no co, ale doma budeš mít mazlíka, kterýho ti třeba nejedna z těch mladejch bude závidět...

zuzimila
4. črc 2010

@kammka A to já právě chci!
Moje práce mě hrozně baví a jsem pyšná na to, co dělám a jak to dělám, ale moje touhy nikdy nebyly pracovního rázu / proto jsem odmítla jít do školy dál, přesto, že mě tlačili /, chtěla jsem dítě, manžela, rodinu, št´astnou rodinu, kt. mi v dětství chyběla a kt. jsem neměla /. Akutní medicína mě bavila, ale chodila jsem domů vyčerpaná, unavená. A tohle nechci, když budu máma. Chci mít čas na dítě, na manžela, takže pokud bych měla jít po mateřské např. na LDN, nebudu se bránit. Sice se tam člověk nadře fyzicky, ale žádné akutní příjmy v noci, my jsme navíc fungovali ještě jako pohotovost / ano, dělala to INT JIP!!! /, žádný stress, jestli to stihnu, ordinace, odběry, vyšetření, hlídání monitoru... Asi mi budeš rozumět 🙂 .

kammka
4. črc 2010

@zuzimila naprosto...dnes jsem do telefonu vysvětlovala tchýni, že jsem v první řadě máma, a na práci a nějaké celoživotní vzdělávání peču, dost mi teď dal zabrat mentorský kurz, který jsem dělala jen kvůli kreditům a ještě mi ten certifikát ani neposlali..prostě vezmu cokoli, jen abych byla včas ve školce....... 😉

zuzimila
4. črc 2010

@kammka Souhlasím s tebou, na roli mámy se těším tak dlouho, čekali jsme skoro rok, než jsem otěhotněla, a jsem tak vděčná a tolik pokorná, nechci nic zakřiknout... 🙂
O kreditech nemá cenu se ani bavit, taková stupidita, nebudem se rozčilovat 😀 😀 .

aleks
6. črc 2010

Ahoj, jen přidám svou zkušenost. Taky jsem před otěhotněním měla zdravotní problémy, do nemocnice mě v únoru odvezli s prasklou cystou a při laparoskopii mi byla zjištěna endometrióza a lékaři nám moc šancí na vlastní mimi nedávali. Štěstí nám ale přálo a čekáme ho pod stromeček. Můj tehdejší gynekolog mi ani vzhledem k diagnóze nechtěl napsat rizikové těhu a to ani vzhledem k práci, kdy jsem terénní sociální pracovnice (drogově závislí, infekční nemoci apod.) Podmiňoval si to potvrzením od zaměstnavatele, že mě nemůže převézt na jinou práci. Pracuji na magistrátu na oddělení péče o děti a zaměstnavatel se opřel jen o paragrafy vyloženě ZAKAZUJÍCÍ práci těhotným, přičemž ani jednu z nich nesplňuji. Takže mi razítko nedal a gynekolog mi s těžkým srdcem vysvětloval, že on by mi moc rád vyhověl, ale prostě nemůže. Na radu kolegyň z práce jsem se přihlásila ke gynekologovi v Ústí nad Labem, kde pracuji, ten zná tamní terén a má přehled o klientech, se kterými pracuji. Po jedné návštěvě u něj mi bez řečí vystavil neschopenku. TAKŽE POTVRZUJI, ŽE JE TO OPRAVDU JEN O DOKTOROVI.
Na miminko se s přítelem moc těšíme, zvláště poté, co jsem se smiřovala s tím, že to bez pomoci odborníků na IVF nepůjde.

lenulab
21. črc 2010

Ahojky taky přidávám svou zkušenost. V březnu jsem skočila ve špitále, týden před tím jsem zjistila, že čekáme mimi. Bylo mi tak špatně, že jsem strávila 3 dny na záchodě ☹ Ve špitále na kapačkách, no hrůza. Od té doby mám nechopenku. Dělám na poště, takový tahání 30ti kilových balíků, nic moc.... Prostě mi při odchodu ze špitálu řekli, ať počítám s tím, že neschopenka už mi zůstane. A kdyby ne, sama bych si o ni řekla. Prostě teď už by bylo nemožný se do práce vrátit... Ty horka jsou na pendrek!!! Rozčilovat se u přepážky kvůli nějakým debilům, kteří si něco nenechají vysvětlit mi za to, že by se něco stalo, fakt nestojí!!! Vycházky jsem měla od dubna omezený a od půlky května mám neomezený 😉 Na miminko se s manželem mooooc těšíme 😉

kamisek2000
21. črc 2010

Ahojky, ja mam taky uz neschopenku... jak jenulab tak pracuji na poste, a tahat ty baliky je fakt sila, kor kdyz mate kolektiv, kde vam pomuze par lidi... Ted na me vedouci kouka, jak na nejvetsiho podrazaka a pomlova kde muze, ale co muze mi uz polibit zadek.. tesime se na mimiska a prace se nesmi resit... 🙂

romca13
19. lis 2011

dlouho v této diskusi nikdo nebyl,,,, pokud sem někdo nakoukne ráda bych věděla, co si mám představit pod pojmem neomezené vycházky,,,, jako i přes noc ?? mám neschopenku od 8tt, už 3. týden zvracím denně a nejen ráno a mám šílené závratě, že nejsem schopna vylézt z postele,,,, vycházky mám od 8-20h, ale stejně je zatím nevyužívám,,,, jen by mě zajímalo, zda kontrola může přijít i později večer nebo třeba i ještě ráno před tou 8h,, nebo v noci,,,,, máte s tím někdo zkušenostii ????

oli.k
19. lis 2011

Ahoj Romčo, myslím, že na noc se ty vycházky nevztahují, ale řekla bych, že je hodně nepravděpodobné, že by přišla kontrola večer nebo brzy ráno. V tomhle těhu je mám taky napsané neomezené (tj.8-20hod), u prvního jsem měla jen čtyři hodiny denně a i když jsem kvůli komplikacím strávila na nemocenské obě těhotenství celé, tak nikdy nepřišla jediná kontrola. Jen kdybys chtěla na pár dní pryč (např. k příbuzným přes svátky apod.), tak je potřeba se předem domluvit...ale v tvém stavu asi stejně budeš radši jen doma, vid 😉

elana
19. lis 2011

@romca13 jo, neomezené jsou prostě neomezené 😅 , já potom v pozdější fázi těhotenství (kdy už jsem se nebála, že o mimčo přijdu tím, že se otevřu) jela klidně na 3-5 dnů k rodičům. Jestli kontrola chodí v noci, to asi ne...ale večer nebo ráno přijít můžou, slyšela jsem, že u někoho strašili v 7 ráno.

romca13
19. lis 2011

@oli.k no uvidím, jak mi bude,,,, Vánoce totiž pravidelně trávíme u našich a pak přejíždíme k tchánovcům,,,, minimálně ty 2 dny bych chtěla k našim, tak se budu muset s dr domluvit,,,,,

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru