Neschopenka už v ranném stádiu těhotenství

cufinka
4. črc 2010

Ahoj těhulky ,je tu nějaká ,ktrerá je na neschopence už od ranného stádia těhu a má neomezené vycházky? 😉

majinka1981
13. led 2012

Mám dotaz....dostala jsem neschopenku od lékařky. Jsem OSVČ a nevím jestli mám já neschopenku někomu předat? Třeba poslat na sociálku nebo jestli to posílá doktorka. Protože jsem dostala jen díl pro pacienta, který mi slouží k tomu kdyby mi přišla kontrola. Tak nevím????

romca13
13. led 2012

@majinka1981 no jestli ti dala jen tu část pro tebe, tak tu nikam neposíláš, tu si necháváš,,, ses jí měla zeptat, jestli ona to pošle za tebe..

lorreine
15. led 2012

@majinka1981 Mala by to poslat doktorka na CSSZ. Ale radsej jej zavolaj, aby si mala istotu. Inak prvych 21 dni plati zamestnavatel, v Tvojom pripade teda Ty sama. Potom zacina hradit socialka podla vymeriavacieho zakladu. To by si si radsej mala vsetko sama zistit na socialke.

z4401
19. led 2012

Ahojte holky, než to pročtu tak možná některá budete rychlejší a řeknete mě jak je to teď se neschopenkou v těhu. Zda jsou stále vycházky neomezene nebo je krouhli a pak jak se to resi, kdyz mate neschopenku a mate jet na dovolenou????

hhranolka
19. led 2012

@z4401 vycházky lze od roku 2012 pouze na 6hodin :( dovolena... Hmmm... Asi by šlo změnit místo pobytu na dobu té dovolene, ale to by prošlo jen ČR, cizina asi ne.

romca13
19. led 2012

@z4401 vycházky od ledna 2012 jsou max 6h denně , v rozmezí od 7-19h,,, s dovčou tě asi zklamu,,, jedině požádat o změnu pobytu na určitý počet dní,ale můj dr mi říkal, žekdyž se jim to pošle, tak mají 14 dní na schválení a ne vždy ti to povolí,, tak nevím jak to je,, myslela jsem že to je jen na dr, který to socce jen oznámí,,ale asi ne,,, :(

z4401
19. led 2012

Aha, tak to je fakt blbe, tak to je pak lepsi se s doktorem domluvit, ze kdyz by prisla kontrola, kdyz by clovek byl na dovolene, aby zpetne ukoncil neschopenku. No je to v nasem state fakt naprd. Tak to asi radeji budu chodit do prace a je 🙂))))

romca13
19. led 2012

@z4401 no zkus se domluvit s doktorem,,, třeba ti řekne něco jiného 🙂

z4401
19. led 2012

@romca13 tak já mám na toto řešení ještě časík a kdo ví, zda vůbec výjde těhu. Já jen právě pro informaci do budoucna 🙂) Děkuji

xsuzzi
23. led 2012

Holky naděje pro maminky se starším dítkem 🙂 ze zákona ti může dr. vypsat vycházky delšé než je stanovený rozsah - neomezený na starší dítko 🙂
http://aperio.cz/poradna/23876

misula.g
30. led 2012

@romca13 Ahoj Romčo, tak hlásím, že mi doktorka nechala vycházky, nic neměnila. A to jsme se o neschopence bavily v souvislosti s cvičením, takže jsem se vlastně připomněla.

majinka1981
31. led 2012

Ahojky, tak jsem byla včera na gyndě. A doktorka mi taky zkrátila vycházky na těch 6 hodin. Prej sociálky obvolávaj všechny doktory, který psali neomezený vycházky a musí je přepsat na ty šestihodinové. Jinak může dostat pokutu jak doktor tak vy až do deseti tisíc korun a neznalost zákona prej neomlouvá. Tak jsem na jednu stranu radši, než abych se pak s někým dohadovala.

zvalentova
31. led 2012

@majinka1981 ahoj, mám neschopenku od srpna, 2 hodiny dopol, 4 odpol. ale časem jsem se nikdy neřídila. Čas si určuji podle svého, ne podle sociálky. Ještě mne nikdo nekontroloval. 😉

majinka1981
31. led 2012

@zvalentova Mě řekla doktorka at si řeknu jak ty vycházky chci. Takhle mužu vypadnout na delší dobu a nemusím se vracet. Já bych měla strach, že prostě někdo může přijít.

romca13
3. únor 2012

takže jsemdnes byla v poradně a vycházky mi nechal tak, jak jsem je měla předtím,,,,, tak nevím,,,a to byla už druhá poradna letos,,,,

eficenka
9. únor 2012

@cufinka ahoj, tak já jsem nyní 4+4a jsem na neschopence... Jak ste to zvládali být tak dlouho doma? rodinu mám 300 km daleko, i kamarády, tady mám jen manžela a ten chodí do práce...

eficenka
9. únor 2012

@romca13
@majinka1981
@zvalentova ähoj holky, já jsem teprve 4+4, dneska jsem byla poprvé u doktorky a vzhledem k veliké rizikovosti práce jsem dostala ode dneška neschopenku, zítra už do práce nesmím a mám omezení vychízek na 6 hodin deněě. Jak já to doma vydžím 😒

romca13
9. únor 2012

@eficenka no já to měla ze začátku jednoduchý,, bylo mi tak moc zle, že jsem jen ležela,,, až do 15+0, takže to jsem nemusela řešit, co dělat, nebo že bych se nudila 🙂 a teď když je mi už líp, tak doma něco podělám, chystám pomalu výbavičku, lítám po netu, uvařím,,, občas si vyjedu do města,,,

majinka1981
9. únor 2012

@eficenka Já jsem na neschopence teprve chvíly. Zatím jsem stihla utratit nějaké peníze za oblečky 🙂 Tak už mám plný šuple a přemýšlím kam už to budu dávat. Pošťačky mě nenáviděj 😀 Protože je asi obtežuju, jak vidím na jejich ksichtech, když přijdou.

misula.g
13. únor 2012

@eficenka A co takhle ruční práce? Pletení, háčkování a šití výbavičky a hraček 🙂 Tím jsem se začala bavit já. Jsem ve stejné situaci - rodina taky 300 km a manžel do večera v práci... Ale nudit jsem se ještě nestihla 🙂

eficenka
13. únor 2012

@misula.g taky jsem si včera koupila vlnu 😀 a asi začnu něco vyrábět...
Máme zatím naplánováno jak by měl vypadat i pokojíček, ale na to času dost...

misula.g
13. únor 2012

@eficenka My máme zhuba představu, jak bude pokojík vypadat - budem mít koutek v ložnici. Čas se ale krátí, spíš zatím šetříme penízky. Poslední dva týdny jsem se dívala po oblečkách a všech potřebných věcech, to taky zabralo dost času. Tak ať jde tvoření z vlny hezky od ruky 🙂

jjolly
14. únor 2012

zdravím,

můzu se přidat do diskuze? Nevíte jak je s výpočtem náhrdy mzdy na neschopence...Doktor mi to navrhuje kvůli mé práci...tak zvazuji pro a proti...a peníze jsou zasadní asi co to rozhodne, bohuzel:(
a jak je to pak s materskou, kdyz nastupujete rovnou z neschopenky...z ceho se to pocítát jestli z platu ci s tech mesiců co ste na neschopn ce
dikes

werunqa
17. únor 2012

@cufinka ahoj 😉 , ja jsem doma od zacatku tehu a vychazky mam neomezene... 😉

jana21278
20. únor 2012

dneska jdu k doktorovi. jsem v 5. týdnu. a doufám, že mě nechá okamžitě doma. pracuju jako pokladní v kauflandu a minulé těhotenství skončilo v 8tt revizí. no, snad to bude stačit, abych se do práce už nevrátila.

majinka1981
20. únor 2012

@jana21278 pokud se dá s doktorem mluvit,tak tě doma určitě nechá. Já řekla, že mi to v práci znepříjemňují, tak mi to napsala.

jana21278
21. únor 2012

tak na utz nebylo moc vidět. vzali mi krev a v poledne jsem si volala na výsledky. jde o ranné stádium. zítra si půjdu pro neschopenku. vyfásla jsem kyselinu listovou a utrogestan.

eficenka
21. únor 2012

@werunqa jé a jaktože máš neomezeně? já jsem dostala na 6 hodin denně a to jsem 2krát prosila ať mi je protáhnou...
Jsem doma pouze kvůli rizikové práci... Těhu je zatím bez problému 😉

salomee
21. únor 2012

Taky by mě zajímaly ty vycházky, všude čtu, že max.šest hodin, i doktor to říkal- vysloveně, že neom. dávat nemůže... a přitom je tu pořád ještě někdo, kdo má neomezeně🙂. Zajímalo by mě, kde je chyba.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru