Neschopenka už v ranném stádiu těhotenství

cufinka
4. črc 2010

Ahoj těhulky ,je tu nějaká ,ktrerá je na neschopence už od ranného stádia těhu a má neomezené vycházky? 😉

giselka
19. lis 2011

@romca13 ahoj, pokud vím, po 20.h už nesmí přijít 😉 Já jsem měla neschopenku od 10tt, vycházky 10 - 18h a ani jednou nikdo nepřišel

romca13
20. lis 2011

@giselka no právě někdo tu na mK snad psal, že mu přišla v 10 večer,, což mi teda přijde postavený na hlavu, to už bych stejně nikomu neotevřela,, kdybych třeba byla sama doma,,,,,

mifinka
20. lis 2011

@romca13 pokud se jedná o vánoce tak to bych vůbec neřešila.. Protože bych chtěla vidět kdo by se otravoval na svátky s prací.. každopádně po 8 hodině večer by už dojít neměli. Ale není problém to říct DR a on ti to napíše do lístku, aspon ´když já měla nemocenskou tak se to tak řešilo. Když jsme jela někam na delší dobu tak jsem to řekla, napsala mi to do lístku a zamluvilo se to tím že je třeba se o babičku postarat...

misula.g
20. lis 2011

Holky, tak to máte opravdu štěstí s vycházkami. Já jsem odešla z práce kvůli stresu v 9. tt a Dr. mi napařila tři týdny bez vycházek! V úterý jdu na kontrolu, ale bohužel moji Dr. zastupuje jiný lékař, který prý neschopenky nepíše, jen v akutních případech. Tak to jsem na to zvědavá :-/

giselka
20. lis 2011

@romca13 tak jako dojít můžou, ale už jim nemusíš otevřít 🙂 V 10 večer bych je teda poslala někam, opravdu můžou otravovat jenom do 20:00

@misula.g tak to je blbý, snad ti to dr potom změní. A jestli je to kvůli stresu, tak to nějak nechápu, proč bez vycházek 😕

mishav3
24. lis 2011

No tak já se dneska u doktora dozvěděla, že prý je to od začátku roku přísnější a že se neomezené dávat nesmí. Že to socce neumožňuje kontrolu. Takže nevím. Jsem na nemo kvůli stresovému zaměstnání. Jednám s lidmi, kteří fakt občas bývají šílení (vyhrožování sebevraždou, sprosté nadávky) prostě nonstop nervy. A doktor mi řekl, že by mi rád navrhl jiné řešení, ale že prostě od 14:00 - 18:00 a můžu být ráda.

bassatorka
24. lis 2011

AShoj já jsem doma hned od 5tt (špiním) a vycházky mi dal od 8-20hod. takže super. Jinak dělám taky v Kauflandu 😀 jak zakladatelka tématu

cacenka_d
24. lis 2011

@mishav3 My jsme doma od cca 19. tt, kvuli chripce 3 tydny (leta co se to nevylezelo), pak tyden v praci a pak me chytli vazy takze nekdy od 23. tt jsme naporad doma a vychazky mame od 9 do 20 hodin, to je asi o domluve, ale nonstop to fakt byt nesmi, navic socialka chodi minimalne na kontroly a tehule nekontrolujou skoro vubec

romca13
25. lis 2011

@mishav3 jj, přesně vím o čem mluvíš,, pracuju na call centru jedné energetické společnosti, takže nadávky a vyhrožování jsem měla na denním pořádku,,,, uvidím jak mi bude,a ale asi bych po novým roce chtěla jít zpět do práce, umožnili by mi vyřizovat třebajen písemné požadavky , kde s lidma nepřijdu do kontaktu vůbec,,, ale uvidím jak mi bude,,, do konce roku budu doma určitě

hhranolka
25. lis 2011

@cacenka_d
@mishav3
holky, neomezene vychazky jsou a jdou ... lekari je moc davat nechteji, ale duvod jsem se nedozvedela - socialce to vubec nevadi, ta s tim nema zadny problem .. jinak o problemech s nemoceskou jsem psala tady:

https://www.modrykonik.cz/fotoblog/hhranolka/cl...

elana
25. lis 2011

přesně tak, neomezené jdou, ale záleží na lékaři, jestli je vypíše. Někdo tu psal, že je to jinak od začátku roku, tak to nevím, já je dostala ještě loni v listopadu, ale už tehdy se říkalo že nejdou a jak vidno-byl to kec 😉 Upřímně řečeno, ty kontroly ze sociálky málokdy chodí namátkově (tedy kor na těhotné), obvykle je to na popud např. zaměstnavatele, když má podezření, že se marod na nemocenské jen fláká a do práce by mohl..takže to se většinou těhotných opravdu netýká, zpravidla je o jiném stavu zaměstnavatel informován (nebo minimálně mu to dojde, když mu náhle omarodí vdaná pětadvacetiletá), takže ty kontroly opravdu příliš nechodí

letalnica
25. lis 2011

Ahoj, moje skvělá doktorka mi nabízela neschopenku hned od začátku, bylo to někdy v březnu, ale to jsem ještě do práce chodit zvládala, navíc peníze jsou potřeba, že. Vzala jsem si ji až od června, vypsala mi ji a bez mrknutí oka mi dala neomezené vycházky, vůbec na nic se neptala. Že s tím nemá problém. Takže určitě to jde a záleží opravdu na lékaři.

pindruska
25. lis 2011

@hhranolka takže zjistit na úřadě info je práce na několik hodin koukám 😉 . ale ještě že to dobře dopadlo 🙂

cacenka_d
25. lis 2011

@hhranolka No me prave rikal doktor, ze sice muze, ale ze to hodne neradi vidi tak proto mam dlouhe 🙂

hhranolka
25. lis 2011

@cacenka_d no vidíš, ze neomezeně byt můžou a ne jak jsi psala výše, ze to nelze. Mimo jiné nalezla jsem vyjádření přímo ministerstva, ze vycházky jsou pouze a jen na lékaři, ze nijak ovlivňován není a pokud nechce vycházky napsat, tak ma dotyčný změnit lékaře...

No hlavně všem přeju zdravi a štěstí na solidního lékaře 😉

tynka89
25. lis 2011

Ahojky...holky ja mam neschopenku od prvniho dne co jsem byla u dr to je asi 2tt...dala mi ji okmazite co jsem ji rekla ,ze v praci taham bedny se zeleznyma zamkama a kliky a takovy veci....a vychazky mam taky neomezene.....proste se me na nic neptala,jen na tu praci co delam a tak....vlipla mi do ruky neschopenku a sla jsem 😀 je teda fakt,ze moje doktorka je opravdovy slunicko....se vsim poradi a je moc hodna 🙂

rozarka65
25. lis 2011

@tynka89 tak to máš hodnou doktorku...to mně odmítla napsat neschopenku,že mne má zaměstnavatel přeřadit jinam,ale když jsem byla zaměstnaná jako vychovatelka,těžko mne přeřadí do kanceláře...a vzhledem k tomu,že jsem zvedala několikrát denně těžší lidičky než jsem já,tak jsem se bála...naštěstí jsem měla zlatou doktorku obvoďačku...ta mi napsala neschopenku na virozu...pak nevím na co...a někdy v půlce těhotenství se mi neschopenka převedla na gyn...

tynka89
25. lis 2011

@rozarka65 Tak to jsi mela teda stesti,ze ti to takhle vymyslela obvodacka 🙂 ja si moji gyndarku nemuzu vynachvalit....je pecliva,na vsechno mi odpovi,neodbyva me je fakt skvela 🙂

rozarka65
25. lis 2011

@tynka89 To jo, zvlášť když mi pak ve třech měsících řekla,že je tam hematom a že nemám nic těžkého zvedat...takže to jsem měla opravdu štěstí...přeji pohodové těhotenství...🙂

zlatuzka
23. pro 2011

Zdravím, taky mám bohužel šptnou zkušenost s mým doktorem. Mám z nemocnice, kde jsem musela ležet jen tak naoko 3 - 5 dní, aby mě nechali doma někde od 7. týdne, protože jsem pracovala v obchodě, kde jsem tahala bedny, tahala palety atd. nechápu teda proč mě po tomhle vysvětlení, proč chci být doma ze strachu o miminko, nenechali doma rovnou bez nějakýho nesmyslnýho ležení v nemocnici, a to jsem ještě sama musela říct, co vlastně mám za zaměstnání, on už se se mnou loučil, že se uvidíme příště, takže starostlivost nade vše. to jen tak pro začátek jakej taky může být super doktor =o). A teďka k vycházkám: Když jsem se zeptala jestli by mi neprodloužil vycházky ( mám od 11 do 13 a pak od 15 do 17) , tak mi odpověděl, že v žádném případě a že v příštím roce 2012 to bude ještě horší a ať se podívám do dnešní Mladé fronty Dnes a tím naše diskuze skončila, fakt se mi chtělo až brečet jak mě nas... =o) Každá mi říká ať změním doktora, jsem v 10. týdnu tak se mi moc nechce, ale asi budu muset, není s ním řeč. Co mi radíte ?? =o) 😢

veruska007
24. pro 2011

Já mám vcelku dobrou dr. a vycházky jsem měla jen 4h denně, a to vůbec ne podle toho, jak jsem potřebovala - dr. mi je napsala v době, kdy jsem dvouletému synkovi dávala oběd a šel spát... takže ven jsem se skoro nedostala 😠 . Ale kvůli vycházkám bych dr. neměnila. A on má každý dr. své mouchy...

misula.g
28. pro 2011

Já neměla první tři týdny vycházky vůbec a poté mi dr. napsal vycházky neomezeně. Jen se bojím, co bude po novém roce - může mi dr. zrušit tyto neomezené vycházky jen kvůli změně zákona, nebo je budu moci mít až do konce neschopenky? Nevíte někdo?

leiladelly
28. pro 2011

@veruska007 Já se příležitostně zeptám kolegy gynekologa, jak to je. Podle mne to určuje on, já měla neschopenku od počátku těhotenství (no jsem OSVČ, tak "zaměstnavateli" to neuškodilo, zaměstnávám sama sebe...), zvracela jsem jak o život, jinak to nešlo. Až jsem přestala zvracet, dal mi vycházky tuším od 10 hod dopoledne, do 18 hod. odpoledne, takže vlastně na celý den, večer asi kontroly nechodí (myslím si, ale nevím konkrétně). U těhotenství nevidím důvod, aby člověk měl tak krátké vycházky. Pokud je profese riziková, je důvod do práce nechodit, ale není důvod nechodit ven, to spíš je denně těhotné ženě doporučeno.

romca13
7. led 2012

@misula.g je tu někde diskuse, otázka, jak je to s vycházkami v roce 2012 -- je tam daný výcuc z nějakého zákona či vyhlášky a upozorňuje doktory, že jsou povinni při první návštěvě pacienta v lednu mu vycházky upravit dle platných norem v roce 2012 -- tzn. pokud máš roku 2011 neomezené, měl by ti je teď v lednu omezit na 6h denně,,,,,nicméně jsem byla včera v poradně a vycházky mi nechal tak jak jsem měla postaru od 8-20, tak nevím, zda zapomněl ale rozhodně jsem se mu nepřipomínala,,,,, teď ale nevím, kdyby byl nějaký průser, zda bych za to byla zodpovědná já nebo ten dr. který mi je neupravil...

misula.g
7. led 2012

@romca13 Aha, tak to jsi mne moc nepotěšila :-/ Já jdu k lékaři až na konci měsíce, a tam se vycházkami zabývají dost, takže si myslím, že mi to upraví, když to tak musí být. Potom dám určitě vědět, jak jsem dopadla...

romca13
7. led 2012

@misula.g jj, to budu ráda,, právě mě se vůbec dr neptat,,, hned na začátku mi napsal od 8-20 a pak se mě nikdy v žádné poradně neptal, a nezabýval se jimi,,,, tak jsem počítala, že mi to včera upravíale nic neříkal, tak nevím,, do další jdu 3.2. tak uvidíme, jestli to bude nějak řešit ,,,,

misula.g
7. led 2012

@romca13 Já neměla první tři týdny vycházky vůbec a potom mi zastupující dr. napsal neomezené. Mrkla jsem se do předchozích příspěvků, že jsi doma kvůli stresové práci - to jsem i já, ale moje dr. mi napsala vážnou diagnozu, která se právě s vycházkami celkem vylučuje. Omezené vycházky mi vadí jen proto, že máme obě rodiny na Moravě a s manželem žijeme v Praze.

romca13
7. led 2012

@misula.g no nebylo to ani tak kvůli práci, i když je dost psychycky náročná,,,ale hlavně já bych do té práce ani nedojela,,, mám dost silné závratě a devět týdnů v kuse jsem zvracela,,, na konci 7tt jsem i začala špinit, tak mě nechat hned doma,,,, a ani se mě teďneptá, zda e nechci vrátit do práce,, nějak to neřeší,, asi si říká, že pokud bych chtěla, tak bychse ozvalaa já zjišťuju, že nevím, zda se mi tam chce ještě vracet,, ze začátku jsem byla přesvědčená o tom, že od ledna půjdu do práce,ale ty nevolnosti stále ještě jsou, ne sice tak moc intenzivní jako předtím, asi 2 týdny je mi už trochu líp,, už jsem ani nedoufala, že se to zlepší,,,,,, i v práci mi říkali, že je tam teď šílený blázinec, že pokud můžu ať zůstanu doma v klidu,,,

misula.g
7. led 2012

@romca13 To je jasné, klid pro miminko je nejdůležitější 🙂

kenvela
8. led 2012

Ahoj,taky přidám příspěvek...Já dělala na poště také a tahala těžký bedny...S mým gynekologem nebyla řeč,prý at mě dají na jinou práci..To,ale bohužel moc nešlo--Tak jsem to musela vydržet,navíc mi pak v práci dělali naschvály..,takže jsem byla i ve stresu.V patnáctém týdnu jsem začala bez ustání zvracet,neudržela jsem v sobě nic a k tomu ještě silný průjem,tak jsem zůstala v nemocnici cca 5 dnů na pozorování,ale naštěstí to nebylo nic vážného..Neschopenku mi napsal,ale můj obvoďák,s tím,že se mám domluvit s gynekologem,,,ten naštěstí svolil,ale upozornil mě,že žádné neomezené vycházky nejdou,že od roku 2012 max. na 6 hodin,,Tak je mám od 14: 00 - 20:00,a to ještě brblal,že mi to možná změní jen do18:00.No naštěstí zo zatím nechal,ale štve mě to,páč jezdím o víkendu na chatu,..Tak holt riskuju..Zatím nikdo nepřišel...¨Do práce jít nechci,ale už se doma hodně nudím☹Copak děláte vy?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru