Nesnesitelný šéf = problemové těhotenství. Jak se mám zachovat?

alsendra
8. srp 2019

Ahoj holky, mám strašný problém se šéfem. Zjistila jsem těhotenství v 5tt a hned sem si nechala vystavit potvrzení o tehu, které jsem mu předala. Nadšený nebyl, to sem ani od něj nečekala, avšak jsem zaslechla jeho rozhovor s kolegyní, kdy řekl, že se mě musi zbavit, ale když sem těhotná, je to problém. Koncem roku mi končí doba určitá a on mi na ferovku řekl, že mi smlouvu neprodlouzi. V praci mi dělal opravdu peklo, az sem z toho začala mít prujmy. Nechala sem si napsat neschopenku, přičemž si sef opět vymyslí zpusoby, abych dala výpověď. Teď mi poraďte prosim, jestli mam marodit do konce smlouvy a pak jit na pracak? Nebo jak se mam zachovat? Děkuji

widowblack
8. srp 2019

@alsendra asi bych v této situaci zůstala doma - už inkvůli psychice se můžes s doktorem domluvit . Ano budou tu bázory že nejsi nemocná , že je to podvod atd atd ... ale nejsou v tvé situaci 😉

alsendra
autor
8. srp 2019

@widowblack děkuji, bohužel mě tyto psychické problémy vyustily až do prujmů a bolestí podbřišku. Doktorka sama uznala, že pro hladký průběh těhotenství mám zůstat doma, nasadila mi diety a udělala další patřičná vyšetření 🙂

drep
8. srp 2019

Mirně off topic, ale pokud máš takové problémy od počátku těhotenství, tj. Docela významné životní hormonální změny, taky může jít o primomanifestaci nějaké choroby zažívacího traktu, takže bych to řešila spíš s praktikem než s gynekologem.

merope
8. srp 2019

@drep Nemusí - kdo nezažil, možná nepochopí, taky jsem se dostala do stavu, kdy jsem měla průjem, když jsem měla jít do práce. Dala jsem výpověď a vše se spravilo.

Zakladatelce bych doporučila nenechat se šéfem deptat - pokud opravdu nejde za takového stavu chodit do práce, pak je neschopenka asi rozumná věc. Každopádně si zjisti, jak bys na tom byla s rodičákem a dalšími věcmi, pokud bys dala výpověď ty sama. Nevyjde ti to nějak rozumně s tím, že bys na ten pracák ani nemusela (kdybys byla na neschopence i přes konec té smlouvy na dobu určitou)?

drep
8. srp 2019

@merope já neříkám, že musí, vůbec ne, jen bych se nenechala ukolébat tím, že je to psychosomatika od šéfa, když bych neměla vyloučené nespecifické střevňí záněty, celiakii a podobně

radu98
8. srp 2019

@alsendra měla jsem to podobně a byla jsem od 17tt na neschopence. Měla jsem z toho až záněty močáku a furt brát antibiotika bylo na prd 🤷🏼‍♀️ Poslal na mě i kontrolu hned po týdnu. Jinak v práci výpověď nedávej, hod se marod a nemusíš se s ním vůbec bavit 😊

alsendra
autor
8. srp 2019

@drep samozřejmě mě doktorka poslala na testy krve, udělala i různá jiná vyšetření rekta a čekám na výsledky.

alsendra
autor
8. srp 2019

@radu98 zatim marodim, ale kdyz mi smlouva konci v prosinci, mam dal marodit nebo končí neschopenka v momentě kdy.končí smlouva?

laka_lacenda
8. srp 2019

@alsendra Bud opatrná...Já si takhle v práci, kde jsem byla 8,5let, uhnala ulecerozni kolitidu. Šéf byl totální magor: nakládal toho na mě příšerně moc, postupně na mě házel i složité věci, co měl řešit on z pozice ředitele...Dovolenou jsem v podstatě neznala a když tak max týden a samozřejmě "buďte na telefonu". Jednoho dne jsem nastesti sebrala odvahu a odešla a bylo to to nejlepší. 🙂 Od té doby (2,5roku) se tam vystridalo snad 5 holek, zadna s nim nevydrzela.
Žádná práce nestojí za zničení zdraví....já to bohužel pochopila až pozdě...

journals
8. srp 2019

Sotva pocurany test a hned neschopenka. Jiste, tady je to klasika... 🤦🏻‍♀️ Co budes delat az fakt “zacnes” byt tehotna?

3mama
8. srp 2019

@alsendra neschopenka neskončí se smlouvou, normálně zůstat na neschopence do mateřské 😉

radu98
8. srp 2019

@alsendra neschopenku můžeš mít až do mateřské i bez toho, aby jsi byla zaměstnaná 🙂
A nedělej si nic co jsou tady ty rýpalky. Ono když to někdo nezažije na vlastní kůži, tak se mu to mluví.
Mě šéf místo “gratuluju” řekl “no serete mě, ale co mám dělat”

alsendra
autor
8. srp 2019

@journals A to mám podle tebe být v práci, kde jsem na vše byla sama, tahala těžké bedny a nechala ze sebe dělat holku pro všechno jen proto, aby si šef nahrabal prachy? A když bych sem pak psala článek o potratu kvůli stresu z práce, tak bych se dočetla rypave texty o tom, že jsem měla marodit, že jsem si to způsobila svou chamtivosti a byla v práci pro peníze? Ber to prosim i z této stránky

journals
8. srp 2019

@alsendra a to, ze mas tezkou praci a sefa idiota jsi zjistila pocuranim testu? 🤦🏻‍♀️ Promin, ale prodelany potrat a sef idiot a stres neni diagnoza na neschopenku. A v 5. tydnu uz teprv ne.

3mama
8. srp 2019

@journals tak běžně když je náročná práce se chodí na neschopenku , právě aby se předešlo potratu.

alsendra
autor
8. srp 2019

@journals těžká práce a šef idiot už jsou delší dobu, ale když jsem teď zodpovědná za toho malého tvorečka ve mě, vnímám svět jinak. A pokud čteš příspěvky, měla jsem zdravotní komplikace. TO byl důvod k neschopence. Tak tady prosím ze mě nedělej nemakačenko, když neznáš všechny podrobnosti. Kdyby mi šef nedělal problémy, pracuji dokud budu moct!

nita1984
8. srp 2019

@3mama běžné, když je náročná práce, řeší se přeřazení na jinou pozici. Nikoli PN.

journals
8. srp 2019

@3mama prave ze nechodi 😖

3mama
8. srp 2019

@nita1984 tu málokde nabídnou ,nemají třeba takové místo . 😉

alsendra
autor
8. srp 2019

@3mama Ano, avšak uplně správný postup je ten, že pokud je náročná práce, šef mi má nabídnout jinou práci vhodnou pro těhotné. Pokud ji nemá, musí mě nechat doma na 100% plat. Bohužel byla u mě v práci domluva těžká a stále hledal možnosti, jak se mě zbavit, takže neschopenka

nita1984
8. srp 2019

@3mama pak má být doma za 100% plat na překážkách ze strany zaměstnavatele. Nikoli na PN.

3mama
8. srp 2019

@alsendra ano vím že má nabídnout jinou pozici ale upřímně neznAm jedinou maminku ktere by to nabídli,všude je radši pošlou na neschopenku .

alsendra
autor
8. srp 2019

@3mama přesně tak, málokterá zaměstnavatel chce platit plný plat někomu, kdo není v práci. A žádná žena si nechce dělat problémy a doufá, že se bude mít kam vrátit

nita1984
8. srp 2019

@alsendra tak když máš smlouvu na dobu určitou, tak se stejně nemáš kam vrátit. Tak nevím co řešit

journals
8. srp 2019

@3mama tak kdyz jsou holky hloupe a jdou dobrovolne... a pak tu jsou zase debaty typu: jsem na PN a chci na zahranicni dovolenou 🤦🏻‍♀️

3mama
8. srp 2019

@nita1984 už jen proto že ji chce vyhodit je dobře že zůstane na neschopence,než skončit těhotná na pracáku. Takhle má nárok alespoň na něco a může být v klidu

nita1984
8. srp 2019

@3mama jenže on ji vyhodit nemůže 🤷‍♀️ právě proto, že je těhotná. Takže asi tak. Tom spíš měla bojovat za to, aby ji platil zaměstnavatel a ne my všichni.

3mama
8. srp 2019

@journals ono ale když nepůjdou dobrovolně,tak si zaměstnavatel najde důvod jak jim škodit. Tohle je těžký ale za mě je teda rozhodně lepší se hodit marod a bYt v klidu ,než se stresovat že přijdu o místo,skončím na pracáku a bůh ví co dál.

3mama
8. srp 2019

Nebo že nedej bože potratí že stresu že šéfa v práci .

journals
8. srp 2019

@nita1984 je to marny, je to marny, je to marny 😶🤦🏻‍♀️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru