Nespavost v prvním trimestru, máte to někdo?

zerikzerik
27. črc 2012

Ahoj holky.Jsem normálně velký spáč,ale od doby co jsem těhotná (teď 10tt) nemůžu vůbec spát. Spím trvrdě do prvního čůrání a pak už nic. Vzhledem k tomu,že teď chodím tak 4x v noci čůrat,toho moc nenaspím. Je možné,že nespavostí trpím už teď? Máte to tak i někdo jiný? 🙂

slundo
27. črc 2012

Taky jsem to tak měla, jakmile jsem se vzbudila, byl konec. Mě ale budily hlavně nevolnosti. Ale snad tě potěším, srovnalo se to a pak to bylo až na konci těhu kvůli bříšku 🙂

zerikzerik
autor
28. črc 2012

@slundo Děkuju,no snad máš pravdu. Nespavost jsem neznala,a je to fakt děs 🙂

slundo
28. črc 2012

všechno se v těle mění a každý reaguje jinak.... určitě se to srovná , jen přeci je to pro tělo šok 🙂

prumyslovacka
31. črc 2012

Ahojky, já taky vždy spala jak pařez, vedle mě se mohlo střílet z děla a se mnou to nehlo 🙂 ted se budím cca po dvou hodinách spánku, převalování, zas dvě hodinky, pak čurání a pak už to stojí za prd 🙂

alex85
18. říj 2013

Ano, u mně přesnět taky, dříve jsem spala tak tvrdě, že jsem ráno neslyšela vstát přítele do práce. Ted se celou noc převaluju, usnu tak na hodku pak se zase vzbudím, a takhle už týden celou noc. Jsem v 8.týdnu.

janulat18
20. říj 2013

Ahoj, jsem 13 tt taky málo naspím. Při prvním těhu nic a ted se hodně budím, pořád čurám..no snad se to zase nějak uklidní..:D

kesinka_z
20. říj 2013

Já měla celý život tvrdý spánek, mohl mi u hlavy řvát budík a já spala jak dřevo 😀 😀 V prvním těhu jsem se spaním problémy neměla, ale protože jsem nemusela vstávat, spávala jsem do 9-10h 😀
Těď v druhém těhu to mám jak na houpačce, do 12.týdne jsem usínala odpoledne tak na hodinku - dvě 😀 A to jsem spala v noci tak 8-9h. Pak jsem měla asi 2 měsíce období, kdy jsem se budila ve 3, 4 nebo 5 ráno a už jsem nemohla vůbec usnout, a to jsem chodila spát kolem 22h. A pro změnu teď jsem 28týden, a zase nemůžu usnout, že čučím tak do 1 - 2 ráno než usnu 😀 a to vstáváme v půl 7 do školy 😀

handav
21. říj 2013

Já se hlásím mezi nespavce. Je teda pravda, že u mě to může být dáno i jinými okonostmi, ale na druhou stranu takhle blbě spím asi posledních 14 dní - o těhu vím teda týden (jsem 6tt). I když si uvařím meduňkový čaj, tka to nepomůže. Jednou za čas se vyspím trochu líp - když předchází několik bezesných nocí. Nemátě někdo babskou radu, jak se vychrupat?

janiju
23. říj 2013

Mám to stejné, bohužel to pokračuje i v 2.trimestru :-/

zuzi.111
4. lis 2013

Před těhotenstvím jsem s usínáním nikdy neměla problémy. I když byly stresy v práci, doma, vždy jsem to dokázala zaspat. Problémy přišly až s otěhotněním. U tv jsem chrápala a jak jsem se přesunula o postele, tak nic a čučela jsem i hodiny do stropu. Hrůza. Ale na doporučení jsem zkusila teplé mléko s medem. Zázrak!!! Dám si to, lehnu a jsem tuhá do pěti minut. I v noci, když jsem se vzbudila a zase nemohla usnout, tak to funguje. Netuším, jak to tak účinně funguje, ale je to tak. Tak to zkuste a třeba vám to taky pomůže. 😉

handav
5. lis 2013

@zuzi.111 Mléko s medem jsme už taky slyšela, jenže jen už při t émyšlenc ese mi zvedá můj rozbouřený žaludek 🙂.

evca_
7. lis 2013

ahojky ja jsem teprve v 7 tt a taky se budim celou noc 😒 musim jit na zachod jinak by jsem nezaspala..a to uz pak zase nemuzu zabrat, nakonec zaberu a to uz zase vstavam do práce ...musíš to vyrdrzet 🙂

zenablazena
11. lis 2013

Jsem v 7tt a také spím jen do 1.čurání :-/ pak už sebou jen melu ze strany na stranu. Dnes jsem se otočila snad 100x a když už jsem spala, tak začala plakat moje dvouletá princezna. Ještě minulý týden jsem spala tak jak jsem do té postele spadla vyčerpáním.. Takže asi nic nenormálního 😀

zunem
14. lis 2013

Také to tak mám. 14 dní jsem skoro nespala, nakonec jsem vyměnila místo v posteli s manželem a spím. :o)) Sice chodím 2-3x na wc, ale téměř vždy usnu.

koudelinda
1. pro 2013

Ahoj holky , ja jsem teprve v 6.tt ale tez me zacinaj zlobit probdene noci 😕 .A to jsem spaci maratonec 😀 Kolikrat me prisel manzel zkontrolovat jestli ziju 😉 A budi me prave i to curani - casto navstevuji WC . Tak je to asi normalni .

mirkamartin
9. pro 2013

Ahoj holky, tak já si taky posledních 14dní říkám, proč se tak často v noci budím a pak už nemůžu usnout 🙂 Včera jsem si dělala test a byly tam // 🙂 Tak to možná budu mít stejné 🙂

ewulka88
9. pro 2013

Mám to taky tak. Spím tak do 3, potom čůrání a pak usnu tak v 6, 7 nachvilku ještě. Děs ☹

ashanty
26. pro 2013

Mám to také tak - usnu, kolem 3hod čůrám a pak zaberu až tak v 6, 7 ráno.

zabzulka
28. pro 2013

ahoj, přidávám se..spím strašně, večer nemůžu zabrat, pak se budím cca co hodinu, mrknu na budík, zase zaspím a od půl páté čumákuju do stropu, chjo

mar8
2. led 2014

taky se mi stává, že třeba hodinu v noci nespím

zvirka
2. led 2014

@handav Ahoj, já měla tytéž problémy. Zkusila jsem Sedatif - homeopatikum na spaní, zabíralo střídavě, ale lepší než nic. Meduňka mi nepomáhá.

lucielle123
5. led 2014

Mám to úplně stejně, jsem v 7.tt a prostě nemůžu spát..ale unavená jsem pekelně. Představa, že teď budu vstávat v pět do práce mě upřímně děsí :/

minonnka
5. led 2014

Byla jsem taky spac (byla bych i dal, kdyby me dite nechalo spat 😉 ) ale cele tehu jsem chodila po 2h curat a nekdy kolem 3h uz nemohla usnout, ke konci tehu se to spojilo s hladem, tak jsem se ani nedivila tem 16kg co jsem nabrala 😀 Kdyz se Tom narodil, mel taky problem se spanim a ma i do ted (ma 13m). Zajimalo by me, jestli na to ma vliv to me ponocovani ☹ Na druhou stranu musim rict, ze jsem si behem tech noci u PC poridila skoro celou vybavicku 😀

coreprincess
15. led 2014

jsem v 12tt a taky nemůžu vůbec spát a chodím pořád čůrat a taky je mi pořád zima

gabina321
29. led 2014

Ahoj taky vubec nemuzu spat.. U me je to mozna i tim stresem, ale kazdopadne fakt nemuzu zabrat, pak zacnu byt nervozni, ze nemuzu spat a budu unavena, pak na chvilku usnu, ale pak jdu na zachod a cele se to opakuje. Navic ted musim jeste kvuli praci na jednom vyzkumu vstavat v 6, takze des. Pak se mne chce spat odpoledne, ale kdyz si jdu lehnout po obede, tak nemuzu spat zas v noci. Fakt uz nevim, asi si skocim do lekarny pro nejake prirodni veci na spani, ktere by se mohly i v tehotenstvi. Strasne me to vycerpava a zhorsuje mne to naladu

betka20
6. říj 2014

@gabina321 jak jste to nakonec vyresila? zabralo vam neco z lekarny co se muze v tehu?

petronilkaa
6. říj 2014

Taky jsem to tak měla.. Jen mě nebudilo čurání ani nevolnost, ale hluční sousedé (vedle v domě bydlí parta studentů). Dřív jsem o nich vůbec nevěděla.. Přešlo to v 2. trimestru a nevrátilo se ani na konci těhu... Navíc ke konci těhu mě s břichem na balkóně viděli studentíci a ohleduplně nedělají randál.. 🙂

majkylove
8. říj 2014

já trpím hroznou nespavostí,vůbec to nechápu,normálně u mě nebyl problém spát 12 hodin denně a teď celý noci pročučím do stropu,no doufám že to přejde 🙂

aklin
13. říj 2014

Poslední dobou také dvě hodiny čučím do stropu, usnu vždy kolem půlnoci a probudím se o půl 6 s manželem, a už pak nezaberu. A to je teprve začátek 5. týden. Taky jsem spala jak pařez.

majkylove
13. říj 2014

@aklin je to des co to telo vyvadi 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru