Nespavost v prvním trimestru, máte to někdo?

zerikzerik
27. črc 2012

Ahoj holky.Jsem normálně velký spáč,ale od doby co jsem těhotná (teď 10tt) nemůžu vůbec spát. Spím trvrdě do prvního čůrání a pak už nic. Vzhledem k tomu,že teď chodím tak 4x v noci čůrat,toho moc nenaspím. Je možné,že nespavostí trpím už teď? Máte to tak i někdo jiný? 🙂

aklin
14. říj 2014

@majkylove ale chceme mít dítě, proto to musíme vydržet. Podle doktora to bude trvat do 3,5 měsíce.

majkylove
14. říj 2014

@aklin přesně tak,pro mimčo všechno 🙂 tý jo tak dlouho? 😨 u mě je to teď pár dní lepší tak uvidíme jestli už to tak zůstane nebo jestli se zas vrátím do starých kolejí 🙂

aklin
14. říj 2014

@majkylove jo tak dlouho. U mě se to jen horší, dnešní noc jsem téměř probděla jen 4 hod spánku. Koupila jsem si bylinkový čaj na spaní a ještě mám med. Takže dneska bude míchaný koktejl. Čaj a mléko s medem. Tak snad se mi po tomhle bude krásně spát. Jinak jsem čilá.

majkylove
14. říj 2014

@aklin taky si dávám meduňku s medem a zloušela kakao,jinak mlíko nepozřu a nezabíralo,ale je fakt že jsem celej víkend vstávala ve 4:30 a byla do 18 hod v práci tak možná proto to bylo lepší,no uvidíme,budu doufat 🙂

majkylove
14. říj 2014

@aklin jo a jinak právě taky úplně čilá aj když sem dva dny nespala,fakt divný 😕 🙂 a jinak ti něco je?

aklin
14. říj 2014

@majkylove naštěstí do práce nechodím, jsem na nemocenské. Mléko mě smrdí jako zkažené a taky mi tak chutná, ale je třeba vápník a bílkoviny. Ve všem se překonávám. Včera jsem si dala horké mléko a nepomohlo, chvíli to vypadalo nadějně, jakmile jsem lehla do postele, zničeho nic jsem byla v bdělém stavu.

aklin
14. říj 2014

@majkylove kromě nespavosti, mám typické bolesti v podbříšku a prsou. 🙂 na to jsem si výrazně zvykla, ale někdy dokáže bolest překvapit. Celý den nic a najednou nože v podbříšku.

aklin
14. říj 2014

@majkylove maso nejím, vůbec mi nechutná a taky smrdí.

majkylove
14. říj 2014

@aklin tak já podbřišek a prsa taky,ale jinak nic,všechno mi chutná,nic mi nesmrdí,prostě úplná pohoda až mě to překvapuje,akorát ta nespavost a že pořád čůrám 🙂

aklin
14. říj 2014

@majkylove musíme se obětovat 🙂

lucikprcek
19. říj 2014

Ahoj holky tak koukám, že v tom nejsem sama. Jsem v 11t+7 o těhotenství vůbec nevím kromě vetsich prsou a obcasneho pichnuti v podbrisku :D ale poslední týden nemůžu usnout,když se mi ro povede někdy i po 2hodinach tak se za chvilku vzbudím a musím curat. Nebo se celou noc prevaluji. Cim později jdu spát tím driv mi prijde ze vstávám. Driv jsem byla hodně velký spac. Tak snad se to nějak urovna :(

kpetranova
29. říj 2014

Ahojky holky ,prosím taky o radu sem teprv v 6tt a normálně spím tak že mě nikdo a nic neprobudí až si ze mě všichni dělali srandu že sem šípková růženka 🙂 ale poslední týden nemůžu spát na boku jen na zádech a na břiše jinak mě bolí v zádech . Problémy se zádama nemám . Celou noc se budím a ráno sem jako přiblblá .Máte někdo nějakou radu jsem celkem zoufalá... Moc děkuji

susenkamakova
31. říj 2014

Ahoj holky, hlásím se do party bývalých spavců 🙂 U mně je to stejné. Jsem v 6tt a 14 dní jsem se pořádně nevyspala. Pravidelně se budím ve 4 hodiny ráno, hodinu až dvě se přavaluju a nemůžu usnou a pak jsem naštvaná, že už budu zase vstávat. Obvykle usínám tak 20 min před zazvoněním budíku 🙂 Odpoledne jsem totálně K.O. 🙂 tak spánku zdar :D

majkylove
2. lis 2014

@kpetranova tak na tohle bych ti poradila už pořídit kojící polštář a podložit se,to by mohlo pomoct a když ne tak už ho aspoň budeš mít na později 😉

majkylove
2. lis 2014

jinak vás holky snad trochu povzbudím,u mě to vypadá že už snad nespavost přešla,včera jsem dokonce porpvé usnula už v devět 🙂 a každej den co jdu spát tak už naštěstí normálně usínám tak doufám že už se to nevrátí 🙂

tarra27
2. lis 2014

Mela jsem to taky,pravidelne 2,30 az 4h rozmezi,kdy ksem se probudila a usnula jsem v 7 nekdy 6,30...manzel mel snidani nachystanou vcetne svaciny 🙂) odjel cca 6,20 h a ja sla spat......rikala jsem si aby pak spalo mimi az se narodi...nastesti spaly obe dobre 🙂

puncinka
3. lis 2014

Jsem v 15tt do prvniho curani cca do 3h. spim a pak do 6 neusnu, jeste, ze jsem na PN, protoze si neumim predstavit pak vstavat do prace. 😖

ronikaaaa
3. lis 2014

Takže vidím, že nespavostí nás trpí více. Jak vzdycky moje známé které byly těhotné říkali jak by celý den prospali tak co já bych za to dala. Já se v noci jenom převracim a nemůžu spát a i kdyz jsem nevyspaná tak ani během dne neusnu. Jsem v 8.týdnu tak si říkám, že doufám, že než se nám ten prcek narodí snad se ještě dobře a tvrdě vyspím, snad to nebude trvat až do porodu 😉

happylenulka
19. lis 2014

do začátku 12: týdne jsem spala 15 hodin přes noc a pak třeba ještě přes den... byli dny, kdy jsem si připadala jak Šípková Růženka. Teď už týden v noci spím trhaně a jak chodím na záchod (3 - 4x za noc) tak pak dlouho nemůžu usnout a za celou noc naspím třeba 4 hodiny (a to jdu spát v 22h a vstávám v 8 - 9h)... a přes den jsem unavená úplně šíleně, ale usnout mi nejde.... do toho pořád nevolnosti jako blázen.... no jo no :D ale co naděláme.... už jen 27 týdnů a pak bude nespavost na denním pořádku :D

ronikaaaa
21. lis 2014

Vypadá, že moje nespavost od poloviny 10.týdne je pryč. Konečně zase spím v noci jako dřív 😉

kacik88
18. zář 2017

Ahojky. Mám stejný problém. Jsem 7tt. Usnu jako špalek v 8 v 9 hodin a mezi půlnocí a druhou hodinou ranní musím jít čůrat a pak mě začnou bolet nohy a cítím a vnímám celé tělo, mozek bzučí a já ne a ne zabrat😵. Převaluju se hodinu někdy i dvě, pak na chvíli usnu, cca na hodinku, pak to samé....trvá to zhruba 2 týdny, ale úplně nejhorší na tom je, že se cítím být opuštěná a tak vzbudím i manžela, kolikrát ne schválně, jen tím hekáním a převalováním, ale většinou cíleně. Je to chudák, ještě že je takovej ťutin, že mi to odpustí a svádí to na hormony😇 :D :D :D

kacik88
18. zář 2017

@ronikaaaa Přesně tak. Sice usnu brzo, ale po 4-5 hodinách jsem totálně vzhůru...kdyby aspoň bylo něco v televizi, tak si lehnu v obýváku a čumim na bednu...ale ono nic. Přez den jsem pak takřka mimo provoz, kromě světlých asi 2 hodin, kdy alespoň navařím pro manžela, většinou kolem 17 hod...no v 8 večer už jsem tuhá a kolotoč jede dokola....a já bych tak moc chtěla spááááát 😨

dena0812
1. říj 2017

@kacik88 Ahoj,mám stejný problém a přijde mo to den o de dne horší. Ted jsem 12.tyden,mame podobny termin 🙂 nejdrive jsem mela jen hrozne návaly únavy během dne, v noci se k i zdalo spostu snu-uplnych kravin a i dost zle sny. Ted jdu spat kolem 22hod,usnu bez problémů,vzbudim se kolem druhé,mam problem zabrat ale jeste usnu,ale prevaluju se dost dlouho,kolem pate se vzbudim a uz se prevaluju az do svitani. Doktor mi dal horcik,zobu ho,ale spim porad stejne špatně :( co ty,jsi na tom už lepe?

petula94
25. bře 2018

Ahoj já jsem 8tt. a poslední týdny taky vůbec nemůžu spát. Večer usnu v pohodě, to usínám třeba i kolem 10 hodiny, ale pak se pravidelně mezi 1-2 hodinou zbudím a čučim do zdi do 5 do rána. Začala jsem si dělat i meduňkový čaj, ale to vůbec nepomáhá.

kepu
25. bře 2018

Ahoj přesně jak popisuješ trpím uz cca od 7tt ... chodím spát v 19:00-19:30 kolem půlnoci jedne ranní se vzbudím na záchod a pak se už do rána víceméně převaluju.... A přes den jsem strašně unavená ...

matrix5
30. bře 2018

Tak se přidávám. Usnu kolem 21-22 hod vstanu ve 2 na wc a nemůžu usnout. Tak se prevaluji usnu ve tři jsem opět vzhůru a nic a pořad dokola . Jsem 7tt. Katastrofa. A moje nálada přes den je hrozná. Jsem unavena nic mě nebaví. Pomůže někdo s receptem na spánek aspoň 6 hodin v kuse?

lachtanice86
30. bře 2018

Jsem v 6tt a tohle mám už tak 2tydny. Usnu ve 23 a vzbudím se ve 2 a už neusnu. Ale přes den unavená nejsrm

apollo20
30. bře 2018

@zerikzerik Měla jsem to také, v druhém trimestru se to srovnalo 🙏👌

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru