Nevolnosti - už fakt nemůžu. Něco pozitivního? Co pomůže?

21. zář 2020

Holky, prosím, napište mi něco pozitivního, nemám vůbec podporu, jakou bych teď potřebovala. Do druhého mimi jsem se docela odvažovala a čekala jsem, že bude vše lepší (myšleno hlavně to vše po porodu) a zaskočily mě šílené nevolnosti, teď jsem 10.tt a jen trpím a trpím od rána do večera, nezvracím, ale je mi ukrutně zle od žaludku, jídlo mi nechutná, musím se do něj nutit a to i několikrát za noc, stejně to nepomůže a žaludek mě bolí jak kdyby byl zkažený, taky mě bolí celé tělo, klouby, svaly, jako bych byla nemocná, je toto normální? Už mě bolí i močák... nemám na nic sílu a jak je to pořád, tak už i psychika jde do prčic, nějak už nevěřím, že mi zase bude dobře, už nevím jaký to je, závidím chlapovi, že jemu dobře je, mám strach jak zvládnu velké břicho a starat se o mimi, vybavují se mi těžké chvíle po porodu... odpočítávám dny do 12.týdne ale bojím se, aby to fakt zmizelo. První těhu teda byla lepší. Na krev a vše jdu až někdy 15.tt, na utz jsem byla jen jednou. Snad je aspoň vše OK. Díky všem kdo písne za podporu... 🌷

malvinz
22. zář 2020

Mám to dost podobně.. Zvracím od 6tt a pokud zrovna nebliju, je mi alespoň špatně, bolesti hlavy, neustále čůrání a večer usínám s pocitem že mi asi praskne břicho (přecpáním, ačkoliv téměř nevečeřím). Taky jsem se modlila ať to přejde tím 12tt..No, končím 15tt a zatím stejné. Teď se upínám k 16tt až 18tt (tam prý hodně přijde zlepšení). Držím palce sobě, i tobě 🙂 Ale vlastně si chtěla napsat něco pozitivního 😀 Bude líp! Tohle období přežijeme a odměnou nám bude to vysněné miminko ❤

autor
22. zář 2020

@honeya to mě vůbec nenapadlo, pomáhá to? já právě nevím jestli je to normálka k tomu těhotenství nebo s něčím navíc bojuju...
@sylvusska máš pravdu, co ženská musí vše vydržet... Ne, nemáme tu možnost, podniká, byl doma tři dny - mysleli jsme ty nejhorší, tak nic no :D :( a snaží se dojet co nejdřív. A i to pivo - nealko jsem zkoušela a nic 😀 Tak uvidíme, třeba mi v nejhorším něco doktorka dá.
@katule1990 ono jim to nějak nedochází docela dlouho, že 🙂)) No naprosto tě chápu, mě taky sestra říkala, že pak to bude určitě hodné miminko, tak kéž by aspon to, já mám práve tendence upadat do temnoty a zoufalství a hned mi naskakuje co vše ještě přijde za těžký veci a mám ted v tom stavu pocit že nic nezvládnu. A jak ti na to přišli? Z krve? Kdy se vlastně má chodit na krev? Mě to přijde hrozně pozdě až po tom screeningu. Jinak mě taky bylo u prvního nějak po tom screeningu už dobře, ale měla jsem jen večerní nevolnosti teda.

autor
22. zář 2020

@malvinz tak to je mě líto, že to máš takhle a tak dlouho!! To jsem právě slyšet nechtěla, že ani ten 12tý týden není "kouzelný"... Taky ti přeji zlepšení do nejdřív!

honeya
22. zář 2020

To nevim, zda to pomaha, nemam zkusenost. Jen me to tak napadlo. Urcite je to normalni, me hrozne bolelo v trislech, ale to az tak od 8 mesice, ze jsem nemohla poradne ani chodit. A mozna i kolena.

autor
22. zář 2020

@honeya u mě se právě rodina diví, že to není možný, aby to k tomu patřilo a že to mám psychicky, to je vlastně univerzální odpověd na vše, je to vymyšlený... co bych dala za to cítit se normálně a fakt bych si toho vážila

honeya
22. zář 2020

Ono to je tezky, protoze kazdy telo reaguje jinak. Muze byt i nemusi, ale treba zkuste ten kolagen. Treba by to mohlo pomoct. Tezko rict

hermanecka
22. zář 2020

Kamaradka mela pri druhem tehu velke nevolnosti, kapacky, prasky na nevolnost i cipky torecan..po tech ji bylo lepe..Necekala bych a na sveho dr se obratila a nenechala bych se trapit..kazda zena by mela citit,co je jeste v norme a co uz ma za "hranou"..ano tehotenstvi neni nemoc, neco so vydrtet musi,ale ne za kazdou cenu..

emillyhk
22. zář 2020

Mrzí mě, že vás rodina nepodporuje, to vám ke zlepšení nepomůže 😞
Držím palce, aby jste to zvládla... Jak už jsem psala dřív, u mě tenhle stav bohužel 12. týdnem neskončil, trvalo to déle, ale přešlo to... Držte se...

jako_mala_holka
22. zář 2020

Ahoj, je mi te moc lito, me bylo zle od zacatku, jen jsem spala a zvracela, nic jsem v sobe neudrzela, bylo to silene, byla jsem na neschopence, dve noci v nemocnici na kapackach, nejakou dobu me zachranovaly torecan cipky, sice me tlumily, ale aspon jsem spala a ro byla jedina doba, kdy mi nebylo zle, s nimi jsem blila treba jen dvakrat denne, jinak i 10x.. kolem vanoc to trochu polevilo, uz to nebyla takova hruza, cipky uz jsem vysadila a radsi zvracela, uz teda jen 1-3× denne... pak se pridaly jine zdravotni problemy, taky klouby atd, mela jsem z nicehonic vodu v koleni, do toho vsude korona, no hruza (to byl cca brezen, duben, kveten)... jako opravdu dobre ohledne nevolnosti mi zacalo byt az po porodu, i kdyz jsem mela cisar a otekla mi cela noha, ze jsem nemohla chodit, bylo ro stokrat lepsi nez tehotenstvi, to byla fakt nejhorsi doba meho zivota a je to jeden z duvodu, proc nejspis nebudeme mit druhe dite, tohle bych znova a jeste se starsim ditetem nezvladla... nepomahalo mi fakt nic, zazvor mi delal zle uplne... drz se, drz se, drz se, poslala bych ti srdicko aspon, ale jsi anonymni, tak aspon takto ❤️ bude lip

jako_mala_holka
22. zář 2020

Rodina by te mela podrzet a ne naopak, to je blby... o me se hodne staral manzel a za to mu budu vzdycky vdecna... manzelova rodina to moc nechapala, tchyni nebylo zle nikdy, a moje rodina mi to taky skoro neverila, dokud me nevideli na vanoce poprve cely den, a to uz to nebylo tak hrozne... tehdy jim doslo, ze si to asi nevymyslim 🙂

katule1990
22. zář 2020

Jojo, na cukrovku přišli v 11tt při těch velkých odběrech krve, kdy berou asi 5 ampulí. Mimo jiné zkoumají hladinu cukru nalačno, to jsem měla vyšší. Tak jsem šla na další odběr a stejný výsledek, takže curkovka. Pokud tyto krevní testy vyjdou v pohodě, tak se chodí na test na cukrovku až 24-28tt (pití glukózy). Na ten jsem já už nemusela 🙂. Jinak s tebou teď soucítím ještě víc, protože mě v noci chytla asi nějaká střevní chřipka, je mi na zvracení, ležím, průjem...do toho jsem dnes byla na kontrole na gyndě, kde jsem 2 h čekala v roušce 😖. Po noci na záchodě jsem vážila míň než na minulé kontrole. Aspoň pidi výhoda je, že člověk nepřibere. Já vážím na začátku 8. měsíce stejně jako před těhotenstvím 😅.

krupka3
22. zář 2020

Mne uplne pomohla akupunktura 1x tydne, vyzkousej.

zmrzlinka
22. zář 2020

Taky jsem to tak měla a nepomůže nic jen vydržet.12. týdnem to nepreslo až tak ve 18.tydnu.Drzim palce 💙💙💙

zmrzlinka
22. zář 2020

Jo a na takové kecy ,že je to psychicke se vykašli.Ja jsem si to taky vyslechla ,ale kdo nezazije,tak neuvěří 😔

kackacerm
23. zář 2020

Ahoj, jsem na tom podobně. Dopoledne to ještě jde, ale padne 12h a je mi zle. Ať jím nebo nejím,je mi pořád zle, ale nezvracím. Po troškách upíjím coca colu a když je nejhůř cucám Gastrofruit z Dr.Maxe. Jen tohle mi vždy aspoň na chvilku pomůže. Doma mám také dvouleťáka a musím fungovat, je to záhul. Držím palce, ať to brzy odezní.

jjasmina
23. zář 2020

@zmrzlinka joo to jsem si taky vyslechla, za to jsem chtěla fackovat, když jsem byla 10x denně s hlavou v záchodě a k tomu hlavu jak střep, unava na odpadnutí. No krásný těhotenství

autor
23. zář 2020

@katule1990 no to je šílený že tě nechají čekat 2 hodiny těhotnou a v roušce... lepší nikam nemuset, že. .. a to je teda mazec v 8. měsíci mít svoji váhu. A je vše v pořádku? Co budete mít.
@jako_mala_holka neuvěřitelný příběh, ty musíš být silná neuvěřitelně, hlavně že je to pryč!!! A klidně nemusím být anonymní, ale jen v SZ, jinak to zatím nechci zvěřejnovat, jednak je to brzy a taky bych se ráda prvně začala radovat... teda první dva týdny jsem radost měla, no.
@kackacerm mám to hodně podobně teď, po poledni je to horší...a s tím prckem, fakt záhul. Já v noci třikrát vstávala a musela se s nechutí donutit jíst a stejně to je furt málo :-O
@jjasmina ano, to je fakt na ťafku!!! 🤐

autor
23. zář 2020

@jako_mala_holka já teda když zrovna potřebuju nejvíc pomoct tak všichni něco mají, Murphyho zákon :-/

jjasmina
23. zář 2020

jooo v těhu se pozná taky hodně kvalita přátelství, u mě proběhla komplet výměna přátel

jako_mala_holka
23. zář 2020

Ale houby silna, jen jsem prezila 😅 a jak pises, ja mela na zacatku velikou radost, pak mi zacalo byt zle a ani psychicky nic moc, najednou jsem toho skoro litovala... a to byla mala velmi velmi chtena a planovana... ted uz je fajn a tobe taky bude 🙂 a presne jak pise jjasmina, ted aspon poznas, kdo jaky je 👍

katule1990
23. zář 2020

Vše je snad v pořádku, jen mám tu cukrovku a malý (čekáme kluka 🙂) je pořád koncem pánevním (32tt), tak mám strach z císaře. Taky mi doktorka teď po 3. screeningu řekla, že je trošku menší, než by měl být, tak musím za 14 dní znovu na kontrolu, aby zkontrolovali, že přibývá. Snad to bude ale v pořádku, jen to bude hubeňour 🙂.

autor
25. zář 2020

@jjasmina Fakt až tak? Já se o tom nebavím s kamarádama, bez tak mi nepomůžou, kdo nezažil neví, potřebovala bych pomoc od mamky či tchýně no... Dneska je mi teda zle šíleně, doufala jsem, že už se to bude jen lepšit... ☹ už bych jen brečela, chci zažít zas den kdy mě nic nebolí.
@jako_mala_holka taky si říkám, že bych do toho nešla...
@katule1990 moc ti blahopřeju a doufejme, že se ještě malý otočí!!! Budu na tebe moc myslet a houbenour nevadí, to se dožene!

jjasmina
25. zář 2020

Ty nevolnosti jsou hrozný, aspon pro mě byly teda. Kolikrát jsem myslela, že je moje poslední hodinka a byla jsem total vyčerpaná. Ale musíte vydržet, nic jiného nezbyde. Přeji hodně sil 🙂 Jinak co se týče přátel, no zdejchli se jak pára nad hrncem, co se dá dělat, asi to bylo i tím , že děti neměli a ten život se prostě změní.

zmrzlinka
25. zář 2020

Ahoj.To dáš.Bude líp.Mne taky nikto nepomohl a ještě mi tchýně říkala ,že to mám psychicke ,protože sedim furt doma a já jsem se prozvracela až na kapačky 🙈🤣

misina321
27. zář 2020

Moc mě mrzí, že to tvé okolí nebere vážně. Já tě naprosto chápu a soucítím! Je mi podobně, do toho i zvracím. Nejvíc jsem zvracela 7.-9. týden, teď jsem 10+3 a přijde mi, že už se mi to maličko zlepšuje, 2 dny jsem zvládla nezvracet. Jinak mě teda nic moc nepomáhá. Nepomáhá rennie, espumisan, po antimetilu a zázvoru mi je ještě hůř, cola taky nic moc.
Co mi pomáhá je nehýbat se, jíst citrusy - každý den sním grep, pomeranč, mandarinku - to je jedna z mála věcí, které téměř nikdy nevyzvracím a když jo, tak to nepálí. Pak mi doktor doporučil pyridoxin, to mi taky trochu pomáhá, ale přijde mi, že z toho mám bolest hlavy. Pak homepatika cocculine, možná to je teda jen placebo, protože to chutná jak cukřík. A pak mi pomáhá chládeček a čerstvý vzduch. Normálně jsem zimomřivá a teď mám v ložnici 17°C a je mi vedro. A taky studené obklady na čelo, zátylek a žaludek. Občas cítím, jak mi úplně žaludek hoří.
Už mi z toho fakt hrabe, naprosto chápu jak ti je, dokonce jsem si několikrát nad mísou i v posteli poplakala. Většina kamarádek kolem mě to měla naprosto bezproblémové a štastně fungovali dál. Já nemůžu ani do práce, to bych fakt nedala ani tu cestu tam. Naštěstí se o mě stará manžel a jiné děti nemáme, občas teda má nějaké kecy, že bych ho něčím přetáhla, ale jinak zařídí vše co mu řeknu. Teď to ještě vypadá, že manžel přitáhl domu střevní chřipku, tak doufám, že to od něj nechytnu nebo to už bych fakt pošla.
Jinak jedna kamarádka to měla celých 9 měsíců s těžlým zvracením a to jí obdivuji, že to vůbec celý psychicky i fyzicky zvládla!!!
Musíme to taky nějak zvládnout :(

zmrzlinka
27. zář 2020

@misina321 drž se 💙Já jsem taky brečela když mi bylo špatně 😕Ale miminko Ti to pak vynahradí.

autor
1. říj 2020

@jjasmina to je mi moc líto, achjo, to je tak nefér, že maminy musí takto trpět... a někdy až tak extrémně! Ještě ted ta korona a ani pomoc rodiny není zrovna jistá.
@zmrzlinka to je teda "dobrá", no mě tchýně taky pořád líčí dopodrobna co jí je atd., hrozně těžce se mi to poslouchá...
@misina321 děkuju za příspěvek, jsi moc hodná, omlouvám se, že jsem se dohrabala až ted odpovědět, mrzí mě jak trpíš... a soucítím. A taky pořád brečím, takže normálka. Chvíli jsem plná naděje, že bude líp a jindy totálně skeptická, že to nikdy nekončí. Jinak já se cpu madarinkama. Ale někdy fakt nevím, jestli mám vlčí hlad nebo spíš zkaženej žaludek, at jím nebo nejím je mi zle. A homeopatika jsem též měla, ale to jsou prostě bonbony :( Měla jsem je i na kojení a na poporodní depresi a není to k ničemu, ale člověk vyzkouší fakt vše, když je zoufalej. Doufám, že se Ti střevní chřipka vyhnula? Já už jsem v tom vymodleném 12. týdnu a nic extra se neudálo zatím, bohužel :-/ A grep se může? Mám doma citrovital (z grepových jadérek) - dobrej na imunitu a močové cesty, ale prý se to nemá... já jsem si teda už párkrát dala.

misina321
1. říj 2020

To se vůbec neomlouvej, koukání do obrazovek mi taky nedělá dobře. Grep jsem hledala a nebylo nikde, že by se nemohl. Vím o tom, že nění dobré ho jíst dohromady s léky, protože může snižovat vstřebávání. Tak vitamíny beru pár hodin před nebo po grepu 🙂 Ten citrovital mám taky, ale ten jsem nezkoušela, grepová jadérka jsou trochu něco jiného než grep. Střevní chřipka mě potkala včera v podobě průjmu, ale hned jsem si dala uhlí a vypadá to, že pomohlo. Výkyvy nálad znám, předevčírem už mi bylo skoro celý den dobře a bez blití, tak jsem byla radostná a pak včera přišel pro změnu úplně tragický den plný blití :( S tím žaludkem taky mám to samý... Je mi zle i z jídla i z hladu. Prosím ať už nám je brzo dobře 🙏🙏🙏

kometkak
1. říj 2020

Já jsem obě těhotenství přežila jen ka cocacole. U prvního jsem nesnědla nic 6 týdnů a u druhého 8 týdnů. Zvládla jsem tak litr coly za den po lžičkách. Zvracela jsem skoro pořád bylo mi, jako bych měla otravu nebo tu nejšílenější kocovinu. Ke konci jsme měla problém dolézt z postele do sprchy a to myslím, že něco vydržím. Pak to ze dne na den přešlo, ale bylo to extrémní. Budilo mě to i ze spaní. Když jsem šla na kontrolu k doktorce, tak jsem se vyzvacela ještě na parkovišti a s igelitkou jsem šla dovnitř a modlila se, ať to vydržím.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru