Nízko položená placenta - srovná se ještě?

martonina
15. únor 2019

Zdravím ,
Jsem 32 TT. Při kontrole ve 20 TT mi řekli že mám nízko položenou placentu, ale že se to do 30 tt může srovnat. Tak mi to teď pan doktor zkontroloval a placenta se furt nesrovnala a zasahuje do porodních cest. Řekl mi že počkáme do 36 TT jinak císař. Je tu někdo kdo s tim má zkušenosti? Srovnalo se vám to takhle na poslední chvíli ? Děkuji

rendlik86
16. únor 2019

@martonina ahoj, jj, já měla úplně to stejný, ale teď, v 31.tydnu to už při kontrole bylo v pořádku 😉 sice mi doktor taky říkal, že je tam ta možnost,že pokud by se placenta nesrovnala,tak císař,ale nikdy jsem od nikoho neslyšela,že by z tohoto důvodu měl císaře... Takže hlavně žádná panika😉

saminomimino
16. únor 2019

Ano pokud se placenta nehne nedá se rodit pokud překrývá branku šlo by o život oběma a hrozí krvácení,mozna se ještě vytahne,jinak aktuálně to tu řeší uživatelka mirunda

janaaanna
17. únor 2019

@rendlik86
@martonina Ja jsem sekci z toho duvodu rodila. Me zase gynekolog ujistoval, ze to je ok (tesne vedle) a v porodnici mi rekli, ze v zadnem pripade riskovat nebudou a trvali na CS. Rodila jsem v Podoli a prislo mi, ze se boji riskovat, muj gynekolog by do toho pry sel, ale ma soukromou praxi a porody nevede. Pisu to proto, ze zalezi i na doktorovi, jak to vyhodnoti. A pro zajimavost-jste tehotna po ivf? Po ivf je to pry castejsi, ze dite prijde do delohy "zespoda" a ne "seshora"

martonina
autor
17. únor 2019

@janaaanna NN otěhotněla jsem klasicky.. no jsem zvědavá co mi na to řeknou 🙂

janaaanna
17. únor 2019

@martonina jo, a hlavne s tim nic neudelate, takze se nenervujte! Vse dopadne, jak ma, oni si vas pohlidaji a lepsi cisar nez riskovat komplikace. Ovlivnit to nijak nemuzete, takze budte v klidu a teste se na maleho 🙂

nevima
1. zář 2019

@janaaanna ahoj mohu se zeptat jak daleko jste mela placentu od cest? Mám 16mm taky rodim v Podoli a rada bych se na císaře domluvila uz předem 🙂

eva118
1. zář 2019

@nevima Já měla 1,5cm a rodila jsem normálně.

janaaanna
1. zář 2019

@nevima ja nevim 🙂 mne muj gynekolog porad rikal, ze to je ok a vPodoli tvrdili, ze je to 1-2 mm pres, a on mi pak rekl, ze blbe vidi... Takze asi tak, do te doby jsem si myslela, ze to je videt dobre, ted chapu, ze asi ne... Jestli chcete CS, tak to asi nebude problem, v Podoli neradi riskuji, mam pocit. Ja ho nechtela a musela jsem ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru