Nízko položená placenta ve 12+4tt, co bude dál?

vinamuska
2. bře 2014

ahoj děvčata, ráda bych se zeptala, jestli je tu někdo se stejným problémem . Mám nízko položenou placentu, bolí mne stále bříško jako při menstruaci a doktor mi zakázal sex. což chápu. Někde jsem se dočetla, že mají ženy zakázaný i orgasmus? můžete mi prosím poradit, za jak dlouho přestane tato nepříjemná bolest a co bude vlastně dál? je to na rizikové těhotenství? Díky 🙂

alik1983
2. bře 2014

Ahoj, ja mam taky diagnostikovanou nizkou placentu. na nemocenske jsem byla uz před timto zjistenim. Na dotaz doktora jestli bych mohla uz do práce mi řekl, ze v zadnem pripade. Nizko polozena placenta je komlikace - tudíž rizikove tehotenstvi. Zadny sex, zadna namaha, a co se tyce te bolesti, tak to bych spis rekla, ze se ti roztahuje děloha, takze to muze mirne pichat skoro cele tehu. Me to picha skoro porad a dr. mi řekl, ze to citim hlavne protože jsem prvorodička. Při druhem uz to citit nebudu. Jinak mrkni sem na wiki encyklopedii na položku placenta praevia - nizko polozena placenta(receno doktorsky). Tak snad jsem ti pomohla.

vinamuska
autor
2. bře 2014

@alik1983 děkuji moc, jsi zlata.. no ja jsem tu dnes v diskusi poprve, tak se jeste rozhlizim. Jinak mam druhe tehotenstvi, ale po 14 letech.

vinamuska
autor
2. bře 2014

@alik1983 prosim pekne, kde najdu tu wiki encyklopedii? nemuz to tady nikde najit? :(

alik1983
2. bře 2014

na hlavni strance pod příspěvky https://www.modrykonik.cz/wiki/ je tam presne napsano Wiki modry konik

michaelarackova
2. bře 2014

Já taky mám nízko placentu, diagnostikovanou cca v 15.tt, nikdo mi nic nezakázal, námaha je samozřejmost celkově v těhotenství, ale sex jsme zakázaný neměli, do práce jsem chodila až do konce. Bolesti nejsou od placenty, ale od rostoucí dělohy a natahujících se vazů okolo. Postupem se vytahovala, jak se vytahovala děloha. Ale úplně se nevytáhla, ale naštěstí nebrání v porodních cestách. Když brání, musí se na císaře. Takže buď v klidu, na 90% se sama vytáhne! 🙂
@vinamuska

bambulal1
3. bře 2014

Ahoj,taky sem mala stejnej problém celé teh.Byla sme na rizikovém od 14tt.Sex nám lekárka nezakázala ale ku konci tehu.sme boli hone opatrní.Jinak ak se nevytáhne tak budeš mat císaře ale v klidu mna strašili až do konce a stejne sem mnela normálny porod i když sem mnela níž než by mala bejt.

sisi137
3. bře 2014

@vinamuska já když byla tak jak ty 12+4 tak jsem krvácela, při vyš. mě dr zjistil, že mám nízko položenou placentu a na ní hematom. V 17.tt už jsem měla placentu vytáhlou. Jak ti roste děloha tak ta placenta postupně leze nahoru a pak není žádný problém. Do té doby bys ale měla opravdu dodržovat klidový režim, můžeš začít krvácet. Bolesti nejspíš nejsou od uložení placenty, ale od toho jak se ti zvětšuje děloha a napínají postranní vazy. To tě může provázet celé těhotenství. 😉

vinamuska
autor
3. bře 2014

@michaelarackova tak jo... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru