Normální nebo mimoděložní těhotenství. Poradíte?

rodbar
2. čer 2011

Zdravím všechny,
mám dotaz a prosím o radu, jestli máte nějaké zkušenosti... budu moc ráda.
S přítelem se krátce snažíme o miminko. Ale místo toho jsem dostala zánět močového měchýře, který jsem si přeléčila. No a MS nepřišla, tak jsem si udělala test a byl negativní. Šla jsem k doktorovi a ten mi dal injekci na vyvolání MS. Za 14 dnů pořád nic. Udělala jsem si test a byl pozitivní, za dva dny druhý a opět pozitivní. Dneska jsem byla u doktora a on mi řekl, že na ultrazvuku není (ještě) nic vidět a že tak nemůže vyloučit mimoděložní těhotenství. Mám z toho celkem nervy ☹ Mám trošku tlak v podbřišku a docela citlivá prsa... Co si myslíte? Máte někdo podobné zkušenosti? V pondělí jdu na odběr krve...
Děkuji za reakce.

cuci25
2. čer 2011

@rodbar ahojky, divím se, že ti nevzali krev hned. Podle hodnoty hcg by možná už poznali, jestli je to mimoděložní nebo ne. Já jsem prodělala mimoděložní t. v únoru tohoto roku. Měla jsem pozitivní test, ale podle poslední MS bylo doktorce divné, že na utzv nic nevidí, navíc mě den před kontrolou chytly docela velký křeče na pravé straně. Rovnou z kontroly mě vezli do nemocnice a tam mi to laparoskopicky odstranili i s jedním vejcovodem...Teď jsem těhotná znovu a už opravdu, mám to potvrzené, asi 6. týden. Každopádně na začátku jsem taky nevěděla. Byla ale výhoda, že mi brali krev skoro 2x týdně a hcg se zvyšovalo. I když ještě dlouho na utzv nebylo nic vidět, měla jsem nervy...Tlaky v podbřišku jsem měla i teď, ale už to nebylo jako prve, spíš bych to přirovnala k bolestem před menstruací. Jo a taky se mi spustila krev k těm křečím...

denousek
3. čer 2011

@rodbar čauky .krev ti hned mel vzit...taky jsem mela letos mimodelozni jako cuci25... 14. posledni ms a az 17.3 laparka a jeden vejcovod pryc...vubec me ale nic nebolelo a to uz byl 9tt .. uvidis az podle krve to ted nevyresis musis proste cekat...kdy si to mela dostat?jak mas dlouho spozdeni?

petise21
3. čer 2011

ahojky holky,já jsšm se včera vrátila z Nemicnice,byla jsem taky mimoděložně... ale než jsem se k tomu dopracovali tak mám za sebou ve čtvrtek revizi dělohy a v úterý laparoskopii a vzali mi pravý vejcovod... chci se zeptat,jak dlouho Vám doporučil doktor čekat než jste se začali snažit? díky za info Petra 🙂

petise21
3. čer 2011

@rodbar ahojky,já jsem začala hned ze začátku krvácet,ale příznaky těhu byli úplně normální,zvracení,bolavá prsa a i zuby jsem začala mít citlivé a nakonec se z toho vyklubalo mimoděložní,ukončené v 7tt a žádné bolesti břicha jsem neměla... a hcg mi rostlo míň než by mělo při normálním těhu...

petra273
3. čer 2011

já to měla v 11/10, také dlouho nevěděli, nejdříve dělali revizi dělohy, hcg stálo rostlo, na ultrazvuku nic. Doktor říkal, že je těhu vidět až od 1000 jednotek už nevím čeho a nakonec to objevil v levém vejcovodu. A 3 neděle se ve mě hrabali a neviděli vůbec nic. Nakonec se mě doktorka snažila přesvědčit, že to je rakovina 😖 ( a to byla primářka...) Jinak já jsem měla jen trochu větší prsa, krvácela jsem skoro 14 dní v kuse, ale to jsem přičítala prodělanému zánětu. Pořád jsem se cítila v pohodě, ale pak jako by to na mě někdo hodil, z minuty na minutu obrovské křeče v břiše, které vystřelovaly až do zadku, nemohla jsem se narovnat, bylo to hrozné...., podle těchto příznaků bych řekla, že to muselo být už dost pokročilé, ale protože nic neviděli, tak to tak evidentně nebylo....

rodbar
autor
3. čer 2011

Děkuji za reakce.. hodně mě to děsí ☹ Měla jsem dostat MS 6.5., ale mám to vždy tak 3-4 dny později... no a ještě po 20.5. jsem měla negativní těhotenský test... po injekci jsem začala špinit, jako bych to měla už dostat...pak jsem byla s přítelem a další den bylo špinění pryč... no a o týden později pozitivní test...

cuci25
3. čer 2011

@petise21 mě nejdřív řekli 6 týdnů jako po porodu,pak zase 3 měsíce. Tak jsme to zkusili po dvou měsících a ono to vyšlo 😉

petra273
3. čer 2011

@rodbar třeba to bude v pořádku,spoustu ženských tu píše, že v děloze byl vidět váček až o dost později. Je to hodně individuální. Budu držet palce!

katykejt
3. čer 2011

Jak se vlastně pozná mimoděložní těhotenství?? Máte MS normálně nebo vůbec?? vysadila jsem HA a je pravda, že po tom vysazení mám MS rozházenou a místo normální MS mám spíše špinění...., ale dočetla jsem se, že to tak bývá, než se tělo vzpamatuje.....jak se to dá poznat? ...a Jak vlastně vznikne mimoděložní těhotenství? může to ohrozit i následnou plodnost ženy?

rodbar
autor
23. črc 2011

Děkuji všem za odpovědi. Dlužím Vám rozlousknutí. Dopadlo to dobře, miminko je tam, kde má být 🙂 Jsem už ve 13. týdnu. Snad vše půjde dobře.

alpinka1
30. čer 2016

Ahoj holky.prosim o radu.jsem tehotna 6+5, na utz jsem byla 4+4 a byl videt gestacni vacek.myslim,ze ovulaci jsem mela nalevo,ale ted me uz asi tyden picha vpravo,ale neni to zadna velka bolest a picha me v zadech na prave strane pod lopatkou. jinak nespinim, nekrvacim, mam klasicke nevolnosti a jine priznaky.nedavno mi jedna dr rekla,ze i u mimodelozniho se muze objevit falesny vacek v deloze a ja na to ted porad myslim.ja vim,ze plasim,ale jsem po 3 zt,tak uz na to mam asi narok.stalo se vam nektere,ze byl v deloze vacek a presto to bylo mimodelozni?dekuji za pripadne rady a zkusenosti.

addekka
11. srp 2017

Dobrý večer mám otázku už asi dva měsíce mám problémy s menstruaci ale začalo to tím že jsem měla 3 roky tělísko(antikoncepci) dnes je to dva měsíce co mam tělísko venku jenomže s přítelem jsme měli nechráněny sex. Už měsíc mám bolesti citlivost prs, mebstruaci mám jen 3 dny a velmi slabé těhotenský test mi Víšel pozitivní ale velmi slabé byla jsem před dvěma dny na ultrazvuku a tam mi řekli že nic nevidí ja mam podezření na mimodelozni těhotenství semtam me poboliva podbřišku je mi zlé mám celý měsíc závratě a bolesti páteře jsem nevladna pac mam 4 letou dceru je to pro mě katastrofa. Tak mám otázku můžou ty příznaky být k mimodeloznimu těhotenství? A taky co se týče menstruace měla jsem tento měsíc jen tři dny ale testy jsou pozitivní. Moc děkuji za každou odpověď Adel

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru