Nošení dvouletého dítěte v prvním trimestru těhotenství

kamilka007
1. únor 2013

Ahoj holky, určitě je vás tu spousta s podobným případem: dcerce budou brzy dva roky a váží ke 12kg. Snažíme se o mimi a já si neumím se všemi těmi radami o nezvedání těžkých věcí představit, jak budu malou vyndávat z postýlky, nosit po schodech (snaží se sama, ale jde to pomalu) apod. Zatím se nechci ptát doktorky, abych nevypadala trhle, ale vrtá mi to hlavou. Díky za odpověď!

majatob
1. únor 2013

ja jsem nosila, jinak to neslo 🙂 jediny co jsem se snazila, tak netahat zbytecne doma, ale sednou k nim na zemkdyz se chteli jen pomazlit, zvedat z podrepu kvuli zadum a nenosit na jednom boku, ale jak opicku celem ke mne 🙂 telo je na tuhle zatez zvykly, takze podle me pokud neni nejaky problem, neni duvod se tomu uplne vyhybat 🙂

zuzi82
1. únor 2013

@kamilka007 Taky jsem nosila. Jen jsem odbourala nošení venku, protože ho bolí nožičky, ale jinak to nešlo. 😉

aajda
1. únor 2013

@kamilka007 Koupit klasickou dětskou postel, ze které vyleze sama, a na schodech mít trpělivost 😀 My pořídili postel až teď a ohromná úleva, tahat jí z klasické už bolelo.
Ale jinak se nošení stejně úplně vyhnout nejde. Jen se snažit to omezovat a netahat doma, ale sedat si k ní na zem... Ono až to bude aktuální, tak sama poznáš, co si můžeš dovolit. A taky se tomu sama přizpůsobíš, podle sebe a malé 😉

luciekremenova
2. únor 2013

Já otěhotněla když bylo malému rok a půl a nějak jsem nad tím nepřemýšlela.Příroda to tak zařídila,že to tělo zvládne.Spíš až je bříško větší tak je to horší ale zase mrňous vidí,že to nejde tak to spíš pochopí a více se snaží.Takže jsem ho pak jen tahala z vany a v postýlce jsme vytáhli pár šprušlí ať si může sám vylézt.Ke konci mě doktor radši zašil a já pak ještě týden přenášela. 😉 Hlavně po psychické stránce se nestresovat a je to v pohodě.Držím pěsti ať se to brzy podaří a neboj určitě to bude v pohodě!!! 😉

alisek
2. únor 2013

počkej až budeš muset někdy nosit v II a III. trimestru, v prvním jsem to moc neřešila.syn má téměř 14kg a je to fakt tíha ale často se nevyhnu aspoň zvednutí a to jsem teprv v 25tt.

mataharyy
2. únor 2013

@kamilka007 Já to neřešila, pokud je vše OK, nemáš potíže, není důvod si tím lámat hlavu... Já čekám třetí dítě a zvedám je dle potřeb, teď ke konci těhotenství pravda co nejméně, ale to proto, že mi dělá potíž zvednout i samu sebe... 😅 😉

ffiinnkkaa
2. únor 2013

Zvedám taky má 13,5 kg 🙂

llllucka
2. únor 2013

Jak psaly holky,zbytečně to moc neřešit.V prvním semestru mě to ani nenapadlo.Až mi doktorka ve III. trimestru řekla,že pokud nezvolním,koleduju si o pobyt v nemocnici,tak jsem to začala řešit.A najednou to šlo,prostě jsem věděla,že nesmím.Když už,tak malý musel vylézt na stoličku,abych ho nemusela zvedat ze země.Nošení se nevyhneš nikdy.Postýlku v tomhle věku řešíš max. 2 denně a chodit po schodech by měla zvládnout sama,jen za ruku.

kamilka007
autor
2. únor 2013

Děkuju ženy, moc jste mě potěšily, že je to v pohodě. Ale jak jsem psala - radši se zeptám vás, než plašit u mudr. Díky! 🙂

monad
2. únor 2013

také jsem nosila, ze schodů teda jen za ručičku, ale také nebylo vyhnutí.. 😉

vendullka
2. únor 2013

U nás to bylo stejné, bydlíme ve třetím patře bez výtahu, takže dcerkui nákup jsem semtam musela vzít a všechno v pořádku🙂

lajla
14. lis 2013

zvedam..musim..a k tomu bydlime ve tretim patre bez vytahu a kocarkarny, takze deti, kocar, tasky nahoru...

terysek44
25. zář 2014

Ahojky, asi se to sem nehodi jelikoz pisete o noseni vaseho mladsiho ditka, ale ja si lamu hlavu ohledne zvedani 6kg krabic s rajcaty... Snazime se o miminko a v praci tak 2x tydne pomaham vyhazovat z palety prave ty 6kg krabice na linku. Vetsinou to je cca 600 krabic 😒 Jsem normalne zvykla posilovat se zatezi 5kg - 20kg.....ale mam z toho trochu strach jestli bych toho mela nechat. Ted to mam dostat v sobotu a uz tyden me poboliva v podbrisku a je mi obcas po jidle na zvraceni....tak cekam jestli dojde menzes nebo ne 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru