NT 2.50 mm, 1:430 riziko

kackama
20. říj 2017

Ahoj holky,

jsem po 1.screeningu ve 13 TT a doktorka mě docela vyděsila s tím, že riziko na Downův syndrom atd. je 1:430, šíjové projasnění bylo 2.5mm. Že se s tím nemám stresovat a mám si nechat u gynekoložky odebrat krev na další testování. Nicméně jsem četla, že někdo bere hraniční až 3mm, je možné, že každý to tedy měří jinak? Byla jsem na certifikovaném pracovišti, takže ti by mělo být v pořádku. Mám domluvenou genetickou konzultaci, v rodině nikdo žádné vrozené vady nemá. Tak teď babo raď 🙂 je tu někdo a podobnými hodnotami? Hezký víkend 🙂

kackama
autor
20. říj 2017

Ještě přidám, že je zprávě je připsáno - špatná vizualizace. Nepomohlo mi ani courání po schodech, nechtělo se natočit 🙂

safec
20. říj 2017

Ahoj, měla jsem úplně stejné hodnoty, + u mne hrál roli ještě věk 32. Objednali jsme se na genetickou konzultaci a bylo nám doporučeno jít na odběr plodové vody. Podstoupili jsme tedy odběr. A teď máme zdravou, téměř 4 měsíční holčičku

pxtulka
20. říj 2017

@kackama tak to jsme dopadly skoro stejně...já měla šíjové projasnění 2,4 mm a celkově riziko na Downův syndrom 1:470. Taky jsem měla špatné akustické podmínky.
Po tomto výsledku mě objednali na genetickou konzultaci a kombinovaný test. Takže v 16.tt mi odebrali krev a v 17. tt byla ta genetická konzultace a výsledky krve a ultrazvuk. Opět to nasypali do PC a vyšlo riziko na Downův syndrom asi 1:20 000. Na odběr plodové vody jsem nešla i když mi byl nabídnut - nikdo mi nic nenutil.

safec
20. říj 2017

@kackama jo a nosní kůstka byla, ale nechtěla se nám jinak vůbec ukázat

kackama
autor
20. říj 2017

@pxtulka ano, na ten test jsem také objednaná, ale až v půlce listopadu. Takže budu čekat a čekat.. nosní kůstky byla zřetelná, stejně jako srdce, puls i rytmus v pořádku..

danask88
20. říj 2017

Je to jen číslo, hodně hraje roli věk. Populační riziko třeba u mě bylo 1:175, to tu hodnotu pak děsně ovlivní. Můžu se zeptat na váš věk? Já dokonce zcela vážně uvažovala o tom, ten screening odmítnout. Protože když dají dokopy nějaké číslo s tím populačním, tak by mě mohli jen zbytečně vyděsit. Také znám maminku, která měla 1:20, prošla spoustou vyšetření a byl jí doporučen potrat. Na ten nešla a má naprosto zdravé dítě. Takže váš výsledek bych neviděla nijak negativně 🙂

pxtulka
20. říj 2017

@kackama jo, to se objednává až na ten 17.tt. Já byla strašně nervózní a asi budu nervózní celé těhotenství. Po tom kombinovaném testu jsem se trošku uklidnila. Myslím že je dobře že byla nosní kůstka. Celkově máš v závěru toho screeningu napsáno že byl negativní (aspoň předpokládám), takže já jsem se uklidňovala tím že je negativní a že to vyšší riziko způsobil třeba jeden špatný výsledek krve (tak to bylo u mě) nebo vyšší věk. Navíc když u mě měřila to šíjové projasnění, tak si myslím že je to +- 5mm. U nás prcek totiž vůbec nespolupracoval.

rozarka2213
20. říj 2017

Já mám riziko na downa 1:360, NT bylo 2,9mm. Ještě ten den mi brali krev, kde zjišťovali DNA miminka. Teď v pondělí jdu na kontrolní UTZ, pro výsledky krve a popř. na genetickou konzultaci. Jsem sama hrozně zvědavá, co mi v teď v pondělí vůbec můžou říct a co nás čeká dál. Určitě dám vědět. Ale je pravda, že co jsem četla, tak i maminkám s NT např. 4,0mm se narodilo zdravé miminko.

kackama
autor
20. říj 2017

Je mi 27, takže si myslím, že věk by mi neměl riziko nijak extra zvyšovat. Také mi bylo řečeno, že to trošku kazí krev. Ano, na konci papíru je napsáno - screening negativní. To mě trošku uklidnilo společně s tím, že miminko nespolupracovalo 🙂

novara6591
20. říj 2017

@kackama a to riziko je jen z krve nebo i v kombinaci s ultrazvukem? Pokud mas ve výsledku, ze je negativní, tak bych se nestresovala 🙂

pxtulka
20. říj 2017

@kackama mě to kazila hodně krev, jinak jsem měla výsledky z UTZ v pohodě. Manžel mi říkal...vidíš je tam napsáno negativní, tak to tak ber 🙂 Ale stejně jsems e před tím kombinovaným testem bála. Nakonec to dobře dopadlo. Na genetice to bylo dokonce ze začátku vtipné...paní doktorka nám vynadala, že má nepořádek v mojí kartě ( jako bychom za to mohli 😀 ) potom jsme řešili rodinnou anamnézu atd. Byla jsem ráda že mi nic nenutili 🙂

lisianne
22. říj 2017

měli jsme 2,7 a strašně jsem vyšilovala - ZBYTEČNĚ. Narodil se nám krásný, zdravý chlapeček.

35_a_budu_mamka
22. říj 2017

@kackama Buď v klidu, bude to dobré. Já měla NT "jen" 2, ale riziko Downa 1:240 a mimi je v pořádku😉👍

kackama
autor
22. říj 2017

Díky za uklidnění holky, po genetice a 16 týdnů podám info 🙂

lisianne
22. říj 2017

@kackama držím palce, pak dej vědět, bude to dobré, uvidíš. Vím, jaké to ale je - člověk pořád přemýšlí....ale fakt neboj.

rozarka2213
23. říj 2017

Tak dnes jsem byla na genetice, kvůli té NT 2.9mm a nízké hodnotě v krvi. A naštěstí dobrý 😊😊. Brali mi před 3tydny DNA miminka a výsledky jsou v pořádku. Tak bych se té tvé hodnoty nebála 😉

evaaskalova
23. říj 2017

Ja byla na prvotrimestrialnim screeningu na genetice v Plzni v 13+6, namerili 2,7-2,8cm. Doktor rikal, ze do 3cm je to v poradku. Tak se nestresuju a doufam, ze mel pravdu. 🙂

kackama
autor
10. lis 2017

Tak jsem dneska byla na klasické kontrole u mé doktorky. Ta byla upřímně překvapená, že mě stresují genetickou konzultací atd., že opravdu neví, proč mě takhle stresují. Že výsledky podle ní jsou úplně v pořádku. Takže jsme rádi a info podáme po konzultaci (konec listopadu) 🙂

pxtulka
10. lis 2017

@kackama je fajn že tvoje doktorka zbytečně nestresuje 🙂 Určitě dej vědět po té konzultaci, ale určitě to bude v pořádku 🙂

verujan
10. lis 2017

@kackama Ahoj, je to už téměř 5 let, takže přesnou hodnotu šíjového projasnění už nevím, ale bylo to dost málo, riziko na Downův syndrom 1:40 . Byla jsem i na odběru plodové vody, ne proto, že bych šla v případě potvrzení na potrat ( i když od lékařů už takové narážky byly ), ale abych teda věděla, na čem jsem a mohla třeba shánět informace, kontaktovat rodiče dětí s Downem, abych věděla, co mě čeká, ne až v tom frmolu po porodu. Miminko už jsem tak milovala, že bych ho nedala.
Miminko se narodilo zdravé, je z ní krásná a šikovná holčička. Takže se opravdu nestresuj.

kackama
autor
22. lis 2017

Dnes jsem byla na ultrazvuku, bylo mi opětovně sděleno, že výsledky jsou super, že pan doktor nevidí žádný problém 🙂 v pondělí genetická konzultace. Vyzvedla jsem dnes výsledky triple testu, co jsem z nich pochopila, jsou mnohem lepší než ten první odběr. Tak věřím, že všechno bude ok. Navíc jsme se dozvěděli, že na 99.9% čekáme holčičku 😍

verujan
22. lis 2017

@kackama Tak to je super 🙂 Takže v klidu 😉

pxtulka
23. lis 2017

@kackama mě dopadly triple testy taky líp než 1. screening 🙂 Gratuluji k dobrým výsledkům 🙂

kackama
autor
27. lis 2017

Takže výsledky konzultace.. po druhých krevních testech mi vyšlo riziko 1:26.000 místo 1:430. Ale.. doktorce se pořád nelíbí šíjové projasnění 2.5, že je to prý vysoké číslo. Okamžitě chtěla vědět, zda chci na odběr plodové vody. Podepsala jsem s tím, že si to ještě rozmyslím (což prý není problém, akorát bych musela dojít podepsat papír, že jsem nesouhlasila). Jaký máte názor? Jsem z toho v šoku, s takovým výsledkem jít do odběru mi připadá trošku šílené..

rozarka2213
27. lis 2017

@kackama Já si myslím, že to není zase tak hrozná hodnota. Přece jen ta plodovka je taky riziko :-/

pxtulka
27. lis 2017

@kackama my měli šíjové projasnění 2,4mm a na plodovku jsem nešla. Byla mi také nabídnuta, a když jsem se ptala jestli je to nutné, tak mi řekli že ne, že to záleží na mě. Moje gynekoložka mi ani neříkala že bych s tímto výsledkem na plodovku měla jít.
Když jsem viděla jako to projasnění měří tak si myslím že to nijak extra přesné taky není. Přijde mi že vás jenom děsí ☹

kackama
autor
27. lis 2017

Skočím se ještě poradit s mojí doktorkou a uvidím, co mi navrhne.. každopádně.. budeme mít teď těžký týden jestli ano nebo ne..

pxtulka
27. lis 2017

@kackama určitě se ještě poraď 🙂 Dej potom vědět jak ses rozhodla. Já už mám po 2. screeningu i UTZ va 21.tt. A od doktorky nemám žádné info že by něco nebylo v pořádku. Tenkrát mi ani na to šíjové projasnění neřekla že by bylo nějak tragické. Jsem ráda že moje gynekoložka je normální a říkala mi ať se v tom moc nevrtám 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru