NT+biochemický screening Brno, Orlí. Byly jste taky?

snazilka_2011
22. únor 2011

Chtěla bych se zeptat, jestli jste některá byla na NT+biochemický screening v Brně na Orlí??? 🙂

leopolda
22. únor 2011

Ano,kdysi jsem tam byla.
Ale raději bych asi zvolila Prenatal na Veveří.

snazilka_2011
autor
23. únor 2011

Ahoj, děkuji za odpověď! Nebyla jsi tam spokojená? Právě nevím, jestli není lepší jít na tu Veveří...? V kolikátém týdnu jsi tam byla? Já tam jdu na začátku 12tt. Neřekli ti tam, na jaké pohlaví miminka to vypadá? 🙂

madelen
23. únor 2011

@snazilka_2011 Ahoj, já na Orlí byla celkem 3x na tomto vyšetření. Myslím, že je jedno, kam na to půjdeš, cenově je to stejné a výsledky taky neovlivní. Na Orlí mají celkem kvalitní UZ a pokud by byl problém, pošlou tě pak na Veveří. Na Orlí to dělá MUDr. Janča a pohlaví Ti taky řekne, pokud mimi ukáže 😉

snazilka_2011
autor
23. únor 2011

@madelen ahoj a děkuji🙂 To už se moc těším🙂A jak dlouho jsi tam čekala na výsledky té krve?

snazilka_2011
autor
23. únor 2011

@madelen a ty jsi tam byla taky ve 12tt?

madelen
23. únor 2011

@snazilka_2011 ano, byla jsem tam 12-13tt. Výsledky mi řekli myslím za týden.

snazilka_2011
autor
23. únor 2011

@madelen to je celkem dlouhá doba☹, na Veveří jsou výsledky ještě ten den.

madelen
23. únor 2011

@snazilka_2011 Ono je to celkem jedno, jestli ten den nebo za týden. Pokud by bylo něco špatně a šla bys na plodovku,na tu se chodí až mezi 16-18tt . Ale UZ Ti řekne hned na místě a to je dost důležitý. Pokud půjdeš na Veveří, tak už se tam objednej, máš nejvyšší čas. Držím palce ať je vše OK 🙂

sovicka_
23. únor 2011

Zažila jsem dr. Janču na velkém utz a pak dr. Vlašína na Veveří při NT. Janča je takovej zábavnější a hovornější chlapík, ale upřímně mi Vlašín přišel jako trošku větší odborník, vzal to více podrobně. Pokud by to měl ale na Veveří dělat někdo, kdo na to nemá certifikát (Vlašín má), tak bych se spokojila klidně i s Jančou 🙂

snazilka_2011
autor
24. únor 2011

Holky a vystavil Vám některé Janča těhu průkazku??

madelen
24. únor 2011

@snazilka_2011 pokud je to tvůj gynekolog, tak průkazku vystaví.

snazilka_2011
autor
24. únor 2011

@madelen můj gynekolog je MUDr. Dvořák a ten mi řekl, že průkazky nevystavuje....

madelen
24. únor 2011

@snazilka_2011 Dvořák prý nemá rád těhule a já od něj ráda odešla.Připadal mi dost nepříjemný.Zlatý Janča. Jen jsem nepochopila, kdo ti nevystaví průkazku, Dvořák nebo Janča ? Pokud budeš celý těhu chodit ke Dvořákovi, tak ten by ti ju měl vystavit.

snazilka_2011
autor
24. únor 2011

no právě mě se to zdá divný...taky mě přijde ten Dvořák zvláštní. Jednou mě řekne, že mě další kontrolu dá průkazku a když jsu na kontrole, tak mě řekne, že ji nevystavuje. Řekl, že on poradny nedělá, že už to neumí a že doktorka, co je tam dělá je dlouhodobě pryč, takže bych asi musela chodit k němu. A ty jsi od něj odešla?K Jančovi? Taky mě to napadlo...

madelen
25. únor 2011

@snazilka_2011 Jejda, ať žije naše zdravotnictví. Vidím, že se Dvořákovo chování opět potvrdilo 😕 . Tak se zeptej na recepci, kdo všechno dělá těhu poradny a vyber si ke komu budeš chodit. Janča a tuším že Unzeitig dělají určitě. Pak dr. Dvořáková a ještě je tam jedna ale ta je taková taky nepříjemná. Choď k Jančovi,k němu bys stejně chodila na UZ.

snazilka_2011
autor
25. únor 2011

Ahoj, jj, udělám to tak, příští pondělí jdu na to NT k Jančovi, tak s ek němu rovnou přehlásím 🙂

snazilka_2011
autor
26. únor 2011

@madelen Ahoj, prosím tě, nedá mě se tě ještě nezeptat 🙂 Tobě na tom NT Janča řekl ta pohlaví miminek? 🙂

sovicka_
26. únor 2011

já chodím k Unzeitigovi a je velmi pečlivý. Akorát je to blbé s těmi utz - na utz musím k Jančovi - fakt nechápu. Takže pokud máš možnost volby, choď do poradny asi k Jančovi (i když mně chováním sedí více Unzeitig teda....)

snazilka_2011
autor
27. únor 2011

@sovicka_ Ahoj Sovičko a ty jsi byla u Janči na NT?

sovicka_
27. únor 2011

@snazilka_2011 ne, ale byla jsem tam na velkém UTZ v 20tt i v 30tt a teď k němu budu chodit na další ultrazvuky.

madelen
28. únor 2011

@snazilka_2011 Jo, řekl mi to na NT. Je prý dobrý ultrazvukař, jen na můj vkus moc rychlík 🙂 Pak dej vědět co čekáš 🙂
@sovicka_ UZ je drahý přístroj tak to asi nemůžou mít v každé ordinaci .

lutsousek
28. únor 2011

@snazilka_2011 Ahoj, taky jsem byla na NT+ a screeningu na Orlí u dr. Janči. Šla jsem ve 12.týdnu a pohlaví nám prozradil. 🙂 Normálně chodím na Orlí k doktorce Kubíčkové, je dobrá, mladá a těhule si na rozdíl od Dvořáka bere. Jinak Janča byl při tom NT hovornej, všechno nám s manželem vysvětloval a i to zjišťování pohlaví s ním byla sranda.
Ale v tom Prenatalu je dr. Vlašín taky kapacita na určování pohlaví a utz.

sovicka_
28. únor 2011

@madelen Janča ordinuje ve stejné ordinaci jako Unzeitig 😀 😀

sovicka_
28. únor 2011

Hlavně Vlašín má certifikát na správné provádění NT+biochem. screeningu. My tam nešli kvůli pohlaví ale kvůli tomu, že je to opravdu odborník na vývojové vady - a je to za cca stejné peníze jako na Orlí. A já trvala na tom, aby to vyšetření dělal Vlašín - právě kvůli tomu certifikátu.

vilibalda
28. únor 2011

@sovicka_ prosím Tě, kde zjistím, zda má doktor certifikát na NT+? Klidně mi to pošli do IP. Právě jsem hledala na stránkách Prenatalu a tuto informaci jsem nikde nevyčetla ☹ To ale netvrdím, že tam nejsou odborníci! Slyšela jsem na ně jen chválu 🙂

sovicka_
28. únor 2011

ještě bych chtěla napsat, že nám byl NT+ doporučen na genetice z důvodu vyššího věku partnera. Jinak bych to asi až tak neřešila a šla bych klidně na Orlí 🙂

vilibalda
28. únor 2011

@sovicka_ Moc děkuju, tohle bylo jediné, co jsem našla a zdroj (asi) z roku 2006 se mi zdál hodně starý. Další lékaři se mohli certifikovat a naopak někteří už podmínky splňovat dnes nemusí (zastaralé přístroje apod.). Odkaz na Fetal medicine, který je tam uvedený, nefunguje a podařilo se mi na těch stránkách proklikat pouze do seznamů, kde právě Vlašín nefiguruje. ☹ Ale právě ty seznamy mi nepřijdou úplně přesné, protože před měsícem jsem tam našla svoji doktorku a teď tam není ani ona... Tak ono asi není jednoduché najít, kdo certifikát má a dále si ho drží a kdo ho nikdy neměl ☹

sovicka_
28. únor 2011

@vilibalda tak mrkni na ten odkaz, co tam ten doktor píše. Já jsem na ten odkaz také koukala, ale nepřijde mi správný - Vlaším tam psaný není (ale mohl už o ten certifikát také přijít), nicméně tam není psaná ani Hana Víšková, což je dcera jednoho mého známého - a pochybuju, že by o ten certifikát najednou přišla.... I když třeba ano. na druhou stranu, za tyhle věci se platí určitě nemalé peníze, tak pořád je lepší, když jednou někdo ten certifikát měl (a pak si jej neprodloužil) než nic 🙂 Akorát já si nejsem jistá, že je to z roku 2006, to datum se tam vztahuje k něčemu jinému.

sovicka_
28. únor 2011

jo aha, odkaz nefunguje - já jsem se tam teda nějak doklikala.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru