Obtížné dýchání a velká únava už v 5. týdnu těhotenství

kixi
27. črc 2011

Ahoj holky, máte některá stejný problém? Já i v klidu při tom co sedím v prácí hluboce dýchám a jsem příšerně unavená. Obtížné dýchání mě probudilo i dnes v noci ☹ Mám strach, na prohlídku jdu až přístí čtvrtek a necítím se vůbec dobře 😒

prdecek
27. črc 2011

ahojky, tak si zavolej k Mudr., jestli nemůžeš dojít dřív, že ti je zle a popiš jí jak. Nebo si jdi na pohotovost normálně radši.

kixi
autor
27. črc 2011

Mudr bude az zitra v poledne a na pohotovost se me teda vubec nechce...nemam s cizima doktorama moc dobre zkusenosti...asi me nezbyde nez vydrzet... 😖

mandre
27. črc 2011

@kixi Mám doma knížku pro těhotné a tam psali, že dušnost být může, ale od kdy ne 😒 ....nicméně nemáš problémy se štítnou žlázou? Tohle se mi dělo při hyperfunkci.

sayast
27. črc 2011

unava je normalni a to dychani, nemuzes to mit vsugerovane? jako ze se na to hodne soustredis 😅 ? ja treba kdyz jsem trosku ve stresu a vic se soustredim na sebe,tak pocituju taky problemy s dychanim a jsem zdrava, s nicim se nelecim, tehotna nejsem 🙂

benjik
27. črc 2011

@kixi ta únava je normální,také jsem to měla jak u Nelči,tak i ted u druhého a jsem taky v 5.týdnu.

kixi
autor
27. črc 2011

🙂 ja jsem se doposud povazovala za zdravou takze zadne problemy nebyly...ted jsem sla po schodech a malem jsem to neudychala, mota se me i hlava takze se me nechce verit, ze by se to dalo vsugerovat...i kdyz mozne je vsechno...tak nevim...zkusim vydrzet a zitra zkonzultovat s gyn. po telefonu.

kixi
autor
27. črc 2011

@benjik jj s unavou jsem pocitala...ale vsechno dohromady i s tou dusnosti je teda celkem pecka...a to do toho musim poctive pracovat 😠

benjik
27. črc 2011

@kixi ta dušnost je nevšední,i když u každého je to jiné.Jiank schody ted neudýchám ani já.

martina_z
27. črc 2011

Co astma, nelecis se s nim? Mne se zhorsilo temer okamzite; chce to udelat spirometrii a pak nasadit lecbu, pokud je to skutecne astmatem. Nelecene astma v tehotenstvi nic moc a radsi prijit k lekari zbytecne nez pozde.

kixi
autor
27. črc 2011

@martina_z Jak jsem psala, nelecim se s nicim...mas pravdu, uvidim do zitrka a kdyz to bude zitra stejne tak vyrazim k Mudr.

anidomi
27. črc 2011

k mudře raděj zajdi,za to nic nedáš. Ale já první trimestr prospala,druhej jsem byla jak motorová myš a pak,čím víc se blížilo vyloupnutí myšáka na svět,tim víc jsem zase spala-skoro i v práci :D a to dejchání? Taky žádná sláva-malej byl snad už od fazolky strašnej akčňák :D hlavně se uklidni-dejcháš za dva 🙂

sussanah
27. črc 2011

@kixi Unava je fakt normalni, je to sice silene, kdyz clovek usina ve stoje, ale to prejde 😉 Dusnost jsem mela taky, ale nekdy kolem 8-10tt, pak to zase nejak preslo a zacalo to az ted, kdyz uz je mimco velke. Ale urco bych zkonzultovala s dr.

kixi
autor
27. črc 2011

@sussanah @anidomi : holky diky moc za uklidneni a dodani sil 🙂 ted jsem konecne z prace doma a nehnu se z postele...opravdu jsem necekala ze si hned od zacatku budu tak "uzivat" 😀

kixi
autor
27. črc 2011

@anidomi a to jsi spala v praci nebo jak jsi to delala? 😀

gumidek
27. črc 2011

@kixi U druhého jsem měla ten samý problém, dokonce ještě než jsem zjistila, že jsem těhotná. Najednou sjem se zadýchala u běžných věcí, a musím říct, že fyzičku s dvouletým batoletem a bydlením na kopci mám slušnou. Ale najednou to nešlo. Jsem zdravá, všechno mám v pořádku a postupem času se tělo s těhotenstvím srovnalo a zase lítám v pohodě (teď už je to teda zase horší, ale za to může pupek🙂 )
A únava obrovská byla, chodila jsem spát s malým po obědě a večer jsem nejdýl v devět spala, abych byla ráno v sedm použitelná 😉

mifinka
27. črc 2011

únava je asi fakt normal, já taky jen chrápala.. pravidelně odpo 2 hodky jak šel malej spát, a když jsme čekala prvního tak taky pravidelně každej den po obědě.. Dušností jsem netrpěla, ale ted jsem se bavila se známou, a ta na to trpěla obě dvě těhu, přešlo to s koncem I. trimestru... A pokud se to motá hlava, dej si kafe nebo colu.. prostě něco s kofeinem.. pokud teda nejsi poctivá těhule.. Já třeba kafe pila celou dobu u malého i ted, jinak mě hlava bolí a taky se mě motá ... A to netrpím ani na tlak.. ale tělo je prostě zvyklé..

kixi
autor
27. črc 2011

Ok holky..ja jen nevim jak to zvladat v praci, kterou mam docela narocnou, ruzna jednani atd..abych jim tam neusnula...vydrzet dve hodiny soustredene sedet mezi lidma je v tomto stavu teda dost vycerpavajici...ale diky za podporu, snad si brzo zvykne telo a bude lepe 🙂

anidomi
27. črc 2011

@kixi tak vis jak,jako servirka v hospode,kam chodej furt ty samy lidi,jsem si to mohla dovolit 😀 Cepoval za me ten muj,nebo kamarad a ja relaxovala 😀 A kdyz jsem mela tyden volno,tak jsem spala snad po pul hodinach ve dne+celou noc 😀

kixi
autor
28. črc 2011

@anidomi aha tak uz to chapu, mam blbe povolani 😀 no vcera jsem usnula v 7, dnes od rana uz me zase boli bricho ☹ myslela jsem ze je to v tehu narazove ty stavy..ale ja je mam nonstop 😀

anidomi
28. črc 2011

@ kixi jestli te boli bricho a nejsou to nevolnosti,tak si vazne skoc k mudre.. Jinak cim dyl budes tehu,tim vic budes mit tyhle stavy 😀 Tohle je jeste prkotina 😀

kixi
autor
28. črc 2011

@anidomi no me boli podbrisek a diky tomu me je obcas lehce nevolno, ale nezvracim...Mudr me rekla, ze bolesti jsou normalni, ze ten cyklus jakoby pokracuje dal...a ja mam v podbrisku popichavani, leva prava strana...ale neni to tak ze by se to nedalo vydrzet...na prodhlidku jdu za tyden takze myslim, ze to snad vydrzim...a diky za uklidneni 😀 myslim, ze nejsem jedina kdo se zajimal pouze o dve // a ne co prijde hned pote 😀 no kdybych ja to vedela, snad bych si to i rozmyslela 😀 aspon ze uz mam dneska zase dobrou naladu..vcera jsem byla jak zombie 😀

anidomi
28. črc 2011

@kixi jen bud na sebe opatrna a kdyz budes unavena,tak jim rekni,ze potrebujes odpocinek po obede 😀 A zeptej se sefa,jestli ti zdvojnasobi plat,kdyz makate 2 😀 Ja se toho svyho ptala,ale nesetkala jsem se s uspechem - rekl,ze mi radsi vystroji svatbu 😀 Trosku pesek,kdyz ji nemame v planu 😀

hhranolka
28. črc 2011

@anidomi jee, skoda, ze me to taky nenapadlo, kdyz jsem sefovi oznamovala, ze jsem tehu,,.... ze makame dva 😀
zpet k tematu.... me lekar nechal doma uz v 6tt a jsem za to rada, nebot za tyden se u me objevili nevolnosti a hlavne ta unava - normalne jsem se budila kolem 8-9hod.... ted probuzeni 6-7hod... ale kolem 11-12 uz na me zase spanek jde...
jinak dusnost jsem nemela - teda to ze nevylezu schody vim uz davno, tak to radeji ted ani nepokousim,.. jsem ted v 9tt a dycha se mi hure- ikdyz bych videla souvislost s neustale ucpanym nosem 😀
takze jsem vazne rada, ze jsem doma a muzu si ridit denni rezim, dle me(dle mimiskovi) potreby

kixi
autor
28. črc 2011

@anidomi : ja to v praci vubec jeste nerekla, myslim, ze je dost brzo, ne? 🙂 musim tu tim padem trpet potaji 😀

anidomi
28. črc 2011

@ kixi ja se ho taky ptala potom,co jsem mu to rekla cca 28tt 😀 To uz mi trochu rostlo bricho a pak uz bych to 'nezatajila' protoze jsem byla tejden od tejdne vetsi 😀

anidomi
28. črc 2011

@hhranolka ja jsem rada,ze jsem behala.. Nijak jsem si nepripoustela spoustu tehu obtizi a porod jsem pak mela luxusne rychlej.. Delala jsem do 36tt.. A az na tu unavu jsem to zvladala dobre-navic jsem byla u zdroje 'nezdravyho' jidla -mozna to byl ten duvod,proc jsem tak dlouho vydrzela v praci 😀

kixi
autor
28. črc 2011

@anidomi : jj, to si jeste pockam, do te doby musim doufat, ze si nikdo nevsimne mych nevolnosti a behani na zachod 😀

anidomi
29. črc 2011

@kixi tak jak je dneska? 🙂

kixi
autor
29. črc 2011

@anidomi Ahojky, vcera i dnes je lepe, ta streda to byla fakt nejvetsi krize jakou jsem zatim zazila. Porad ale pretrvavaji bolesti v podbrisku, ze kterych jsem nervozni. Nevim zda plasit lekarku nebo ten tyden vydrzet. Zvlast kdyz me rekla, ze bolesti jsou normalni. Ja jsem mam tak 80% ze dne. Popichavani a boleni jako bych to mela dostat. Co u tebe noveho?

anidomi
29. črc 2011

ja se ted snazim toho myho broucka presvedcit,ze by mel spat,abych si mohla dat kafco a trochu se dat do normalniho stavu-mame jit ke kamaradce,vis 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru