Od 6tt mě trápí celodenní nevolnosti, dokdy trápily Vás?

m.r.
14. bře 2014

Ahoj holky,chtěla jsem se zeptat.Od 6 týdne mě trápí nevolnosti,mám je celý den.Do jakého měsíce trápily Vás.Už jsem z toho nešťastná.Já vím ,že se říká,že to je dobře ,že aspoň člověk ví ,že je mimi v pořádku,ale mě to vysiluje.U prvního jsem to měla vždy jen dopoledne.A ještě jedna otázka co Vám na to pomáhá?

verundice
14. bře 2014

Jj moje paní doktorka z toho mela taky radost, ze mi je zle🙂 mela jsem to id šestého tydne az do konce desátého, což bylo před pár dny. Najednou se to skoro ze dne na den zlomilo a ted si připadám, jak kdybych po měsíci vystoupila z mlhy🙂 bohužel mi na to nepomáhalo skoro nic☹ brala jsem Thyamin, bez nej to bylo ještě horší. A mela jsem nezvyklou chuť na zeleny jablka, ktera mi chvilkove taky pomáhala. Ale jinak nic, ani tehot.lizatka...připadala jsrm si jak s permanentní kocovinou

lucifereeek
14. bře 2014

mě bylo zle asi do 18tt pak už to bylo lepší 🙂 na chvilku mi pomohly takové ty lízatka, jinak nic

lucieandrlova
14. bře 2014

První 4 měsíce. Pomáhal mamma good, ale nevím, jestli se ještě prodává...

nikyhan
14. bře 2014

@m.r. ahoj 🙂 mne bylo spatne do 3mesice,bylo to fakt strasny 😀 sotva jsem rano lezla z postele uz se mi zvedal zaludek a hodne casto mne bolela hlava a silene zuby-vubec se nedalo ani pomalu spat...no ted uz jsem ve 3,5mesici a konecne se citim uz dobre neni mi na zvraceni,obcasmne jeste poboliva hlava a zuby ale je to lepsi 😉 dokonce jsem uz mela 1pohyb miminka...

killi
14. bře 2014

Mě bylo šíleně zle do 3 měsíce. Celý dny jsem proležela, točila se mi hlava, bylo mi pořád na zvracení. Po 3 měsíci to přešlo úplně. 🙂

m.r.
autor
14. bře 2014

@verundice
@lucifereeek
@lucieandrlova
@killi
@nikyhan lízátka už jsem zkoušela a nepomáhají.No snad bude lépe.Na chvíli mi zabere zmrzka,ale jen na chvíli.

prapodivna
14. bře 2014

mě se to začalo lepšit kolem 10. týdne, 11. už jsem cítila výraznou úlevu.

Ale já měla kromě nevolností i nechutě a ten superčcuch a to než se nějak stabilizovalo, trvalo snad do 18. týdne. Až pak mi zase začala chutnat zelenina a přestalo mi spousta věcí smrdět.

Mně nejvíc zabíraly malinové dřeně, těch jsme doma měli milion a vždycky to spolehlivě pomohlo. A taky něco sezobnout, což teda v kombinaci s nechutenstvím-hrůza!

me79
14. bře 2014

@m.r. Mne začalo byt zle presne v 6.tydnu - od rana do večera a i v noci. Skončilo to samo a ze dne na den kolem 12.tydne. Pomáhaly mi hodne mentolove žvýkačky a pak homeopatika pro těhotné na nevolnost z lékárny. Měla jsem stále hroznou chuť na sladké, ale po snězeni buchty či sušenky mi bylo zle jeste více. Držím palce, at to rychle přejde.

melinkaproch
14. bře 2014

Mám aktuální zkušenost - zle od 6 tt celý den, byla jsem hotová, nemohla, ale musela fungovat... takže jsem skuhrala... s malým jsem tohle nezažila (to mi bylo lehce nevolno, ale tehdy jsem si naivně myslela, že to jsou ty slavné těhoten. nevolnosti :D) - no jak jsem byla překvapená, když přišel 6. týden druhého těhotenství... teď jsem čerstvě 9 tt a už je to lepší - zle je mi ráno a večer - přes den to jde, pokud nejsem vyhládlá... Takže už se to dá zvládat i s 15 M dítkem 🙂...
Přeji, ať je ti brzy lépe... ;)

martina_z
14. bře 2014

Poprve do 16tt, ted do 18tt.

evule1982
14. bře 2014

@m.r. Mně taky začalo být zle někdy v 6.tt. Nejhorší to bylo asi 7.-9.tt, to jsem nedokázala skoro nic sníst, ale i potom mi bývalo blbě v podstatě celej dej. Zvracela jsem sice jen ráno, ale i zbytek dne se nedalo moc fungovat. Postupně se to začalo zlepšovat asi kolem 12.tt. Ted jsem v 15.tt a už je to výrazně lepší. Je mi špatně jen trochu ráno a večer, ale přes den už úplná pohodička. A co mi pomáhalo? No, mám pocit, že skoro nic ☹ Možná snad jen snažit se často něco malého sníst.

madormi
14. bře 2014

mě začínají ustupovat ted- 12 tt, už mi není zle celý den ale jen půl dne-odpoledne a večer :D

gepe
14. bře 2014

@m.r. me skoncily v 24tt

mafeska
15. bře 2014

@m.r. asi od 5. týdne mi bylo celodenně zle, celý měsíc, pak to z ničeho nic odeznělo samo, cítila jsem se jak nový člověk. 🙂

marecekavendulka
15. bře 2014

no holky,moje švagrová prozvracela totálně celý těhotenství,byla i v nemocnici na kapačkách..prostě děs běs.A já ? U Marka zvracení dohromady 14 dní a to jen ráno (po takových snídaních by zvracel ale každej 😀 😀 ) a u Vendulky jsem zvracela jen jednou a to bylo spíš z přejedení.Nevolnosti jsem skoro neměla.
Osvědčilo se mi toto (někomu to samozřejmě nemusí pomoci,ale za zkoušku to stojí)-před spaním jsem si vedle postele připravila třeba dětské piškoty nebo nějaké suché pečivo,křupavé suchary a pod.+ slabý zelený neslazený čaj-do termohrníčku-ráno byl příjemně vlažný.Po probuzení jsem ještě v posteli pomalu snědla co sem měla nachystané a po malých doušcích upíjela čaj.Vstala jsem až klidně po 15 minutách.

selverin
15. bře 2014

u mě to taky začalo od 6.tt a skončilo přesně na přelomu 13.-14. týdne... 🙂 bylo mi vážně zle, jen co jsem vstala dokud jsem večer neusla... ze všeho se mi dělalo zle, občas jsem hodila kosu a pak opravdu ze dne na den to ustalo a přišlo období energie a žravky 😀

holubice.petra
15. bře 2014

Taky mi bylo zle cele tehu a zkoncila jsem i v nemocnici na kapackach...naposledy jsem zvracela den pred porodem...ale ja jsem asi unikat 🙂

camille87
16. bře 2014

mám za sebou totéž, přešlo to úplně samo až po ukončeném 12.tt. také mi bylo zle z každého jídla, takže jsem se snažila dostat do sebe to nejdůležitější a víc žaludek neprovokovala. bylo to náročné i kvůli práci atd., ale člověk aspoň věděl, z čeho to má, a že to za to stojí 🙂 držím palce!

elastiq
16. bře 2014

Užíváte nějaké vitamíny nebo kyselinu listovou? Tak na nevolnosti zabírá velmi dobře, taky bych poradila si zajít do lékárny koupit lízátka proti nevolnostem.

marcicek84
17. bře 2014

já už jsem taky zoufalá, začalo to v 8 tt a zvracím skoro každý večer, nemůžu nic jíst po 5. hodině odpoledne, jinak bych to vyzvracela, jsem slabá a vysílená, ráno po probuzení taky zle, to jen piju a jím až v práci, jinak bych tu hodinu do práce nedojela, pomáhá mi studenné pití, ovocné nanuky, a pravidelně jíst co 3 hodiny, nebo když je hlad, tak to je pak líp, zatím to nemám vychytané na 100 %, ale tak zkouším co a jak...no nesmím se přejíst nebo mít dlouho hlad...už jsem uvažovala o nemocenské, uvidím co bude tento týden a pak to asi budu muset řešit...

nikyhan
18. bře 2014

@m.r. no,tak to mas dobry kdyz ti aspon ty lizatka trosku zabiraji🙂 🙂

mysicka003
19. bře 2014

Tak u dcery mi bylo špatně asi od 10tt do 20tt, vím že to pak bylo i ze stresu z práce, tak jsem se na to vykašlala. Ráda k snídani piji mléko, tak to bylo jasné, že šlo vždycky pryč. Pak to ustálo. Teď jsem 11tt a zle mi je snad úplně od začátku, manželovi říkám, že to bude určitě zase holka, podle toho, jak mi je blbě. Jak to je u vás? Komu je takhle od začátku špatně a ví že čeká chlapečka? Kyselinu listovou beru a myslím, že to nepomáhá. Už vím co je to kovová chuť v těhotenství, na jídlo se nemohu ani podívat, co mi dělá dobře je sladké, ovoce i zelenina.

presticanda
31. bře 2014

Ahoj. U prvniho tehotenstvi s dcerou mi zacalo byt nevolno v 8tt.nezalezelo kdy a kde proste porad. pomahala i perliva ochucena voda a ananasovy kompot. byla jsem na torecanu. Kolem 14tt to pomalu ustupovalo a dobre my zacalo byt na konci16.tt. Ted u druheho tehotenstvi jsem si myslela ze budu mit klid,ze jsem si to uz odbyla ale naopak to bylo jeste horsi zacalo to uz v 5tt a od 7tt do 10tt jsem neudrzela nic tyden je mi uz celkem dobre. Ted jsem ve 12tt tak se tesim az mi bude zase dobre. Ted jsem zase na torecanech a zatim mi nic bohuzel nezabira :( . Tak jen vydrzet. Holky drzte se 🙂

dedulka
31. bře 2014

mně pomáhaly žvýkačky... B-) - vždy alespoň na chvíli 😉

kakamilca
31. bře 2014

Holky držte se. Já už taky měsíc trpím ☹ V podstatě mi nepomáhá nic jen to vždycky oddálím tím, že něco uzobnu ale tak za hodinu je to tu znova. Taky jsem z toho už unavená a jen doufám, že to snad někdy přejde. Doktor mi napsal taky Torecan ale když jsem si přečetla příbalový letáček tak se mi do něj ale vůbec nechce. 😒

evelle
31. bře 2014

Já měla od 8. týdne do 8. měsíce a nejhorší nepřítel byl můj nos, i teď cítím všechno ale já měla nos snad na všechny plísně. Utrpení pro mě bylo jít kolem popelnic, igelitový sáček byl můj věrný společník. Zvracela jsem několikrát denně, bylo to unavující, stresující. Nepomohlo nic. Ale cítila jsem se psychicky líp, když jsem měla v ústech cucavé bonbony pálivé (Mentos) nebo žvýkačky. Bez nich jsem nevycházela z domu. Až poslední měsíc vše zázračně ustalo a já si ho konečně "užila". Teprve posledních pár týdnů mi bylo fajn. Přibrala jsem jen 7,5 kg a vše bylo v pohodě, jinak jsem měla bezproblémové těhotenství.

letadlo13
22. kvě 2014

6. tt a už to začíná. Sice nezvracím, ale to je tak všechno. Nejhorší je pít, je mi blbě z čaje i z vody 😀

domca89
22. kvě 2014

@m.r. Pomáhá mi na to coca cola s ledem a buď v klidu, jsem v 17tt a nevolnosti mě od 6tt ještě nepustily

mydvaapes1
22. kvě 2014

Jsem 11+6tt a už mi je dobře 🙂 a také jsem trpěla celodenními nevolnostmi od cca 6týdne. Kup si v lékárně lízátka pro těhotné. Jsou v nich bylinky a mě docela pomohly, hlavně ráno 🙂)...

letadlo13
26. kvě 2014

Lízátka měli vyprodané ve dvou lékárnách, asi fungujou 🙂 Objednají mi je...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru