Odběr choriových klků. Nebo jaké jsou ještě možné testy na VV?

mamaverunka
19. kvě 2022

Ahoj, je mi 40 let, 5.tehotenstvi ve 7+4 tt, to předchozí (před 5ti lety) dopadlo velmi špatně kvůli VV a teď by mě zajímalo co je dnes za testy k dispozici. Předtím mi byl udělaný jen 1.screeneng, ale už nic dalšího a rovnou mě poslali na potrat a já bych teď chtěla vědět pokud mi vyjde opět špatně krev i utz jaké jsou možnosti. Jaké máte zkušenosti, děkuji.

zrzinda
19. kvě 2022

Myslím si, ze možnosti jsou bud odběr choriovych klku nebo plodovky. Klky se dělají dřív, plodovka později.
Já dostala na vyber, na co bych chtěla jít kvůli špatne genetice a vybrala jsem si tedy ty klky. Kdyby výsledky dopadly špatně, raději jít na potrat dřív než později.
A jen abych te uklidnila - když si o tom čteš na internetu, zní to desive. Ale je to jenom na chvilinku a nebolí to, spis je to nepříjemný. Ale opravdu se není čeho bát 😊

mamaverunka
autor
19. kvě 2022

@zrzinda děkuji za odpověď a to se odebírá jak? A v jakém tt a platí se to? Díky

ileni
19. kvě 2022

Také by špatné dopadl screening a poslali mě na odber klku. Byla jsem v Praze v gennet. Vše bylo v jeden den. Nejprve screening, který dopadl špatně. Hned nás poslali na genetickou konzultaci a potom jsme šli na odber. Trvalo to max 2 minuty. Nejprve jsem dostala umrtvovaci injekci do břicha a následně provedli odber. První výsledky druhý den. Zbytek byl hotový asi za týden...

mamaverunka
autor
19. kvě 2022

@ileni děkuji, tak je aspoň super že jsou výsledky hned druhý den, ve kterém tt se to dělá, myslím hranice od do.. To bude tedy cca 13 tt a do kdy je možno udělat ten odběr, pokud tedy víte 🙂

ileni
19. kvě 2022

@mamaverunka 10-13 tt. Druhý den jsou jen základní výsledky, problém může být až pak v těch podrobnějších...

lenkalubina
21. kvě 2022

@mamaverunka
@mamaverunka byla jsem na odběr v 11.tt a byla to chvilička. Jehlou odeberou vzorek...skoro nic jsem necítila...druhý den byly výsledky a zhruba za měsíc přišly podrobné výsledky poštou...nemusíte se bát, dá se to vydržet 😉 hlavně pak nic nedělejte!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru