Odborný dohled rizikové těhotenství. Máte podobnou zkušenost a jste na rizikovém?

kami13
19. srp 2019

Ahoj holky, dnes po 1,5 roce snažení konečně potvrzeno těhotenství. Mám za sebou dva potraty, jeden v 17tt, druhý v 6tt. Chtěla jsem se zeptat, má někdo podobnou zkušenost a je na rizikovém? Jednají s vámi lékaři jinak, máte více prohlídek, či máte speciální kliniku, která nad vámi drží kontrolu?
Chceme 100% důslednost a nejsem si jistá, jestli je gynekolog dostačující, raději bych i nějakou odbornou kliniku, větší pozornost po tom všem, čím jsme si prošli.
Děkuji za zkušenosti.

kuttu
19. srp 2019

@kami13 ja byla po 3 potratech,chodila jen na gyndu kazdy mesic na kontrolu,na velky ultrazvuk ve 22 tydnu jela na genetiku...za tehotenstvi mas narok na 3 ultrazvuky,ja mela akorat ultrazvuk kazdou kontrolu...nevim co vy jsi chtela vic,porid si domu angelsounds a poslouchej stdicko miminka doma pto klid duse...stejne to neovlivnis,co se ma stat se stane a doktori nejsou vsemocni,mimco dikazou zachranit az od 24.tydne

kami13
autor
19. srp 2019

@kuttu Děkuji za zkušenost. Nechci nic podcenit a tak bych chtěla to max, co lékařství může nabídnout, jen sama nevím, co to max může být 🙂 🍀

blueyonder
19. srp 2019

Taky mám za sebou dvě zt loni, 5tt a 7tt. Na rizikovym jsem ted od začatku těhu, nyní 28tt. Ale nic speciálního jsem od dr neměla, jen jsem od začátku do 12 tydne brala utrogestan a anopyrin. Jinak kontroly normálně jednou za 3 tydny.

kami13
autor
19. srp 2019

@blueyonder Děkuji 🙂 Mohu se zeptat, od jakého tt jsi na rizikovém?

blueyonder
19. srp 2019

nevím přesně, ale hned co jsem to zjistila. Byla jsem na neschopence se chřipkou, měla ji ukončit, ale do toho jsem otěhotněla, tak mi ji na gyndě jen převzali a pokračovala mi. Ona mi doktorka už po tom druhym zt rekla, že pujdu při dalším těhu na rizikovy, at máme jistotu a nic nepodceníme. A ještě nas s manželem poslala na genetiku, kde ale nic nenašli.

kuttu
19. srp 2019

@kami13 ja sla na PN ihned,jsem zdravotni sestra a taky braka do 16.tydne utrogestan,vic se dakt delat neda,samo ze kdyz budes mit nekaky problem diktor te vysetri...hlavne zadny stres a klid,vse bude dobre a ten strach uz te neprejde nikdy

jituli84
19. srp 2019

@kami13 Ono co se má stát tak se stane, my taky doufáme, že to dotáhneme ted do konce. Řekly vám, co se stalo, když ste o miminko přišla v 17 tt? na kontrolu chodím cca po měsíci, jinak nějaká zvláštní péče není

linee
19. srp 2019

@kami13 zavisi, zda mas nejakou potvrzenou diagnozu, kvuli ktere bys mela rizikove tehotenstvi. A take zavisi na doktorovi. Jinak uplne zvlastni pece neni, mas kontrolu co mesic, doktor muze delat kazdou poradnu utz, jinak bys mela narok na 3 za cele tehu. Nevim, jaky byl duvod v 17 tt, ale pokud VVV a nemate "nic" v rodine, tak budou pristupovat jako ke standardnimu. Nevim, zda jsem napsala srozumitelne🙂 Drzim moc palce, at to ted dotahnes zdarne dokonce a budes se uz jenom radovat.

loylii
19. srp 2019

@kami13 já měla kontrolu 1x14 dni a pokaždé UTZ, pro můj klid... navíc jsem byla 4x na pohotovosti, vždy když se mi něco nezdálo.. nikdo mi nic neřekl, ze otravuji, naopak. Brala jsem celou dobu Utrogestan.

veruuu_kubesovic
19. srp 2019

@kami13 ač máš za sebou 2 nepovedené těhotenství, snažila bych se myslet pozitivně, psychika totiž dělá hodně 😉
A běžně jsou kontroly na gyndě co měsíc, pokud by nějaké vyšetření vyšlo špatně, bude se to déle řešit na specializovaném pracovišti (u syna vyšlo špatně 1screening, následně se řešilo srdíčko, byla jsem častěji na ultrazvuku i na dětské kardiologii), ale nic víc gynekolog nezmůže, může ti nasadit utrogestan a jinak doporučit klidový režim, pak magnézko...

fandysek_1
19. srp 2019

@kami13 začala jsem při druhém chodit do ambulance v memocnici, můj gynekolog se mě chtěl více méně zbavit, protože se bál mého druhého těhotenství krátce po císařské řezu. Takže jsem byla pod dohledem doktorky, která i rodí a mají lepší utz. Rovnou jsem riziková nebyla pak jsem v cca 34 tydnu přešla do rizikové poradny skrz cukrovku a císaře. Bohužel pokud se má něco stát ani sebelepší lékař nepomůže. Držím palce

loylii
19. srp 2019

Kontrolovaly se průtoky pupecniku, zda dítě rovnoměrně roste atd.. mě přijde kontrola 1x za měsíc hrozne málo.. ale doktoři asi ví co delaj

makronka222
19. srp 2019

Lepsi si vybrat kvalitnejsiho doktora. Muj delal utz zda je srdecni akce, pupecnik ok, a jak je dite velke vzdycky. Kazdy mesic a to jsem mela normalni tehotenstvi tohle, i to prvni. Kdyz to reknu blbe, podelat se neco muze i den pred terminem, nebo minutu pred kontrolou. To proste nejde ovlivnit

marketa11112
20. srp 2019

Me lekarka pri druhem tehotenstvi hlidala vic. Na kontroly jsem chodila co 14 dni,pozdeji i po tydnu. Od 28. Tydne jsem byla v nemocnici pod stalou kontrolou. Z prvniho tehotenstvi mam nedonoseneho syna. Tam me ptoblemy podcenila.

lilie16
20. srp 2019

@kami13 mam za sebou take dva potraty, jeden v 10tt a druhy v 22tt. Nyni jsem v 33tt a na kontrolu chodim kazde dva tydny, od zacatku mam utrogestan a jsem na neschopence. Od 14tt mam udelanou preventivni cerklaz cipku kvuli riziku predcasneho porodu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru