Odpor k jídlu v I. trimestru. Máte něco podobného?

eliotka
12. bře 2008

Holky, máte některá něco podbného? Asi od 6. týdne mám odpor k jídlu, zvlášť k některým potravinám, např. ke všem mléčném výrobkům, pečivu, všem tekutinám (přes den se donutím vypít se zavřenýma očima jen vodu, ale tak do 1 l ☹ ), posl. týden nemohu už ani maso.
Bojím se, že děťátko nemá dostatek živin. Dr. jsem to říkala, když jsem byla na kontrole v 7 tt, nějak nic na to neříkala, jen že mám brát vápník. Ten beru, ale jestli to stačí, nevím. Vit. pro těhotné prý zatím brát nemám. Také říkala, že dokud je Ďeťátko malinké, nemá až atkové požadavky na výživu.
Nevíte, kdy to přejde?
Už nepamatuji, jaké to je nejíst s odporem, mít na něco chuť.
Denně vymýšlím, co sníst a někdy se jen u představ pozvracím.
Mám často hlad, tak jíst musím. Což je možná dobře, protože aspoň nehubnu.
Máte některá podobné zkušenosti?

lisounek
12. bře 2008

eliotko bohuzel to je normalni, ja to teda nemam v takove mire jako ty, ale obcas mam proste dny, kdy nemuzu vubec nic snist... a proste se nutim alespon neco snist. Pila jsem alespon redene dzusy nebo zkus nejakou suchou susenku treba bebe a pak mi zacali alespon chutnat polivky...ale nekdy jsem snedla treba jen ovoce a neco k tomu stezi...neni vubec nic na co bys mela chut, alespon neco co sneses?? Taky beru ted vapnik a v prvnim trimestru je taky dulezita kyselina listova, jestli ji nejis, tak si ji jeste kup...jinak mimco by nemelo trpet nejakym nedostatkem..vzdyt jsou maminy, ktere prozvraci cele tehu a maji zdrave deti 😉 urco to brzy prejde neboj nic

eliotka
autor
12. bře 2008

Kyselinu listovou beru, lisounku. Co mohu je naštěstí ovoce, mandarinky, jablka, jahody. Ale když to sním, mám pak zase rychle hlad, tak už přemýšlím, co zase jíst. A tobě už to v druhém trimestru přešlo?

lisounek
12. bře 2008

no me to paradoxne spis zaclo ve druhem trimestru, ja jsem zadne extra nevolnosti nemela, takze pak me cekalo tohle nechutenstvi ...delala jsem si alespon mlecne koktejly s ovocem a taky jsem ze zacatku vubec nemohla sladkosti a pak pri tom nechutenstvi mi zase chutnali suche susenky a tak...a taky treba chleba s mazacim syrem, to jsem mohla...ale ted mam treba odpor k masu a tak...

eliotka
autor
12. bře 2008

Odpor k masu mám taky. Naštěstí už tento týden mohu chleba, jinak jsem nemohla ždáné pečivo a to jsem fakt nevědal, co večeřet. To je zajímavé, že to máš ve druhém trimestru. Snad to brzy přejde!

lisounek
12. bře 2008

jeste jsem pak mohla testoviny treba jen se zeleninou nebo mi chutnala ovesna kase, ale to normalne nekomu moc nechutna, tak zalezi na tobe, proste to vyzkousej, ale neboj fakt to pak najednou prejde...nebo postupne budou ty dny lepsi a tak... 😉 tak at je ti lepe!!

janeyzelvicka
12. bře 2008

Ahojte holky, tak se přidávám do klubu 🙂 byla jsem na tom zhruba stejně jako vy, tak od 6tt jsem skoro přestala jíst, žila jsem snad ze vzduchu... manžel byl ze mě úplně nešťastný, byly dny, kdy jsem snědla misku bílého jogurtu a kiwi a to bylo všecko... Stačilo mi otevřít ledničku a už mě natahovalo... JInak jsem ale nezvracela, prostě jsem jen neměla na nic chuť. Třeba se mi i stávalo, že jsem si řekla: Tak si dám těstoviny, vytáhla jsem je ze špajzu, stačil mi pohled na ně a zas jsem je dala zpátky. Nebo jsem manžovi řekla, že mám chuť třeba na polívku, on ji chudák udělal a já ji pak nejedla - stačilo mi vidět... Maso vůůůůbec, kuřecí nemusím doteďka. Ale pak někdy od 15tt se to začlo spravovat, a teďka už jím skoro všechno. Ono mimi je parazit, z nás si vezme to nejlepší.. Já se prostě uklidňovala tím, že jím aspoň to kiwi (vitamíny) a jogurt (vápník) 😅 . Všichni mi nadávali, nutili mě do jídla, první otázky mamky a tchyně nebyly "Jak se máš" ale "Co jsi jedla"? Něco jsem i zhubla, ale mimi je normálně velké a podle doktorů v pořádku.
Mamka stejně říkala, že mi po těhu vypadnou všecky zuby. Tak pak dám vědět 😀

eliotka
autor
12. bře 2008

jano, to mi mluvíš z duše. taky třeba řeknu manželovi, aby mi něco koupil (já do ochodu nemohu, je mi blbě z pohledu na jídlo) a když to přinese domů, nemohu to jíst. Nebo si třeba vyndám grep a za chvilku jdu, že si ho oloupu a nejde to, nemohu ho sníst. připadám si jak rozmazlenec. Den dopředu nevím, co budu moci pozřít a často to nevím asi pár hodin dopředu.
Dnes si na oběd dělám bramborovou kaši a dám si na ní trochu šunky, chuť na to nemám, ale ani se mi z toho nezvedá žaludek, snad to dokážu sníst.
Holky, jsem ráda, že je taky někdo, kdo to má jako já. A že je naděje, že se to zlepší.

janeyzelvicka
12. bře 2008

No přesně tak. Do obchodu s manžou jsem mohla, to bylo v pohodě. Já si navymýšlela, co by mi mohlo chutnat, a když byla doba večeře, tak jsem zjistila, že vlastně nic z toho, co máme doma, se mi nehodí, zato ta krupičná kaše, co jsme ji nekoupili, by zrovna bodla 😀
Ale neboj, fakt to bude lepší 😉 Juj, teď bych si zrovna dala přesnidávku... jenže žádná není no... 😠

lisounek
12. bře 2008

holky tak ja uz mam doma snad vsechno mozny, kdyby nahodou - presnidavky, kefiry, susenky, ovoce, zeleninu, i krupici, kdyby nahodou ta krupicova kase..pak vlocky a ruzne cerealie (to mi jeste s mlikem docela porad chutna a kdyz nic jinyho, tak si dam to) ..ja si proste delam zasoby co a jak bych mohla snist 😀 uz bych tady mohla mit i kram...a prodavat... 😀

nemo1985
12. bře 2008

Ahojky holky zdŕavím,
Dnes jsem 12den zpoždění, test negativní.
Příznaky, nateklá prsa, pořád lítám na WC, pobolívá v podbříšku.
. Stejné příznaky jsem měla i poprvé.
Test mám mamatest.
Zítra jdu k Dr.
O první mimi jsem přišla v 8tt, přestalo tlouci srdíčko
Děkuji za odpovědi

eliotka
autor
12. bře 2008

jo, zásoby mám taky 🙂

nemo, asi jsi si spletla téma 😕

juliet
13. bře 2008

eliotka, taky jsem to tak měla ... vůbec jsem neměla chuť na jídlo a když, tak jsem to většinou vyzvracela ... ledničku jsem nemohla otevřít, vadily mi pachy. Jedla jsem po troškách, ovoce, bebe a taky celkem polévky (jinak je vůbec nemusím). Ale musela mi to chystat mamka. Postupně to ustávalo a koncem 1. trimestru už to bylo OK a spíš jsem měla hlad a vše doháněla. A doktorka mi doporučila vitamíny, jedla jsem Calibrum baby plan.

misha82
19. bře 2008

Ahoj holky, tak se k vam pridavam. Prave jsem v 6. tydnu a vsechno jidlo se mi zaclo protivit. Ale co hur, porad mam pocit na zvraceni, jako bych uz mela bezet, ale nemuzu ze sebe nic dostat!!! Je to strasne trapeni! A presne, jak jste tu psali, je mi zle i ze vsech tekutin, z blbe vody. Vetsinou zvladnu jeste ovoce, ale to je tak vsechno. Proboha, kdy uz tohle skonci!!!
Navic zijeme s manzelem v Nemecku a ted jsme prijeli na tyden co CR! Ja se tak strasne tesila, az navstivim vsechny moje kamaradky, rodinu a tak a misto toho jen polehavam doma, nutim se pit a jsem zoufala!!! 😢

lili03
19. bře 2008

Ahoj Misho, ze začátku je to nejhorší, mně to začalo v 5. týdnu a celý týden jsem proležela doma, nemhla jsem se pomalu ani vysprchovat a vyůbec jsem nevystrčila nos, ani na nákup za roh jsem nedošla. Přítel mě dovezl k doktorovi, myslela jsem, že mi na to třeba něco dá, abych mohla aspoň trochu fungovat, ale řekl, že je to normální a léky (čípky) dává jen výjimečně (nedoporučil je) a prý, kdyby to bylo opravdu strašné tak, že bych třeba hodně moc zhubla, tak by to pak řešil. Teď jsem ve 12. týdnu a nepotěším tě - mně je špatně pořád. Ale naučila jsem se normálně fungovat, chodím do práce, holt 2x denně se vyzvracím, pak něco sním, trochu jsem zhubla, ale přežívám. Navíc, u každého je to jiné, třeba to u tebe nebude tak hrozné. A mimochodem, kamarádky už jsem od té doby vůbec neviděla, vůbec na to nemám pomyšlení, na nějaké srazy, neumím si představit, že jdu třeba někam na kafe, když mi dělá problém i voda. Doma taky nefunguju a uklidňuju se tím, že mám na to přece nárok! Ale doufám, že to co nejdříve už přejde, protože bych se opravdu ráda konečně začala normálně stravovat a hlavně zdravě, kvůli dítěti. Například se doporučují ryby kvůli jódu, ale to bych teď vůbec nepozřela!

eliotka
autor
19. bře 2008

Hoky, mně moje doktorka dělala náběry, a v krvi jsem měla dostatek všech látek, které mám mít. A to ten odpor trvá od 6 tt. Prý to mám do 13 tt vydržet, pak by se řešilo. Ale nevím jak. Je to hrozné, moc nepříjemné. Ale na děťátko to nemá vliv, v I. trimestru je tak malé, že má jen minimální nároky na výživu, takže nestrádá.
Já také nikam nechpdím, žádné návštěvy, nic. Ještě bych tam viděla jídlo a bylo by zle. Musíme to vydržet, prý od 4. měsíce, nejpozději, se to uklidí všem. Co dělat, než vydržet.

daphnei
19. bře 2008

Eliotka: nemusis mit obavy, miminko si vezme co potrebuje i kdyz moc nejis 😉 ... dej si na co mas chut i kdyz je to treba trochu nezdrave...
Ja jsem nemohla od 6 tt nemohla videt jidlo ani v televizi, natoz do sebe neco dostat... snaz se ale neco do sebe dostat i kdyby jsi to mela vyzvracet ... s tim zvracenim je to individualni, nekdo nezvraci vubec ... ja az do konce 7. mesice pravidelne - s cipkama i 10x denne - byla jsem absolutne nepouzitelna, i pul bebe susenky do sebe dostat byl pro me nadlidsky vykon, zhubla jsem 9 kilo 😅

A do ted muzu pit jen jednu znacku vody a colu - ostatni jde okamzite ven 😀 (a to mam necelych pet tydnu do porodu 😀 .... ale princezna se ma k svetu a roste tak jak ma....

Musis si rikat, ze cim hur je tobe o to lepe se dari miminku ... 😉 drzim palecky a ver, ze i kdyz to tak nevypada jednou to prestane '(nejpozdeji s porodem urcite 😀 😀 )

rehos
19. bře 2008

Ahoj holky,tak já od samého začátku prožívala to samé.Pořád bych jen ležela,neustále na zvracení a odpor ke kávě,čaji i k mnoha jiným tekutinám.Hlavně se mi to co jsem zrovna mohla dost střídalo.Jednou jsem mohla pořád zeleninu,k té pak odpor a pak zase ovoce.Čtrnáct dní mě držela chuť na polévky.Teď ale musím říct že je to vše na ústupu a já už si občas dám i kafe,čaj,no skoro všechno.jen občas mi není dobře.Tak doufám že se to už nevrátí 😉

wendy24
19. bře 2008

Ahoj eliotko a všem maminám, jj já měla to samé. Dlouho jsem do sebe nic nedostala a když tak mi to tak vůbec nechutnalo. Čaj mi připomínal cigára, jakýkoliv čaj, kávu jsem nemohla ani cítit. Manžel si jí musel dělat sám a vypít ji hodně daleko ode mě. Až v posledních dvou třech dnech mi zase začalo chutnat. Ono když ještě jsi v prvním trimestru, tak se mimčo ještě neživí přes placentu, tak můžeš být v klidu. Zatím beru obden vitamínky, tak se ani moc o mimčo nebojím. Uvidíš, přijde to jako blesk z čistýho nebe. Já ještě v sobotu zvracela a najednou jakoby nic v neděli už jsem baštila naprosto normálně. Zatím se to drží, tak abych to nezakřikla 🙂

dukie
19. bře 2008

eliotka: Já to měla podobně jako Ty. Nejhorší to bylo s těmi tekutinami. 😝 Skoro celý měsíc jsem fungovala na následujícím:

ráno půlka rohlíku (někdy ani to ne...) s troškou Lučiny (ta mi vyhovuje celý těhu, až se divím, že jsem se jí ještě nepřejedla, protože ji jím fakt skoro každý den...

dopoledne jsem se do sebe snažila dostat aspoň malé jablíčko, ale to brzy taky přestalo fungovat, žaludku se zdálo "moc kyselé", tak jsem zkoušela a zkoušela... a došla jsem k banánům (ty můžu opět celé těhu, ovšem teď už se je snažím omezovat, protože jsem se dočetla, že stavují, a já cca od 14. týdne trpím na zácpy...)

oběd - pracuju na univerzitě, na obědy chodím do menzy (vaří tu ale výborně), snažila jsem se sníst aspoň maso...

svačina odpoledne obvykle zase kousek rohlíku a lučiny a večer už vůbec nic, protože to se dostavily ony pověstné nevolnosti, které se obvykle připisují ránu... 😝

Ale cca ve 14. týdnu se to zlepšilo a mohla jsem konečně do jídelníčku zařadit i další ovoce a občas nějakou zeleninu, nezvládám stále džusy ani zavařeniny, marmelády, obecně sladké, slané, kyselé, česnek, cibuli... se vším musím opatrně. Ale lepší se to. 😵

Držím pěstičky, ať od toho máme bzry všechny pokoj a můžeme si své těhu skutečně hezky užívat. 😵

eliotka
autor
19. bře 2008

Já sladké nemohu také (o kávě nemluvím, to je nejhorší asi, to nemhu ani cítit), ale řekla bych, že se to malinko zlepšilo, protože najednou mohu mléko, max sklenici denně, a musí být ochucené, ale aspoň něco. A také jsem snědla pribiňáčka, což je taky výkon.
Maso nejím vůbec. Ble ble ble 😕 Zeleninu taky ne, jen ovoce, pomeranč a jablko.
Tak holky, snad to fakt přejde a budeme se moci pořádně najíst a hlavně s chutí.

kalo
19. bře 2008

eliotka...chapu...ja prvni 3 mesice jedla jen pomerance, kiwi a hektolitry kakaa 😀 😀 Ale urcite to prejde, neboj...

wendy14...caj chutna jako cigara 😀 😀 😀 😀 tos me pobavila

Ale kdyz je ten jidelnicek takto nepestry, tak bastete aspon tehu vitaminky.... 😉 😉 Nevolnostem zdar 😀

lili03
20. bře 2008

Kalo: Jo, kakau jsem v poslední době taky přišla na chuť🙂 Teda vlastně cola-cau s hodně studeným mlíkem, ale takovým tím čerstvým z lahve. Nebo i samotný mlíko z ledničky. Vždycky ho koupim, že udělám puding a pak ho stihnu vypít 😀 Takže aspoň nějaké tekutiny...

natali.m
21. bře 2008

Ahoj, no jak si to tady tak pročítám, docela mi spadnul kámen ze srdce, že v tom nejsem sama.Jsem v 8tt a docela trpím nechutenstvím.absolutně nemůže kávu, i když mi kofein asi chybí.Hlad i chuť bych měla, ale když otevřu lednici, vlastně se mi jen otočí žaludek.Takže vše jen po troškách a maso skoro vůbec. 😖 Největší starost mám, abych uživila brobečka...Tak snad se bude statečně držet. 😉

eliotka
autor
21. bře 2008

natali, dorbečka uživíš, do 13 tt má minimální nároky na výživu, takže to je v pohodě. Holky, já si dělám každý den starost s tím, co budu obědvat. To je nejhorší. A teď na Velikonoce musím vymyslet bezmasá jídla, i pro manžela, chudáka.

natali.m
21. bře 2008

tak to jsem ráda, no ve 2.trimestru se to snad změní...no jo já s dost těžce zvykám na každodenní vaření, hlavně teda je náročné pořád něco vymýšlet 🙂

ilci
21. bře 2008

tak já mám opačný problém, musím jíst pořád, jinak je mi děsně zle, a to po celý den
když se najím, tak je to o něco lepší
piju jen džusy a vodu, čaj už nemůžu vidět, ani sladké

lili03
21. bře 2008

Ilci: no mně v podstatě taky vždycky pomůže, když se najím, to je mi pak chvíli líp. ale donutit se, když mám ke všemu takovou nechuť ☹ A ty máš nějaké chutě? Docela ti závidím ty džusy a vodu, já nemůžu ani jedno. Z vody je mi šoufl a džus mi chutná, ale většinou ho "vyhodím", je moc ostrý.

cazadora
21. bře 2008

Jéé tak já teda nemám čas dočítat, ale první trimestr jsem horkotěžko vymýšlela co pozřu a ve finále jsem první 3měsíce těhu strávila na rohlíkách se šunkou a sýrem a piškotech jinak mi bylo ze všeho špatně jen při představě že bych to měla sníst a naše beruška je veselá a v poho zdravá 😉

ilci
21. bře 2008

no, já právě pečivo třeba se sýrem tak max.k snídani, jinak musím vařená jídla - typu kyselice, guláš, prostě ať to má grády 😀
piškoty mám u postele, jím hned po probuzení
naštěstí zvracím minimálně, ale celý den mám na zvracení náběh, hlavně takhle v přeplněné tramvaji přemýšlím, jestli radši nevystoupit, ty pachy.......

natali.m
21. bře 2008

no já pro změnu guláš a polívky nemůžu ani cítit, všechno mi to chutná, jako bych do toho vylila půl litru octu 😖 , ale takové kakao a rohlíky na snídani, to mě vždycky zachrání.Taky jsem ráda, že mě nenahání nevolnosti, ale zato po ránu mívám křeče břicha, někdy je to k vzteku... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru