Odpor k jídlu v I. trimestru. Máte něco podobného?

eliotka
12. bře 2008

Holky, máte některá něco podbného? Asi od 6. týdne mám odpor k jídlu, zvlášť k některým potravinám, např. ke všem mléčném výrobkům, pečivu, všem tekutinám (přes den se donutím vypít se zavřenýma očima jen vodu, ale tak do 1 l ☹ ), posl. týden nemohu už ani maso.
Bojím se, že děťátko nemá dostatek živin. Dr. jsem to říkala, když jsem byla na kontrole v 7 tt, nějak nic na to neříkala, jen že mám brát vápník. Ten beru, ale jestli to stačí, nevím. Vit. pro těhotné prý zatím brát nemám. Také říkala, že dokud je Ďeťátko malinké, nemá až atkové požadavky na výživu.
Nevíte, kdy to přejde?
Už nepamatuji, jaké to je nejíst s odporem, mít na něco chuť.
Denně vymýšlím, co sníst a někdy se jen u představ pozvracím.
Mám často hlad, tak jíst musím. Což je možná dobře, protože aspoň nehubnu.
Máte některá podobné zkušenosti?

kacka2
22. bře 2008

ahoj holky,
bohužel se k Vám přidávám, k jídlu vůbec chuť nemám, ale jak mi poradila mamka, nikdy nesmím mít úplně prázdný žaludek, tak se vždycky přemůžu a opravdu je to lepší. Zatim se držím, všechny náběhy jsem zatím ustála, ala taky jsem teprve na začátku, tak uvidíme 😖

ilci
22. bře 2008

kacko, tak já mám nevolnosti od nějakého 6tt a furt čekám, kdy to přestane a začnu si těhu fakt užívat 😀
jinak teda nosím po kapsách piškoty a průběžně baštím

misha82
23. bře 2008

Holky, jak vas tak ctu, tak jste mi privodili chut na to kakao a ochucene mliko. Doma ho ale nemam a manza se vraci az dnes v noci, takze to budu muset vydrzet 🤐 Taky se vam stava, ze vidite v televizi reklamu na jidlo a uplne vas na to prepadne chut a zacnou se vam delat sliny v puse, ale kdyz si konkretne predstavite, jak to jidlo jite, tak vas natahne? 😅 Mi se to deje porad, az si rikam, ze se asi prestanu divat na televizi. Ted momentalne jsem si usmyslela, ze mam nezdolnou touhu po tortile z KFC. Uvidim, jak se na ni budu tvarit, az ji budu mit pred sebou 😀 Holky, mame to tezke, ale my to prekoname, zvladlo to uz tolik maminek... 🙂

ria80
25. bře 2008

Ahoj,tak vás uklidním.Já jsem celý 3 první měsíce nejedla nic,jen jsem pila hodně a jedla jen jablka a mandarinky,nic jinýho jsem do sebe nedostala.Nezvracela jsem,ale bylo mi špatně pořád a odpor k jídlu.
Takže jsem si nedělal násilí,říkala jsem si,že kdyby mimi něco potřebovalo,tak sii řekne a neřešila jsem to.Dost jsem teda zhubla,ani pak jsem jsem moc nejedla ,za celý těhu jsem přibrala jen 8 kilo.Jinak jsem vegetarián,takže maso jsem nejedla vůbec,ani při kojení,jen občas ryby,ale ty až po porodu.
Mimčo bylo celou dobu v pořádku,porod normální,normální váha mimča a šechno.Takže si nedělejte starosti,kdyby mimčo něco chtělo,tak si řekne nebo si to veznme z vašeho těla,určitě nijak nestrádá.
Jinak jsem celý těhu i kojení jedla vitamíny pro těhotné,na to jsem dbala.Chut se mi jinak změnila jen v tom,že od té doby už nejím houby.

kacka2
25. bře 2008

ahoj, tak já jsem se pomalu dostala do fáze, kdy jím jenom suchý chleba a ovoce jako pomeranče a víno.
Ale jinak manža přišel s novou metodou a to na akupresuru, stačí dvakrát denně stlačit 40x bod dvě šířky palce od rýhy kde začíná zápěstí nahoru. Neevím jestli o tom něco někdo nevíte, ale mě se pocity na zvracení lehce zmírnili, jen ten odpor je větší 😒
A hlavně kdoví, jestli je to tím 🙂

natali.m
25. bře 2008

no to s tou akupunkturou zní zajímavě. já jsem teď doce závislá na ovoci, zmíněném kakau a rybičkách, ale pořád mi dělá problém maso.no je to zajímavézvyšuje se mi jak nechuť tak občas i žravost, na kterou často doplácím...to mi pak bývá opravdu na nic.... 😒

kacka2
25. bře 2008

Mě nejvíc děsí, že to trvá tak dlouho ☹
teď když je nám špatně tak se čas vleče a až nám bude růst pupek a budeme v klídečku tak to poletí.
Pokusim se zjistit ty stránky na akupresuru, ale už včera jsem to nemohla najít, tak chvíli vydržte.

natali.m
25. bře 2008

přesně jak říkáš, až se budeme jen kutálet, tak to uteče jako voda. no já nato, že jsem ve 3. měsíci, tak mám bříško jako někdy na konci 4. to bude tím, že mám moc malou pánev.No zajímalo by mě, jestli se za pár měsíců vůbec unesu... 😉

lili03
25. bře 2008

Ahoj, mně tu akupresuru doporučil přímo můj gyn-doktor, ten bod je prý uprostřed dlaně a při velkém tlaku bychom ho měly dobře nahmatat, protože teď momentálně prý bude asi docela bolestivý. Ale já to moc nedodržuju, tak se pak nesmim divit🙂 Jsem teď na začátku 13. týdne, docela se ty nevolnosti zklidnily,ale bohužel úplně neustaly, tak doufám, že to takhle nebude do konce těhotenství (už je mi trochu špatně jen ráno a večer a pak když se delší dobu nenajím, ale stejně to nepovažuju za ideální...), ve kterém týdnu vám to tak většinou ustalo?

ria80
26. bře 2008

mě tak 13-14.týdnu

ilci
26. bře 2008

... už aby to bylo 😀

kacka2
26. bře 2008

Tak ty už to máš za pár dní, ale co máme říkat my ☹
Každej si to holt musí protrpět, zkrátka to k tomu patří 😉

kulicka
26. bře 2008

Jee ahojte holky, hlasim se do klubu 🙂
Uz tyden mi je celkem huste celej den a obcas i zvracim. Dneska se dokonce na chodniku jedna pani otocila a zvolila jinou cestu! Asi si rikala: 10 rano a uz je ozrala 😀
Jinak s tim odporem to mam taky stejny. Maso uz nemusim teda skoro vubec, ted jsem na chlebu a tavenaku. S tou akupresurou to asi zkusim, pac vazim 50 kg i s posteli 😀 Sranda ale je, ze jsem si uz objednala tehotensky kalhoty, pac me moje kalhoty pekne tlacej na pupiku.
Drzim pesticky, at nas tyhle stavy po 12 tt prejdou 🙂

kacka2
26. bře 2008

Holky, manža už mi volal, že přišel na další všelék - zázvor, tak budeme zase zkoušet, zítra mě čeká dlouhá jízda do Prahy a přes celou Prahu a zpět k zubařce. Tak pak napíšu jak to dopadlo a co ten zázvor.

ilci
26. bře 2008

kacko, mě nepomáhá ani zázvor 😀
ale třeba tobě zrovna pomůže

janeyzelvicka
26. bře 2008

Vyděržaj pijaněr, to bude v pohodě, uvidíte... Ale s tím masem vás možná nepotěším - ještě před několika dny jsem dělala pro manžu kuřecí kousky, a málem sem šla blejt... takže jíst je samozřejmě nepřipadalo v úvahu... Jinak už je to pohoda - dneska jsem měla bramboráky, to by mě ještě před několika týdny zabilo 😀

lili03
27. bře 2008

Já si kupuju zázvorový lízátka v lékárně, jsou dobrý a docela pomáhaj, když se mi udělá šoufl, tak si jedno dám a na chvíli to pomůže. Nebo prostě když sním cokoli jiného, to taky pomůže, ale člověk se nemůže donutit, tak to lízátko je lepší. Kuličko, mě taky už škrtí kalhoty, ještě jsem si nechtěla kupovat těhotenský, aby to na mě v práci nepoznali, když to jinak ještě není vidět, ale asi si je budu muset koupit. Taky jsem teď docela zhubla, tak až pak přiberu, tak je třeba ale nenasoukám přes zadek🙂

kulicka
27. bře 2008

Ahoj Lili, taky jsem zjistila, ze je mi vic soufl, kdyz mam hlad, jenze problem je, ze mam hlad vlastne porad. Pac kdyz si dam neco i malyho, hned citim tlacit zaludek, jako bych snedla 2 porce. Ale coz, pro mimi to vydrzim, zatim to neni tak strasny. Jak to vubec delas, kdyz se ti chce v praci zvracet? Ja ma dycky hroznej strach kdyz jsem s klientem na telefonu, aby me to zrovna nechytlo. Dokazete si predstavit : Prominte, muzete chvilu vydrzet na drate? Jen se vyzvracim a hned jsem zpatky 😀 Nebo az budu ridit! To si fakt nedokazu predstavit, ze by me to chytlo nekde na kruhovym objezdu... 😕

Co se tyce tehotenskych kalhot, tak ono to poznat nejni, kdyz mas pres to nejakej delsi svetrik nebo halenku 😉 Rekneme ze vetsinou ta tehotenska partie je od ochlupeni nahoru, takze pokud nenosis nic do pasu, nic neobjevej 😉 A to jsem videla i dziny, co jsou specialne sity, ze jsou jako normalni akorat se pak nejakym systemem "nafukujou". Takze se da sehnat leccos 😉

Hm, v pekarne rikas? Zkusim se zeptat, ale nevim nevim... Kazdopadne diky za tip

kulicka
27. bře 2008

v pekarne 🙄 V lekarne pises 😅

lili03
27. bře 2008

Kulička: Většinou to zvracení na mě nepřijde tak neohlášeně, že bych to nestihla, naštěstí jsem ani nemusela zatim vystupovat z tramvaje. Spíš je mi blbě celej den, ale bez zvracení, zato s absolutní nechutí. Zvracím většinou ráno, protože po probuzení mám prázdnej žaludek a to je to nejhorší. Jak vstanu, tak jdu - ale nemám co, tak se jen dávím, je to hrůza. Nebo do sebe nacpu v posteli piškoty a pak si ještě na půl hodiny lehnu. Pak to někdy ustojím a můžu jít na tramvaj. V práci jsem zvracela jen párkrát, a to jsem naštěsí poznala dopředu, že už to neustojím a šla jsem si stoupnout nad mísu🙂 A pak někdy zvracím i večer, protože si jdu po práci lehnout a pak zase vstanu s prázdným žaludkem, něco zkusim sníst, pak se donutim jít vysprchovat, což je šílený a jsem z toho tak zmožená, že to nakonec vzdám, jdu se vyzvracet a pak se v klidu hned najim a jdu spát. Každej to má jinak, někdo je na tom hůř. Musim říct, že oproti začátku (od 5. týdne) se to ale dost zlepšilo, v práci normálně funguju, akorát ta únava a to nechutenství...

kulicka
27. bře 2008

Hm, tak to mas dobry. u me je to vzdycky prepadovka 😅 A nekdy se to tak tvari jako ze jo a nakonec to ustojim. sice s takovejma tema grimasama ble ble 😀 Jeste ze pracuju z domova. To by se me kolegove zacali asi brzo bat, kdyz tak koulim ocima 😀 Rikas, ze se ti to zlepsilo? A v kterym tydnu uz jsi?

Ja jsem taky zjistila, ze kdyz zvracim do umyvadla, tak mi to obraci zaludek naruby. Tak jsem ted zkusila nad zachod a je to lepsi. Teda to je tema 😅

Tak pekne odpocivej, ja si jdu dat kousek jablicka, to zatim muzu 😉

kacka2
27. bře 2008

Tak holky já teď zkouším ten zázvor, včera večer jsem začala, sice to podle mně chutná jak kapsle do záchoda 😖 ale je fakt že jsem dneska přežila hodinovou jízdu k zubařce a zpátky. A pak jsem si ještě dala párek s octem.
Tak třeba to funguje 🙂

lili03
28. bře 2008

Zlepšilo se to, ale jsou chvíle, kdy se to vrací, takže bohužel úplně fit ještě nejsem. Nemůžu si nic naplánovat, někam jet na víkend a to nemluvím o tom, že pomalu nezvládnu ani krátkou procházku, hrozně rychle mě to unaví. Jsem ve 13. týdnu, tak snad už!

Tak to vypadá, že ten zázvor funguje, na párek jsem už neměla chuť fakt hodně dlouho 🙂

kulicka
28. bře 2008

je holky, asi to se mnou jeste nebude tak zly, udelaly jste mi chut na ten parek. Uz ho jdu sezrat. A bez chleba! 😠

ilci
28. bře 2008

tak já trávím denně 2,5 hodiny ve vlaku a vždycky sedím blízko WC 😀
jistota je jistota
párek teda fakt ne 😝 😀

kackin22
3. bře 2017

Ahoj holky, vidím že to opravdu všude funguje skoro stejně. Také jsem v 6 tt a bohužel trávím na WC opravdu hodně času :( Jediné co dokážu sníst je suchý rohlík a lučinu, jahůdky a jablíčko. Jinak vůbec nic :( ..jak jste to měli v práci ? Brala si některá z Vás neschopenku aspoň na 2 -3 týdny než se to trošičku upraví ?

Děkuji 🙂)

monni88
3. srp 2017

Ahoj, čtu to tady a hezky jsem se zasmála. 🙂 Konečně si nepřipadám tak blbě, jakože když už náhodou něco chci a pak to mám před sebou a je mi z toho zle. 🙂 Kuchyni bych se nejraději vyhýbala obloukem, smrdí mi tam vše a žaludek se drží jen tak tak. Nejhorší je, že kolikrát mi vadí i moje vůně kůže nebo jak to říct, zvedá se mi žaludek ze všeho. Teď jsem v 8tt, u prvního jsem trpěla do 7 měsíce, doufám, že to nebude stejné.

berovajitka
3. srp 2017

Ahoj, teprve 6tt a je mi zle pořád. K doktorovi mám jít za 14dní, ale už je to zřejmě víc než jasný. Od početí mám nafoukle břicho, že to vypada, že už mám 3měsíce za sebou. Naštěstí mi nic nesmrdí jak v 1.těhotenství, zato je mi zle pořád. Snažím se jíst po malých kouskách a často - tedy pořád. Hrůzaaa!! A stejně mi jde vše nahoru a mám co dělat, abych neběžela na onu místnost. V 1.těhu mi bylo blbě jen večer a to jsem i blinkala. Tak nevím co je lepší....ale rozhodně být šťastná a věřit, že to dítko ve mně bude zdravé!! ženy musíme to přetrpět....závidím těm, které jsou uplně v pohodě 😉

jarkaks
5. srp 2017

@eliotka Jako pres kopirak. Jen neco snim, uz me vevnitr svira a ja jsem jak v permanentnim natlaku vymyslet neco, z ceho mi nebude blbe nebo co me aspon trochu zasyti. Koncim za 10dni 1 trimestr a doufam, ze brzy se mi vrati chut k jidlu. Syry nemuzu ani videt. Parfem meho muze me dohani k silenstvi. Nastesti jsem zvracela jen 3 x a to kvuli vlastni chybe. Neposlechla jsem, co clovickovi "smrdi".

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru