Opakované špinění a pobolívání břicha. Je to normální?

jana31
27. led 2007

Ahoj Těhulky,chtěla jsem se zeptat jestli je normální opakované špinění a pobolívání břicha na začátku těhu?? Jsem 5tt od začátku jsem pošpinovala potom mi doktor nasadil utrogestan 3x2 tablety vaynálně,pošpiňování přestalo a nyní se opět objevilo.Mám za sebou 2 sp.potraty bojím se abych mimi donosila.Díky za příspěvky!!!!

angelinicka
27. led 2007

ahoj. ja som pocula ze na zac teh sa velmi nemozu davat vag. tab ani kremy. na udrziavanie a spinenie sa dava duphaston. no ale ja nie som odbornik. radsej sa porad s viacer. dr. alebo zavolaj rovno do lekarne.
mne predpisal dr. vag. krem tiez som mala problemy s vytokom v tehu a obvolala som skoro6 lekarni v nasom meste aby som sa uistila. vies babo je viac ako doktor / no a aj tak som o neho prisla/ ale ja sa radim s kazdym .
ale vraj spinenie moze byt na zac tehu a hlavne v case ked by si mala mat menzes.neboj nic bude to dobre.a ten duphaston je velmi dobry to si daj predpisat urcite babetku to neskodi a je to len dobre brat.

mimi109
27. led 2007

no ja uz sice niesom tehu ale tie bolesti brucha som aj ja mala nieco ako pred menzesom ale pre kazdy pripad sa porad s lekarom
drzim palceky urcite budes ty aj babo v poriadku

makal
27. led 2007

Ahoj Jani31,měla jsem na začátku těhotenství stejné problémy jako píšeš ty.Jsem po jednom spont.potratu.Při druhém těhotenství jsem začala v 6tt špinit a bolelo mě břicho.Ležela jsem v nemocnici,protože jsem měla vedle miminka krevní sraženinu.Tam mi dávali ascorutin a pak jsem do 14 tt užívala utrogestan.Jestli je to normální,tak to nevim,ale v nemocnici nás leželo asi 15 se stejnými obtížemi.Jestli máš dobrého doktora,tak ti určitě pomůže.Jen se nenech odbít. 😉

karotky
28. led 2007

Jani..........moje první těhu zkončilo v 9.týdnu potratem(neměla jsem to ani potvrzené od doktora-věděla jsem o tom díky dom.testům).Když jsem otěhotněla po druhé(po 3.letech usilovného snažení),doktor mi hned na začátku předepsal Utrogestan a Kys.listovou.Obojí jsem brala do 3.měsíců.Od té doby jsem zobala jen vitamíny.Pokud jsi v 5.tt,zaráží mě,že Utrogestan už nebereš-má se brát do doby,než začne fungovat placenta. 😒 V kolikátém si vlastně týdnu?

loss
28. led 2007

jani
viem co prezivas aj ja som dva krat o miminecko prisla 5mesiacov od druheho potratu som znovu tehu ako ty a tiez mam strasne obavy bojim sa presne tak ako ty ci babo donosim ale co sa ma stat stane sa a treba len verit ze teraz sa nam nase drobceky narodia.Drzim ti palce a verim ze babenko bude bojovat lebo take zlate brusko a taku stastnu maminecku by len tazko naslo niekde inde,vela vela stasticka tebe aj babenku nech sa z neho v jeseni tesite
ja dufam v to iste 🙂

mimi109
28. led 2007

loss, janka strasne moooc vam drzim palceky
urcite sa budete na jasen tesit zo svojich deticiek, musite tomu verit a nemyslite na nic zle

ja som o babatko neprisla tak neviem ake to je a ani to nechcem zazit, ale ked som cakala moje dievcatko bola som v nemocnici s podozrenim na mimomaternicove tehu, tyzden som prerevala a doteraz som vdacna panbozkovi za to, ze bolo vsetko v poriadku, neverila som ze by to bolo mimomaternicove tehu, nechcela som tomu verit

karotky
28. led 2007

Je to svým způsobem tragédie,zvlášť když člověk to mimi opravdu chce.O to víc si pak váží toho,když další těhu probíhá v pohodě a ví,že nic není zadarmo.Nejhorší na tom všem je nechápavé okolí.Např.kolegině v práci,které berou ženský,které nemůžou mít děti jako méněcenné.Jak se říká-kdo to nezažije,nepochopí. 😒

kacici
28. led 2007

Holky drzim vam pesticky,at vse dopadne dobre,ja beru Utrogestan - 3x2 od zacatku tehu,protoze nejdriv jsme lezeli v nemocnici pri podezreni na mimodelozni tehotenstvi a ted ho jeste beru z duvodu hroziciho potratu. navic jsem dostala jeste injekce Pregnyl - ale jen na 4 tydny,ten uz si ted nepicham. Vim ze me jeste lekarka chtela dat Ascorutin,ale nekrvacela jsem,jen jsem mela divoky nalez na UZ(hodne hematomu) a velke bolesti v podbrisku. Pristi tyden jdu na kontrolni UZ a zrejme uz budu i bez podpory Utrogestanu,ale uvidime. Takze jediny co muzu doporucit je hodne velky klid,setrit se,nic nedelat a nechat se od druhych ted obsluhovat 😉

loss
28. led 2007

kacici dakujem snad to zvladneme tak velmi po tom babenku tuzim dufam ze sa nic zle nestane
a tebe zelam krasne tehulkovanie,teraz uz ide drobcek rast a o chvilku ho budes citit 🙂

adkag
28. led 2007

jej, loss, moooc ti gratulujem k tehu 🙂 .
spinenie som mala aj ja, mzslim v 6tt asi tri dni vzdy rano. bola som na pohotovosti a nevedlei prist na to,z coho to mam, lebo hematom nemam, UZV bol v poriadku. vraj spinenie niekedy byva, horsie je, keby to bolo krvacanie, to mi lekar povedal,ze mam okamzite ist do nemocnice. a co sa tyka bolesti, na zaciatku pred meskajucou MS a este asi tyzden po nej, cca do 5-6 tt som mala take tlaky v podbrusku,akoby mala prist MS. vraj je tonormlane. teraz to mavam tiez, ale uz len tak chvilkovo par krat za den.
ale citala som prispevky enjakych babeniek a pisali, ze prave ten vaginalny utrogestan im sposobil spinenie, drazdenie a tak. mozno to mas aj z toho a bolo by lepsie prejst na tabletky.

karotky
28. led 2007

Já brala Utrogestan orálně.Měla jsem na vybranou.Z vaginálního zavádění jsem měla trochu strach.Nevýhoda u polikání tablet jsou motolice.Byla jsem ráda,že mě nechal doktor od začátku na kontrolce.

valhali
28. led 2007

musim poklopat, spineneie zatial nemam, dufam,ze ani nebudem mat. Beriem hned od 4tt duphaston 2x1 a kys.listovu. Kedze sa mi objavil tehu vytok, beriem 1x za tyzden vaginalny cipok. Ako prevecniu proti zlym mikrobom, kotre mozu tiez sposobit potrat.
Inac bolesti ako na ms este sem-tam mam, vtedy letim vzdy na zachod, ale odchadazm vzdy spokojna 😀

loss
28. led 2007

val ja tiez zatial sa drzime babulatko móje zlate statocne bojuje som spokojna a hlavne nesmierne stastna 🙂

adkag
28. led 2007

Val, s tymi cipkami zatial opatrne, mne povedala lekarka, ze ten vytok silnejsi je v tehotnestve normalny, ale keby svrbel alebo stipal,bola by to mykoza, ale aj tak by mi ju liecila az po 12tt, dovtedy ziadne cipky ani nic.

govinda
28. led 2007

val, aký je ten tehu výtok?

loss
28. led 2007

gov biely aj ja ho mam

karotky
28. led 2007

Čirý-alespoň u mě.Čím víc jsem aktivnější(hodně chodím a tak),tím je ho víc. 😀

govinda
28. led 2007

už rozumiem 🙂

loss
28. led 2007

no a ja nie zrejme na zaciatku je iny a casom sa zmeni neviem

karotky
28. led 2007

Ono to záleží na horm.hladinách a na častosti sexování. 😀
My už na to 3 měsíce nemáme ani pomyšlení(mluvím za sebe-do manžela nevidím). 😅

lienka79
28. led 2007

Tak krvacanie by nemalo byt, ani spinenie..Je to riziko zial potratu...Ale snad ti hormonami pomozu...Drzim ti velmi palceky..Bola som na tom podobne... 🙂

loss
28. led 2007

aha ani my nesexikujeme tak snad to bude dobre 😔

karotky
28. led 2007

Loss.......ono to za 2 měsíce přijde.Pokud bude těhu v pohodě a budete bez starostí. 😀

loss
28. led 2007

karotky dakujem si zlata 🙂

zuzanka.j
28. led 2007

Tak ako je to s tym vytokom? Som 33 DC , teplota stale zvysena a mam asi 3 dni biely vytok. ma niekto s niecim zakym skusenosti? ( inak este 30 dc som mala neg. test, ovu bola tak na 17 - 18 DC.) dakujem

lienka79
28. led 2007

babenky..drzte sa ..drzim palceky...len na seba davajte pozor...hlavne vela,vela pozitivnych myslienok...A s vytokom si nerobte starosti..pojkial je biely, alebo bledozlty a nezapacha..je to v pohode..Ja ho mam cele tehotenstvo...Drzkajte sa 😀

adkag
29. led 2007

zuzanka, tehu je vtedy, ak je teplota zvysena minimalne 18 dni. a biely vytok - ja som mavala trosku vytok aj predtym, teraz je ciry a intenzivnejsi.

jana31
autor
29. led 2007

hulky i netěhulky,díky moc za zprávičky co jste mě tu nechaly!!!!!
Včera jsem celý den polehávala a špinění přestalo... 31.1.jdu na kontrolní ultrazvuk a to mi doktor řekne jestli je mimi v děloze a jestli je to vpořádku.Do té doby asi v klidu nebudu.Poctivě si tam cpu Utrogestany 3x2 tablety...Začínají mě dost pobolívat prsa což nebylo ale ted to začíná být intenzivní hlavně bradavk jsou citlivé....Snad to do třetice vyjde a mimi vydrží,pořád si hladím bříško a domlouvám... 🙂 😉
Holky moc a moc Vám držím pěstičky a přeji pohodové a bezproblémové těhu!!!!! 🙂

jana31
autor
29. led 2007

Karotky,Los těhulky díky za podporu!!!! ´Já měla poslední MS 23.12.takže bych měla začínat 6tt.Ve středu jdu na kontrolní ultrazvuk tak se uvidí,zatím tam nebylo nic vidět...Jinak Utrogestan beru od 23.1. a to 3x2 tablety zavádím.Jinak beru Calibrum baby,jsem na PN a mám se šetřit... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru