Pád na začátku těhotenství. Jaká jsou rizika?

rivulet
27. lis 2008

Milé těhulky,
nepodařilo se mi najít podobné téma, tak jej zakládám. Dnes se mi stala nemilá věc, jsem z toho lehce mimo. Byla jsem na kluzišti, troufla jsem si, protože na bruslích jsem si jistá a skutečně dlouho jsem nespadla. Navíc jsem na začátku těhotenství (7.tt), takže ještě nemám problémy se stabilitou a podobně. Jezdila jsem opravdu pomalu a opatrně, jenže co čert nechtěl, ani nevím jak, zoubek se zakousl do křivého ledu a já sebou pořádně švihla. Spadla jsem dopředu - na kolena, narazila jsem si levou kyčli, mám obrovskou modřinu v podbřišku. Když jsem se postavila, měla jsem chvíli mžitky před očima a nemohla jsem chytit dech (možná z toho šoku, když jsem si uvědomila, co všechno se může stát). Příště už riskovat nebudu (jestli nějaké příště bude ☹ Nevíte, jaká jsou rizika takového pádu na začátku těhotenství? Vím, že hrozí potrat, to už je poručeno někomu jinému, ale jestli takový pád může třeba ovlivnit budoucí vývoj plodu.

ronie
27. lis 2008

ahojky rivulet, takhle na začátku platí všeobecně v těhotenství pravidlo všechno nebo nic, takže buď v klidu-pokud nekrvácíš, tak se nic neděje 😉 A dávej na sebe pozor. Já sem naopak naprosto anti sportovní typ-na zimní sporty a všechno kde nestojím pevně na nohou mi nahání hrůzu, takže mám problém jít ven když je trochu namrzlo 😀 Držim palce ať je vše ok

andara
27. lis 2008

No ja nevim,podle mne bys mela jit radsi na ultrazvuk.Jde o to,jestli je mimi spravne zahnizdene a nevim jestli je i na zacatku chranene plodovkou 😒
Ja bych mazala na pohotovost pro klid duse.

nelinkav
27. lis 2008

Rivulet, přesně jak píše Ronie - v tomhle stádiu buď potrat nebo to bude úplně ok. Jak to popisuješ, tak to bude určitě v pořádku, zas taková hrůza, jako by byla např.autohavárie, to nebyla.
Já v tomhle období ještě ani nevěděla, že jsem těhu, rozhodně jsem se nešetřila a kdyby plod neměl tak tuhej kořínej jak má, tak bych ho určitě vytřepala. 🙂

nelinkav
27. lis 2008

Andara, pokud by mimčo nebylo správně zahnízděné, tak s tím stejně nikdo nic neudělá. Pokud Rivulet nezačne krvácet, tak je to dobrý 😉

andara
27. lis 2008

To je pravda,jak sen rika: Ma-li se tehotenstvi zachovat, zachova se i pres vsechno 😉 Ja to beru podle sebe,byla jsem 3x na pohotovosti prave kvuli spineni a je to v poradku 😵 Tam mi rekli,ze je to na prirode a oni s tim nic neudelaji, no a uz budu v 15tt.

rivulet
autor
27. lis 2008

Díky za povzbuzující slova, už je mi líp. Budu na sebe dávat víc pozor a v klidu počkám, jak to všechno dopadne...

janinunina
28. lis 2008

rivulet,myslim,ze pokud je mimco drzak,tak to bude bez problemu.jak pise nelinka,pokud nebylo spravne zahnizdene,tak bys s tim nic nenadelala.kazdopadne davej na sebe pozor,stalo by te to slzy.a v tehu budes mit jeste mockrat obavy o svoje miminko...Taky jsem na zacatku jeste jezdila na bruslich a byla jsem si jista...mela jsem stesti...zpetne se na to divam se smisenyma pocitama...to jak si ziskavas to pouto s miminkem asi...hodne stesti a zdravi..

evuse
28. lis 2008

v 7tt je děloha ještě za stydkou kostí, takže docela ochráněná.

rivulet
autor
28. lis 2008

Díky, holky. Dostala jsem za vyučenou, už nebudu provozovat žádné riskantní činnosti... Přestože se mi pohybu vzdávat nechce, od teď už jen klidné cvičení nebo procházky.

aponchie
28. lis 2008

ja jsem dostala docela slusnou ranu do bricha asi v 5tt a mela sem strach,ale lekar rikal presne jak nekdo psal bud anebo..nic vic s tim neudelame 😝

ined77
11. únor 2014

Dobrý večer maminky a těhulky 🙂,
do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek https://www.modrykonik.cz/pad-v-tehotenstvi/.
Budu moc ráda, pokud si vyšetříte chviličku a napíšete své zkušenosti s pády v těhotenství.
Vaše postřehy a zkušenosti jistě ocení i ostatní těhulky, které třeba zrovna teď zažívají obavy z prodělaného pádu.
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".
Moc Vám děkuji. že pomáháte Wiki knihovničku rozšiřovat a tvořit.
Krásný večer všem 🙂
D.
@aponchie @rivulet @evuse @janinunina @andara @nelinkav @ronie ... a další 🙂 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru