Platí pojišťovna screening v I. trimestru?

helca76
11. říj 2007

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli jste také někdo podstoupil screeaning v I. trimestru a jestli jste za něj platily. Mě řekl můj lékař že ho pojišťovna platí jenom ve druhém trimestru a tenhle že si musím zaplatit sama - 1400 Kč ☹ Díky za opověď.

sandra81
4. pro 2008

Holky prijde vam normalni ze jsem v 8tt a jeste mi tady v NL nikdo vlastne my tehot. nepotrvdil?? jako treba moci nebo ultrazvukem? Cetla jsem ze v CR vas hned vysetri komplet kdyz zjistite 2 carky na tesu. No a tady nic. To je fakt hruza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ultrazvuk mam naplanovany az v 10tt a ten jak se dela ve 12tt s tim ze se kontroluje neco na down syndrom se tu dokonce plati 140 euro, je to nepovinny. Tak si to vyset. ve 12 tt necham udelat v CR, komplet asi. Nevite kolik to stoji v CR?

aponchie
4. pro 2008

v CR je to ruzne..jestli myslis ten screening USG a krve tak nekde se plati 1000-2000kc a nekde se neplati nic,ja napriklad neplatila ani kacku a jeste mi varhli prijit ve 20tt na dalsi vetsi screening k nim

sandra81
4. pro 2008

Aponchie no to jo ze se neplati vetsinou, protoze jste vsichni pojisteny. Ja v CR pojistena nejsem takze si to platit musim urcite. Tak jsem rada ze vim kolik asi tak to stoji. Dik.

charlie1
26. pro 2008

Ahoj holky, zajímalo by mě, jestli máte některá zkušenost s tím, že jste šly na NT test, výsledky jsou negativní, ale pozvali si vás tam znovu. Mě pozvali kvůli velikosti plodu (dle tabulek je to na hraně). Ale pak mi telefonovali a gratulovali, že je to negativní, tak teď nevím, jestli tam jít znovu nebo ne. Stopro tam v lednu zavolám a zjistím, ale zajímá mě jestli jste to některá nezažila. Hlavně mě zajímá, jestli bych platila dalších 1500 😅

aponchie
13. led 2009

http://www.zdravotnickenoviny.cz/scripts/detail...

u teto pani jsem byla a je videt,ze jsem si vybrala dobre..hodne se setkavam v posledni dobe s nejakym boomem screeningu ,kterej naraz dela snad kazdej gyndar..upozornuji,ze ne kazdy to muze delat pac nema zpusobilost a osbornou akreditaci na tohle specialni sono..!jen v nasem malem meste to naraz dela asi 5lekaru!!!a bohuzel nejsou vedeni v seznamu lekaru co smi tohle delat tak si davejte pozor a klidne chtejte videt osvedceni o zpusobilosti fetalniho sono a screeningu...

aluskas
13. led 2009

Wsmoulinkoo, teď nevím jestli si děláš legraci, ale asi ne.
Prvotrimestrální screening je zaměřen na vyhledávání vrozených vývojových vad, resp. downova syndromu (trisomie 21.chromozomového páru), turnerova syndromu, Edwardsova syndromu.
Vzhledem k tomu, že jde o genetické poškození plodu, léčit se to nedá.

Pokud je screening pozitivní, je matce doporučen odběr plodové vody, kde potvrdí či vyloučí chromozomální abnormalitu.

aponchie
13. led 2009

smoulinko to co se tim zjistuje tak se lecit moc neda..je to preci jen down apod.neslysela jsem ,ze by se vylecil,ale az pri podezreni se dela amnio a tam uz je 100%jistota 😉

ola69
6. únor 2009

Zdravím všechny a prosím o radu. Byla na screeningu v I trimestru a NT mám teoreticky v normě ( 1 mimi 2,0 a druhé 1,6 ) ale je mi 39, byli jsme na IVF a čekáme dvojčata takže počítač vyhodil riziko 1/160 a přestože jsou obě velikostně v normě doktor chce genetiku a případně amniocentezu. Okolí mě straší že je při tom velké riziko potratu. Nemáte s tím prosím některá zkušenost ?

jmisa
7. únor 2009

Ola, to riziko 1/160 je jen vzhledem k věku nebo je to celkové riziko po zadání věku, hodnot z ultrazvuku a krve?

aponchie
7. únor 2009

oli pri cem je velike riziko potratu a kdo te tak strasi probuh?????? 😝 tady nekdy ctu tak katastroficke zpravy nepodlozene az se divim kdo tomu veri... 😲

jestli chces napis te doktorce mail co jsem u ni byla ja na screeningu muzu ti poslat jeji email anebo ji zavolej je velice prijemna a mila,amnio ma riziko potratu:viz clanek..nevim jak dlouze si tehotna ..vysledek ti takovej naskocil k prihlednuti veku 😉

http://cs.wikipedia.org/wiki/Amniocentéza
https://www.zdravcentra.cz/cps/rde/xchg/zc/xsl/...
http://www.rodina.cz/scripts/diskuse/prisp.asp?...
http://zena.centrum.cz/rodicovstvi/tehotenstvi-...

riziko potratu je u vseho..a pokud si chces byt jista tak bych na to sla.. 😎

jmisa
7. únor 2009

Olo, k tomu riziku - každá ženská má od přírody nějaké riziko komplikací v těhotenství a toto riziko se zvýší o 1%.

Já jsem taky starší matka, je mi 37. Riziko DS dle věku bylo kolem 1:350, už si to přesně nepamatuju, ale to je riziko obecné, riziko dle mých údajů - krve, ultrazvuku, věku pak vyšlo zhruba 1:5000. Screening negativní, tudíž jsme amniocentezu zavrhli, protože rizika komplikací převyšují riziko postižení. Tripple testy máme také negativní. Teď nás čeká ještě genetický ultrazvuk ve 20tt, i po něm je stále možnost amnio podstoupit, kdyby se něco nezdálo.

Proto jsem se ptala, jestli je to čisté riziko z věku nebo Tvoje skutečné včetně dalších údajů.

Držím palce, je to těžké rozhodnutí, ale rozhodni se a pak už to neřeš.

ola69
10. únor 2009

Ahoj omlouvám nestíhám. Riziko je jen z NT tedy věk, dvojčata a výsledky NT. Ale co je divné krev mi nebrali. Tak jsem si tam došla dneska a nutila je k odběru. Myslela jsem že screening je kombinace krve a NT. Dá se to vůbec bez krve dobře vyhodnotit zvlášt když tvrdí že u dvojčat jsou výsledky zkreslené ?
A k tomu mě doktor ještě bez výsledků genetiky ( a vlastně i bez krve )chce hned dělat odběr plodové vody.

jmisa
10. únor 2009

Ola, nedá. Prvotrimestrový screening je kombinovaný - krev, ultrazvuk, věk. Tyto údaje se zadají do speciálního programu a ten vyhodnotí riziko. Jenom pak to má nějakou vypovídací hodnotu.

aponchie
10. únor 2009

ola tak tomu nerozumim ...urcite ma vzit krev a tuhle kombinaci dava do PC a vyhodnocuje nechapu co to teda dela 😖 a na amnio bych sla az po radnych USG testech a ne nejakych radoby vysetreni 😝

ola69
10. únor 2009

Děkuji moc jste mi pomohli. V první chvíli mi to neseplo až když jsem si četla tady u vás došlo mi že tam nejsou výsledky krve. A hlavně mě dneska zarazila ta rychlost s jakou doktor nahlánoval to amnio. Mám naštěstí možnost nechat si to ta další vyšetření udělat u Apolináře. Tam jsem byla spokojená a věřím jim víc. Dám vědět jak to pokračuje a všem držím palečky a samou radost s miminky ( v bříšku i potom s vámi ) 🙂

maly_prcek
20. únor 2009

Nevíte prosím, kde všude se dělá prvosemestrální scrrening v Brně a jaké jsou ceny? Díky. 😉

ola69
20. únor 2009

Tak jen hlásím že mám za sebou kompletní screening - krev, Nt atd u Apolináře a výsledky jsou 1:2645 a když jsem se ptala na odběr plodové vody je tam 1% riziko ztráty těhotenství. Takže ted je to zhruba na 95% že tam není Dawn ani vývojové vady a počkám si na 20tt a další testy ale uklidnilo mě to. Mimina se zdají absolutně v pořádku rostou jako z vody a mají vše co mají mít ( v tomhle věku ) . Tak díky za rady a podporu každopádně další testy stály za to

achina
20. únor 2009

Ahoj holky, mne vyslo riziko na screeningu nejdriv 1:330 a pak 1:51O. Trochu me to sokovalo, pak me uklidnili, ze jsou to hranicni vysledky a ne pozitivni. Ale prave, ze jsou hranicni, tak clovek nevi, jestli jo nebo ne. Amnio mi ale nedoporucili (prave ta uzasna pani doktorka, kterou tady uvedla aponchie 🙂, je opravdu uzasna) , protoze na ultrazvuku je mimi v pohode, hodnoty NT a dalsi jsou take OK. Nemate s takovymi hodnotami nejake zkusenosti? Diky moc!

pemar
21. únor 2009

ahoj achina, ja som mala pri prvej dcerke 1:300, tiez som zostala sokovana lebo to zodpovedalo riziku veku 35 rocnej zeny a ja som mala 28, doktorka sa tvarila ze v pohode. Tak som si vybavila morfologicky ultrazvuk u odbornika v porodnici ktory vsetko podrobne popozeral a velmi ma ukludnil. Povedal mi ze by som musela mat este 300 deti aby jedno bol downik. Ono tie vypocty pravdepodobnosti - zmenis o malicko jeden parameter a moze to uplne zmenit cely vysledok. Ja som mala napr. 35 dnove cykly a to nikoho vobec netrapilo v tom vypocte, aj ked babo malo v podstate o tyzden menej takze tak ho mali zaradit aj v tej tabulke. Na amnio rozhodne nechod, tam je riziko potratu 1:100. podla mna si z tvojimi hodnotami uplne v klidku 😉

gloruja
22. únor 2009

maly-prcku🙂 já byla v heliosu, stálo to 1500,- a v pátek odpo to tam dělá ta paní doktorka, co už o ní mluvila aponchie a je skvělá.

jana100
6. bře 2009

Ahoj holky, byla jste některá na screeningu na Bulovce? Jestli jo, napište mi prosím jak to bude probíhat, co a jak, kde to tam vlastně je - byla jsem se tam včera zaregistrovat k porodu a docela bludište. A můžu si sebou vzít i manžela? Sestřička říkala, že je to bez objednání - jaký máte zkušenosti vy?

Moc všem díky

vendy05
20. dub 2009

Ahojda holky, mám jen dotázek, odběry na screening mám za sebou a ve středu mě čeká utz, jen se chci zeptat, zda se dělá přes bříško nebo spodem??? díky moc za odpovědi

czechzuzanaba
22. dub 2009

vendy, me delali utz pres brisko....myslim, ze utz spodem se dela jenom uplne na zacatku tehu.... 🙂

gaby28
23. dub 2009

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat jestli jste některá byla na screeningu v 1. trimestru ve fakultní nemocnici v Krči? Bohužel na místech jako Podolí, Apolinář, atd. už mají všude obsazeno. Děkuji moc za info

kvetik
29. dub 2009

ahoj, chtěla jsem se zeptat, jsem v 7tt a když jsem se ptala gynekologa na screeening v 1.trimestru cca, tak mi řekl, že se na něj chodí, jen když jsou nějaké v rodině genetické vady či bych byla nad 35, jinak až v 2.trimestru, a není důvod proč se vystavovat nějakému riziku (že prý nějaké to "štourání" není nejvhodnější), když to není nutné. co si myslíte? nečetla jsem celou diskusi, jen pár stránek na začátku a ted poslední a připadá mi to, že na něj jde všechny bez rozdílu...tak nevím

jmisa
29. dub 2009

Kvetik, v prvním trimestru na screeningu se bere krev a dělá ultrazvuk, k žádnému šťourání nedochází. Navíc screening v prvním trimestru je přesnější než zastaralé tripple testy ve druhém trimestru.

bodzlomu
29. dub 2009

kvetik, ale vsak ten utz. nie je skodlivy pre dietatko....
ja som sa o tomto teste dozvedela len z tejto stranky, moj doki mi o tom nepovedal ABSOLUTNE NIC..
zistila som z knizky, ze pri prenatalnej diagnostike v 1.trimestri - ktora ma byt medzi 10+1 au do 13+6 mam pri NT napisane "šušu" neviem, co to je, ale doplnili mi to tam vtedy, ked mi brali krv - ide o to, ze krv mi brali v 6+3tt!!! nechapem ako z toho mohli doplnit vysledky!!!
Chcem ist na ten utz. - na kontrolu idem 12+3tt, ale potom su volne dni a v pondelok budem uz 13+0tt, tak neviem, ci nebude neskoro ☹

esuska
29. dub 2009

Ahoj,
jestli se můžu přidat 😉 , tak jsem asi tupoun ale co je to NT? Díky moc za odpověď 🙂

kvetik
29. dub 2009

já jsem se taky dověděla o tom tady, tak jsem si pak hledala info, a ano dělá se to, proto jsem rozpačitá z toho doktora...to vám všem to doktor řekl a doporučil ? nebo jste šly někam sami bez doporučení?? no příští týden jdu znovu na kontrolu a pak v 10tt, tak se znovu zeptám, protože mi to je divné....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru