Platí pojišťovna screening v I. trimestru?

helca76
11. říj 2007

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli jste také někdo podstoupil screeaning v I. trimestru a jestli jste za něj platily. Mě řekl můj lékař že ho pojišťovna platí jenom ve druhém trimestru a tenhle že si musím zaplatit sama - 1400 Kč ☹ Díky za opověď.

eliotka
14. bře 2008

Ahoj holky, prosím váš, ten 1. screening se dělá vaginálně, nebo před bříško? A může jít se mnou manžel? Jak dlouho to tam trvá? Spučástí toho jsou prý také krevné testy, nevíte, co v nich zjišťují?

peetra
14. bře 2008

Eliotko, byla jsem na něm včera, bylo to úžasný, akorát se miminko šíleně vrtělo 😀 , tak ani nemám žádnou fotečku..... Byla jsem v Gennetu, paní doktorka mi dělala ultrazvuk přes bříško a manžel se mnou byl. On nejdřív, že na mě počká v čekárně, ale paní doktorka ho hned pozvala ať jde taky...... Co přesně se v těch krevních testech zjišťuje ti nepovím, vůbec těm hodnotám nerozumím, ale porovnávají se hodnoty s ultrazvuku s hodnotami z krve.

Jinak mě překvapuje, že za to některé platíte, mne na to doktor poslal sám od sebe a neplatila jsem ani korunu.

paolin
14. bře 2008

eliotko, 1.UTZ se dela pres brisko. mimco ma ve 12.tt uz tak 6cm, tak je hezky videt 😉
pan doktor spocita nozicky, rucicky, pocet miminek, koukne na tloustku NT - zatylek a projde srdicko a organy. trva to tak ctvrt hodky. manzela urcite vem s sebou. je to uzasny zazitek! 😵
soucasti nejsou krevni testy. o ty si musis zazadat a vetsinou i zaplatit. a zjistuje se z nich riziko genetickych vad-Down apod.
koukni na http://www.peceodite.cz/prenatalni-diagnostika-...
tam je to pekne rozepsane 🙂

peetro, pokud jdes na testy do nemocnice nebo soukrome labiny, tak se za ne plati. gennet je velka klinika. ty zivi neco jineho 😉

eliotka
14. bře 2008

Holky, a nejdu na to nějak brzo? Nebudu mít ještě dokončený 12 tt, budu 11+4, to bude už něco přes bříško vidět? Dr. mi říkala, že půjdu ve 13 tt a oni mě objednali na 11+4, tak nevím 😕

lili03
14. bře 2008

Eliotko, ten screening má 2 části, už jsi byla na odběrech? Já jsem nejdřív šla na krev v 11. týdnu a pak mě pozvali na UZ až ve 13. Mimo to mi ještě brali krev dřív u mýho Dr., ale to bylo zase na jiný testy.

eliotka
14. bře 2008

Taky mi nejdřív brali krev na něco jiného. A jinak mě objednali nejprve na krev, ráno, a odpo an ten screening. To je zvláštní, že chodíte všichni až ve 13 tt a já jdu mezi 11. a 12. 😕

helisek84
15. bře 2008

Ahoj holky, já byla včera. Brali mi krev a dělali mi UTZ. Jsem 12+4 tt. Dělá se to od 10 tt do 13 tt.

tanuki
15. bře 2008

ahoj Helisku! a jak jste dopadli? Kdy budou vysledky? UZ je predpokladam v poradku 🙂

mikulka
15. bře 2008

helisku, a výsledky ti řekli hned na tom UZ? Takže když tam jdu v 11+4, tak snad ok a přes etěnu břišní snad bude něco vidět 😉 😕

helisek84
15. bře 2008

tanuki: utz je v nejlepším pořádku, NT bylo uplně minimální. Jen čekám na výsledky na krev a ty mi budou volat hned v pondělí.
mikulko: neboj, něco tam vidět půjde:o)

tanuki
15. bře 2008

Tak to je paráda. A vy máte v rodině dvojčátka nebo je to velké překvápko??? 🙂

Mikulko, mně říkali, že je to vyšetření 11+3 - 13+6, takže dobrý 🙂

ty jo, to mě mrzí, budoucí tatínek bude zrovna pracovat na chalupě...a ono by stálo za to ho tam taky vzít ☹

helisek84
15. bře 2008

tanuki: děda měl dvojčata sourozence a já sem to tak trochu tušila, takže sem to brala tak normálně...i když asi měsíc jsem se s tím srovnávala. Ale už teď je hrozně moc miluju 😅
Jj, manža se mnou byl a byl uplně nadšený.

tanuki
15. bře 2008

Jasně, určitě to krásně zvládnete! 😵 Já ještě studuju, tak by dvojčátka byla poněkdu problém 😉 ale měla jsem dost vysoké hCG, tak jsem o tom hodně přemýšlela- co když na UZ vykouknou 2.. 🙂 ale v rodině žádná a HA neberu už skoro 4roky.. Ale byla by to vtipná hříčka přírody 🙂

jitulka
17. bře 2008

Ahoj holky, docela jste mě překvapily, že by se ten screening měl platit. Nemáte někdo zkušenosti s motolskou nemocní? Jdu tam 28.3., to bude 12+5...myslíte, že už se dá v tomto týdnu zjistit pohlaví?

helisek84
17. bře 2008

Ahojky holky. Tanuki, tak mi volali z Brna - výsledky jsou výborné, paní doktorka nám pogratulovala. Vůbec mi nevadí, že dnes prší, pro mě je tak kráááásně.
jitulka: mně nezáleželo na tom, jestli se to platí nebo ne....důležité je, že vím, že je všechno v pořádku. Miminka jsou pro mě důležitá. Těch peněz rozhodně nelituju.

jitulka
17. bře 2008

helisek84: taky mi nezáleží na penězích. Dala bych za to i víc, kdyby bylo potřeba. Já jen, že mi to nikdo neřekl, tak abych nebyla překvapená až je po mně budou chtít. Já podstoupím snad všechno jen aby mimi bylo v pořádku. Na genetice mně totiž postrašili. Mám epilepsii a i když jsem kvůli těhu změnila léky, tak mi řekli, že nejsou zrovna OK a že tam jsou určitá rizika 😖 Nemůže se dočkat už aby bylo za 14 dní a řekli mi něco konkrétnějšího. A řekli Vám výsledky hned, nebo se na ně čeká?

evitkamalicka
17. bře 2008

ja idem na screening v stredu, krv mi brali v predstihu minuly tyzden, tak som zvedava

tanuki
17. bře 2008

Helisku, velká gratulace!!!!
Jitulko, to asi platit nebudeš- když je k tomu nějaký zdravotní důvod! Když ti gyndař vypíše žádanku, mělo by to být zadarmo.. S pohlavím si budeme muset ještě počkat 🙂

helisek84
17. bře 2008

jitulka: v pátek jsem tam byla, dnes mi volali...takže chvíli si počkáš.
evit: neboj, dobrý té bude!!!

tanuki
17. bře 2008

helisku, já tam jdu ve čtvrtek začátkem dubna, jsem zvědavá, jestli tu krev zvládnou za pátek nebo jestli taky až v pondělí. kdybych tam šla ráno, tak bych si myslela, že to stihnou, ale jdu tam lehce odpolko, to než jí odvezou někam do laborky.. 😖

luciakubista
17. bře 2008

ahoj holky,tak ja som bola dnes. Krv mi brali tyzden dopredu. Vysledky mame dobre,riziko velmi nizke. Jitulka,ja byvam v prahe a neplatila som nic,mne dala zadanku moja dr,asi kvoli potratu a veku.ale bol to krasny zazitok,tak sa mi tam vrtelo 😀

paolin
17. bře 2008

ja jsem za screening platila-1000Kc, ikdyz se delal kvuli rizikovemu tehu. vysledky jsme meli odpoledne. tak to byl fakt fofr 🙂

katzi
18. bře 2008

ahoj holky, včera jsme byli taky na screeningu v 1. trimestru na Veveří v Brně. Podle UTZ vypadalo vše Ok, dnes mi budou volat ještě výsledky krve. Chci se zeptat - říkali vám doktoří co by to mohlo být už na tomto vyšetření? A u těch z vás, které jsou už dát trefili se? Já jsem to včera z Dr. doslova vytáhla, nechtěl mi to moc říct, že je to ještě nepřesné atd., ale nakonec řekl: vypadá to na růžovou 🙂 Měla jsem radost, holčičku bych chtěla (ale kluka samozřejmě taky), tak ať se neraduju předčasně.

paolin
18. bře 2008

katzi, nekdy je mozne pohlavi ve 12.tt odhadnout. ale vetsinou jsou to kluci. holky jsou bohuzel vzdy nejiste. stava se, ze to na druhem UTZ vypada na holcicku a pak se na "posledni chvili" vyklube kluk. jak rikal doktor-je to nepresne. bohuzel..

katzi
18. bře 2008

paolin, pocitam s tim, ze je to nepresne a zakazuju si to brat nejak vazne. Ale pres to vsechno ta malicka jiskricka nadeje, ze by se treba nespletl tam je a pristihuju se, ze na mimi zacinam chvilkama myslet jako na holcicku 😉 No uvidíme. Kazdopadne pred chvili mi volali, ze i krev je OK, tak jsem moc stastna!

helisek84
18. bře 2008

katzi: já tam byla v pátek poznat to prý ještě nejde, jen se dá odhadovat..tak nevím.

toni78
18. bře 2008

AHOJ HOLKY-já si jdu pro výsledky (screeningu) a hned i na ultrazvuk příští pátek,tak jsem taky jako na trní ☹ snad dopadne vše o.k

blanules
19. bře 2008

toni78 - Kde jsi na tom screeningu byla? Taky bych na něj radši šla, protože jsem četla, že tripple testy nejsou tak spolehlivé.

tanuki
3. dub 2008

Ahoj holky, tak už máme za sebou UZ, ještě jak dopadne krev! Teda přišlo nám s tatínkem, že tam cosi mezi nožičkama bylo! Myslíte, že je to možné? jsme 12+5, mohlo by to klidně být cosi jiného 😀 😀 😀 jen, nám to tak prostě přišlo, nezívisle na sobě. Ale Dr. jsme se neptali 🙂

ilci
3. dub 2008

tanuki, kamarádce už řekli pohlaví, ale těžko říct, jestli to u vás bylo zrovna to 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru