Platí pojišťovna screening v I. trimestru?

helca76
11. říj 2007

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli jste také někdo podstoupil screeaning v I. trimestru a jestli jste za něj platily. Mě řekl můj lékař že ho pojišťovna platí jenom ve druhém trimestru a tenhle že si musím zaplatit sama - 1400 Kč ☹ Díky za opověď.

sisstin
12. říj 2007

jinak jsem byla ve třech poradnách..a ono je to všude stejný...změří vám tlak, zváží vás..moč..jak se cítíte...na kozu..z kozy..za měsí nashle 😉 😅 😅 😅

mysinka
13. říj 2007

Kdo se chce dozvědět víc o tomto screeningu, běží tu někde diskuze s názvem "NT hodnoty" 😉

krista
13. říj 2007

Mysinka díky, ta diskuze je tady:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Siss tak to jo 🙂 Já zapomněla napsat že tu moč mi kontroluje taky 😉 A váhu většinou napíše jakou jí řeknu, stejně má takovou předpotopní 😝

papokorna
23. lis 2007

Ahojky. Tak se k vám hlásí nová těhule. Denska mi dala doktorka taky leták na ty vrozený vady, že si to mám do příště přečíst a rozhodnout se. Stojí to 1200,-. Ale vůbec nevím, jak se to provádí. Je tam napsáno, že mi vezmou krev a potom co se zkoumá u dítěte. Ale vůbec nevím, jak se to dělá. Máte někdo nějaký zkušenosti? Nebo jen udělají ultrazvuk a tím to hned poznají? Díky za odpověď.

paolin
23. lis 2007

co vim ja, tak screening krve driv, nez v 16.tt je placeny. my platili 1000,-, ikdyz to bylo na doporuceni lekare. ale za tu jistotu nam to rozhodne stalo.
papokorna - na prvnim UZV se hlida hlavne sire sije, tedy moznost DOWN. to stejne se pak zkouma i z krve+dalsi hodnota kvuli rostepu apod.

pavlina05
23. lis 2007

papokorna AHOJ! Já jdu na NT screening v úterý do Brna. Tak ti pak písnu do IP jak to probíhá. Zatím ti pošlu něco od jedné holčiny, která tam byla. P

jana.1
23. lis 2007

screening je ze dvou částí.. odběr krve cca v 11. tt. a následný NT screening (UZ - projasnění šíje) ve 13. tt. Nelze později.. např. odběr krve nelze provést až v 11. tt., protože už jsou jiné hladiny hormonů a tak. Podstatnější je ten UZ než odběr. To mi řekli v Gennetu, kde jsem byla.. stačil papír od gyndaře a vyšetření bylo samozřejmě zadarmo. Diagnostický UZ tam možný je i bez papíru, ale pak to člověk platí, stejně jako 3D. Screening je přesnější než triple, který je pouze orientační.. četla a slyšela jsem 90% ku pouhým 60% u tripla..

jana.1
23. lis 2007

Jinak je to hezký, dlouhý a podrobný UZ. Miminko je krásně vidět, mudra mu počítala prstíky, koukaly jsme na srdíčko, žaludeček a podobně 😵

paolin
23. lis 2007

holky a jaky je rozdil mezi tripple testem a screeningem krve? myslela jsem, ze je to to stejne.

many
24. lis 2007

ahoj holky,tak já byla včera na screeningu v Olomouci 😉 výsledky mi pan doktor řekl hned - negativní 😀 akorát jsme se s manžílkem zapomněli zeptat na pohlaví,ale já měla hlavu jen na mimi a aby to bylo v pořádku 😉 dostala jsem papír pro paní doktorku,dal ho i mně a dal mi 3 fotečky 😀

cibule
24. lis 2007

Many, tak to je bezva, gratuluju 😀
My byli taky včera v Olomouci na genetice, možná jsme se i potkaly 😀
Nám pan doktor včera na genetickým ultrazvuku zjistil, že mimi je prý podle všeho vpořádku, hlavička, srdíčko a ostatní orgány a ukázal nám, že naše miminko má stydký pysky 😀 Takže prý čekáme malou "Cibulku" 😀 😀 😀

many
24. lis 2007

bylas ve fakultce nebo tam u letadla vedle lingvy? ja u toho letadla - dr.Polák

d.aniela1
24. lis 2007

tak mam za sebou vylsedky NT a vysetreni z krve.,.podle utz mame Nt 1,8mm coz je vse v poradku ale vysli me nizky hodnoty PAPP..takze me stejne posle na trippl testy. ☹

many
24. lis 2007

my máme NT 1.6 mm ,ale já tomu stejně prd rozumím 😀

miriamka
24. lis 2007

Ja som mala NT 1,2...takze snad tiez dobre 🙂

cibule
24. lis 2007

Many, já byla ve fakultce 😉
Ale 13.12.jdu na 3D k Polákovi, ještě jsem tam nebyla tak vůbec nevím, kde to tam je. Můžeš mi trochu poradit? Více záchytných bodů, prosím.... 😀
Jinak já když byla na screeningu v 1.trimestru, tak jsem měla NT taky 1,2, nosní kůstka byla, krev dobrá. Nedělali mi pak už tripply.
Danielko, neboj, ono to často vyjde všelijak, ale většinou se ukáže, že mimi je zdravé. 😉 Držím palečky 😉

many
25. lis 2007

ahoj holky 🙂
cibule - tak je to u letadla,jdeš kousek a tam je veliká budou Lingua centrum a tak půjdeš tou cestou doprava jakobys chtěla jít do té lingvy a hned vedle ní stojí daslší budova a to je ono,tam v přízemí jsou samé dveře a pak je to tam popsaný,my taky zmatkovali,mají v tom takový bordel,ale běž normálně do těch dveří,kde bude napsaný i ten doktor a tam pak je až čekárna,my nevěděli jestli klepat nebo co a pak tam šla nějaká mamča s taťkou,tak jsme šli za něma a viděli jsme,že je tam čekárna,a tam uprostřed sedí jedna sestra a dokola plno dveří,půjdeš za sestrou,řekneš jí s čím jdeš a ona si tě zapíše a pak už si tě doktor sám zavolá 😉 tak tak,prostě od toho letadla je to kousíček 😉 a letadlo je u Billy,znáš to tam?

cibule
25. lis 2007

Many, trošku 😒
ALe manžel snad bude v obraze 😀
Díky moc, já právě na screening i teď na genetický UTZ byla ve fakultce, na 3D jsem se objednala sama, na číslo a adresu, co jsem našla na netu a bylo tam psáno, že je to k Dr.Polákovi atd. No, jiná adresa, než fakultka. Tak jsem ráda, že jsi mi poradila. Snad to najdeme 😀 Díky moc 😀 😀 😀

many
25. lis 2007

adresa u Stadionu,že?

pavlina05
27. lis 2007

Ahoj holky! Já byla na NT screeningu dnes a ultrazvuk máme v pořádku.

cibule
27. lis 2007

Many, jo jo 😀 U Stadionu 😀
Pavli, gratuluju 😀

veda
27. lis 2007

ahoj holky,

tak jsem byla také v Gennetu na screeaningu a vše je v pořádku. Miminko nám změřili, počítali prstíky a pustili nám srdeční ozvy. No prostě nádhera. Za 10 dní jdu na trippl test a pak asi plodovka (ale ještě jsem se nerozhodla). O 3D ultrazvuku s manžílkem taky uvažujeme, ale zatím počkáme na výsledky z testu.

kyri
27. lis 2007

veda: a proč jdeš na tripple a plodovku, když ten kombiňák máš v pořádku? 😕
tripply jsou nepřesný (v podstatě nemaj význam, když máš ten screening v 1. trim, ne?) a plodovka potenciálně nebezpečná pro mimi... 🤐

many
3. pro 2007

z té plodovky bych taky měla strach 😉

pavlina05
3. pro 2007

kyri tripple testy ti dělá tvoje dr.? Mě dnes řekla, že příště mi je udělají. Tak to je asi automaticky, ne?

many
3. pro 2007

tak to jsem zvědavá co řekne zítra mně,jestli mi je taky budou dělat 😉

pavlina05
3. pro 2007

stejně to beru s rezervou. NT je přesnější, takže teď mám klid na duši

many
3. pro 2007

já taky 😀 😀 😀

ceeruti
3. pro 2007

Všem co jdou na screening držím pesti!!!! U odberu jak plodove vody,tak choriových klku,urcite riziko je,ale je dost male,ja bych do toho šla i pri dalsim tehu,pokud bych mela zase riziko vysoke 😅

paolin
3. pro 2007

jo, jo. jsou to myslim 3%, ze se neco semele.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru