Platí pojišťovna screening v I. trimestru?

helca76
11. říj 2007

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli jste také někdo podstoupil screeaning v I. trimestru a jestli jste za něj platily. Mě řekl můj lékař že ho pojišťovna platí jenom ve druhém trimestru a tenhle že si musím zaplatit sama - 1400 Kč ☹ Díky za opověď.

esuska
8. kvě 2009

Díky za radu, teď už je stejně pozdě, ale aspoň pro ostatní - budou vědět že dr. kecá. Já kdybych to věděla tak bych si teď ušetřila nervy, viď?

gabbii
9. kvě 2009

Esuska, nechceš se ještě poradit s jiným odborníkem, jestli není zbytečný riskovat amnio a nervovat se? Já mám z prvního těhu taky špatnou zkušenost s triple. Vyšla falešná pozitivita a těch stresových 14 dní po amnio nikomu nepřeju 😖 Tenkrát se ještě NT screening nedělal.

esuska
10. kvě 2009

Gabbii,
právě chci jít do toho Gennetu, domluvit se s nima co jim teda z té krve vlastně vyšlo a kdyby to byl ten down, že je blbé riziko, tak bych jim ukázala ten papír s tím prvnímscreeningem a domluvila se, že amnio ne. Prý jsou tam odborníci, tak taky trochu doufám, že budou vstřícní a i oni nabídnou řešení. Třeba by stačil UTZ. No uvidím, díky moc. Když jsi byla po amniu jak dlouho jsi musela být v absolutním klidu? Já mám 4,5 letého rošťáka, je moc chápavej, ale uvařit musím atd atd, ležet budu moct asi jen tenden, kdy si muž vezme volno, pak jde i o víkendu do práce a všude čtu, že kvůli hrozícímu potratu je nutné 3 dni jen ležet max. WC a pak 14 dní nic těžkého - což mě taky pobavilo - nákup mi asi přiletí vzduchem,......

lilili2
11. kvě 2009

betelgeuzz: neřekli ti náhodou chlapečka. Mi mudr. říkl o chlapečkovi v 12+3. Že to je vysoce pravděpodobné, že prý to jde málokomu tak vidět jako nám.

rozi.nka
11. kvě 2009

ahoj holky tak i já přispěju svou troškou do mlýna.
ve 12+4tt jsem byla na utz, Nt bylo 1,6 nosní kůstka tuším přítomná. pan doktor chválil jak je všechno ukázkové a dokonce nás posunul na 12+6 podle utz. krevní testy na jejichž výsledek jsem volala o něco později dopadly taky dobře jak mi řekla sestra. o dva týdny později jsem byla u svého gynekologa, dala jsem mu výsledek z NT a výsledek z krve už tam měl, koukal do toho a říká, jo to je v pořádku. týden na to jsem byla na triplech, výsledky ještě nemám, ale to už není podstatné.
4 týdny po NT mi přišel dopis z genetické ambulace, že podle výsledků krve z NT SCREENINGU máme zvýšené riziko downova syndromu. a to i přesto, že mi každý tvrdil, že je všechno v pořádku.
na druhý den jsme šli na konzultaci a ještě ten den na amnio, teď čekáme na výsledek.
tak mi řekněte co si o tom myslíte, čemu více věřit krevním testům nebo ultrazvuku?

gabbii
11. kvě 2009

esuska
Já chodím do Prenatalu k dr.Čuprové, jsem její pacientka už několik let, je dobrá, nemaže se s ničím a říká věci na rovinu. Taky je tam výborný dr.Vlašín. Určitě se s nima poraď.
Mně dělali tu amniocentézu před víc jak 6 lety, tak už si to moc nepamatuju, ale jak se znám, tak jsem asi nijak vzorná nebyla, určitě se snaž dodržet klidový režim co to jde, nakup a navař si předem, to ti aspoň trochu usnadní. Přeji hodně štěstí a ať žádnou amnioc. nemusíš řešit!

jitie
12. kvě 2009

ahoj,chtěla jsem se zeptat jestli si NT screening platíte..někdo říká, že na základě žádanky se neplatí, ale dnes mi v Gennetu řekli, že se platí...mě to nevadí, ráda si to zaplatím, jen by mě zajímaly vaše zkušenosti, díky 🙂

vendy05
12. kvě 2009

Ahojda jitie já jsem platila 😉

laada
12. kvě 2009

Jitie ahoj ted sem si psala s mar (z tématu Vlaštovky) jdu k Mudr. Břešťákovi do Prahy se žádankou (našla sem si ho na internetu 😉 ) a nic se prý neplatí ...jen prý kdo chce tak 100 kč za CD s fotkama.

Napsala sem jim email a obratem mi sestřička dala termín 25.5. v 11:30 🙂 ale jak píšeš taky bych si zaplatila klidně 5000

betelgeuzz
12. kvě 2009

Lilili, právě, že ne, prý holčička.
Rozinko, to moc nechápu. To ti dělali test krve dvakrát v rámci NT screeningu? Že jednou píšeš, že jsi volala o pár dní později, pak i doktor měl výsledky a ty byly OK a za 4 týdny volali s dalšími výsledky. Kde ti ten NT screening dělali?
Jitie, já byla ve Zlíně v Baťovce a tam se neplatí ani bez žádanky. Asi je to v rámci nějakého výzkumu.

rozi.nka
12. kvě 2009

betel tu krev mi brali jen jednou, na výsledky jsem volala za pár dní tam kde mi dělali to NT. a když jsem pak byla u svého gynekologa tak tam měl na papíře ty samé výsledky krve z NT. předpokládám, že mu je poslali z té nemocnice kde mi dělali NT.
po těch čtyřech týdnech mi psali z genetiky že právě z těch výsledků krve zjistili to riziko. na genetiku to pro změnu poslal můj gynekolog. sama jsem z toho jelen 😖

jinak já jsem byla na NT v Ostravě na fakultce bez žádanky a stálo to 850,-

laada
12. kvě 2009

rozinko už si podstoupila odběr vody?

lilili2
12. kvě 2009

Holky tak dneska jsem si volala na výsledky a je NEGATIVNÍ. 😀 😀 😀
Teda doufám, že nebudu mít stejné mudry. jako rozinka 😖 😢 😠

lilili2
12. kvě 2009

Jo a já byla ve FN Ostrava a tam to stojí 850,-.

jmisa
13. kvě 2009

Byla jsem u Břešťáka a bez žádanky a neplatila jsem nic.

rozi.nka
13. kvě 2009

laado, jo podstoupila. Přesně před týdnem. Teď ještě dva týdny čekání na výsledek 😝
lilili neboj, to jsem jen já takový tragéd 😖 😀

lilili2
13. kvě 2009

rozi.nko tragédi jsou ti doktoři, když už ani neví co říkají. Je to fakt hnus 😠 .

esuska
13. kvě 2009

rizinko,
prosím tě, co ti oporučili dři po té amnio, jdu na ní zítra a údajně se má 3 dny jen ležet a pak 14 dní absolutně žádná námaha. Mám malého rošťáka, takže mě to dost pobavilo, ale jasně že mám obr strach , abych něco nepohnojila, že budu neukázněná. Díky.

rozi.nka
13. kvě 2009

lili příští týden jdu na poradnu tak to můj doktor schytá za všechny 😠
esus hned po tom odběru jsem musela čekat 20min a tlačit si na ten vpich aby se to ustálilo a neteklo. Pak jsem si doma lehla a ležela jsem dva dny. dva týdny bys měla být v pohodě. já už jsem hned po těch dvou dnech normálně fungovala, ale určitě si dávám pozor. nijak se nenamáhám a netahám nic těžkého. jsem týden po a vše je myslím ok. ale víc se pozoruju, jakmile mě někde píchne tak už stresuju 😅 tomu se člověk neubrání.
jinak kdyby mi to jak se chovat po odběru neřekla kámoška nebo jsem to nevyčetla z netu tak nic nevím. doktor ani sestra nepovažovali za nutné mě informovat o tom jak se mám chovat a že by mi řekli ať jen ležím tak to vůbec.
jak na jatkách, jedna za druhou a už ať to máme. ale jinak byli příjemní to se musí nechat. každá nemocnice je ovšem jiná takže ti třeba poradí co a jak. ničeho se neboj, držím pěsti 😉

kvetik
13. kvě 2009

ahoj, jinak jak jsem se ptala, posílá Vás na ten NT+screening doktor sám? nebo tam jdete bez doporučení, a pak to doktorovi oznámíte??

lilili2
13. kvě 2009

kvetik: Já musela mít doporučení od mého gyndaře.

rozi.nka
13. kvě 2009

kvetik já jsem tam šla na doporučení doktora bez žádanky

dracekmracek
15. kvě 2009

ahoj holky,v gennetu se za NT screening platí pokud jste normálně-přirozeně otěhotněly,po umělém se neplatí a jde to od pojišťovny.Moc všem držím palce 😉

mala_hodna
27. kvě 2009

Ahoj kočky,
tak jsem si dneska došla pro průkazku a pro balíček pro maminky🙂
A taky jsem se objednala do sanusu na screening byla jsem překvapená že mě vezmou hned v pátek to budu 11+2
Paní doktorka se mě ptala v jakém jsem přesně týdnu tak jsem jí říkala že 11+0 a že tedy budu začínat 12.týden tak mě objednala hned.
Není 11+2 moc brzy na screening?
U nás se to tedy platí(1150,-)-můj gynekolog ho dělá taky ale néé tak obsáhlý tak chci mít pro jistotu i tenhle když čtu jak falešně vycházejí ty tripple testy

jmisa
27. kvě 2009

11+2 není brzo, já byla taky tak nějak.

princeznicka1
2. čer 2009

Ahojky,
nám vyšel screening v I trim. pozitivní 1:6. NT jsme měli 2,8 a náš chlapeček je zdravý jako buk. Už by jsem na to vyšetření nešla za ty nervy mi to nestálo. Ale chápu všechny které to chtějí podstoupit. Píši to jen proto, že i špatný výsledek tohoto vyšetření může být chybný.

laada
2. čer 2009

Ahoj holky jdu přispět taky se svým.

Na NT screening bych v každém případě znovu šla i kdyby to mělo stát desetitisíce. V předchozím těhotenství mi nikdo o kombinovaném testu neřekl a triple testy mi vyšly na hraně, ale zase si říkám je to jako hodit korunou vychází hodně falešně pozitivní u NT do 3 mm která je na hraně pořád testy zachycují až 90% vývojových vad což se u triplů nedá vůbec říct. Nakonec sem podstoupila odběr plodové vody, který dopadl spontálním potratem ve 21tt.... prý se to stává..... prý se to stává???? riziko je 1:100!!! strašný číslo ... ze sta žen po odběru vody potratí.....!!! neskutečně veliké číslo a na odběr vody ženou dnes každého ...

proto říkám podstupte kombinovaný test ať se vyhnete odběru vody, který je ve většině případů zbytečný !!!

Dnes mi přišli výsledky z kombinovaného testu ... negativní 😵 a triple podstupovat nebudeme 😵

ava
3. čer 2009

princeznicka - to je dobře, že jsi napsala tvou zkušenost! Já jsem na screening nešla a nikdo by mě nedonutil. Právě z toho důvodu, že bych se pak nervovala, kdyby dopadl špatně.

laada - to je mi moc líto. Držím pěsti, ať vše dobře dopadne.

smardik
3. čer 2009

holky chtěla jsem se zeptat kolik jste ted za NT platili? jsem teprve v 6týdnů ale chci na něj jít at vím kolik stojí

spaagetka
3. čer 2009

smardiku, já platila rovnou tisícovku 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru