Platí pojišťovna screening v I. trimestru?

helca76
11. říj 2007

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli jste také někdo podstoupil screeaning v I. trimestru a jestli jste za něj platily. Mě řekl můj lékař že ho pojišťovna platí jenom ve druhém trimestru a tenhle že si musím zaplatit sama - 1400 Kč ☹ Díky za opověď.

jusina
13. kvě 2010

Tak sem dneska byla na skreening a jelikož sem již 15tt tak mi doktor oznámil,že je miminko už velké a test nejde udělat.......tak sem ani nic neplatila.Jsem objednaná za 5 týdnů,to budu ve 20tt.ted mě čekají tripl testy,tak snad bude všechno v pořádku.Zatim se opatrujte maminky 🙂

bardotka1
14. kvě 2010

ahoj holky
proč se screening v I.trim někde platí někde ne, na to jsem také nepřišla.....V OL jak ve fakultce, tak i ve Fertimedu jsem neplatila a přitom jim stačila průkazka nebo papír od dr. Mám pocit, že prostě někteří na soukromých klinikách začali kasírovat bo jim ty drahé ultrazvuky musí někdo zaplatit že, no a když to maminky dají, tak proč by nekasírovali...... Otázkou je jestli nad 35 let to není zadarmo a pod jestli to není nadstandard......bo vývojové vady se tak nějak spíše řeší po tom 35. roku....
Ale když mi dal doktor seznam, kde to provádějí - Zlín, Brno, OL, tak jsem si to obvolala (pravda už loni to bylo) a sestřičky jen "platí se, neplatí se" a žádný výslech ani myslím nebyl.... A je mi tedy 36, takže mě se to už tak něja týká...

kata79
19. kvě 2010

Ahoj holciny, mela bych dotaz tykajici se genetickeho screeningu v 1. trimestru. Jsem objednana na pristi ctvrtek do screeningoveho centra v Praze Modřanech, k Mudr. Brestakov (patri pod Pronatal). Nepodelil by se se mnou nekdo o zkusenost jak tento screening probiha? Jde mi zejmena o to, jestli muze byt pritomen tatinek (je to vaginalni nebo normalni utz)? Je na mimi strasne zvedavy...budu vdecna, za jakykoliv komentar!

kathuska
21. črc 2010

@kata79 ahoj, byla jsi na tom screen. u MUDr. Břešťáka? taky jsem se tam právě objednala, a zajímalo by mě zda tam může i tatínek. a jak to probíhalo?

Nebo nevíte někdo? díky 🙂

kata79
21. črc 2010

@kathuska Ahojky, u Mudr. Brestaka jsem byla, vsechno probiha v klidu,vysetreni pres bricho, tatinek muze jit s tebou, vsechno trvalo asi 15-20min.

kathuska
21. črc 2010

@kata79 tak to je super, to si mě potěšila, díky za odpověď 🙂

petulikk
29. črc 2010

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, nemáte někdo zkušenost se screeningem ve Zlíně či Olomouci v prediku?? poslala mě tam doktorka, ale dozvěděla jsem se, že existuje ještě OSKAR, který je zdrarma... tak nevím kam jít...

tmt
10. srp 2010

Ahoj holky, ve čtvrtek 12.8.2010 jdu na ultrazvuk k MUDr. Polákovi do Olomouce (centrum prenatální diagnostiky a genetická poradna), budu v 13+4 a krev mi brali asi před 14ti dny.
Stojí to 1400 Kč, ale když si necháte potvrdit paragon a půjdete s těhu průkazkou na pojišťovnu (já mám metal aliance) tak Vám zpětně proplatí 1000 Kč a Vás to bude stát jen 400Kč 🙂 , bohužel o této možnosti nepíšou na žádných stránkách, ale vyžádala jsem si přímo na pobočce pojišťovny seznam příspěvků, na co mám jako těhotná nárok.
S tím placením je to podle věku, myslím si, že od 26 nebo 30 let to už automaticky platí pojišťovny, ale nezjišťovala jsem si to, je mi 24, takže všechno musím cálnout 😉
Na všechny prohlídky a vyšetření se mnou chodí manžel (dost to prožívá) a můj doktor nemá problém, bohužel na tento ultrazvuk nemůže (bude pracovně pryč) 😢 . Moje mamka projevila zájem, že by to strašně chtěla vidět, že za ní ultrazvuky nebyly, tak jsem psala doktorovi mejlíka (přece jen jsem si nebyla jistá-sterilní prostředí atd. 😝 ), jestli jí můžu vzít sebou, do 10 minut odpověděl, že není problém ať si vezmu koho budu chtít, hlavně abych se cítila dobře a nestresovala se 🙂 Takže pohodička, jen doufám že ta mamča nebude mít opačný účinek! 😀

paja
20. srp 2010

Ahoj, tmě je 30 let a na tomto vyšetření byla ve 12.tt přímo v ordinaci svého gynekologa (MUDr. Buchta, Ostrava-Centrum) a platila jsem 500,- Kč. V podstatě jsem ani moc nevěděla o co jde, až tady se dočítám jaké hodnoty by měly být. Mě stačilo, když mi doktor řekl, že je vše v pořádku 🙂 . V průkazce mám napsáno NT 1mm... Jinak vyšetření probíhalo nejprve vaginálně, aby miminko dostal do polohy, ve které ho potřeboval mít a pak tedy přes bříško. Celé to trvalo docela dlouho a byl tam se mnou i manžel (ostatně jako vždy 😀 ). Po UZV mi pak byla ještě odebrána krev (výsledky ještě nevím, tak snad bude vše OK).

paja
20. srp 2010

Čtu po sobě předchozí příspěvek a koukám, že první věta zní docela divně 😀 . Tedy ne "tmě" ale "mě" je 30 let a na tom vyšetření jsem samozřejmě byla zase já ne "tma" 😀 😀 😀

hlavinka
25. lis 2010

Ahoj holky, jak to ted je, v kolikatym se tyhle testy delaji (prej snad v 10tt)? je to takove to nejdriv krev a potom "velky" ultrazvuk (3D?). Nebyla jste nektera v Praze Podoli? Na koho se tam s tim obratit? Dekuju.

petrabe
26. lis 2010

@hlavinka v 10. tydnu se bere krev a ve 12. tydnu je velky ultrazvuk pri kterem se sectou dohromady ty hodnoty z krevniho testu a mereni z ultrazvuku. Velky ultrazvuk neni 3D,ten je spis esteticky, oni potrebuji videt dovnitr miminka tedy organy, pater a silu sijoveho projasneni. Ja jsem na tom byla v Gennetu v Praze. Zeptej se sveho gynekologa kde to delaji protoze musis mit zadanku od sveho lekare.

hlavinka
26. lis 2010

Petra: diky moc. Ja jsem prave byla taky v gennetu, ale jsem nemela jeste dceru. ted to mam desne daleko a musela bych si tam nest sama krev, prave proto chci jit jinam (nejlepe Podoli). Diky moc 🙂

verja
30. lis 2010

Ahoj, Podolí doporučuju, jen se tam musí objednávat dost brzo dopředu 7-8tt. Stačí si vyžádat doporučení od doktora a zavolat tam. Kontakt na ně najdete na webu, mě dala číslo přímo doktorka. Na krev jsem šla v 11tt a na ultrazvuk jdu příští týden v 13tt. Jsou tam moc příjemní. Když jsem byla těhotná poprvé, tak jsem s sebou neměla manžela a dost jsme litovala, tak teď ho určitě vezmu🙂

maya79
10. led 2011

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli na screening posílají dr. automaticky nebo si ho musím vyžádat. Mě se o něm můj dr. ještě nezmínil. Díky předem za odpověď

xvitk101
10. led 2011

@maya79 Není to automatické, musíš si to vyžádat. Lépe je mít žádanku.

barbarik
2. bře 2011

Ahoj holky, poraď te mi, kdy je nejlepší dělat 1. screening. Jsem na konci 11. týdne a nevím, jestli jít hned, nebo počkat, jako že třeba bude na uz víc vidět. 🙂

dai
2. bře 2011

ahojte,
mna poslal gynekolo g na screening automaticky... 😖
barbarik ja som bola presne 12 tt podla menstruacie a 11+3 podla velkosti babatka... malo by sa to myslim robit v tom 12-tom tyzdni 😉

kiribaby
16. kvě 2011

Ahojte, práve som dočítala článok - Odborné usmernenie MZ SR o prenatálnom multimarkerovom skríningu vrodených vývojových chýb - z dielne Min.Zdrav. SR z roku 2006, uvádza sa tam, že NT screening je povinný zo zákona, tak som to pochopila ja, alebo sa mýlim?
V podstate hľadám info o tom, či je môj gynekológ povinný urobiť takéto vyšetrenie, nakoľko zo všetkých strán o tom počujem, vraj na to má každá pacientka nárok, všetky moje kamáratky to majú za sebou, len ja resp. môj lekár akosi zaostáva 😠 Čo si o tom myslíte?

maja3.s
16. kvě 2011

@kiribaby ...on je ten screening povinný ( a taky hrazený pojišťovnou) až ve druhém trimestru...tady ten prvotrimestrový povinný není a záleží na tobě, jestli si ho vyžádáš nebo ti ho lékař navrhne...a většinou si ho taky hradíš sama...cena je kolem 1500kč.

cell
16. kvě 2011

já jsem teda byla na odběru krve přesně 10+0 a na ultrazvuku 12+3 - pak zkompletovali výsledky a neplatila jsem nic .... a jsem překvapená, že to tak asi není automaticky

mirka00
8. čer 2011

ahojte .bola som dnes na scriningu a mám tam napsané takéto hodnoty.holky vyznáte sa v tom?ja som s toho na prášky ☹ takže podle ult som v 12ttplus4dni maličké má CRL 6,34cm.NT 1,80=1,12Mom,BPD 22,40mm,Fronto-maxilární úhel 74°...neviete prosím vás niektorá mi toto všetko vysvetlit?či je to dobré alebo zlé? ☹

smoulinka.ciko
12. říj 2011

Tak ja byla na velkém screeningu ve 13+1 v Ostravě a platila jsem 850 kč, ale ve 20 tt a 30 tt to hradí pojišťovna

leonas
13. říj 2011

páni ,za první ani za druhé těhu neznám žádné placení a to za jakékoli vyšetření ,kamarádka platila poze na konci těhu 3D ultrazvuk,jinak také nic

brisalek
13. říj 2011

Me bylo 33/34 kdyz jsem byla tehu. Na ten 1. screening tak jak pise @cell mi teda bylo 33🙂 a nic jsme nikde neplatila. Jen 3D ultrazvuk🙂 a fotky z ultrazvuku🙂.

andelka
14. říj 2011

Nt screening jsem platila, 850Kč, ale pokaždé to proplatila pojišťovna - teda poprvé jo a teď tam teprve půjdu, ale taky by to měli proplatit. Jsem u české průmyslové. Ostatní utz ani jiné vyšetření jsem neplatila. Je teda fotky. Na 3D jsem nebyla a nepůjdu, to je nadstandard a to se platí 100%.

salomee
11. lis 2011

V Ol. u MUDr. Poláka 1400Kč a dostane se krásná fotka. Já měla vždycky jen obrázky na takové té trhací fólii, kde jen vprostřed cosi bylo a tady je na A6 přes celý obrázek jen mimčo... nevím, jak jste kdo zvyklé, ale já jsem u vytržení a pořád na to hledím.

petanevesta
30. lis 2011

Ahoj holky, dneska mi Mudra na gyndě říkala, že od ledna 2012 se bude genetika v 1. trimestru platit za všech okolností, nevíte o tom něco? Prý to pojišťovny už nebudou chtít platit..

lucista
8. pro 2011

No nevím, ale já jsme byla ve 12 tt na NT screeningu v OL ve FN a neplatila jsmenic moje kamarádka u DR Poláka platila ve stejném tydnu přes 1000kč takže je to rozhodně o dr a centru kde to dělají...jinak s kamarádkou jsme byla těhotné s rozdílem cca 2 týdny takže i ty testy byly ve stejnou dobu..noa bylo mi řečeno doktorem, že to jsou testy které nahrazují a vytlačují předpotopní tripple testy, které jsou spolehlivé tak na 60% oproti NT v prvním trimestru které jsou více jak 90% aje zbytečné pak maminku stresovat tím tripple testem...což byl i důvod že mi tripple v tom 16 týdnu už nedělal páč jsem měla výsledky ok.jinak jedná se o doktora který je kapacita právě v genetice a on stál u zrodu těchle testů a věcí ohledně genetiky...má snad všechny tituly které jdou, přednáší po světě..takže mu na 100% věřím.Jo a hlavně může za to že jsem se já vůbec narodila zdravá pro problému př prvním těhu co měla moje maminka... 🙂

silvaaa
29. pro 2011

@lucista Ahoj,prosim te a u jakeho jsi byla doktora?Nas gynekolog totiz doporucuje toho Dr.Polaka,ale kdyz to FN dela zdarma,tak pro nejit radeji tam,ze? 😉 A taky jsem na FN slysela chvalu o panu doktorovi teda spis mene? 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru