Platí pojišťovna screening v I. trimestru?

helca76
11. říj 2007

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli jste také někdo podstoupil screeaning v I. trimestru a jestli jste za něj platily. Mě řekl můj lékař že ho pojišťovna platí jenom ve druhém trimestru a tenhle že si musím zaplatit sama - 1400 Kč ☹ Díky za opověď.

jabluncanka
29. pro 2011

@lucista
@silvaaa Pokud se orzhodnete pro FN,můžu vřele doporučit MUDr.Ishraq Dhaifalah...je to odbornice,nikoho nežene hned na AMC a zákroky dělá,pokud je to skutečně třeba...Je to empatická doktorka se skvělým přístupem.

MUDr.Polák je soukromník a proto se platí.Taky mnohem častěji posílá na AMC = peníze až na prvním místě...

silvaaa
29. pro 2011

@jabluncanka Je,dekuju moc za info.To je urcite ta pani doktorka vietnamske narodnosti,o ktere jsem uz slysela od kamaradky v jine dizkusi,taky si ji chvalila.No ja mam na to jeste cas,jsem na zacatku tehu,pristi tyden me ceka prvni prohlidka,ale uz se radeji informuji jake mam moznosti a tak.A zadanku na ten screening mi na gynekologii vypisou bez problemu?I kdyz se rozhodnu pro tu FN,kdyz oni spolupracuji s tim Dr.Polakem?No mam za to,ze si je jen moje rozhodnuti ke komu pujdu,teda doufam. 😠 🙂

jabluncanka
29. pro 2011

@silvaaa Ona je Jemenka(Arabka)...ale strašně moc milá,vstřícná a opravdová odbornice.Sama má certifikát přímo z londýna...
Jinak máš volbu lékaře,takže spolupracovat můžou s kým chtějí... 😉

silvaaa
29. pro 2011

@jabluncanka Dekuju,moc jste mi pomohla,myslim ze mam jasno.Ten pan doktor se mi nezdal uz podle nazoru lidi,co o nem psali.Takze az to bude aktualni,urcite se objednam k MUDr.Ishraq Dhaifalah. 🙂

lucista
30. pro 2011

Ahoj no nevím jestli to dělá zdarma nebo zdarma jen když máš žádanku, nicméně, u malé mi to dělali ve FN, příští týden jdu opět do FN, každopádně jméno doktora si už fakt nepamatuju, dělá jich to tam víc, nicméně je to přímo oddělení genetiky afetální medicíny nebo tak nějak přednosta je prof.Mudr Jiří Šantavý, Csc, má hafo titulů, je to machr v tomhle oboru a shodou okolností i můj gynekolog..Termín mi domlouvala sestřička, tak nevím jestli mi to bude tentokrát dělat přímo pan profesor nebo některý z jeho kolegů..

lucista
30. pro 2011

@silvaaa každopádně si myslím, že je jen na tobě kam půjdeš nemůžou ti nakázat musíte jít tam nebo tam...

2adelkaa
30. pro 2011

Ahoj holky,

taky mám platit za první screening,sice jen 500kč,ale příjde mi to jako blbost. Zkusim přestoupit k jiné gynekoložce.Tato stejně nemá dobrou pověst.

kucirlib
28. únor 2012

Ahoj holky, mám před sebou screening a chtěla bych se podívat do seznamu akreditovaných lékařů pro tento screening, ale nemužu ho nikde najít. Nemáte některá odkaz?

palmolivka
7. bře 2012

Ahojky mě bylo řečeno že 1 se platí a to cca 1OOO kč....

krtecci75
24. čer 2012

Ahoj, dělal některé z Vás NT screening Váš gynekolog nebo jste byly všechny odeslány do specializovaného pracoviště? Za 14 dnů jdu na kontrolu ve 13+0 tt kde můj gyn mi bude dělat tento screening, aspoň mi to tak bylo řečeno. Na krvi jsem byla teď v týdnu kde byl i papír na PAPP-A, tak jsem z toho docela zmatená, když všude čtu že jste byly odeslány jinam a o tom že bych měla něco platit, mi nic neřekl, tak nevím no

weke
24. čer 2012

Ahoj, ja som bola u svojej doktorky a ona mi robila screening, nikam ma neposielala. Asi zalezi od toho, aky ma doktor ultrazvuk, moja doktorka ma novy moderny ultrazvuk, ma aj 3D a 4D. Ale poslala ma, ze sa mam v 20 tyzdni objednat k inemu doktorovi na morfologicky ultrazvuk. Mohla by mi ho robit aj ona, ale ten doktor ze zevraj lepsi odbornik. Ten ultrazvuk ma bude stat 30 Euro. 😒

krtecci75
24. čer 2012

@weke Ahoj tak to nevím, zda má novější UTZ. Když jsem se zmínila o tom, kam se mám objednat na NT screening, tak mi řekl, že ho uděláme u něj v ordinaci, nejdřív jsem to neřešila, ale pak mi to doma vrtalo v hlavě no. 3D ani 4D nemá, to vím.

majka1976
24. čer 2012

Já jezdím do Zlína a tady je screening v prvním trimestru dobrovolný a platí se něco kolem 1.500,- Kč. Ve druhém trimestru se neplatí nic. Když něco najdou, tak se taky neplatí nic a pokud něco někdy v minulosti našli v některém z tvých těhotenství, tak se taky neplatí nic.

krtecci75
24. čer 2012

@majka1976 já právě taky počítala s 1500 že budu platit, ale neříkal nic tak uvidíme, jinak nic mi u kluků nenašli, výsledky jsem měla dobré i z tripple testů a v rodině žádnou vadu ani postižení nemáme

majka1976
24. čer 2012

@krtecci75 Možná záleží na tom, jak to který doktor umí vykázat na pojišťovnu. To je dobře , že vám to dopadlo OK.

krtecci75
24. čer 2012

@majka1976 je to možný no, když nic nebude chtít, tak se ozývat nebudu 😀 Jj ale byly to nervy než byly vždy výsledky. Teď jsou taky

ebsian
24. čer 2012

@silvaaa
@jabluncanka Holky taky jsem ji měla a moje gyndařka zase říká, že je to mongolka 😉 Ovšem to je mi jedno, je asi fakt dobrá, jak tak čtu. 🙂

palomitacheca
24. čer 2012

@jabluncanka
@silvaaa
@ebsian
Mně dělala screening ve 20.týdnu v prvním těhotenství a byla fajn. Naměřila zvětšenou hodnotu u jedné mozkové komory, tak si nás pozvala za 2 týdny na kontrolní UTZ a tam už naštěstí bylo všechno v pořádku. U Poláka jsem byla na 3D a to čekání bylo příšerný, měli tam moc těhotných.

dashiki
25. čer 2012

Screening v I. trimestru provádí lékař, který je držitelem mezinárodní evropské akreditace v k provádění screeningu v I. trimestru. Česká průmyslová pojišťovna proplácí v rámci programu Manažerka mateřství poplatek za screening plus různé vitamíny do hodnoty 1500,- 🙂

packaf
5. kvě 2016

Zkoumala jsem, hledala jsem a vypátrala, že o to dost o vychytralosti doktora! Velké nemocnice si za toto nechají pěkně zaplatit s tvrzením, že jde o nehrazené vyšetření. Pokud má ale jakýkoliv lékař akreditaci a certifikát k takovému vyšetření, stačí si zajít kdekoliv jinde. Ti kterým nejde jen o to, tahat peníze z kapes maminek a straší je vrozenými vadami dítěte (určitě chcete mít dítě zdravé, co je proti tomu 1.000,- ), tak si to vykážou jako běžný odběr krve a běžný ultrazvuk! Peníze dostanou přibližně stejné jako je doplatek od mamínky, jen od pojišťovny. Takže se nenechte holky oblafnout, že to pojišťovna neplatí. Chce to jen si najít doktora. Koho by zajímalo, kdo toto vyšetření dělá ze ZP v okrese Nový Jičín, nechť mě kontaktuje, napíšu do zprávy. Mě doktorka málem vyhrožovala, co si dovoluji změnit kliniku, když mě jasně poslala do FN Ostrava, kde je akreditované pracoviště. Takže to pěkně slízla ode mě, že určitě nebudu nic hradit ze svého, když to lze ze ZP, které si platím v dostatečné výši ze své výplaty!

odettaela
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru