Podle doktora těhotná 4tt místo 6tt. Je to možné?

majucha
27. pro 2007

Ahoj holky, právě jsem se vrátila od doktora a jsem z toho taková zmatená ☹ . Vysadila jsem terpve letos v říjnu, poslední MS byla 19.11., ovu potom jsem ale nehlídala. Další MS už nepřišla, týden po termínu co měla přijít další MS jsem zkusila mamatest a dvakrát (večer a druhý den ráno) ukázal slabou čárku, za dalších 5 dní jsem zkusila jiný test a opět slabá čárka. Už je to přes týden, co mám taky lehké nevolnosti v průběhu dne, když mám prázdný žaludek. Počítali jsme podle té poslední MS, že by to měl být teď šestý týden těhotenství. Doktor mi ale dneska řekl, že šestý týden to podle ultrazvuku na sto pro není a že jsem nemohla otěhotnět v cyklu z té poslední menstruace (??? sama tedy nechápu kdy ???), ale že těhotná nejspíš jsem, což poznal jen podle zduřelé sliznice, která prý vypadá na čtvrtý týden těhotenství... Řekl ať přijdu za 14 dní, že pak teprve uvidíme a že to nemám řešit, copak to ale jde?? Teď nevím, jestli mám být v klidu, že má fakt pravdu a čekat... taky se mi honí hlavou možnost mimoděložního těhotenství, kterou nezmínil... nevím jestli by třeba v tomhle případě byla taky zduřelá sliznice dělohy nebo jestli bych pozorovala nějaké jiné známky tohohle problému... čekala jsem, že třeba udělá test z moči nebo krve a nic, to by přeci taky napovědělo víc... ach jo ☹. Budu vděčná za jakýkoliv názor

pipinka
23. led 2008

holky, ještě mi bral krev a mám si v pondělí zavolat pro výsledky, sliznice se zmenšila. Stále doufám, že to mimi bude, ale vím, že ne ☹

johaha
24. únor 2009

To já sem zjistila,že jsem těhotná až pozdě..pan doktor mi řekl,že jsem tak v 10-11 týdnu,ale že to může být i víc..ještě studuji tak sem se rozhodla pro potrat..hned druhý den mě objednal a tam se na mě koukli ultrazvukem a řekli že je moc pozdě,že jsem ve 13 týdnu a potrat se dělá jen do 12 týdnu..takže budu mít miminko,ale včera jsem byla na sonu a tam počítali jak má to miminko velký zátylek(nebo něco takového)atd..a řekli mi,že jsem ve 14 týdnu ale podle toho ultrazvuku na kterém sem byla před 2 týdny bych měla být už v 15 týdnu..takže sem na potrat přisla ve 12 týdnu a oni mi řekli,že jsem ve 13 a řekli,že jen o týden dřív kdybych přisla tak mi to mohli vzít,ale já přisla ve 12 týdnu... 😢 ☹ vůbec to nechápu ☹

petra1985
24. únor 2009

mozno to zle vypocitali alebo si zle uviedla zaciatok poslednej menstruacie... ale teraz je to uz asi jedno... mna sa sestricka pytala na zaciatok posled. men. som jej povedala a ona si zapisala iny mesiac takze mi vypocitali aj zly termin porodu na zaciatku.. som mesiac bola v tom, ze termin mam az niekedy na 7. aprila ci ako.. najlepsie to aj tak zisti ultrazvuk

johaha nebud smutna milion zien je tehotnych a chodia do skoly.. a pokial to je vyska tak to uz vobec nevadi 😉 akurat tie stresy no..

katy2
24. únor 2009

johaha, bud rada a tes sa.... raz by si to strasne lutovala.......

adka12
27. únor 2009

No tak ja tiež študujem na VŠ 4 ročník a som tehu a plánovane. Je to úplne v pohodke. Ja popri škole stíham ešte aj pracovať na plný úväzok...

k.ate
27. únor 2009

johaha - ono se to může i měnit, občas mimčo povyrostemíň občas víc... Já mám podle dr mimčo o 2 týdny mladší, než podle PM vychází (takže jsem teprv 11tt a měla bych být už 13), jsem sama zvědavá, jak to bude na příštím uz... A nedělej si z toho hlavu... Taky dělám vejšku (teprve bakaláře - letos budu dělat státnice) a ono to snad půjde nějak zvládnout 🙂 Teda státnice v těhu snad určitě a magisterský studium s mimčem uvidím no... 🙂 Zkus to brát pozitivně 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru