Podle doktora těhotná 4tt místo 6tt. Je to možné?

majucha
27. pro 2007

Ahoj holky, právě jsem se vrátila od doktora a jsem z toho taková zmatená ☹ . Vysadila jsem terpve letos v říjnu, poslední MS byla 19.11., ovu potom jsem ale nehlídala. Další MS už nepřišla, týden po termínu co měla přijít další MS jsem zkusila mamatest a dvakrát (večer a druhý den ráno) ukázal slabou čárku, za dalších 5 dní jsem zkusila jiný test a opět slabá čárka. Už je to přes týden, co mám taky lehké nevolnosti v průběhu dne, když mám prázdný žaludek. Počítali jsme podle té poslední MS, že by to měl být teď šestý týden těhotenství. Doktor mi ale dneska řekl, že šestý týden to podle ultrazvuku na sto pro není a že jsem nemohla otěhotnět v cyklu z té poslední menstruace (??? sama tedy nechápu kdy ???), ale že těhotná nejspíš jsem, což poznal jen podle zduřelé sliznice, která prý vypadá na čtvrtý týden těhotenství... Řekl ať přijdu za 14 dní, že pak teprve uvidíme a že to nemám řešit, copak to ale jde?? Teď nevím, jestli mám být v klidu, že má fakt pravdu a čekat... taky se mi honí hlavou možnost mimoděložního těhotenství, kterou nezmínil... nevím jestli by třeba v tomhle případě byla taky zduřelá sliznice dělohy nebo jestli bych pozorovala nějaké jiné známky tohohle problému... čekala jsem, že třeba udělá test z moči nebo krve a nic, to by přeci taky napovědělo víc... ach jo ☹. Budu vděčná za jakýkoliv názor

lenoc
4. led 2008

sjuzočka, ja som mala poslednú MS 23. 11., ale ovulku skôr ako ty - 7.12. Dnes sme boli na uzv a krásne aj srdiečka bolo vidno. Tak podľa mňa by si mohla ísť aj na budúci týždeň. Možno aj dnes keby si šla, bolo by to už vidno, veď plodík sa rýchlo vyvíja a rastie. Ale asi by som počkala do bud. týždňa. Držím pačeky.

teri3
4. led 2008

Ahoj barbiek, vôbec neotravuješ, ale ako pozerám, tak termín narodenia dieťatka máš vypočítaný dosť dobre - o dva dni neskôr ako ja, ja som mala poslednú MS 1. 12. Takže ak máš ovuláciu takú "učebnicovú", tak si v treťom týždni od oplodnenia, ale to je ten výpočet, kde od počatia po pôrod trvá 38 týždňov. Ja mávam určite ovuláciu okolo 12-14 dňa, takže viem...ale súhlasím aj s 1980mat, lebo už som počula aj taký prípad, že babenka mala ovuláciu počas menštruácie. Čiže úplne presne Ti to určí lekár, respektíve bábätko, keď sa za tých pár mesiacov vypýta na svet 😔 Hlavne sa tešme na bábätko, inak ja nemám takmer nijaké príznaky, akurát občas cítim prsia, ale chutí mi všetko. Aj smelo kávičkujem, moja sestra popíjala kávičku celé tehotenstvo a má krásnu dcérku 😉

barbiek
4. led 2008

ahoj teri3, dakujem za odpoved, a chcela by som sa ta opytat ci ty si uz bola u gynekologa, a ci tam uz bolo nieco vidiet aspon to aby vylucil mimomaternicove tehotenstvo, ja som este nebola u gynekologa, vraj ked som mu volala staci ked tam dojdem o tyzden o dva, strasne sa bojim ci je vsetko ok, lebo pobolieva ma brusko ako pred menzesom stale skoro, a obcas ked spim alebo lezim a pretacam sa na bokpichne ma v boku raz v jednom raz v druhom, a ozaj ja mam tie priznaky, brucho mam nafuknute ako v 4.mesiaci, hroznee, nechapem preco , strasne ma bolia krize mam bolave bradavky a strasne som stale hladna, a tiez mi byva zle na vracanie,drzim ti palceky aby ti vsetko dobre vyslo a potesim sa ak mi odpises, a ozaj aj ja kavickujem, 1 az 2 latte si doprajem 🙂

teri3
4. led 2008

Ahoj barbiek, pozerám, že Ty už jedno dieťatko máš, pri ňom si takéto problémy, resp. príznaky nemala? Ja som ešte u doktorky nebola, v deň, keď som mala dostať- minulú sobotu, tak som si spravila test a dve čiarky som mala, tak som výskala od radosti, aj manžel sa vytešuje (máme dva mesiace po svadbe). Skúšala som volať doktorke, či ordinuje, ale asi má ešte dovolenku, v pondelok mám povinnosti, tak pôjdem v utorok. Ozaj nevieš, či treba ísť ráno na lačno - na krv? Ja ešte deti nemám, tak neviem. Ja si naozaj stresy nerobím, veď ako to voľakedy ženy riešili, keď nebolo sono a podobné vymoženosti? Myslím, že pokiaľ nemáš výtok, tak by si sa nemala obávať napriek tomu, že máš bolesti. Inak ja som mala bolesti pred jeden a pol mesiacom, už som si myslela, že na sto pro som, ale nakoniec došiel menzes. A tento mesiac som si nerobila nejaké nádeje, ani som nič necítila, ale v tú sobotu už som to nevydržala. Myslím, že každá sme iná, ale ťažko povedať, či sú tieto problémy v norme, aj tá istá mamička môže mať iné príznaky pri každom dieťati. Ale nie som lekárka, takže moje názory s rezervou... 🙂

barbiek
4. led 2008

teri3, JA si tiez myslimkeby to bolo mimomaternicove snad by to bolo silne krce a dlho by trvalo toto je len take pichnutie obcasne,ktore zmizne, a pri malom som to nemala pri nomsom mala uplne ine tehotenstvo, a este okrem toho ma aj stipe trochu jazva po cisarskom ☹ ,ja som si robila uz 4testy a vsetky pozitivne 🙂 , stale sa kontrolujem ci nekrvacam a tak ale nastastie len biely vytok 😝

barbiek
4. led 2008

jej teri3 ozaj, a ja som zistila ze som tehotna uz tyzden pred menzesom toje sranda ze, mala som dostat 30 a 25 som si robila test a vysiel mi pozitivny sice ta druha ciarka bola tensia trosku ale bola tam a teraz ju uz mam normalne hrubu ako tu prvy len trosku svetlejsiu 😎

teri3
4. led 2008

Minulý mesiac som si robila tri testy, prvý už asi 5 dní pred, ale všetky tri boli negatívne. Tak som si kúpila ešte jeden a nechala odložený (teda vlastne kúpil manžel a po návrate zo školenia som si mala spraviť), ale to už som to dostala. A tentokrát som sa kvôli tomu nestresovala, dokonca ako som spomínala, tak žiadne príznaky som nemala, tak ma to veľmi milo prekvapilo. Urobila som si jeden test a dosť. Hovorím si, načo míňať korunky, aj keď ten, čo kupujem, stojí iba 40korún. Občas sa ešte chodím mrknúť na tie čiaročky, každú chvíľku si hladkám bruško a teším sa ako blázon, občas sa len tak pre seba uškŕňam (možno aj medzi ľuďmi, to nesledujem). No a neboj sa, všetko bude v poriadku, uvidíš. To sme mali ale krásne vianočné darčeky - také malilinké v brušku, o ktorých sme ešte ani nevedeli na Štedrý večer. Je to krásne. Dala by som aj smajlík, ale taký úsmev - od ucha k uchu - ktorý by vyjadroval moje pocity, tu ani nie je.

barbiek
5. led 2008

teri3, si strasne mila a prajem tebe aj tvojmu manzelovi aby bolo vsetko v poriadku, a aby sme sa obidve radovali o niekolko mesiacov z nasich babetiek, a mas pravdu bol to krasny vianocny darcekk, len ked ja som taky pesimista, kazdeho pichnutia sa obavam lebo pred 9mesiacmi som potratila, tak uz mi z toho sibe 😖

jankapo
5. led 2008

barbiek, citala som ze sa bojis,ze ta pobolieva podbrusko a sem tam pichne...neboj, to je v pohode...maternica sa prekrvuje, vsetko sa to tam pripravuje, aby sa babo nadherne uhniezdilo a uz sa ta nepustilo... 😉 aj ja som mala podobne pocity a uz som v 22tt..aj ked mame problemy, ale to je zas ine...aj ja sa teraz strasne sledujem, tak ta velmi dobre chapem..drzte sa 🙂
mne lekar predpisal magnezko vtedy, nech sa maternica uvolni...tak skus si kupit sumive a pit magneziu... 😉
ak ti lekarka nepredpise nieco silnejsie

barbiek
5. led 2008

jankapo, mozem sa ta este nieco prosim ta opytat, obcas v noci ked sa pretocim na bok, tam ma pichne vo vajecniku, je to sekundova bolest taka silnejsia ale hned zmizne, nevies co to je, stace sa to raz za cas, hlavne v lavom viac nez v pravom vajecniku, dakujem za odpoved 🙂

teri3
5. led 2008

Barbiek, to mi je ľúto, že sa Ti pred nedávnom stala taká nepríjemnosť. A viem, že aj keby to bolo pred 5 rokmi, aj tak na to človek len tak nezabudne. Dakde som čítala, že niekedy môže jeden vaječník pobolievať viac, hlavne na začiatku, že ten vaječník akoby preberal úlohu maternice či tak dáko to bolo, bol to nejaký lekársky článok, ale viem, že to tam bolo odôvodnené, že aj to môže byť. Aj ja mám občas také pichnutie na pravej strane a ako hmatám, tak hmatám, zdá sa, že to nie je vaječník, ale niekde nad, dakde v svale alebo slaninke 😉 , lebo ja som dakedy mávala zapálené vaječníky, alebo ma aj bolievajú pri menzese, ale to bývala bolesť z väčšej hĺbky. Kedy ideš k lekárovi? Ja v utorok. Ale neboj, buď silná za oboch a ver, že všetko bude dobre. Držím palce

loss
5. led 2008

babulky aj mna sem ta pobolievaju vajicka zrejme je to v tehu normalne ja som 2x potratila a tiez sa vsetkeho bojim ale dufam ze nasich zlaticok sa dockame a vynosime ich bez vaznych problemov

majucha
autor
5. led 2008

holky já jdu k doktorovi teď ve čtvrtek, tak jsem fakt zvědavá, co mi poví, podle něj to bude 6tt a podle ms to bude 8tt....
Já jsem mu totiž řekla, že jsem měla MS 19.11 a že bych měla být teda v 6tt, on to spočítal nic neřekl a pak udělal UTZ a řekl, že teda 6tt to rozhodně není, že vidí jen zduřelou sliznici a že to je spíš asi 4tt, ale že těhotná asi jsem. Co mě ale zmátlo nejvíc bylo, že mi říkal, že jsem na 100% neotěhotněla z toho posledního cyklu a furt to říkal dokola... tak jsem se ptala jako kdy jsem teda otěhotněla a on řekl neřešte to.........
jak to tady tak čtu, tak je naprosto jasný, že to bylo z toho posledního cyklu jen byl asi delší. Já si ovu nehlídala, protože to bylo teprve druhý měsíc po vysazení, tak jsem to zatím neřešila a asi bych to neřešila dál, kdyby mě takhle nevystrašil a na závěr mi ještě řekl, nebojte, třeba to bude i dobrý, no tím mě teda fakt neuklidnil. Měla jsem v něj doteď důvěru, ale tímhle mě totálně dostal 😖
a díky moc všem za názory, fakt jste mě holky uklidnily 🙂 😅

barbiek
5. led 2008

teri3, ahoj ja idem uz v pondelok k doktorovi, mna picha viac tiez ten vajecnik, ktory som mala raz prechladnuty, ale je to obcasne pichnutie len a dnes ma picha aj ten aj ten, snad som v poho a nebude to mimomat 😒 ,strasne sa bojim, nech uz je pondelok a snad mi aj nieco povie a uvidi tam nieco... 😖

mallorry
5. led 2008

majucha ahoj, ja vysadila HA v rijnu a posledni menstruaci jsem mela take 19.11.. Dne 28.12. jsem si delala mama test, jeden vecer, druhy rano a druha carka taktez byla slabsi, ale byla🙂 Vcera jsem byla u lekarky, delala mi ultrazvuk vnejsi i ten vnitrni a nic zatim nevidela. Tak mi vzala krev a zitra si mam volat na vysledky. Ona rikala, ze bych mela byt v 6tt+2. Ale je pry mozne, ze je to mene. Pri te prilezitosti mi i sdelila, ze mam retroverzi delohy, tak jsem byla trosku rozladena. Takze dle krevnich testu se uvidi. Take me napadlo mimodelozni tehotenstvi, ale myslim, ze toho moc ctu na internetu a pak bych se zbytecne stresovala. Nejspis budu treba jen ve 4tt a proto na ultrazvuku jeste nic videt nebylo. Ale po pravde receno, uz se tesim na 21.ledna, kdy jdu znova k lekarce a doufam, ze tam uz "neco" videt bude. Tak nam budu drzet palce, at to dobre dopadne.

majucha
autor
5. led 2008

mallorry jééééé tak to jsme na to ale úplně stejně 😀 až na to, že jsem si dělala mamatest už 21.12 a ukázal slabou čárku, pak jsem si dělala další 28.12. a už byla čárka úplně silná jako ta druhá 🙂 doktor mi dělal taky vnitřní utz toho 27.12. a nic neviděl, ale asi bylo fakt brzo. A to jdeš až 21.1. jo, to mi přijde hrozně dlouho, to čekání je děs běs, jdu ve čtvrtek, už aby to bylo, doufám, že to dobře dopadne, protože jinak potom budu zachovávat paniku, já se znám... Taky se bojím mimoděložního těhu, ale pořád si říkám, že už by to snad bolelo hodně nebo nějaký krvácení by se ukázalo, ale ani nešpiním a píchání není tak hrozné a je všude, tak snad to bude v poho, taky nám budu moc držet palce 😉 🙂

mallorry
5. led 2008

majucha, no ja mam doktorce zavolat v pondeli ohledne te krve a pak mam prijit az toho 21.1., podle me mi v pondeli reknou, kolik je HCG v te krvi a kdyz to bude v norme, tak me doufam ujisti o tehotenstvi🙂)) ona me objednala tak pozde asi proto, aby uz byla jistota, ze tam neco bude videt...ja mela 28.12. carku slabou a ty uz silnou, takze budes asi "starsi" tehulka nez ja🙂)) 😀

mallorry
5. led 2008

majucha Mne teda neni ani spatne a nepozoruji zatim zadne priznaky... nevim, asi to prijde pozdejs 🙂 planovali jste miminko? My sme si rikali, ze tento rok bychom mohli, ale ze to bude tak brzo, to by nas ani ve snu nenapadlo 🙂 sme moc radi a tesime se az ty prvni mesice budou za nami 🙂

teri3
5. led 2008

dievčatá, ženičky, NESTRESUJTE!!! Dnes som v jednom príspevku našla odkaz na stránku tehotenstvo.academy.sk a tam si pekne prečítate, čo všetko sa môže v tehotenstve diať, že aj občasné pobolievanie je v pohode. Je tam aj napísané, kedy je najlepšie ísť na ultrazvuk atď. Čítajte si to od prvého týždňa a veľa sa dozviete. Inak mallorry a majucha, môžete byť v rovnakom týždni tehotenstva, ale jednej stúpa HCG rýchlejšie a druhej pomalšie. Každá sme iná, a preto opakujem NESTRESUJTE!!! Čo robili naše mamy a babky, keď ešte nebolo takýchto výdobytkov modernej doby ako ultrazvuk a o svojich problémoch sa mohli porozprávať iba pri driapaní peria? Ja osobne som toho názoru, že čím menej vyšetrení rôznymi mechanizmami, tým lepšie. Veď tehotenstvo nie je choroba 😲 , ale máme priviesť na svet nového človiečika, tak sa z toho hlavne tešme 😀

mallorry
5. led 2008

teri3 mas naprostou pravdu🙂)) na stranky, ktere si uvedla, se juknu. diky. Jinak ja bych vubec nic neresila, ale clovek se porozhledne po internetu a kdyz to vsechno cte, tak zacne premyslet, znas to... ale myslim pozitivne a verim, ze je vsechno v poradku. Treba mne vydesilo, ze bychom meli brat kyselinu listovou uz tri mesice pred tehotenstvim, hlavne pred tehotenstvim, tak sem letela ju hned koupit a nadavam si, ze jsem to nevedela, ale myslim, ze driv to nebylo a taky se nic nedelo... 😀

majucha
autor
6. led 2008

mallory, to máme přesně stejně 😀 začali jsme stavět domeček a říkali jsme si, že vysadím, tak, aby bylo mimi až do hotovýho pokud by to vyšlo, říkali jsme si, že to může trvat dlouho, no a ono to vyšlo skoro hned, tak jsme takový překvapený, ale moc příjemně, byl to fajn dárek k ježíšku 🙂

teri3, máš pravdu 😀 mám to stejně jako mallory, beru to pozitivně, mě vystresoval jen ten doktor, jinak bych asi tak neplašila 😉

mallorry
6. led 2008

majucha tak jsem zvedava, jaky budeme mit terminy porodu... jestli budou taky shodny 😀 uz bych rada vedela, v kterem tydnu teda jsem, mas pravdu do toho 21.1. dlouha doba 🙂

teri3
6. led 2008

Dievčatá, prečo už chcete rodiť? Moja sestra sa cítila úplne fantasticky celé tehotenstvo. Na ňu tie hormóny pôsobili veľmi dobre, stále bola akoby v dákom opojení. Veľmi jej ale nechutilo jesť, skoro celé tehotenstvo, nedokázala si vychutnať jedlo. A ja sa teším, že si môžem dať moje obľúbené štipľavé a kyslé bez následkov - keď to totiž normálne preženiem, tak mávam migrény. Ale tie mi zvykli súvisieť aj s cyklom a teraz žiadny nemám 🙂 !!! A na rozdiel od sestry, jesť mi chutí normálne. Barbiek, daj zajtra vedieť, ako si dopadla u lekára. Držím palce a verím, že je všetko v poriadku.

barbiek
6. led 2008

teri3, sizlata, rozmyslam ze pojdem az koncom tyzdna, cim neskorsie tym lepsie, vies bojim sa, ze tam pojdem zbytocne, ze este aj tak nic neuvidi, ty co si myslis, to pobolievanie a pichanie preslo zatila 😉 , ty sa ako citis

teri3
6. led 2008

Super, vidím, že Ťa opúšťa panika, veď bábätko chce kľudnú mamičku, aj keď je ešte v brušku. Ak Ťa to pobolievanie prešlo, tak to je fajn. Veď maternica pracuje. A ozaj, včera som čítala, že ak už si mamička, Tvoje telo bude na druhé tehotenstvo vnímavejšie - aj pohyby dieťatka budeš cítiť skôr, ako napríklad ja, lebo ja ešte deti nemám (iba jedno na ceste 🙂 ) Myslím, že Tvoje tehotenstvo je v pohode. Záleží na Tebe, či chceš, aby Ti hneď robili ultrazvuk. Ak áno, tak teda hádam ešte počkaj. Ja chcem ísť len na krv a "informovať" doktorku. Ja sa cítim výborne, nič ma nebolí, ani zle mi nie je už ma po dvakrát trochu boleli prsia. Neviem si predstaviť, ako to bude vyzerať, keď sa mi zväčšia, už aj tak mám D-čka 😲

barbiek
6. led 2008

teri3, ja som chcela aby ma pozrel z ked tam budem z vnutra cez genitalny ultrazvuk, ci tam uz nieco je vidno 🙂 ,iba kvoli tomu, takmi daj aj ty vediet ako si dopadla, ja mam tiez vacsie prsia uz a strasne citlive na dotyk...

maja
6. led 2008

ahoj Majucha,tak sme na tom rovnako.Moja poslednaMS bola 17.11.a ovulaciu mam 21 den,nie 14 ako to je v ucebniciach.A presne vtedy mam aj plodny den.8.12. a presne 8.12. som otehotnela.Najskor mi neprisla menstrulacia,urobila som si test a druha ciarka mi visla strasne slabucka.Po tyzdni som test zopakovala a druha ciarka bola iba o nieco zretelnejsia.4.1.som bola u gynekologicky ktora mi po vysetreni povedala ze este nie je nic iste,len ze mam mierne zvedsenu maternicu,asi tak ako ked dlho meska menzes,a ak je to tehotenstvo tak som zaciatok 5 tyzdna.Dala mi injekciu a mam dva tyzdne cakat,ci dostanem alebo som tehotna.Tak presne viem ake je to cakanie.Ale moja intuicia mi vravi,ze tehotna som.Citim to hlavne rano nevolnostou a bolestou v prsiach.Myslim,ze si na tom podobne.POtom napis ako si dopadla 🙂

loss
6. led 2008

maja a majucha myslim na vas dajte vediet ako ste dopadli 🙂

vejinka
6. led 2008

citam vas uz dost dlho..takze v 5tt este na ultrazvuku nic nevidno???

majucha
autor
6. led 2008

ahoj majo 😀 tak supr, to už jsme tři, co jsme na tom stejně 🙂)) podle mě ti doktorka spíš měla udělat test z krve než vyvolávat ms, když si není jistá, to moc nechápu, když máš všechny příznaky...., koukám, že s těma doktorama je to fakt hodně různý 🙂, podle toho co píšeš, si těhu stejně jako my všechny 🙂 až tam půjdu tak to podle doktora bude polovina šestýho týdne, tak fakt doufám, že už něco uvidí...

loss díky! hned napíšu postřehy z kontroly 🙂)

vejinka - je to různý, já měla být podle poslední ms v 6tt a tím, že to byl 4tt tak nic neviděl... u někoho v 5tt něco může vidět, ale spíš je to fakt hodně brzo, lepší je asi po tom 6tt dál.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru