Podle doktora těhotná 4tt místo 6tt. Je to možné?

majucha
27. pro 2007

Ahoj holky, právě jsem se vrátila od doktora a jsem z toho taková zmatená ☹ . Vysadila jsem terpve letos v říjnu, poslední MS byla 19.11., ovu potom jsem ale nehlídala. Další MS už nepřišla, týden po termínu co měla přijít další MS jsem zkusila mamatest a dvakrát (večer a druhý den ráno) ukázal slabou čárku, za dalších 5 dní jsem zkusila jiný test a opět slabá čárka. Už je to přes týden, co mám taky lehké nevolnosti v průběhu dne, když mám prázdný žaludek. Počítali jsme podle té poslední MS, že by to měl být teď šestý týden těhotenství. Doktor mi ale dneska řekl, že šestý týden to podle ultrazvuku na sto pro není a že jsem nemohla otěhotnět v cyklu z té poslední menstruace (??? sama tedy nechápu kdy ???), ale že těhotná nejspíš jsem, což poznal jen podle zduřelé sliznice, která prý vypadá na čtvrtý týden těhotenství... Řekl ať přijdu za 14 dní, že pak teprve uvidíme a že to nemám řešit, copak to ale jde?? Teď nevím, jestli mám být v klidu, že má fakt pravdu a čekat... taky se mi honí hlavou možnost mimoděložního těhotenství, kterou nezmínil... nevím jestli by třeba v tomhle případě byla taky zduřelá sliznice dělohy nebo jestli bych pozorovala nějaké jiné známky tohohle problému... čekala jsem, že třeba udělá test z moči nebo krve a nic, to by přeci taky napovědělo víc... ach jo ☹. Budu vděčná za jakýkoliv názor

pavlinka3
27. pro 2007

majucho ono je možné, že jsi teprve ve 4tt když si nehlídala ovulaci.....mohlo se totiž snadno stát, že si ovulovala mnohem pozdějil, než obvykle....ovulaci může ovlivnit spousta faktorů, takže někdy se může stát, že ovuluješ 14DC a v dalším cyklu třeba až 20DC a je to úplně normální......hlavně pokud si antikoncepci vysadila v říjnu, tak se ti cyklus pořádně ještě nesrovnal (já to měla taky tak první MS po vysazení HA přišla na den přesně a další měsíc jsem měla 14dní zpoždění ale těhu jsem nebyla) - tak se chovej tak, jako kdybys těhulka byla a tím nic nezkazíš - nejhorší bude asi to čekání než uplyne těch 14dní, ale když budeš každý druhý (třetí) den dělat těhu testík (nejlépe pořád stejnou značku) a uvidíš, že čárka sílí, tak už se můžeš i radovat

na mimoděložní těhu se snaž nemyslet

budu držet palečky 🙂

svetluska.p
27. pro 2007

ja si tiez myslim, ze je to mozne. doktori to rataju podla posl. menzesu a uvazuju s tym, ze ovulka je knizne v strede cyklu. ale ukazdej zeny je ovulka indivindy....takze sa neznepokojuj 🙂.

lenoc
27. pro 2007

Majucha, ja by som povedala, že si mala ovuláciu neskôr (asi o dva tyzdne) a teda aj to tehotenstvo je mladsie.
Drz sa.

majucha
autor
27. pro 2007

moc díky holky za názory i za palečky 🙂 , doufala jsem, že je to tak nějak, kromě těch lehkých nevolností se ale nijak těhotně necítím - jako únava, bolesti prsou nebo tak, tak si pořád říkám, že třeba možná nejsem, ale že by mi vyšly tři testy v různou dobu všechny s tenkou druhou čárkou, k tomu to spoždění MS už 12 dnů a nevolnosti a nebyla bych těhotná to se mi zas nezdá... taky jsem zkoušela jeden test už minulý měsíc (měla jsem jít tehdy na rentgen tak to bylo spíš pro jistotu) a ten byl negativní, takže asi ani na cysty to nevypadá... nevím, to čekání je děs... jak to můžete některé vydržet 🙂))

zdina
27. pro 2007

majucha vydrz- devcata maji pravdu, mohla jsi ovulovat pozdeji, ja vim ze to cekani je hrozne, ale jeste horsi je napr. cekani na vysledky amniocentezy 3tydny. Pokud by jsi to cekani nezvladala, zeptej se u vas v nemocnici nebo na poliklinice zda delaji tehu testy. Kdyz jsem jeste bydlela v cesku, tak to delali na zeleznicni poliklinice. Ale v podstate to mas to same jako test, ktery si koupis. Nejspolehlivejsi je pry mama test.
Co se tyka priznaku, na zacatku nemusis mit vubec zadne. Jsou i zeny, ktere maji v prvnim trimestru normalne MS a vubed netusily, ze jsou tehu. Takze chovej se jako by jsi byla tehotna, vyvaruj se alkoholu a pod. a za 14 dni uvidis

lukin
27. pro 2007

No jo holky, jenže těhotenství se nepočítá od ovulace, ale od poslední menstruace, ne?

babulina
27. pro 2007

tehotenstvo sa rata podla posledneho menzesu ale lekar tiez napise/povie ako je na to drobcek ci neni mensi alebo vacsi na svoj gestacny vek

majucha
autor
27. pro 2007

tak jo holky, dám na vás a budu doufat 🙂) vím, že jestli to klaplo, tak hrozně brzy, takže se svět nezboří kdyby to nevyšlo, ale já se hned začala těšit, i když jsem si říkala, že nesmím 🙂, bylo by to zklamání, už se i bojím udělat si další test, ale jak se znám, tak to nevydržím a stejně ho ještě do další kontroly u doktora koupím 🙂)

lenoc
27. pro 2007

Ved prave ked si urobis dalsi test o par dni a bude uz druha ciarka silnejsia, mozes byt kludnejsia! 😉
Ja som mala poslednu mrchu 23. 11. a keby nebolo silnejúcej druhej / na testiku a obcasnej bolesti v podbrusku, tiez ani neviem, ze som tehotna.

majucha
autor
27. pro 2007

lenoc asi máš pravdu 🙂 budou nervíky, snad se něco objeví, zkusím to, bolesti v podbřišku mám totiž taky a jsem nafouklá jak meloun, tak snad se tam objeví i něco silnějšího než minule 🙂

majucha
autor
28. pro 2007

holky tak jsem to samozřejmě nevydržela ani do rána a testík teď ukázal dvě stejně výrazné čárky! 🙂 🙂 😅 tak jestli doktor nekecá, tak by to mohl být konec sprna nebo začátek září 🙂))

lenoc
28. pro 2007

Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej. 😅 😅 😅 Čo som ti hovorila (písala)?!

majucha
autor
28. pro 2007

😅 😀 😀 mělas pravdu a já mám takovou radost 🙂)))

loss
28. pro 2007

majucha gratulujem a tesim sa s tebou
je to normalne ze je to posunute pretoze podla MS si viac tehu ako v skutocnosti a robi to prestne 2tyzdne,neboj vsetko je OK a babatko dorasie a potom ti to bude sediet,vela stastia a krasne tehulkovanie 😵

majucha
autor
28. pro 2007

loss moc díky 🙂 🙂 🙂 ten doktor mě pěkně zblbnul, až jsem z toho nespala 😠

loss
28. pro 2007

majucha nevadi uz teraz vies ze je dobre aj ja som mala na zaciatku ten posun a teraz mi to sedi na chlp,dokonca je Nellinka o den vacsia 😵

majucha
autor
28. pro 2007

tak to mě ukliďňuje 🙂 moje maminka se mnou otěhotněla taky druhý měsíc po vysazení a taky se jí spletli o 14 dní, tak to máme asi v rodině 🙂

loss
28. pro 2007

🙂 takze 1.september ked pojdu deturence do skoly pekny termin 😉

majucha
autor
28. pro 2007

jj, vypadá to tak 🙂 🙂 už aby bylo léto, těším se jak se s pupkem budu válet na zahradě 😀 😀

kozimura
28. pro 2007

majucha:já jsem otěhotněla ihned po první přirozené MS po vysazení antika.Když jsem pak šla k doktorovi,viděl už mimi na UTZ a podle MS mi řekl 5tt,ale že si myslí,že je to 4tt v 9tt mi to srovnal na 10tt podle vývoje plodu.Takže klid,pak Ti to může srovnat.

majucha
autor
28. pro 2007

kozimura: díky, už jsem klidnější 🙂 taky jsem právě otěhotněla hned po první ms po vysazení a přišlo mi, že když to podle ms je 6tt, mělo by tam už něco být a nebylo, tak jsem asi fakt měla ovu pozdě anebo je to mrňous a časem to dožene a datum mi doktor srovná, hlavně že jsem v tom 😉

teri3
4. led 2008

Majucha, rátaj so mnou: 19. 11. si mala poslednú MS - to sa uvoľňovala sliznica maternice a tehotná si ešte nebola. MS trvá 5 - 7 dní, potom sa sliznica regeneruje. Ovulácia prichádza 12 - 14. deň. Takže ak si mala 14. deň, potom vajíčko so sperimiou splynulo 3. decembra - takže Tvoj lekár má pravdu. Dievčatá, občas mrknite aj na iné stránky, ja som sa minule dočítala, ako to vlastne počítajú - pôrod je 38 týždňov od počatia alebo 40 týždňov od počatia - takže je to jedno, termín pôrodu bude stále ten istý plus mínus týždeň (aj dva).

barbiek
4. led 2008

teri3 nehnevaj sa ze ta otravujem ale chcela by som sa opytat, ze potom podla teba som ja vlastne kolko tehotna ked som mala pos menstuaciu 3decembra... uz som z toho jelen dakujem 🙂

1980mat
4. led 2008

Já bych Vám holky chtěla napsat, že ovulace vůbec nemusí být 12-14 den cyklu. Já jsem jí například měla až 28 den cyklu, tedy v době, kdy ženy běžně mívají už další MS. Když jsem zjistila, že jsem těhu, bylo to přesně 6 týdnů od poslední menstruace. Pět dní na to jsem šla poprvé k doktorce, aby mi těhu potvrdila nebo vyvrátila. Tehdy už jsem byla 47 den cyklu a na ultrazvuku ještě nebylo nic vidět, přitom podle poslední MS jsem v té době měla být již skoro na konci sedmého týdne těhu. Musela jsem přijít znovu za 8 dní a to už bylo mimčo vidět i s bijícím srdíčkem. Doktorka mi řekla, že rozhodně nejsem v 8 tt, jak by to odpovídalo termínu poslední MS, ale zřejmě je těhotenství o celé dva týdny mladší. Podle všech ultrazvuků, které mi dělali dva různí doktoři v prvním trimestru se mi termín porodu podle poslední MS a podle ultrazvuků liší cca o 14 dní. Podle lékařů, je ale směrodatný termín porodu podle ultrazvuku z 1. trimestru a ne termín podle poslední MS, protože ten bývá často nespolehlivý vzhledem k tomu, že každá žena mývá jinak dlouhé cykly a jindy ovuluje. Takže já být vámi, tak se na termín porodu podle poslední MS vůbec nezaměřuji, ale věřím spíš těm ultrazvukům z prvního trimestru, které jsou spolehlivější. 😉

Jinak majucho: V 6tt jsem se také necítila těhu. Nebolely mě prsa, nebylo mi špatně, jen mě malinko píchalo v podbřišku. Také jsem se bála, že je to mimoděložní těhotenství, ale moje obavy se brzy rozptýlily.

sjuzocka
4. led 2008

Ahojte babuľky. Ja som mala poslednu menstruaciu 22.11., ale mam pocit ze ovulaciu som mala az okolo 15. - 16.12. Tehu testy ukazujú, že som tehotná a ja teda vzhladom na dalsie priznaky tomu aj dost verim, som si vlastne ista. V euforii som navstivila gynekologicku 31.12. a sono nic neukazalo. Teraz neviem, kedy tam mam ist, aby uz bolo nieco vidno, poradte prosim...

vavka33
4. led 2008

NA to sono bolo asi dost skoro.Skus ist tak o mesiac,to uz bude urcite vidno 😉

sjuzocka
4. led 2008

a ako to dovtedy vydrzim 🙂)

barbiek
4. led 2008

no aj auz potom ozaj nevime kedy mamist potom k doktorovi ked som tak kratko tehotna..

martamarta
4. led 2008

Sjuzocka,ak si mala ovuláciu ako píšeš,tak si teraz tak v 5.tt a najlepšie vyčkať ešte tie dva-tri týždne.

lenoc
4. led 2008

Sjuzocka, ja som mala poslednu MS 23.11., ovulka však bola skôr ako u teba - 7.10., dnes sme zrovna na uzv boli a už aj srdiečko bolo vidno. Podľa mňa by už na budúci týždeň (najneskôr koncom týždňa určite) niečo mohlo byť vidie´t ak by si šla.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru