Pohlaví miminka - babské rady

neuspech
3. dub 2018

Holky četla jsem babske rady a prý když Maminka nezvraci, tak to bude chlapeček a když zvraci tak holcicka ? Měli jste to tak ? A i podle chuti ze chlapeček chuť na slané a holcicka na sladké ? Jaké babske rady jste slyšeli vy a maže zkušenost ze to tak je ? Nebo muže být šance ze stejnak tu holcicku v brisku mám 💗

veronikanel
4. dub 2018

@lajochova84 Já neříkám,že to nikdy nefunguje,asi ano.Ale konkrétně u mě ne.Kdy mám ovulaci vím bohužel naprosto přesně (ohromné množství sekretu,bolesti,...) a holka se stejně nedaří.Ovšem u nás mám podezření,že chlap prostě nevede holčičí spermie (čeká 5.kluka) 😄

lstuchlova
4. dub 2018

Jsou to blbosti 🙂 Na někoho to samozřejmě sedí, na jiného vůbec, obecně ale ty věci nemají s pohlavím žádnou spojitost.
Máme holku. První a třetí trimestr mi bývalo špatně, ale zvracela jsem jen dvakrát nebo třikrát. Chutě se mi v těhotenství vůbec nezměnily. Kromě břicha na mně těhotenství poznat nebylo, přibrala jsem jen 7 kg, zadek se mi snad i zmenšil...
A podle toho prstýnku na vlasu žádné děti nemám a mít nebudu, netřese se mi totiž ruka... 😉

lstuchlova
4. dub 2018

To s tím, že záleží, kdy je sex před ovulací, by měla být pravda. My jsme na to ale nehleděli, sex jsme měli každý den jako obvykle a povedlo se hned první cyklus - holka. I přesto, že bychom podruhé rádi kluka, hledět na to opět nebudeme,

martaskaaa
4. dub 2018

Já teda nezvracela (ale špatne mi bylo), pak všechny takový ty kalkulačky na určení pohlaví (podle obnovy krve, krevní skupiny, věku matky a početí a různý takovýhle věci, mi ukazovaly většinou holčičku) a včera na UTZ jasnej pindík 😀 Ono máš to prostě 50:50 🙂

evee24
4. dub 2018

Já nezvracela. Jedla jen slaný a palivy. Mela špičatý břicho a krásnou plet a vlasy. Kazdej jak kluk a nakonec holcicka. Nedá se tim ridit.

bamak
4. dub 2018

@neuspech Nezvracela jsem ani jednou, dokonce jsem neměla jedinou nevolnost a mám 2 holky. Chuť jsem měla na všechno a pořád 😀. Myslím si, že se dá pohlaví poznat podle tvaru břicha-ale až ve vyšším stupni těhotenství-kluci špičaté, holky kulaté 😀.....ale taky to není 100%. Kamarádka mi ukazovala nějaký čísnký kalendář a tam mi opravdu 2x vyšla holka a kamarádka tvrdila, že to zkoušela na mnoha lidech v okolí a 100% uspěšnost, tak nevím.

anna165
4. dub 2018

Z mé zkušenosti:v prvnim těhotenství jsem zvracela do pateho mesice a mela jsem chutě na sladké a mam chlapecka🙂

biedronka10
4. dub 2018

Tak ja mela tehu a porod priserne, prozvracela jsem a spadla na vaze. A mam holku, ale to je tak jediny babsky ukazatel, ktery se shoduje. Zbytek jako plet, tvar bricha atd jsem mela obracene, nez ma byt v pripade holky. Rozhodne to neprisuzuju babskym ukazatelum, zkratka jsem citlivejsi zenska a hur jsem proste tehu snasela. Verit babskym radam je zkratka blbost

neuspech
autor
5. dub 2018

@bamak mužů se zeptat kde najdu b

bamak
6. dub 2018
malecek
27. kvě 2018

Na babské rady nevěřím ale těším se až bude hádat můj tatka, jestli se konečně poprvé sekne. Když jsem před třinácti lety čekala syna, doktor celou dobu říkal že to bude holčička, já měla vybraný i kočárek v červené barvě a taťka mi pořád říkal, ať ho nekupuji že čekám kluka, a měl pravdu. Zatím se nikdy nespletl tak uvidíme.

marketa11112
27. kvě 2018

Prvni tehotenstvi..brisko spicate, malicke, chute na grepy a pomerance, ale nijak silene..obcas...krasna cista plet....jinak nic....a byL to kluk.
Druhe tehotenstvi, brisko vetsi, sirsi az do boku, kulate, chut na sladke a slehacku, plet silena a pretrvava i po porodu..a mame holku

snezenka123
28. kvě 2018

u mě to teda sedí🙂
mám tři děti a čekám 4.🙂
První holka: nevolnosti a zvracení občasné-a spíš nechutentsví-so konce 1.trimestru. Potom chutě na sladké, ovoce, snědla jsem i kilo nektarinek na posezení🙂 moc jsem nemohla maso, snad celé těhu..
Druhé kluk: špatně mi nebylo skoro vůbec, a měla jsem chuť na kyselé okurky, pikantní věci( i když normálně je nejím)nejedla jsem moc sladké-ani syn ho moc nemusí, maso mi taky chutnalo..
Třetí holka: velmi velké nevolnosti a zvracení i několikrát za den, i noc..nemohla jsem cítit ani chuť jakéhokoliv jídla..a trvalo to až do cca 17-18tt..potom chutě na ovoce-tuny mandarinek🙂, přesnídávky a ovoce v plechovce🙂 později už i maso(táta je masožrout)
Čtvrté (zatím to vypadá na holčičku 80%) nevolnosti spíše navečer a večer stejně jako u holek, tentokrát jsem to zvracení vždy rozdýchala,ale nebylo k tomu daleko:-/, nechutenství, taky nechuť na kafe, stejně jako u holek..no a ze začátku jsem mohla ovocné džusy na litry a teď už si užívám chutě na ovoce, ale i maso(táta je masožrout a sladké moc nejí)

pucmelinka
28. kvě 2018

Ja mam chlapecka, ani jednou jsem nezvracela, prvni trimestr jsem trpela nechutenstvim a cely tehu ujizdela na sladkym, kdyz jsem stala lidem k zady,nepoznali na me tehotenstvi ani v 9.mesici

zrofka
28. kvě 2018

Prvni tehu... cely trimestr jsem ho prozvracela... byla citliva na ruzne pachy.. napr mi strasne vadila lednicka. A mam kluka.. druhy tehu bez zvraceni ani jsem se necitila tehotne.. tak jsem se tesila na vysnenou holcicku. Oblicej a zada samy bedar... a je z toho tehu Vojtisek 😂😂 nikdo mi neveril, ze cekam kluka...

chanel11
20. zář 2021

@priefi a jak se to pozna ?

marselina
20. zář 2021

@neuspech mam všechny příznaky na holcicku dle babskych rad, jim porad sladke, zvracela jsem 8-12tt, i dle prstynku mi vysla holcicka a utz ukazuje zatím stále na chlapečka.
Čtvrtek druha genetika tam už uvidíme co ma mezi nozickama

jitkaem
20. zář 2021

@neuspech ani u jednoho jsem "nevedela", ze jsem tehotna. Mam dceru i syna 🙂

priefi
20. zář 2021

@chanel11 myslíš dle HCG? Nižší by měl být chlapec a vyšší holčička. Ale hranice je u každé ženy jiná. Pak ještě HCG ovlivňují i hormony, které se podávají na začátku těhu, když jsou komplikace (progesteron), kdy po užívání může být HCG vyšší.

fouskovi
20. zář 2021

@neuspech to je blbost 2 těhotenství každé úplně jiné a mám doma 2 kluky takže já na nějaké babské rady nikdy nedávala

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru