Pomalý vývoj plodu, nevychází podle menstruace

missssacek
9. led 2014

Ahoj, podle MS bych měla být v 8. týdnu, včera jsem byla u Dr. a byl viděť plod, měřil 6,5 mm, ale bez srdeční akce. Podle mě k oplodnění došlo někdy po 30.11., takže si myslím, že jsem tak na přelomu 6. a 7. týdne, ale Dr. mi řekla, že to vypadá špatně a jestli příští týden nebude srdce, tak půjdu na revizi. Myslíte, že mám ještě šanci? Zhruba 10 dní beru utrogestan. Nevím, zda nezajít ještě třeba k nějakému jinému doktorovi nebo tak. Je to moje první těhotenství, tak vůbec nevím. Navíc už asi třetí den trošku špiním, občas i trošku krev. Co myslíte? Děkuji za odpovědi.

reynocek
30. dub 2014

@cristynaxo První termín mám 30.8., ale mám počítat spíše s tím druhým 6.9. Dnes jsem byla u dr., tak si mám tašku každopádně už v srpnu připravit. Syn nastupuje v září do 1. třídy, tak jsem si dělala legraci, že půjdu se sbalenou taškou pro jistotu i 1. září se synem do školy, když by to nebylo do té doby 🙂

cristynaxo
1. kvě 2014

tak my mame prvni termín 1 a druhý 10. září...synátor má naštěstí odklad a nechám si ho doma - já bych asi prvnáčka a mimco nezvládla, ale učíme se doma,denně ca 45 minut...já budu mít tašku už od července 😀 a stejně půlku věcí zapomenu...no a po víkendu objednávám první várku plínek....

cristynaxo
9. kvě 2014

@reynocek tak my mame prvni termín 1 a druhý 10. září...synátor má naštěstí odklad a nechám si ho doma - já bych asi prvnáčka a mimco nezvládla, ale učíme se doma,denně ca 45 minut...já budu mít tašku už od července emoticon a stejně půlku věcí zapomenu...no a po víkendu objednávám první várku plínek...

reynocek
15. kvě 2014

@cristynaxo My jsme byli taky v psychologické poradně kvůli možnému odkladu, ale za těch pár měsíců, než na to vyšetření šel udělal dost pokrok a i se "změnil", takže jsme se sami přikláněli spíš k tomu, že do školy nastoupí a sama psycholožka nám to pak potvrdila. A hlavně se do školy hrozně moc těší. Takže jde. Sama jsem zvědavá, jak to budeme zvládat. Já jsem ještě objednala malou cestovní postýlku, abych mohla mít prcka v obýváku a neměla strach, že mi na něj ty dva větší raubíři třeba v zápalu hry padnou. A plus je, že je cestovní a můžu ji vzít i k babičce. Tím s nákupy asi končím. Co jsem tak zkoukla, tak ten základ mám a zbytek budu dokupovat podle potřeby po narození.

cristynaxo
16. kvě 2014

@reynocek tak pokud se i tesi,tak jedine dobre...Kubajz ma znalosti a vse zvlada..jen po 20ti minutach uz na vse dlabe...takze sice mame odklad potvzeny,ale budem se pekne ucit doma 🙂 ...já jsem i ríkala ze si k postýlce koupim kolecka a budem po ´´dome´´ mobilni...ja se spise bojim ze me mrnouska pozmoula pes..miluje deti,ale je hrozne hrrrrr...tak snad to bude ok a v nejhorsim ohradka potom...jeste uvidime...vcera jsem byla na kontrole a pry nam ukapava plodovka - ale pry se to snad spravi...tak doufam...uz asi pomalu zacnu prat a zehlit..opravdu uz nevim jak se doma zabavit... 😒 a co vy? miminko i ty vse ok? kolik i pibrala? ja uz 7 kilo..no des bes..budu jak sud na nozickach 😀 ..u Kubika za cele tehu 5 kg a ted uz tolik a to jsme neco malo za pulkou..kazdopadne kopanecky uz jsou pekne citit....tak se mej,pozdravuj deti a jak bude cas tak se ozvi

zukiii
17. kvě 2014

Ahoj Všem. Mohla by jsem poprosit také o Váš názor? Byla jsem na utz v 7+4tt podle menstruace a doktorka mi řekla že plod je strašně malý a že to vypadá že neroste. Ani žádné srdíčko. Na další utz jdu v 8+4tt podle MS a mezi tím jdu dvakrát na krev. Strašně se bojím že mám zamlklé těhu :( chtěla bych se ale zeptat zda plod prostě neni jen mladší protože poslední menstruace byla vyvolaná injekčně kvůli několika měsíční nemenstruaci a můj cyklus je vždy cca 32 dní . Poradíte prosím někdo? Moc moc Vám děkuji.

cristynaxo
1. čer 2014

@zukiii ahoj...my jse podle utz byli o 3 týdny pozadu..kdyz mel byt uz prcos videt pole MS tak jsme videli jen zloutkový vacek a pan doktor me rikal ze to jeste nic neznamena..ted jsme 26/27tt a porad mali,ale zraví! nevěš hlavu a věř ze to bude ok a vse dozenete..navic mi pak pan doktor vysvetloval ze podle MS se neda ridit,protoze buh vi kdy byla ovulka,kdy doslo k oplozeni apod..drzi pesti! 🙂

melindab
8. pro 2017

Ahoj holky. Muzu se poradit? Zjistila jsem, ze jsem tehotna,u dr.nebylo nic videt, ale hcg se zvysovalo,byla jsem znovu na kontrole a uz byla dutinka a pry 5 tyden. Ted jsem byla po 14ti dnech,byl videt i prcek i srdicko,ale dr.se to nezdalo, ze cekala,ze se bude vyvijet rychleji, ze srdicko by melo bit vic. Ale ma 4mm. Tak uas uvidim za tyden. Nevim, co mam cekat a jak je co realny. Ja jsem otehotnela hned jak jsem vysadila prasky, tak muze to byt takhle posunuty?☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru