Pomalý vývoj plodu, nevychází podle menstruace

missssacek
9. led 2014

Ahoj, podle MS bych měla být v 8. týdnu, včera jsem byla u Dr. a byl viděť plod, měřil 6,5 mm, ale bez srdeční akce. Podle mě k oplodnění došlo někdy po 30.11., takže si myslím, že jsem tak na přelomu 6. a 7. týdne, ale Dr. mi řekla, že to vypadá špatně a jestli příští týden nebude srdce, tak půjdu na revizi. Myslíte, že mám ještě šanci? Zhruba 10 dní beru utrogestan. Nevím, zda nezajít ještě třeba k nějakému jinému doktorovi nebo tak. Je to moje první těhotenství, tak vůbec nevím. Navíc už asi třetí den trošku špiním, občas i trošku krev. Co myslíte? Děkuji za odpovědi.

madormi
9. led 2014

pokud krvácíte, jela bych na pohotovst, tam jim řekla, že jste těhotná a že krvácíte, prohlédnou vás a uvidíte- já v 6 tt krvácela a ležela jsem s tím v nemocnici týden- od mého mdur jsem tam byla odeslána na revizi, že plod není vitální, tam mě zkonrolovali a z toho nevitálního plodu mám nyní 28 měsíční holčičku 😉 zázraky se dějí, můj gyndař mi řekl, že plod je mrtvý, krvácela jsem, hcg pomalu stoupalo a stejěn to dobře dopaadlo 🙂

jetynka
9. led 2014

Taky jsem toho názoru jet na pohotovost, nikdy není nic ztracené, vždycky je nějaká naděje, držím palečky!!!!

bambulal1
9. led 2014

Na pohotovost neni o čem dikutovat

arwen2010
9. led 2014

@missssacek Taky říkám pohotovost! Raději zbytečně plašit, než aby bylo pozdě 🙂 Držím palce 😉

riakuk
10. led 2014

Já jsem měla u druhé dcery dozdíl v termínech porodu (podle MS a UZ) 3.týdny

missssacek
autor
11. led 2014

Tak jsem jela na pohotovost, bohužel začínající potrat, takže revize. Asi to tak mělo být, příště to snad vyjde. Děkuji za odpovědi.

cristynaxo
18. led 2014

Ahoj holky....
rada bych se pripojila do diskuze.. na zacatku ledna jsem zjistila ze jsem tehotna...samosebou obrovska radost, protoze pritel mel hrozny spermiogram a uz jsme s tim ani nepocitali ze by to vyslo .. tak jsem utikla na gyndu, s tim ze posledni MS byla 25 listopadu, tesila jsem se ze na UTZ neco uvidime a ono vlastne temer nic..pan doktor mi rikal ze se tam neco rysuje ale tezko rict, ze to podle MS neychazi... nejaka zkusenost ci rada?? pravidelne a poctive zobu listovku, at kdyztak tehu trosku vitaminkama podporim ..v pondeli jdu na kontrolni UTZ, tak jsem hrozne napnuta a priznam se ze mam i obavy..navic vcera jsem trosku zaspinila :( ... verim ze to bude ok, protoze jinak si nedokazu vysvetlit bolest prsou, permanentni celodenni nevolost a nechut na cokoli z masa :( dekuji moc za rady

zuza01
18. led 2014

@missssacek To mě mrzí, mám za sebou 2x... Vždycky mi taky vycházel velký rozdíl (týden a více) v termínech.

reynocek
18. led 2014

@cristynaxo Ahoj, jsem na tom hodně podobně. Poslední MS 23.11.2013. Na první UTZ kontrole 8.1.2014 jen zvýšená sliznice. Další UTZ kontrola 15.1.2014 byl vidět "už" gestační a žloutkový váček. Takže podle MS nám to taky nevychází. Uvidíme na další kontrole za 3 týdny, to už bych měla dostat průkazku. Ale poslední těhotenství na jaře, bohužel, skončilo zamlklým potratem v 6 tt. Místo průkazky mě poslala dr. do nemocnice ☹ Takže doufám, že tentokrát to bude ok a dočkáme se.

cristynaxo
19. led 2014

@reynocek tak to ja budu drzet palce ... ja jdu na UTZ zitra , tak se modlim aby to bylo v poradku ... pan doktor mi sice rikal ze zalezi na tom kdy probehla ovulka a kdy doslo k oplozeni, ale nijak zvlast me neuklidnil. U nas posledni tehu bylo pouze chemicke :( takze jsem mela radost ze mi rekl ze to vypada na zacatek tehu, ale ze jeste se nebudem radovat ..tak snad zitra.. jinak priznaky tehu mam jasne,,, boli me prsa..mam totlni nechut k jidlu vyjma jogurtu a ovoce a celodenni nevolnosti.budem na Vas myslet a jak budeš vědět tak určitě pisni jak jste dopadli...a prukazka se dava v jakém týdnu těhu ??

reynocek
19. led 2014

@cristynaxo Já budu taky držet palečky, aby to zítra dopadlo výborně 🙂 Přesně ... mě se taky ptala, jestli mám představu, kdy byla ovulace, že to vypadá, že proběhla později, než je obvyklé, takže je to těhotenství mladší. Mě na té první kontrole dr. taky něchtěla nic moc slibovat, aby mě pak na té další třeba nezklamala. Já příznaky taky pociťuju (bolest prsou, dopoledne nevolnosti a totální únava a ráno nechuť k jídlu, spíš jsem teď na jídlo vybíravá). Tak se trošku uklidňuju, že když příznaky jsou, tak to bude v pohodě. Já si na ty další zprávy teď budu muset počkat. Teď se mi to zdá nekonečně dlouho, ale naštěstí nemám čas se tím zase tak moc zabývat, takže to snad uteče rychle. Určitě dám pak vědět. Ty taky, ju? 🙂 Průkazka se dává někdy kolem 8 tt, aspoň moje dr. to tak má.

faminka
19. led 2014

@reynocek
@cristynaxo holky, já uplne to stejně - Poslední MS 24.11., tak jsem šla 9.1. k doktorce a nebylo tam nic, nabrala mi krev, došlá jsem druhy den, hcg bylo 1200 a najednou tam byla tečka 3 mm. Teď jdu ve čtvrtek, tak uvidíme... ale já vím, ze to mam opožděně, protože mám ovu až kolem 23 dc, i jsem to doktorce říkala, na radu holek z Koníka, ze pak doktoři zbytečně Plasi, ze je plod opozdeny... tak držím palecky!

reynocek
20. led 2014

@faminka Vážně? Tak budu držet palce, aby šlo všechno jak má a dopadlo to výborně. Ono to těhotenství ze začátku právě postupuje velkými skoky. Jeden den nic a druhý den pomalu srdíčko 🙂 Já měla ovulaci asi opožděně i při posledním těhotenství, protože to taky časově neodpovídalo podle MS, ale to nakonec skončilo zamlklým potratem. Ale nijak ovulaci nesleduju, takže netuším, který den přesně byla. Tak uvidíme. Snad to ti drobečci doženou a budeme se moct všechny radovat 🙂

cristynaxo
21. led 2014

@reynocek tak včera na UTZ ... cca 7 týden... tedy to pan doktor usoudil podle toho že méme srdíčko 🙂 , srdeční akce taky ok..ale velikost tomu prý neodpovídá..nicméně důležité je srdíčko a všechno ostatní snad doženem 🙂 ..držím palečky

cristynaxo
21. led 2014

@faminka 🙂
tak parada 🙂 ..a o tom plašení..přesně jak muj doktor včera... " no jelikož máme srdíčko , a srdeční akce ja v pořádku, tak 7 týden, ale velikostě nám to tedy vůbec neodpovídá..to jsme tak 2-3 týdny pozadu " ... no ěřím že to doženem..tak držím palec at je u tebe též vše ok 🙂 a můžem si v klidu tehotnet 😀

cristynaxo
21. led 2014

@reynocek určitě dej vědět jak jsi dopadla 🙂 budu na vas myslet ...

reynocek
21. led 2014

@cristynaxo Tak to strašně moc gratuluju a trošičku tiše závidím to srdíčko. A dostala jsi už průkazku? Já se na jednu stranu nemůžu dočkat, až na kontrolu půjdu a dozvím se, jestli je vše v pořádku a na druhou stranu mám hrozný strach, aby to srdíčko tam bylo a neskončili jsme jako posledně ☹ Tak se to ve mně nějak pere 🙂 Ale věřím, že to snad už vyjde a budeme se moct radovat. Takže ještě jednou velká gratulace a až budu vědět novinky, písnu 🙂 A kdy jdeš na další kontrolu?

cristynaxo
21. led 2014

@reynocek určitě to dobře dopadne..taky jsem šla trošku s obavami..ale to je tak asi pokaždé a bude to tak i na další kontrole 🙂 .. ta bude 19.2. kdy jdu i na odběry, a tam dostanu už průkazku ..jak jsem psala budu držet palce..všechny čtyři
😀

cristynaxo
24. led 2014

@reynocek ahoj...tak na vas porad myslim jak to s vami vypada...uz vis co jak??

reynocek
25. led 2014

@cristynaxo Ahoj, díky 🙂 Zatím nic nového ... jen čekám. Kontrolu mám "až" 6.2., kdy by mělo být vidět už i srdíčko a pokud bude, tak dostanu průkazku. Těhotenské příznaky stále mám, tak se uklidňuju, že je to ok.

tsterinka
25. led 2014

@reynocek ahoj já na začátku měla to samé,později to dr nazýval "retardovaný vzrůst" když mi to řekl poprvé,byla jsem v šoku a nevěděla jsem co mám dělat,,,,,,,,,,no a dnes je mému retardíkovy už 9 let a je zdravá a krásná holčička 🙂 držím palečky ať je vše ok

cristynaxo
25. led 2014

@reynocek tak pokud MS stale nikde a tehu priznaky tak snad to bude v poradku..hlavne aby bylo vse jak ma 🙂

cristynaxo
25. led 2014

@tsterinka dekuji za zkusenost...no ja doufam a verim ze vse bude ok 🙂 ... mam nastudovanyho haba kuk....zase kdyby neco melo byt az tak spatne tak urcite jdeme na kontrolu na driv..a pan doktor me ubezpecoval ze se nemam desit, ze zalezi kdy doslo k poceti..pak k uhnizdeni apod. ze to jeste neni nic hrozneho..prakticky vzato se proto menstruaci ridit neda...nekdo ma ovu na zacatku cyklu..nekdo na konci..nekdo uprostred.. . no chytrejsi budu kazdopadne 19.2 kdy uz jdem i na krev a snda vyfasuju i prukazku 🙂... jinak jsem moc rada ze to u vaas s malou dopadlo taky dobre..prijde mi ze obcas opravdu doktori jsou predoktorovani a zbytecne nas plasej ..

tsterinka
25. led 2014

@cristynaxo noo to jo,a nebo naopak,poslední moje zkušenost s doktory stála za ....... v jeden den mi řekli že je vše ok a druhý den už jsem ležela na sále,,,,,,,hrůza a vzbudila se bez mimi a jednoho vejcovodu,tak moc jsem jim chtěla něco říct,ale neměla jsem sílu ani slov

reynocek
25. led 2014

@tsterinka Díky 🙂 Taky si říkám, že to musí dobře dopadnout. Dneska jsem kvůli nevolnosti dokonce vynechala oběd, tak to beru jako pozitivní znamení 😉

@cristynaxo MS ani náznakem, s tou už nepočítám 🙂 Jedině snad jako nečekaná komplikace, ale tu si ani nepřipouštím. S dcerou jsem ležela ve 13 tt týden v nemocnici kvůli krvácení a nakonec to dobře dopadlo. Takže myslím pozitivně 🙂

cristynaxo
25. led 2014

@tsterinka tak to je mi lito...nemuzu rict ze vim jak ses citila, ale asi dokazu pochopit co vse se cloveku honilo hlavou. My jsme meli podobnou zkusenost s dedou...pry to bude dobry a za tyden jsme chystali pohreb..taky jsme meli chut jit udelat ostudu do spitalu a nechat prozkoumat postup lekare..ale co z toho..cloveku to zivot nevrati :( a my by jsme se zbytecne rozcilovali...na druhou stranu buhvi kolik pacientu dopadlo a lekar z toho nema zadny postih..tim nechci rict ze by ho nutne musel mit..ale v nekterych pripadech se muze jednat o zanedbani pece :( ..je to smutne ale deje se to..

cristynaxo
25. led 2014

@reynocek urcite !! to je dulezite...verit ze je vse jak ma a zbytecne se nestresovat a neprivolavat to spatne...

cristynaxo
25. led 2014

jaaaj..ale jak me je psledni tyden spatne :(

catangoz
26. led 2014

ahoj holky všem potřebovala bych poradit.Jsme těhu 9tt a ted jsem dva dny měla takový slabý žlutohnědý hlen ale jen v době kdy jsme více odpočívala a pakl vstala.Jeden den to bylo odpoledne kdy jsme vstala a najednou ze mě vyteklo více množství hlenu a ted ndeska ráno po tom co jsme byla na stolici zase byl žlutohnědý hlen.jinak během dne je všeš ok nic nesvqdí nic nepálí nic nebolí cítím se jen hoodně unavená a ospalá na kontrolu mám jít až 5.2.2014 a dr mi vystaví průkazku tak já nevím mám se znepokojovat?mám tam volat a zajít na kontrolu?četla jsem že výtok nažloutlý a bílý je v těhu normální.Jiank v¨celý den mám nažloutlý hlen a bílý.Jsem z toho nesvá.poradíte?

reynocek
26. led 2014

@cristynaxo Jsem na tom dost podobně. Už druhý den se peru s nevolnostmi. Nezvracím, ale máloco sním a spíš polehávám ☹

@catangoz Tak minimálně bych pro svůj klid doktorovi zavolala a poradila se. Za to nic nedáš. Možná bude stačit konzultace po telefonu a budeš klidnější.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru