Prázdný gestační váček a neodpovídající menstruace

bukvina
9. led 2014

Ahoj holky, možná už tu podobné příspěvky byly, přesto ještě přidávám ten svůj, protože už z toho začínám být lehce vystrašená. Z běhání po doktorech jsem akorát zmatená, nic nevychází podle termínů. Poslední ms mi skončilo začátkem prosince. Ke konci prosince se nedostavovalo, avšak začala jsem se cítit "tak nějak jinak". Udělala jsem si pozitvní testy a hurááá, pozitivní 🙂 Bylo to na silvestra, hned jsem utíkala k doktorovi. Provedl ultrazvuk, ale na něm se nic neobjevilo, říkal že to je zvláštní a poslal mě dva dny poté na krev. Ta mi těhotenství potvrdila. Včera- po týdnu- 8.1. jsem byla na dalším ultrazvuku- byl tam - gestační váček- ale zatím prázdný. Doktor říkal, že se je to celé zvláštní a nevychází to vůbec podle ms, že se bud jedná o mladší těhotenství nebo o zamklý potrat. Podle ms už to nepočítám, musela jsem otěhotnět asi těsně před druhou ms, což by odpovídalo tomu že je gestační váček ještě prázdný a jsem tak ve 4- 5 tt. Což by znamenalo, že těhotenské testy mi potvrdili těhotenství již týden po oplodnění. Je možné, že by to zvládli tak brzo? I všechny těhotenské příznaky mám vlastně už od doby, kdy jsem podle všech výpočtů měla teprve otěhotnět, takže by na ně bylo skoro ještě moc brzo...Prosím poradte s tím počítáním, jak to bylo u Vás, taky Vám nic nevycházelo a pak bylo vše v pořádku? 😕 Díky moc

mila81
10. led 2014

ahoj, to tedy take nechápu, víš, kdy jsi měla ovulaci? Máš stejně dlouhé cykly? mohla jsi mít ovulaci později, napiš mi, kdy jsi to dostala naposledy...

gepe
10. led 2014

@bukvina tehotenstvi jsem mela potvrzene z utz, bez krevnich testu, ko pouze na zaklade pozitivniho testu. Na utz byl gestacni vacek, dle vysledku 4tt+4 a jeste ani naznak zloutkoveho. No a ted nam doma spi skoro 5ti mesicni princezna 😉 nepocitej to a pockej na dalsi kontrolu 🙂 jinak me na dalsim utz pak v 8tt+5 potvrdili srdecni akci, posunul termin posledni ms o 5 dni driv - dle velikosti plodu a prehodil na 9tt+2. Takze jsem zmatena byla tuplem 😀 ve vysledku mi to bylo jedno, hlavne ze mlade bylo v poradku a vyvijelo se taky dobre 🙂 jo a k tem testum, ja mela // taky brzo 😉
Tak kliiid a pockej na dalsi ko jak se vse bude vyvijet dal, drzim pesti 😅

romantika
10. led 2014

@bukvina ja to tak take mela, dokonce jsem MS první tri dny spinila jako kdyz zacina. Pak test slabounky, tak jsem valila a nic. Pak test zase nic, uvnitř taky nic, moje dr. taky vykulena, hcg dokonce nic moc, pak uz snad az v 7tt vacek a o par dni později mimi se srdíčkem a ted doma 6ti mesicni kluk. ja mam tolik tehu testu ze jsem zasponzorovla cely farma prumysl. byla jsem i na hcg trestech za sve, tam je dulezite aby to rostlo, ne kolik je. bylo to o nervy. ja rikam ze to je jasny, byl to chlap a daval si proste na cas, svoje tempo 🙂)))) tak at to dopadne nejlíp jak muze, ona i priroda vi když to nevyjde proc a jak. drzim palce.
Jinak mne dr. rikala ze do cca 9tt je cas pokud by to bylo mimodelozni a vůbec nespechat. Často posilaji na revizi a mimi vyskoci az ted 8tt a revizi delaji dřív. Pekne vyčkávej a pevne nervy. Ono jestli je to spravne tak si tam cestu najde 🙂)))

bukvina
autor
17. led 2014

Moc Vám děkuju za uklidnění a zkušenosti, opravdu vše dopadlo v pořádku. Ted si jen říkám, že jsem začala po těch doktorech lítat už tak brzy, měla jsem dýl počkat a ušetřila bych si ty nervy 🙂 Včera mi počalo lehké krvácení a bolest břicha, tak jsem se zas vyplašila a letěla s brekem na pohotovost (ano ty hormony mi dávají taky zabrat 🙂) a na ultrazvuku jsem ho už viděla, 7tt a se srdíčkem 🙂 Takže ono nakonec vše vychází podle ms, jen je o dva dny mladší. Myslím si že je to i tím, že můj gynekolog nemá tak kvalitní ultrazvuk, tak proto třeba nic neviděl. Jinak na ultrazvuku příčinu krvácení nenašli, ted mám nasazené léky a naordinovaný klid v posteli, sice i kvůli nachlazení jsem už přes týden doma, ale toto je dostatečná motivace to ještě vydržet 🙂 Nikdy bych nevěřila že může být těhotenství tak pestré a náročné 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru