Prázdný gestační váček v 7tt, máte zkušenost?

treqey
14. bře 2014

Zdravím všechny 🙂 Zajímaly by mě vaše zkušenosti ohledně prázdného gestačního váčku na začátku 7.tt (podle ultrazvuku 6+2 tt), velikost váčku je 17 mm, postupně roste, avšak je stále bez embrya.. Podle MS je těhotenství starší, ale měla jsem posunutou ovulaci. Jestli tedy některá z vás máte nějaké dobré, ale i špatné zkušenosti? Díky za odpověď.

kamcabar
1. lis 2017

holky, také se přidám do diskuze. Včera jsem byla na kontrole. Vím naprosto přesně, kdy jsem otěhotněla, takže jsem 6+4. Na ultrazvuku paní doktorka viděla jen plodové vejce o velikosti 25mm ( před 10 dny mělo 5,5mm). Ale plod ani srdeční akce nikde.
Pozvala mě na další kontrolu za 14 dní, a že pokud by ani pak nic nebylo, tak bych musela na revizi, že by se jednalo o afetální plodové vejce a zamlklé těhotenství.
HCG mi znovu nenabírala. Máte některá zkušenost, že v tomto stádiu těhu nebylo na uz stále nic vidět?
Děkuji. Kamila

kacasa
1. lis 2017

@kamcabar já pouze negativni bohuzel..v tomto stadiu uz lze videt i srdecni akci..takze kdyz tam neni embryo ani zloutkovy vacek..happyend to asi nebude.
mrzi me to ☹ deje se to celkem casto, co tu ted ctu

daskaaa1
1. lis 2017

@kacasa to mě moc mrzí😞

kamcabar
1. lis 2017

@kacasa a když nešpiním ani nekrvácím, je nějaká aspoň malá šance, že to dopadne? Podle Vás. těch 14 dní tedka bude hrozně dlouhá doba pro mě

daskaaa1
1. lis 2017

Taky jsem neměla žadné potiže, čekala jsem do 9 tydne a nic... nylo to hrozný hlavně na psychiku.@kamcabar

kamcabar
1. lis 2017

@daskaaa1 to mě mrzí. Paní doktorka mi ještě řikala, že mám dělohu hodně dole. Ptala jsem se co to znamená, a řikala, že nic nenormálního. Že jsou zkrátka dvě polohy dělohu ( nahoře, což je časté, a dole, což je méně časté, ale stále normální). A že tím, že jí mám dole, tak je tam horší viditelnost, že se tam hůř něco hledá tím ultrazvukem. Tak se trošku uklidňuji tím, že třeba prostě za ty dva týdny, přece jen něco najde 🙂

kacasa
1. lis 2017

@kamcabar ja tez nespinila, nekrvacela, hcg stoupalo ukazkove, bylo mi spatne..teh. nevolnosti..jen to embryo tam nebylo.
To cekani vam nezavidim..vim jak je to hrozne..ale nenadelate nic.
Utesovala jsem se tim, ze lepsi ted v zacatkum nez treba pozdeji.
Az se pak date dokupy..uz to urcite bude v poradku..holt se to nekdy stava...
Ja bych sla k dr za tyden..a pokud by nalez byl stejny..sla bych na revizi..at to neprodluzujete.
Ja cekala, ze potratim sama..ale nelso to..vacek stale rostl a mne bylo zle

daskaaa1
1. lis 2017

@kamcabar to ma pravdu jeste je čas však uvidíte. Držim pěstičky a dejte vědět😉

kacasa
1. lis 2017

@kamcabar jasne..mozne je vse... zkuste to v sobe zpracovat a zkuste se zamestnan necim jinym..
stjne vysledek neovlivnite..bud to bude tak, nebo tak
clovek kdyz jde do tehotenstvi.mel by byt smireny opravdu se vsim..ze se to proste muze stat..prvni 3 mesice jsou uplne nejiste
drzim palce

daskaaa1
1. lis 2017

Takovou zkušenost mam i já... nevolnosti, prsa napnutá hruza vse mi taky rostlo HCG, vaček se zvětšoval . Čekala jsem, že potratim a nic.. tak jsem nakonec taky ška na revizi v 9 tydnu uz jsem to psychicky nedavala...@kacasa

kamcabar
1. lis 2017

@daskaaa1 @kacasa holky díky, já pak napíšu, jak jsem dopadla. I když moc optimismu mi nezůstalo. :(

kamcabar
10. lis 2017

Tak se hlásim, že jsem po kontrole. Mimi už se ukázalo i se srdíčkem! 🙂) Mám hroznou radost.

kackacka37
10. lis 2017

@kamcabar ty jo tak to je skvělé tak at je vse ok i nadále 👍

daskaaa1
11. lis 2017

@kamcabar Moc gratuluji🙂

90bobisek90
21. pro 2017

Holky,mohu ozivit tuto diskusi?Byla jsem dnes na kontrole,ale kvuli slabemu spineni,asi mi jen praskla zilka. No ale doktor neprijemny,nerekl mi nic. Dnes jsem v 6+4tt,ptala jsem se,jestli tam je srdicko,on,ze ne,ze je brzo. Staci,jak prijdu za dva tydny. Ale nic jsem tam nevidela,nerekl,jestli tam je miniaturni plod nebo zadny. Jsem z toho nestastna. Mohu cekat zazrak? Ovulaci jsem mela 15.den,pozdeji urcite ne.

tynka07
21. pro 2017

@90bobisek90 ahojky, takze to 6+4tt mas dle ovu??
Ja byla v 5+4tt a mela jsem prazdny gestacni vacek, bez niceho.
Strasne jsem se bala, ze nebude a pak jsem sla v 7+4 a uz tam byly fszolky.
Vubec se zatim nestresuj a bud v klidu.
Muze se stat, ale snaz se myslet pozitivne🍀🍀🍀

90bobisek90
21. pro 2017

@tynka07 mam to podle MS. Kdyby mi aspon neco rekl,ale on nic. Posledni MS jsem mela 5.11.

kacasa
21. pro 2017

@90bobisek90 to je idiot.. zmen doktora.. ja to udelala a jsem stastna

90bobisek90
21. pro 2017

@kacasa no chodim do ordinace,kde se stridaji 4 lekari. Dneska jsem tam sla kvuli tomu spineni a byl tam zrovna on. V lednu mi to zrovna tak vychazi,ze jdu taky k nemu. Puvodne jsem ale od nej odesla a chodila v jine dny k jine dr. Budu muset doufat,ze tam neco v tom lednu bude a v poradku.

tynka07
21. pro 2017

@90bobisek90 tak to jsi tu ovulku mela temer presne.
Radsi se preobjednej k jinymu. Prijd ze to zacalo zas a budes mit jistotu :/
Drzim palecky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru