Prázdný gestační váček v 7tt, máte zkušenost?

treqey
14. bře 2014

Zdravím všechny 🙂 Zajímaly by mě vaše zkušenosti ohledně prázdného gestačního váčku na začátku 7.tt (podle ultrazvuku 6+2 tt), velikost váčku je 17 mm, postupně roste, avšak je stále bez embrya.. Podle MS je těhotenství starší, ale měla jsem posunutou ovulaci. Jestli tedy některá z vás máte nějaké dobré, ale i špatné zkušenosti? Díky za odpověď.

donnald
14. bře 2014

Ahoj, tak já tě asi moc nepotěším. Měla jsem to před cca 5-ti lety a v 9.tt jsem šla na revizi, protože tam embryjko prostě nebylo. Cca do 8tt se váček vyvýjel tak jak měl, ale prostě chyběl obsah ☹. Třeba to ale nebude tvůj případ a budete mít šťastný konec 🙂 .

veruunek
14. bře 2014

Taky tě nepotěším. Druhý pokus bylo to samé, v 8tt se to zastavilo a tělo váček vstřebalo...

heliik
23. bře 2014

Taky jsem mela to samé.. V 9tt jsem SLA na revizi..

bielanevesta
26. bře 2014

V 7 tt som bola na ultrazvuku a doktor mi oznámil, že sa zrejme jedná o zamklé tehu, lebo bolo vidieť len dutinku. Poslal ma teda do nemocnice a tam sa po týždni vylúpla krásna fazuľka a zistili, že som mala asi o 2 týždne posunutú ovuláciu.

leeena_4
27. bře 2014

Ahoj, ani já ti neudělám radost - taky jsem měla jen dutinku v 7tt a za 4 dní jsem začala krvácet. Jednalo se o zamlklé těhotenství a odešlo to samo.

niky3
19. dub 2014

Anembryomola - těhotenství, ale bez ničeho. ☹

gabca27
7. pro 2015

Obnovuji tema. Mam stejnou zkusenost. Ted v sedmem tydnu pouze maly gestacni vacek, prazdny. Doktor chce jeste tyden pockat a ted mi bude brat obden hcg, ale bude z toho urcite revize, protoze jednak mam ms i ovu pravidelnou a jednak jsme si nedali pozor jen jedinkrat ;)

svetluska17
7. led 2016

Ahoj, mám uplně stejný problém, jsem v 7 týdnu a také mam jen těhotenský váček bez embrya :( .. rozhodla jsem se že nepůjdu na revizi ale že to nechám na přírodě, že se to prý samo vstřebá .. ale jak pročítám různé komentáře tak třeba by mohla být malilinkatá naděje, uvidíme, za 3 týdny jdu na ultrazvuk aby se dr. podíval zda je vše pryč ..

svetluska17
7. led 2016

@bielanevesta : dobrý den, jak to vše dopadlo ?

bielanevesta
7. led 2016

@svetluska17 Z pôvodne prázdneho vačku je dnes krásna a šikovná 8 ročná slečna 😊

svetluska17
8. led 2016

@bielanevesta jéé to je ta princezna na fotce svámi ?? téda, ta vyrostla =) takže říkáte že naděje umírá poslední

puutalo
8. led 2016

Byla jsem teď na prohlídce v 6+2 a také je dutinka prázdná :( . Na další prohlídku jdu 7+2, jsem rozhodnutá, že pokud tam nic nebude, počkám, až se to ze mě vyplaví přírodní cestou.
I když naděje umírá poslední, moc velkou si nedávám.
Přestože jsem si ovulaci nikdy nehlídala, MS mám pravidelnou a vím, kdy jsme měli styk naposledy a nepředpokládám, že by k oplodnění došlo déle než týden po styku.

svetluska17
8. led 2016

@puutalo zrovna včera večer mi bylo hodně blbě, snad to bude ok. kdyby ne, radši jedu do nemocnice,, uvidíme jak mi bude o víkendu =) jinak také čekám, co bude.. držím palce =)

puutalo
8. led 2016

@svetluska17 Třeba ten ultrazvuk za 3 týdny ukáže namísto vyčištěné dělohy živého tvorečka. Dokud nekrvácím, říkám si, že se stále může stát zázrak a v dutince se objeví život. Jsem si tím sice čím dál méně jistá, ale to ukáže až čas.
Já od začátku nemám jediný problém, žádné zvracení, nevolnost, jen nateklá prsa a tak třikrát do týdne drobné píchnutí v podbříšku. Ze začátku jsem měla slabé špinění, víc nic. Mohlo mi to být jasné, že když je to taková pohoda, že se stane něco horšího.

puutalo
8. led 2016

@svetluska17 Podle mě pokud by ti zase bylo zle a byla jsi rozhodnutá jet do nemocnice, klidně jim můžeš říct, že revizi odmítáš. Že ještě počkáš, jestli se tam něco objeví, nebo to samo vyjde ven.
Držím také pěsti, ať to dopadne dobře!

veroniquecz
8. led 2016

@puutalo
@puutalo
@svetluska17
Holky moje anembryomola už má 8 měsíců 😉 Takže nic nevzdávejte! Já natrefila na blba a kdybych si nevydupala počkat, tak tu dnes s námi naše princezna není ☹ https://www.modrykonik.cz/blog/veroniquecz/article/proc-bojovnice-yyp8j5/

svetluska17
8. led 2016

@veroniquecz já už mam 19 měsiční holčičku,vše hned od začátku proběhlo dobře.. a ted po druhé v životě sem měla spoždění tak mi to bylo hned divné.. první kontrola podle ultrazvuku 5+2 tak nic nešlo vidět tak mě objednal za týden to sem byla nějak 6+2 a zase nic.. takže bud nemocnice nebo prý samo, rozhodla sem se že to nechám na přírodě a ted se dočítám že tam furt něco může být.. za 3 týdny jdu na kontrolu dělohy zda je to pryč nebo ne.. furt doufám ale taky to nevidím moc klaldně =(

svetluska17
8. led 2016

@puutalo mooc děkuji 🙂 také si říkám že moc naděje do toho nedávám ale stát se může cokoliv.. ale povím Ti, že to jsou nervy, furt vše kolem zjištuji, nejhorší na tom je to že sem se těšila že povím rodině že čekám mimi, ted najednou jsem z toho zklamaná, kéžby nám to oběma vyšlo =)

saaralota
8. led 2016

@svetluska17 Určitě počkej, může to být časnější těhotenství atd... Já jsem to měla podobně a můj lékař mě zval ob dva týdny na UZV až asi do 10. týdne, kdy už bylo jasné, že z toho nic nebude... Ale HCG i gestační váček rostl do poslední chvíle, jen bez embrya. Na revizi jsem šla, protože už jsem byla vyřízená z toho "těhotenství k ničemu", měla jsem pořád i nevolnosti.... a neměla jsem sílu čekat, jestli se toho tělo zbaví samo. Navíc už to vše bylo dost velké a byl by to už asi dost velký "potrat" a nebyla jsem si jistá, jestli bych to zvládla absolvovat třeba v práci, nebo někde na cestách... tak jsem byla za revizi ráda. Držím palce, ať ti to dopadne lépe.

svetluska17
8. led 2016

@saaralota Děkuji moc za podporu, pokusím se počkat, jsem mooc ráda že si tady mohu svámi všemi popovídat a dozvědět se více.. včera večer mě šíleně bolelo břicho, bylo mi horko a taky na zvracení, vzala sem si ibalgin a šla spát a pak už ok.. je mi líto toho vašeho konce.. jinak gratuluji k čekání miminku =) také mam princeznu v Květnu =)

obyvatelka
12. led 2016

@bielanevesta bylo by krasne, kdyby to tak dopadlo i u me, ale my spolu spali jenom jednou a v den ovulace, bo jsem ji mela cilene spustenou Pregnylem, takze vim presne, kdy ovulace byla, u me se o mladsi tehotenstvi bohuzel jednat nemuze :(

bielanevesta
12. led 2016

Dievčatá, strašne by som vám priala, aby sa stal onen zázrak, ako to bolo u mňa. 😙 Viem, že v dnešnej dobe to nie je samozrejmosť. Sama som si tým prešla pri druhom tehu, z ktorého bol SP. A ani po 7 rokoch druhé mimi nemám a tak skoro ani nebude, lebo som čerstvo rozvedená. Jedine, žeby prišiel princ na bielom koni a motyka by vystrelila. 😀

svetluska17
13. led 2016

@bielanevesta i Vám budeme držet palečky, at se Vám to povede a jste zase štastná =)

puutalo
13. led 2016

Dnes jsem 7+2 a v gestačním váčku se nic nezměnilo. Čeká mě revize. Ani jsem nepočítala s něčím jiným, možná s tím, že mi některý z lékařů pomůže třeba i k domácímu potratu. Ale to je asi v této zemi hudba budoucnosti.

obyvatelka
13. led 2016

@puutalo Je mi to líto a přeji pevné nervy, já už potrat zažívám podruhé, ale tentokrát to snášíme s manželem podstatně lépe, jelikož jsme v adopčním procesu. V pátek mě čeká revize, tak nám oběma přeji, ať je zvládneme co nejlépe a brzo se znova zadaří ;) taky máš diagnozu abembryomola?

puutalo
13. led 2016

@obyvatelka Pokud si to pamatuju správně, tak je to ta diagnoza, co píšeš. Nevím přesně, prostě prázdný gestační váček v 8. týdnu. Nedaří se vám již dlouho, že jste zvolili adopci?

obyvatelka
14. led 2016

@puutalo ano, v únoru budeme začínat pátý rok snažení, z toho dva potraty....nic moc bilance teda ☹

puutalo
14. led 2016

@obyvatelka To je mi opravdu líto! Oba jste prošli vyšetřeními?

svetluska17
14. led 2016

puutalo: to je mi líto :( ... já jsem ještě nezačala krvácet, počkám ještě 14 dní a pak sem objednana zda je to pryč.. při nejhorším asi také ta revize ....

obyvatelka
14. led 2016

@puutalo máme za sebou klasiku, spermiogram, hormonální profil z krve, mě zjistili málo vajíček na můj věk, tak za 10 let cca. budu v přechodu 🙂 takže ne každý cyklus ovuluju, i když jsem každý cyklus měla příznaky, že ano, ale doktor říkal, že sice může být vajíčko, ale nemusí se uvolnit. mám za sebou i folikulometr, 2x IUI, IVF jsme odmítli....po tomhle potratu nás čekají genetické testy, které si u doktora vyžádám, jsem zvědavá, jestli se něco zjistí.....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru