Prázdný gestační váček v 7tt, máte zkušenost?

treqey
14. bře 2014

Zdravím všechny 🙂 Zajímaly by mě vaše zkušenosti ohledně prázdného gestačního váčku na začátku 7.tt (podle ultrazvuku 6+2 tt), velikost váčku je 17 mm, postupně roste, avšak je stále bez embrya.. Podle MS je těhotenství starší, ale měla jsem posunutou ovulaci. Jestli tedy některá z vás máte nějaké dobré, ale i špatné zkušenosti? Díky za odpověď.

sarkar
14. led 2016

Stalo se mi totéž, v dubnu 2014. V 8tt jsem šla na gynekologii, potvrzeno těhotenství a gest. váček, ale nic v něm, v 10tt stále totéž, tak revize. Přesně o rok později se mi narodil Jáchym...Tenkrát to bylo druhé těhotenství, první probíhalo bez problémů, otěhotněla jsem vždycky (i po té revizi) hnedka, jen to "druhé" těhotenství prostě nevyšlo, věřím tomu, že to mělo nějaký účel a Jáchym si počkal na vhodnější dobu 🙂

martinek14
18. led 2016

Tak se pridavam.6+4 a gestacni vacek 13mm ale bohuzel prazdny.Ve stredu jdu na kontrolu.Nervy silene ale jeste budu doufat

svetluska17
2. únor 2016

tak nakonec mimi není ani u nás ☹ furt prázdný váček, už sem začala i krvácet trošku, vypada to na tu revizi v nejblížší době .....

pipulka
29. únor 2016

ja jsem byla na prvním ultrazvuku aniž bych věděla co mě čeká a Dr. mi řekl že je tam gestační váček že ale víc neuvidíme a že to odpovídá 5 tt a na 2 kontrolu jdu zítra. tak jsem zvědavá 🙂

svetluska17
4. bře 2016

pipulka: jak jste dopadla ?

pipulka
4. bře 2016

@svetluska17 byla jsem na kotrole 1.3.2016 a řekl že těhotenství odpovídá 4+6 že tam toho moc nevidí ale že gestační váček je 11mm dlouhý pošlu fotku jaký je na to názor jestli je to těhotenství či ne.

svetluska17
4. bře 2016

@pipulka: nechci vám lhát tak radši nebudu psát nic.. já měla jen gestační váček a 3 krát na kontrole a nic se neměnilo,tak jsme čekali zda to vyprchá samo, krvácela sem 14 dní, pak sem to vzdala a dr. mě poslal hned na revizi, nakonec sem ráda že to mam za sebou, příště nečekám a jakmile se doktorovi nebude něco libit tak jdu hned

svetluska17
4. bře 2016

@pipulka: ale zda jste teprve v 5. týdnu těhotenství tak máte ještě šanci, že se to může změnit, tak ještě počkejte, je opravdu brzo a snad dopadnete lépe než já, budu držet palečky =)

pipulka
4. bře 2016

@svetluska17 teď 8.3. jdu zase na kontrolu a Dr. říkal že bych měla být tak 5+6 a že už by tam mohlo jít něco vidět, tak uvidím.

svetluska17
4. bře 2016

pipulka: tak dejte určitě vědět =)

pipulka
28. bře 2016

Ahoj všem, byla jsem 24.3. Na kontrole a Dr.řekl že gestační váček má 25 mm a že v něm nic nevidí že váček roste bez ničeho a že mám jít na revizi zítra do Motola. Mám strach, bylo to mé poprvé a pořád brečím při pohledu na miminko 😢

puutalo
28. bře 2016

@pipulka Zažila jsem to stejné před 2 měsíci. První těhotenství a hned zamlklé. Pocity jsou pořád hrozné, při pohledu na těhotnou pláču a odvracím pohled jinam. A to i teď, po druhé menstruaci. Ještě dvě menstruace počkáme a zkusíme to znovu. Nejvíc mi vadil hlavně přístup lékařů, kteří to brali jako něco naprosto normálního. Dokonce jsem dostala i informaci, že teprve po 4 - 5 zamlklém těhotenství se začíná řešit, zda není genetický problém. Do té doby se to bere jako normální jev. To je hrozné!

pipulka
29. bře 2016

pipulka @puutalo ja byla dnes v Motole udělali mi gyn. kontrolu jestli nahodou tam není, bohužel není a Dr. mi řekl že mimi se do určitého týdne vyvíjelo v pořádku a pak prý mohlo poznat že je tam vrozená vada a tak to vzdalo a odumřelo. Prý se to stává 40 % ženským. Dnes jdu ještě na předoperační vyšetření a až 6.4. na revizi mám nervy a pláču

puutalo
29. bře 2016

@pipulka Byla jsem na kontrolách 6+2 a 7+2. V 8+2 mi udělali revizi. Už od toho 6+2 bylo zřejmé, že je váček prázdný. Také jsem hodně plakala, je mi to doteď líto, protože si stále říkám, jak velký už plod mohl být. Ale stalo se :( Když vidím, jak se jiným povede hned napoprvé otěhotnět a těhotenství je bezproblémové... Revize snad proběhla v pořádku, nechtěli mě ale prohlédnout při propouštění (neprohlédli mě ani při přijetí - byla jsem ve FN Hradec). Prohlédla mě až moje gynekoložka a ta konstatovala, že jsem vyčištěná. Takže si určitě pohlídej, aby tě prohlédli.

pipulka
30. bře 2016

@puutalo to je mi moc líto jak jsi dopadla, určitě to bude vše dobré a budeš mít doma hromadu dětí, moc ti to přeji. Já byla včera v FN Motol Dr. mi udělal ultrazvuk řekl že kdyby tam něco bylo tak by to prý mělo srdíčko a bylo velké byla bych prý tak cca 10 týden od menstruace. Ale včera jak vytiskl obrázek tak jsem měla pocit že tam něco vidím, ano Dr. tvrdil že je tam vidět jen jakési plodové vejce ale už mi víc nevysvětlil a objednal mě na revizi.Taky jsem byla včera na nervy když jsem kolem sebe viděla hromadu ženských s bříškem a furt si říkám proč zrovna já . Ale doktor tvrdil že to tak příroda chtěla. 😢 😢

svetluska17
1. dub 2016

puutalo: pipulka: ahoj holky, já byla před měsícem na revizi, taky jsem měla jen gestační váček bez plodu, čekali jsme zda to půjde samo pryč, uplynul měsíc a sama sem musela uznat že revize bude lepší, kdybych to věděla že se nic nezmění tak bych se netrápila a šla na to hned...

andilek23
11. dub 2016

A bylo vám furt zle když jste měli jen ten gestacni vacek?

lenka.han82
17. dub 2016

@andilek23 Mě ano. Zdálo se mi to divné a doktor říkal, že je to HCG, které se i přes nevyvýjení plodu zpusobuje nevolnosti...

svetluska17
13. čer 2016

andilek23: ne, právě že vůbec ne

obyvatelka
13. čer 2016

@puutalo to zase záleží na tvém doktorovi. já po tom svém chtěla řešit příčinu už po druhém potratu a on nic nenamítal. čekat další dva potraty a pak mi zjistit třeba trombofilní mutace, tak mě klepne, když to je něco, co se dá řešit tak, aby už další těhotenství probíhalo v klidu!!! takže není pravda, že se to neřeší, jen musí být člověk ráznější, trvat si na svém, klidně i změnit doktora, pokud ten aktuální je vůl a nechce nic řešit.

puutalo
15. čer 2016

@obyvatelka Bylo mi to řečeno ve fakultní nemocnici po revizi.

gabca27
26. čer 2016

@sarkar uplne totez u me a je takovych vic, ktery mame napoprve zdrave dite, podruhe prazdny vacek a potreti zase zdraveho prcka 🙂

bbubble
6. říj 2016

holky ja som bola dnes v 6+0 poprve u dr, a mala som vacok odpovedajuci tyzdnu, ale embryo bolo vidno iba strasne slabo, malilinke 2 mm v rohu, aj ked pod urcitym uhlom sme snad videli blikat aj srdiecko. Mala ste to niektora tiez tak, ze to bola nakoniec anembryomola aj ked tam nejaky naznak niecoho bol? :( dr vravela ze je to snad len chyba pristroja, ale kto vie,,

gabca27
8. říj 2016

@bbubble to je hrozne brzo, za dva tydny uz bude poradne busit srdicko, ted jenom cekat 🙂

verusch
4. bře 2017

Ahoj holky chtela bych se zeptat kdo byl na revizi za jak dlouho jste se zacali snazit kazdy lekar radi jinou dobu

lenka.han82
4. bře 2017

@verusch Ahojky, byla jsem na revizi v unoru 2015. Snazit jsme se zacali 3 mesice po revizi. Slysela jsem taky ruzne nazory od 1.MS po 6 mesicu... Nam se povedlo otehotnet az po 8 mesicich 😉

veru17
4. bře 2017

Také jsem podstoupila revizi,po 1 .menstruaci jsme se začali snažit a další už nepřišla a mám doma 1,5 roku starého chlapa😊

verusch
5. bře 2017

@veru17
@lenka.han82
Holky dekuju...byla jsem na začátku unora a furt se rozhodujeme za jak dlouho začít pak doktor rikal 2 az 3 ms ale na kontrole rekl ze je vse v poradku a sliznice skoro zahojena tak snad za tech zbylich 4 tydny od kontroly by to melo byt ok

mku
5. bře 2017

Me se to stalo v srpnu :( byla jsem z toho hodne nestastna, protoze se mi podarilo otehotnet po 16mesicich snazeni... byla jsem na revizi, pak nasledovaly 2 MS a treti uz neprisla 🙂 a ted uz jsem 18tt 🙂
Tak se tim moc netrap, revize neboli a tes se na to, ze za par mesicu se to znovu povede, telo je ten nachystane 🙂
Preji hodne stesti 🙂

verusch
5. bře 2017

@mku revizi mam zasebou uz jen cekam na prvni ms psychicky jsme ok priroda to tak chtela vyjde to jindy

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru