Prednison nasazen až v 5tt, má plod šanci na vývoj?

petulle1983
26. říj 2013

Ahoj holky, je mi 30let, mám 1 dceru (nar 2009, těhu spontánní, porod 39tt) od roku 2012 se snažíme o druhé miminko- celkem 4samovolné potraty (vždy se vytvořil gestační váček a vývoj dále nepokračoval). Po řadě vyšetření se zjistilo, že mé tělo si vytváří protilátky proti spermiím a inhibici spermií, nasazen prednison 2,5mg denně pod dobu 3 měsíců a bariérový styk s kondomem. Léčba ukončena 23.9.2013 - bylo doporučeno snažit se o miminko, že je dobrá šance, aby vše proběhlo vpořádku. Poslední MS byla 21.9.2013, těhotenský test mám pozitivní (dnes 5. den zpoždění - proběhl kontrolní UZT, byla vidět pouze vysoká sliznice a náznak gestačního váčku). Dále se mi dnes ozvala paní DR z imunologie, že sice tělo si protilátky proti spermiím již netvoří, ale léčba nepomohla na inhibici spermií - opět ihned nasazen prednison, a to v dávce 1 den 5mg a druhý den 2,5mg. Moje otázka zní, zda má stávající těhotensví šanci, rspektive plod má šanci se dobře vyvíjet, když byl prednison prakticky nasazen až v 4+5tt a zda již to, že byl vidět pouze náznak gestačního váčku neznačí začátek konce? Trošku si vyčítám, že jsem prednison vysadila, i když vím, že kvůli funkci nadledvin to bylo nutné☹ nemáte prosím někdo podobnou zkušenost?? Děkuji za každou odpověď. 😉

sisi137
28. říj 2013

Těhotenství je mladé, takže náznak gestačního váčku na uzv je v pořádku. S tím Prednisonem...2,5mg je podle mě nic. Ale určitě těhotenství šanci má i když byl nasazen později. Hodně štěstí.
Já se léčím pro mírně pozitivní buněčnou imunitu, doporučen prednison 5mg po dobu 5 týdnů, potom snížit na 2,5mg a sex bez kondomu v době ovulace. Hned jak jsem zjistila, že jsem těhotná Prednison jsem si zvýšila znovu na 5mg.

petulle1983
autor
29. říj 2013

ahoj sisi, děkuji moc za odpověď..já mám právě nasazený 5mg jeden den a druhý 2,5mg a předtím jsem po 3 měsíce brala jen těch 2,5mg..na samotné spermie již protilátky nemám, ale na nějakou tu inhibici ano..vím, že to není nijak velká dávka, ale přesto v uplynulá 4 těhu dopadla špatně☹ spíš jsme chtěla vědět, zda nemá někdo poodbnou zkušenost..nezbývá než čekat ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru