Při kojení mám pořád hlad a přibírám

83jitka
15. únor 2017

Ahoj holky, můžete mi prosím poradit, jsem 3 měsíce po porodu, plně kojím a mám neustálí hlad, proto pomalinku ale jistě přibírám ☹ Můžete mi prosím poradit co dělat, či jestli to taky tak máte? Vždycky si říkám jak odedneška začnu jíst zdravěji a míň. Ráno a odpoledne to mám v pohodě, jím svačinky,oběd,ale večer - nevím proč se nadlábnu chlebem a něco sladkého a je po zdravém stravování (nechci psát dietu ). Jo a nejvíc mě štve,celý týden se snažím jíst zdravěji a míň, vážím v pátek o půl kg míň, pak přijde víkend,nebo stačí jít jen na oslavu a hned mám kilo nahoře,to pak veškerá motivace jde stranou.Musím se opravdu večer a na oslavách tak hlídat??Děkuji za názory.

lv
15. únor 2017

Možná bych přidala přes den, dopoledne, aby ses nedojídala večer. No, někdo může u kojení jíst jak urvanej, a ještě zhubne, někdo ne.

medulinek
15. únor 2017

já jedla spíš min a stejne jsem pri kojeni pribirala,kamoska dala kazdy den tabulku bily cokolady a hubla

mysicka_lb
15. únor 2017

Ahojky, já si myslím, že je normální, že váha v průběhu dne či týdne kolísá. Pokud máš jednou o 0,5 kg víc, neznamená to, že nezadržitelně přibíráš. Dojdeš si na velkou a máš zase hned o kilo míň🙂. Asi bych se přestala tak často vážit.

kamste
15. únor 2017

Mám stejný problém. Hlavně když se nevyspím, tak "jedu na cukr" a mám "žravou".
U prvního dítěte jsem během čvrt roku kojení přibrala přes 6kg. Pak jsem to začala řešit.
Pomohlo mi přidat bílkoviny (vývarové polívky k večeři...), a celozrnný obiloviny (kaše, domácí sušenky - vím co tam je...) a chystat si ovoce a zeleninu (nachystat si na večer a noc "zdravější" svačiny). U mě to dělaly hlavně noční svačinky.

sara84
15. únor 2017

U obou deti jsem kojenim pribrala :( kojim uz 21m a syn je extremni nespavec,tak nedostatek energie kompenzuju jidlem ( spatne,vim) a k tomu zima a smog= nedostatek.pohybu a aaaa, hruza ☹

puresin
15. únor 2017

@83jitka Taky mam problem - mam 2 mesicni mimco a pres mesic jsem uz nezhubla ani deko. A to se dost cpu jen pres den, ale fakt na hlad, ne na chut, a vecer si dam treba jablko nebo kus pomela a jinak nic. Po par dnech se zvazim, natesena, jak tam bude o dve kila min, a ono prd. 😅

denisamx
15. únor 2017

Já mám teď tříměsíční a radši se moc nevážím, protože vím že to stojí za nic... Už se blíží jaro holky, bude víc pohybu a všechno půjde líp dolů! Musíme tomu věřit 🙂

maretavan
2. bře 2017

@puresin Klid to je hrozně brzo, první tři měsíce po prvním porodu jsem jedla zdravě a cvičila jsem jak prdlá, ale prostě to nejde hned (až na pár výjimek)

krucis
24. bře 2017

Holky a takový dotaz - je tu někdo, kdo přestal kojit a zhubnul? Jsem po 3 dětech +- 2 roky od sebe, takže už pátým rokem jsem buď těhotná nebo kojím. Před první jsem vážila max 65 kg a od prvního porodu mám nejméně 75 kg... Snažím se jíst zdravě a málo, ale moc mi to nejde - jak se psalo někde výše - jedu na cukr a občas mám žravou, tak by mě zajímalo až cca za rok dokojím, jestli můžu čekat, že to půjde lépe to hubnutí...

brokovich
24. bře 2017

Ja mela taky problem uhlidat jidlo. Tak jsem to rešila sviznymi prochazkami s kocarem. Kazdy den i 4 hodiny venku a kila šla dolu. 😉

medulinek
24. bře 2017

@puresin vecer jablko a pomelo je prave ta chyba,jsou to jen rychle cukry,za pul hodinky,hodinku jsou spalene a telo az do rana hladovi a pak ulozi pro jistotu vsechno,vecer to chce vlakninu,bilkoviny,pomale cukry

maretavan
25. bře 2017

Já chodila cvičit s prvním dítětem a teď se dvěma už to moc nestiham kojim nonstop dva roky teď obě děti a kila moc dolů nejdou jim zdrave ale pořád mám pocit hladu (vím že je to s spis chuť) snažím se to spíš zahánět pitím (neslazeneho) caje,ale vzhledem k tomu že manžel se laduje vším možným většinou podlehnu a cvičit doma jsem se zatim nedokonalá. Ale těch 6kg co mám navíc teda určitě chci shodit dokud se u mě moc nezabydlely 😉

ciocca
25. bře 2017

Určite přidat dopoledne sacharidy. Já sice už dlouho nekojim, ale mám to úplně stejne. Když osidim dopolední jídlo, mam potrebu se dojist večer. Dopoledne moc hlad a chuť k jídlu nemam, ale musím se premoct, jinak me to večer dožene a pak pribírám. Takže dopoledne sacharidy a odpoledne a večer spíše bílkoviny.

lenka27
25. bře 2017

tak já při kojení nějak netloustla, ale teda ani nehubla tak jako třebo moje švagrová, ta byla na kost, ale ona zase po ukončení kojení jo jo efektem ztloustla, protože byla zvyklá hodně jíst a nepřiprat, ale ono to po ukončení už nefungovalo. Za to já ukončila kojení a kila šly dolů samy a nevracely se. Takže to neřeš a snaž se jíst 5x denně a másto sladkostí sáhnout třeba po ovoci atd. , hodně chodit s kočárkem a třeba sem tam i popoběhnbout. a pak až dokojíš se na to vrhneš 🙂

monulec
25. bře 2017

Já mám stejný problém, už kojím 5 měsíců a od porodu jsem přibrala, nevím sice kolik, nemám doma váhu, ale můj i okolí si toho všimlo a já na kalhotech taky ☹ Jím normální české jídla - žádné dietní, to je fakt, 😠 co bych pak chtěla, že... Ty noční svačinky tomu asi moc nepřidali, teď už v noci nic neužírám, bylo to v době, kdy jsem kojila každé dvě hodiny. Začala jsem cvičit, ale zatím nic moc.
Stále věřím, že až přestanu kojit, bude líp....jenže já mám nadváhu v genech - to je taky na ho....😠😢
Ale potřebovala bych nějak omezit tu CHUŤ na jídlo!!!! Máte někdo nějaký tip???

maretavan
25. bře 2017

Tak jsem ze zvědavosti vlezla u našich na váhu a je to ještě horší něž jsem myslela. Já právě jim hodně dopoledne (moje snídaně má asi tři chody 🙂), sladký už radši nekupuju ale občas mám takovej absťák, že něco upeču i z toho mála co najdu

linee
25. bře 2017

@sara84 mam to take tak. Tesila jsem se, jak kojenim zhubnu a misto toho jsem misto ditete pribirala ja:( pak jsem kojit prestala a pribrala jeste vice:(

saphena28
25. bře 2017

Ja taky kojim a i kdyz mam porad hlad,snazim se jist malo,zdrave a po 17 hod. uz vubec. Celkove se stravuji o dost zdraveji nez pred tehotenstvim,pohybu mam taky vice a nehubnu vubec:🙄 Nastesti ani nepribiram. Mam porad +7kg a myslim,ze zhubnu az po tom,co prestanu kojit....proste hormony no...

maretavan
25. bře 2017

Jo taky mi všichni slibujou,ze to tak bude a jestli ne tak s tím rozhodně něco udělám, protože s přibývajícím věkem to líp shodit určitě nepůjde. Hodně mě bavil fitbox,ale jestli na něj ještě bude to nevím 😕

monulec
25. bře 2017

@linee Ouuu, no super 😨

ladyhacek
25. bře 2017

Já sjem silná a prot mě dost překvapilo že i když jsme měla hal d a jelda snad dvojté porce tak sem hubla - zlom nastal 2 měsísce po porodu kdy jsem začala brát antokoncepci - váha šla nahoru a schozená kila byla fuč ☹.
Každý to má jinak.
Hodně pij, já Chodila s malým 2x denně ven alespoň na hodinovou procházku 🙂
Držím palce ať se to srovná

83jitka
autor
21. čer 2017

Ahojka holky,leto je tady,jen se chci zeptat jak to mate s vahou🙂 Ja jsem samozrejme nic nezhubla,fakt se me ty kila drzi jak kliste.Asi je to tim kojenim,protoze porad mam hlad a kdyz se nenajim,tak jdou na me mdloby.

krucis
25. čer 2017

@83jitka No mám dole 2 kg... No za čtvrt roku nic moc. Začala jsem běhat. Ale jinak mě také chytá žravá (hlavně ujíždím na sladkém a čokoládě), ale jsem schopná splácat všechno možné dohromady, horší, než když jsem byla těhotná🙂

monulec
25. čer 2017

Holky, já taky nic nezhubla, jím míň, ale to nepomáhá, cvičila jsem asi 3 týdny, pak jsme měli doma havárku a pak už jsem se k tomu nevrátila 😔
Nejvic mě to mrzí skrz prcka - že s ním nemůžu ani na koupák!!!!!
A taky mám problém sehnat podprdu, chtěla jsem puh-upku a ani prd - na hrochy nemají, žádná nesedí 😢
Nosím těhu trička......hnusssssssssss😒 chudák můj chlap že se na mě musí dívat..... sem tam i nějakou připomínku nadhodí😨

Jsem debil, nedokážu se k ničemu dokopat!!!!!!!!!!!!!!!

nupta
25. čer 2017

Po přidäní přikrmů jsem už tak nepřibírala. A taky jsem už neměla potřebu tolik jíst.

normalnimatka
25. čer 2017

@83jitka a tak nemůže bejt problém v tom, že tělo má málo živin, tudíž se cejtí hladový a nutí tě jíst?
podle mě je většina potravin dneska dost "mrtvá"... můžeš chtít jíst takzvaně zdravě, hodně zeleniny a ovoce, ale kolik reálně dneska v těch věcech je vitamínů? vždyt většina ani snad nevidí slunce a pořádnou půdu..tak kde to má ty živiny vzít?
zkusila bych tělo dopovat vitamínama a minerálama. ale nějakou pro tělo vstřebatelnou formou, ideálně koloidní, tekutou, nebo prostě přírodní. a jelikož ve stravě je houby, doporučuju třeba koloidní minerály, fytomineral, solit himalájskou solí, chodit pravidelně na slunce (nedostatkem Dčka trpí hodně lidí) , acerola, nebo nějakej multivitamín přírodního původu..to tělo není blbý, může ti třeba i říkat, že nemá dost živin pro tvorbu kvalitního míka, nebo že jde všecko do mlíka a na tebe zbejvá prd:D
a jíst míň a diety je blbost držet při kojení, právě kvůli tvorbě mlíka..

maretavan
26. čer 2017

@83jitka Zhubla jsem asi 2 kila uz jsem se odvazila i na koupaliště 😉 začala jsem experimentovat se zdravou výživou (pohanka, celozrnná mouka, jáhly,atd.) a to trochu zabírá...snad. Ještě by to chtělo cvičit (sakra proč nestačí to jak celej den skáču okolo dvou dětí 🙂 ) občas se dokopu,ale na mym zadku to pořád není vidět 😒

janicka_tkanicka
11. srp 2017

Ráda bych oživila diskusi a zeptala se, jak to máte teď. Mám syna 3,5 měsíce. Z porodnice jsem se vrátila jen s dvěma kily navíc a měla jsem radost, jak to půjde hezky dolů, protože už před otěhotněním jsem měla o pár kilo víc, než by se mi líbilo. Jenže v šestinedělí mě přepadl hlad jako snad nikdy a místo hubnutí jsem si vypapala další 4 kila. Pak se váha zastavila a stojí. Uznávám, že jsem jedla fakt hodně, sice zdravě a jen z hladu, ale zkrátka moc. Hecla jsem se, protože chceme brzo druhé dítě a nechci si ani představit to číslo na váze, kam bych se mohla dopracovat. Takže jsem si našla, kolik jedí "normální" lidi, tedy kolik porcí čeho denně a kolik je jedna porce. Držím to teprve 3 dny a je mi vysloveně mdlo. Nechci nad tím mávnout rukou, chci vědět, že jsem udělala vše, co bylo v mých silách. Zatím se cítím jako slaboch bez vůle, nenažranec, co má hlad po normálním jídle, který ostatním v pohodě stačí. A to není dobrej pocit.

makky1310
11. srp 2017

@janicka_tkanicka ja vim ze by jsi chtela jit s vahou spis dolu ale Tvy telo asi ted potrebuje hodne energie predpokladam na kojeni (nepises jestli kojis). Ja po porodu taky zrala jak mlejn, vaha sice stala ale taky jsem byla nestastna. Ale pak me zrava presla a mam rok po porodu 12kg dole. Hlavne se snaz jist zdrave a uvidis ze se o casem zmeni, nebo se zeptej Dr jestli to neni hormonama. Ja ale myslim ze bys mela poslouchat svy telo, ono samo vi co potrebuje.

janicka_tkanicka
11. srp 2017

Asi jo, díky. Kojením je to určitě. Prostě se mi nelíbí, že jím víc., než ostatní, to je pak jasný, že nehubnu. A kdybych měla do budoucnosti nějakou pozitivní vyhlídku, snášelo by se to líp