Při opakovném UTZ v I. trimestru nejsou pohyby plodu

pingui
20. kvě 2013

ahoj,chci se zeptat zda se některé z Vás stalo,že při opakované kontrole v I.trimestru nebyl zaznamenán na UZ žádný pohyb plodu,jen akce srdeční. Má lékařka vždy komentuje že spí,a to jsem dnes měla kafe a sladké. Screening mě teprve čeká,ale jsem nervní protože máme za sebou už hodně špatných zkušeností, a nyní máme vysoké riziko poškození všeho možného plus poškození CNS....jsem ve 12tt od zítra 13tt. je zde někdo komu se dítko také vůbec nehýbalo? dík

anushka111
20. kvě 2013

Ano mě, malá byla spáč, alespoň od 7 od rána do 6 do večera( měla to tak po celou dobu těhotenství), taky jsem kvůli tomu pila kafe a colu a nic... Zkrátka si tam vklidu chrupkala .Měla jsem rizikové těhotenství a pořád nějaké komplikace, takže jsem se taky bála, ale opravdu jsou jen některé ty uzlíky spavé v děloze. Jinak je to zdravá a usměvavá holčička, takže ohledně toho spaní bych si starosti nedělala 😉

romantika
20. kvě 2013

vubec bych to s poskozenim nespojovala, jeste je brzo a spousta deti je spavych az do konce tehu. je to celkem normalni, ze hodne spinka, zrovna ma taky nejvic prace z rustem a tak. Na kafe a colu se vybodni tim ji akorat ublizis. Nejake pohyby muzes zacit sama citit kolem 20tt ale nekdo ma takove miminko az do konce. Ostatni problemy zjistis postupne, nejspis te poslou na amnio ci tak, tak drzim pesticky at jsou to jen ty proklate blbe testy, co maji velkou chybovost. Taky jsme si tak uzili. Ja mam pro zmenu velice hyperaktivni deti v brichu, taky porad nikdo nevedel proc, ale oni stresuji kvuli kazde blbine.
Na monitorech v porodnici pred porody jsme lezely vzdycky aspon po trech a mne ta moje litala jak torpedo, ze jim vypadavala rucicka a ostatnim se za pul hodiny ani nepohlo bez jedineho pohybu. Takze je to uplne normalni. Ve stresu jsem byla ja a ostanim rikali, ze jim proste miminka spi.
Prvni byla hyperaktivka asi od 16tt do te doby si pamatuji ze se take na UTZ nepohla, kdyz jsem byla u gyndy na kontrolach, UTZ mi dela pokazde. Krom toho deti se nejradeji hybou v noci, pres den je chuzi a tak uspis. Cili v pohode, aby sis jeste jako ja za par tydnu neuzila 🙂)))) poradne kotrmelce 🙂.

hanny2
21. kvě 2013

Naše Anetka taky jenom spinkala. Nikdy jsem na UZ mrskající miminko neviděla. A při velkém UZ to nebylo lepší a nic ji nevzbudilo. Pohyby jsem cítila až kolem 22 týdne a to jen maličko. A teď je to zdravá holčička. Přeju ať to všechno dobře dopadne a co nejpohodovější těhotenství.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru