Přibírám na váze rychlostí blesku, 12tt

eluska87
10. pro 2013

Holky pomoc váha mi leze nahoru jak divá dnes jsem 11+1 tt a jsem taková nateklá- prostě se mi asi začíná zas zadržovat voda ač clekem dost piju..co mám dělat..jím pravidelně menší dávky jím hodně ovoce a zeleninyy a kynu jak to prase..Prosím ale rady typu , že v sobě nosím zázrak a že to všechno kolem toho stojí za to mi nepiště prosím..čekám druhé dítko moc se na něj těšíme ,ale kvůli tomu nemusím být jak kysna

kajalka
10. pro 2013

Možná je to i v tom ovoci, obsahuje hromady cukrů. Ovoce fakt jen jako zákusek a nejlíp naše místní, jabka, hrušky. Tropický ochlazuje organizmus a můžeš být náchylnější k nemocem. Taky záleží, co piješ. Nejlepší je voda kohoutkovka, vlažná a klidně s kapkou citrónu.

mrazulkav
10. pro 2013

Já bych asi radši zašla k doktorce... Pokud je pitný i stravovací režim ok, je to přinejmenším divný. Nevím, co můžou dělat za vyšetření v těhotenství, ale sono ledvin by určitě mohli...

marukm
10. pro 2013

@eluska87 A nějaký pohyb je? Teda pokud to nemáš zakázaný nebo tak. Já se snažím každé ráno aspoň protáhnout a zaposilovat, chodíme s manželem plavat..a jídlo si s někým konzultovala? Já vím, že je to klišé, ale já jsem si taky pořád myslela, že jím málo, hodně toho dobrýho, pak jsem nakonec šla k výživové poradkyní a následně jsem zhubla 20 kg. Ale pokud jíš opravdu zdravě a něco k tomu děláš, víc asi nejde.🙂

eluska87
autor
10. pro 2013

@kajalka aha...děkuji dám na to určitě pozor..takže radši chroupat mrkev 🙂 tu teď teda můžu 😀 ikdyž mrkev je taky sladká

eluska87
autor
10. pro 2013

@marukm ne-e výživovou poradkyni tam jsem neblya, ale asi do toho zainvestuju, protože jsem letos dost zhubla díky běhání ,ale to nemůžu že..běhat senedoporučuje..spíš si tak cvičím doma..

marukm
10. pro 2013

@eluska87 Běhat ne, no. Mně doktor řekl, ať chodíme plavat, že to je prostě nejbezpečnější. A kromě skákání, potápění a parašutismu mám prej dělat cokoliv s mírou.;) Ono je to taky možná právě tím, že tělo bylo zvyklý hodně spalovat (pokud si nějak intenzivněji běhala) a teď najednou bum, jíš třeba víceméně stejně, ale spaluješ míň.🙂

eluska87
autor
10. pro 2013

@marukm asi jo běhávala jsem obden 8 km...a teď najednou nicikdyž teda litám pořád kolem syna a chodíme na procházky a snažím se i doma trochu cvičit je to asi holt málo...jen nechci nabrat těch 35 kilo co v prvním těhotensvíikdyž poslední dny jsem pak nabírala jen vodu páč po porodu bylo za 14 dní 14 kilo dole

mysicka_lb
10. pro 2013

Ahojky, a o kolik kg jsi přibrala? Myslím si podobně jako marukm, že to bude hlavně tím, že jsi byla zvyklá na běhání, které najednou nemůžeš provozovat. V tomhle je výhoda nás peciválů, co na pohyb nejsme zvyklí vůbec. Dále bych řekla, že je to možná i tím, že jsi byla zvyklá nosit jinou váhu - píšeš, že jsi předtím dost zhubla. Tvoje přirozená váha je tedy asi vyšší, než jsi měla, a tělo se k ní teď prostě vrací. Nepíšeš podrobnosti.... Je velký rozdíl, jestli jsi předtím měla 52 kg a teď máš 54 kg, nebo jestli jsi předtím měla 94 kg a teď máš 120 kg.

eluska87
autor
10. pro 2013

@mysicka_lb no když jsem otěhotněla tak jsem měla pěknou sportovní postavu a na svých 168 cm jsem měla 65 kilo...v den porodu jsem měla neuvěřitelných děsivých 99,9 kg..pak jsem něco zhubla,a letos na jaře jsem se konečně dokopala a zhodila jsem zpět na svých 65 kilo co jsem vždy měla a pak ještě na 63...nikdy jsem tlustá nebyla ani vychrtlina ale ne..takovou pěknou sportovní postavu jsem měla..ale je to tím, že jsem vždykcy něco dělala..kdybych nedělala nic tak jsem asi ne úúplně jako bečka,ale myslím že bych byla pěkně oplácaná teď když jsem otěhotněla jsem měla 65 kilo opět a už mám 69 kiloněkdy 70 což mi přijde na 12tt celkem dsot..5 kilo

anulilinkaaa
10. pro 2013

@eluska87 Moje je to teda první těhotenství. Před těhotenství jsem měla kolem 65 kg a teď jsem ve 32tt a mám cca 90 kg. (od poslední prohlídky se bojím na váhu) Jím pravidělně po malých dávkách, zdravé věci a nevím, kde je chyba. Moje doktorka mi tvrdí, že to není nijak moc, ale lidi kolem mě se ptají jestli náhodou nečekám dvojčátka a kdy se chystám do porodnice apod.. Navíc si připadám jak vorvaň. ☹

eluska87
autor
10. pro 2013

@anulilinkaaa jak já ti rozumím...já když čekala Vojtíška tak navíc jsem prošla těma strašnýma pařákama a rodila jsem v říjnu..takže přes léto jsem byla oteklá jak prase...fakt taková malá nebo teda spíš velikánská dělová koule..už nechci mít metrák..ikdyž vím, že pak to půjde dolů....ale taky jsem se v tom cítila blbě a měla jsem takovej pocit, že ani manželovi se nemůžu líbit jako takovej baček....

ruljana
10. pro 2013

Ahoj holky, myslela jsem že jsem v tom sama. Taky mám strach z té vahy. Celí život sportuji držím diety a ted jen ležím a kinu... Jinak abych upřesnila jsem 30tt s dvojčátky a už mám nahoře 17 kg a to ted už jen porostem rychlostí blesku ☹ . A pocit jaký máš s manželem mám taky se i stydím převléknout před přítelem i když on je v poho. A co teprve po porodu jak to půjde dolů ☹ ....

pisisvori
10. pro 2013

@eluska87 vůbec to nijak neřeš jen se stresuješ. tělo si to stejně udělá jak chce. Já jsem před prvním těhu měla 69kg při 181cm (mám s váhou od mala problémy a to so jsme na tuhle váhu jedla já při tom by jiný měl 15kg podváhu), 3x týdně spinning a jídlo hodně velká dieta. V těhu jsem jídlo nezměnila...takže mi spíš všichni nadávali, že jím málo a co chudák miminko, jen jsme večer pila občas mléko, ale přestala samozřejmě se spinningem. Jinak jsem až do 34tt chodila do práce, takže zase úplné ležen nebylo🙂. První kg jsem přibrala až ve 14-15tt, pak do 31tt jsme přibrala 8 kg teda 2kg za měsíc což je normál. Ale od 31tt do 40tt dalších 9 kg...celkem 18kg. V porodnici jsem nechala jen 6kg, přestože dcera měla 3950g. 3 měsíce po porodu, ale byl zbytek dole. Pak jsem začala i víc jíst a váha se držela. Do 16m jsem kojila a jak jsem přestala, tak už jsem nesnížila množství jídla(protože už jse na takové ejedení neměla sílu -dcera nespala, hodně plakala, problémy s manželem), na cvičení nebyl čas (nemám žádné hlídání, manžel stále v práci...) a za 1,5 po ukončení kojení jsem přibrala asi 8kg, pak se to časem trochu asi o 2kgsnížilo auž se to drží.

Některé ženské jedí jako chlap, vtěhu přiberou max 10kg av porodnici nechají 8kg, kojením zhubnou další 4kg a břicho mají po půl roce jako by niky těhu nebyly.
Navíc někdo přibere n a začátku a na konci už skoro ne a někdo až ke konci, je to prostě u každého jinak.
Je to všechno jen příroda, metabolismus a nic s tím neuděláš. Neříkám se přejídat, ale když jíš tak jak jíš, tak víc dělat nejde..a tělo si s tím pak poradí🙂.Je to stejné jako se striema, mě se neuděla ani jedna a vsadila bych se, že bych ani nemusela mazat, někdo maže 3x za den a stejně má strií tisíce.

llluckaaa
10. pro 2013

@eluska87 Na tvým místě bych si s tím moc nelámala hlavu. Jako jíst zdravě a v množstvích, jaké se má, to ano, ale nějak cíleně pracovat na pomalém zvyšování váhy je podle mě nesmysl. Můžeš nabírat rychleji, protože jsi byla byla zvyklá mít víc pohybu a teď se ti prostě změnil poměr mezi přijatým a vydaným množstvím energie. Ještě to může být důsledek rychlého letošního hubnutí. No a taky bych řekla, že každá máme v sobě trochu naprogramováno, kolik v těhu přibereme a nedá se to zas tak moc ovlivnit...

lenicka07
11. pro 2013

@eluska87 Ahoj, já taky přidám svojí zkušenost..... Před prvním těhu jsem měla 68 kg (jsem dost vysoká), před porodem 76 kg. Kojením jsem zhubla až na 57 kg (těsně před druhým těhotenstvím) - přestože jsem jedla hrozně moc. Pak jsem jedla tak nějak normálně (a nekojila), před druhým porodem jsem opět měla 76 kg. Nyní kojím a jsem zhruba tam, kde jsem byla, na nějakých 59 kg. Takže já mám pocit že je to jaksi naprogramované 😀 Já jsem tedy vždy v těhotenství zadržovala hodně vody, vždycky jsem osm kilo nechala už v porodnici. Takže na tvém místě bych jídlo hlídala, tedy spíš pokud jde o složení (méně sladké druhy ovoce, více zeleniny, neslazené nápoje atd.) než o množství. Myslím si že držet v těhotenství dietu není dobré. Pokud se ti podařilo po prvním těhu takto zhubnout, podaří se ti to i podruhé. A těch pět kilo v tomto tt není zas taková hrůza, to jsem při druhém těhu měla taky.

amabilis
11. pro 2013

Hele, já mám od začátku nahoře 7kg (jsem ve 12tt), ale beru kortikoidy, po kterých se prostě kyne. Zas z předchozích těhotenství mám vyzkoušeno, že vůbec nezáleží, kolik mám v prvním trimestru, protože při porodu vážím stejně 😅 A mezi námi počítá se oficiálně váha na těhotenské průkazce. Na nějaké poučky o tom, kolik by žena měla nebo neměla přibrat se vykašli. Pokud dodržuješ v rozumné míře životosprávu a i se hýbeš (což já třeba nemůžu), tak neplaš. Tělo ví, co dělá a proč to dělá 🙂 Něco jiného by bylo, kdyby jsi jen seděla a cpala do sebe sladké a přežírala se. Ale evidentně to není tvůj případ, takže klid! 😎

muddledgirl
25. pro 2013

@eluska87 kočí...taky nejsem nadšená...mám taky už 5 kilo nahoře...bohužel po IVF jsem trošku odpočívala a pak brzy skončila na měsíc v nemocnici,kde jsem mohla jen ležet...teď ležet nemusím...ale je mi pořád špatně a nesmím se namáhat....holt se to pak schodí po porodu...Ta výživová poradkyně se vyplatí spíš potom,si myslím...Doporučuji svět zdraví... 😉

prapodivna
17. led 2014

S ovocem bych si hlavu rozhodně nelámala, mám s tím zkušenost, denně sním třeba 2 kil jablek(myslím ještě před těhu), nebo třeba celý ananas a k tomu pak další ovoce a nepřibírám po něm(ovoce má sice hodně cukru, ale taky spoustu vlákniny, na to, aby člověk to ovoce strávil tak musí vynaložit hodně energie, takže je to skoro zanedbatelné. Něco jiného je, když člověk chce hubnout, pak se omezit ovoce omezit vyplatí, ale na udržení váhy je ovoce konzumované ve velkém množství úplně v pohodě, navíc tím člověk zažene hlad chuť na sladké, jaké je čokoláda, oplatky, nebo pečivo a podobné potraviny, po kterých už se opravdu dá ztloustnout). Taky je to super prevence před zácpou a hemoroidy, které má v těhu každá druhá. Podle mě určitě nabíráš vodu.

Nebo jsi ten typ, co hodně přibírá na začátku a ke konci už jen trošku. Jo a hubené holky nabírají vždycky víc, než ty silnější (samozřejmě i tam jsou výjimky).

Moje rada je-zkusit si hodit jídelníček na stránku kalorických kalkulaček, zjistila čeho mám moc, čeho málo a pokud to bude celkem v normě, tak to bude voda. Mě pomáhají procházky, svižná, příjemná chůze.

Ovoce je tvůj kámoš 😉

prapodivna
17. led 2014

Jinak mám ještě jeden tip. Pokud se bojíš, že přibereš, tak je tak důležité, jak člověk jídlo kombinuje, ale je k tomu třeba menší znalost rozložení potravin, tak ti sem lupnu jeden článek, kde je to celkem dobře vysvětlené i s vypsáním potravin, co která víc obsahuje. Nejde o žádnou dělenou dietu, nebo tak něco, ale o pochopení toho, jak funguje metabolismus a které kombinace složek potravy jsou rizikovější a co způsobují. ;) http://neznamnudu.wordpress.com/2012/03/27/jak-... V podstatě jde o to, že když tohle znáš, tak už žádné jídlo nemusí být problém, protože budeš vědět, co si smíš dovolit. Je to delší článek, ale moc ho doporučuju. Řídím se tím už několik let a jsem velice spokojená, mám rychlý metabolismus a jím víc, než většina mých kamarádek, které mají problémy s váhou(většina z nich to má paradoxně z nedostatku potravy).

zunem
17. led 2014

@eluska87 Měla jsem to taky tak (čekám teda dvojčátka), jak začala pracovat placenta, tak mi začalo být dobře, ale mám spíš nechuť k jídlu, takže jím pravidelně menší porce. A stejně mi vyskočilo za necelý tři týdny +5 kg, když jsem to říkala doktorce, tak říkala, že to je individuální, že to je zadržování vody. nepozoruju sice na sobě, že by mi otíkaly nohy nebo něco, ale zvětšilo se mi ohromně břicho, manžel tvrdí, že roste před očima, miminka, ale odpovídají své velikosti. Oměřila jsem se metrem, a kontroluju cm na jiných částech těla a fakt to je jen to břicho. Koupila jsem si čaj těhu, ale ten co obsahuje kopřivu a začala brát horčík. Zkus mrknout na diuretické potraviny a zařadit do jídelníčku. Ovoce a zeleniny jím taky hodně, raději než čokoládu, po té mi je blbě.

eluska87
autor
17. led 2014

@prapodivna ježiš ty jsi zlatá..moc děkuji přiznám se jsem líná si najít nějaký takový článek kde se tím musím nejdřív prokousat a pak zjistím, že radši si najdu nějaký jiný a ty mi to přímo sem hodíš..Děkuju moc hned jdu na to..

eluska87
autor
17. led 2014

@zunem a ten čaj máš k čemu aby se tělo nezásobovalo vodou??

zunem
17. led 2014

@eluska87 To je normální těhu čaj. Piju 1-2x denně jak mám chuť. Jen je více druhů na druhu. Pokud se zavodňuješ tak je dobré znát potraviny, které tomuto procesu zabraňují nebo alespoň nenapomáhají.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru