Přibývání váhy během 1. trimestru

talls
3. črc 2008

Ahoj holky, můžete sem písnout, kolik jste přibraly během prvního trimestru? Já jsem teď 14+4 a mám cca 2,5 až 3 kg nahoře a docela viditelný bříško...už se ani omylem nevejdu do mých původních oblečků...Jsem z toho docela překvapená...No, bude ze mne brzo asi velryba 😀

evamik
3. črc 2008

Já jsem zatím -1 kg, ale břicho mám už taky... 😉

ines22
3. črc 2008

Ahojky, já sem v prvním trimestri přibrala necelé kilo 🙂 ale ted je to horší 😅

petis
3. črc 2008

Ahojky, já jsem dnes 15+2 a po dnešním vážení mám nahoře 1 kg.
Ale já mám velkou výchozí váhu (78kg při 173cm), hubené holky nabírají rychleji, pokud teda první měsíce neproblinkají.
Jinak bříško už mám taky, do věcí se vlezu jen do takových, co jsou pod pupek, jinak jsem si koupila těhu kraťule a sukni, ať bříško moc nestalučuju, když sedím 8 hodin v práci.
Mezi velrybami nebudeš sama, neboj 😉

apfele
3. črc 2008

já začla přibírat až od 16.týdne, do této doby jsem byla na své váze. Nyní mám 6 kilo nahoře a jsem ve 30.týdnu , přibírání je hodně individuální. Tak se tím nestresuj, hlavně, že je zdravé miminko.

evamik
3. črc 2008

Petis, to nevím, jestli ta teorie platí... Já mám BMI 18 a zatím jsem spíš hubla... 😉
Apfel, tak to máš fakt dobrý! 🙂

dan.ka
3. črc 2008

Ahoj holky tak jak to tady čtu jsem asi na tom nejhuř 😉 mám už 25kg nahoře a to mám ještě 2 týdny do porodu.Ale mimi v břišku je v pořadku tak mě ani ty kg netrápí.Jak přišly tak snad i odejdou 🙂

petis
3. črc 2008

Evamik, já to slyšela a znám ze svého okolí. Je jasné, že pokud v prvních měsících moc nejíme a je nám zle, tak hubneme. A je jedno, jestli jsme tlusté nebo hubené 😉
Apfel, to máš fakt dobré, taky bych chtěla nabrat tak málo 🙂

ines22
3. črc 2008

Danka.Já mám ted nahoře asi 15kg a do porodu přes 3 týdny, taky doufám že jak ty kg přišly tak odejdou 😀

oskarka
3. črc 2008

Ahojky jsem na začátku 26.týdne a mám nahoře 1kg, uvidíme, jak to bude pokračovat dál.

evamik
3. črc 2008

Danko, 25 kg?! 😕 To si nedovedu vůbec představit! Ale na fotkách vypadáš dobře! 😉

dan.ka
3. črc 2008

Já jsem hodně o tom četla i na netu a maminy pišou že přibraly i 33kg a více a na konci šestinedělí byly na své váze 😉 .Tak uvidíme jak to bude probíhat u mě pokud to nepujde dolu samo tak jak přestanu kojit Lelinku tak budu na sebe hodně přísná.

dan.ka
3. črc 2008

evamik:na fotkách to nejde ani tak vidět,ale skutečnost je jiná ted momentálně jsem jako malej slon 😀

talls
autor
3. črc 2008

No, je teda fakt, že já neměla vůbec žádný nevolnosti (ani náznak) a první 2 měsíce jsem vůbec neměla chuť na zeleninu, kterou jsem před tím jedla na kila...takže taky tím jsem asi přibrala...no, uvidíme, jak to bude pokračovat. Nějaký extremní chutě nemám, občas si dám sladky, to jo, ale jím normálně...určitě nejím za dva...Ségra je hubená a když čekala děti, tak během 2 měsíců přibrala 4 kila a měla pupík pěkně vidět. Gynekoložka se skoro hrozila, ale pak nakonec ségra přibrala jen 12 kg...tak doufám, že se do 15 snad taky vejdu...

evaviki
3. črc 2008

Ahoj, ja som v 9tt a zatial som tri kila zhodila. Ale oblecenie mi uz zacina byt v pase tesne..🙂

kjitka
3. črc 2008

já jsem přibrala do 21.týdne 2kg,do 25.další 4kg,od 25.týdne do 33.už jen 3.Zatím teda jen 9 a v tom vedru ani není na jídlo chuť,tak snad se do konce vejdu do nějakých 12 kg(dnes konec 34.týdne)

campi
3. črc 2008

Ja jsem nejdriv zhubla 2 kila - cely druhy mesic jsem prozvracela, uz 10 dni neblinkam, pokracuju ve svem systemu - kazdou hodinu trochu snist, a to od 7 rano do 9 vecer a jsem ted na puvodni vaze.

krista
3. črc 2008

Ahojky,
já jsem během první trimestru zhubla 4kg 😉 Bylo mi až do 20tt příšerně zle 😝

ivka76
3. črc 2008

Tak já v podstatě ani moc nevolnosti neměla.... ale obecně mi teď stačí jen poloviční porce. Takže mám 0,5 kila nahoře. Jen se obávám, že to teprve přijde a budu další velryby... s těmi dvěma kousky 🙂

jaja257
3. črc 2008

Ahojte,
tak ja osm dnes rano utrpela maly sok. 😲 za tri dni som pribral 0,6 kg 😠 ak to pojde takto dalej tak sa na porod bud dokotulam alebo ma dovezie zeriav 😉

ilonkaa
3. črc 2008

Ahoj,tak já jsem dotedka zhubla 2kg a to jsem asi tak 3 týdny zvracela.Tak uvidíme jak to půjde dál.

luciakubista
3. črc 2008

holky tak ja jsem pribrala uz 14kg 😒 jim uplne normalne

chila
3. črc 2008

Ja jsem taky přibrala 14 kg a taky jím normálně ze začátku mi špatně nebývalo takže se vykrmuju od začátku těhu a říkam si že ty kilečka navíc vyběhám u malěho mimíska.

boobinka
3. črc 2008

ja pribrala do 16tt 1kg a ted mam 14kg navic... a taky skoro nic nejim 😖

meleri
3. črc 2008

Cau holky, jsem 15+6 a zatím jedno kilo. prý se nejvíc přibere v těch posledních měsících..🙂

luc.ija
3. črc 2008

Ahoj.Připadám si tady mezi vámi jako prasátko.Já totiž přibrala během prvního trimestru asi 10 kilo,dohromady pak nějakých 23.Ony přišly tak nějak samy a nenápadně... 😒

talls
autor
3. črc 2008

Luc.ija, konečně někdo, kdo taky přibral hned zkraje... 🙂 Aspoň v tom nejsem sama! Ale 10 kg v prvním trimestru je fakt docela dost, z toho bych byla asi na nervy... ale holt každý nabírá jinak 😉

rolincova
4. črc 2008

Ahojky holčičky, já jsem v 19tt a první 3 měsíce jsem zhubla 3kg, teď mám nahoře 1,5kg.

jankapavol
4. črc 2008

Ahoj holky a odkdy vam zaclo byt zle?

talls
autor
4. črc 2008

Tak jsem se dnes vážila, zas jsem se děsila, co tam na mne vykoukne a ono míň, než jsem čekala...dokonce o 2 kg méně, než když jsme se vrátili z dovči, tzn v neděli -78(dnes pátek-76)...tak naštěstí to rychlý přibývání bylo asi jen takový to "dovolenkový"...to mám vždy, že na dovče přiberu a pak se to doma zas srovná. Takže teď jsem 14+5 a mám nahoře cca 1,5 až 2 kg. Takže doporučený přírůstek, jupíííí 🙂 . Jinak moje výchozí váha je celkem vysoká, protože jsem eifelovka se 187 cm... 😀

Jankapavol: mne např. nebylo zle vůbec...prostě ani jednou jedinkrát...sama jsem se divila.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru