Prsa na začátku těhotenství. Kdy se mi zvětší?

mika2
13. pro 2011

Ahoj holky, chtěla bych se vás zeptat na vaše zkušenosti ze začátku těhotenství....pořád čekám, kdy se mně zvětší prsa (jsem 5+2tt) a ono nic, jsou citlivější, v noci víc bolí, ale jinak vůbec nic, pořád stejně malý 😒

elana
13. pro 2011

@mika2 třeba se nedočkáš 😅 , mně se za celé těhotenství nezvětšily vůbec a když se mi nalily mlíkem, tak jsem poskočila ze své velikosti 75A na celou obrovskou 70B 😀 , takže vklidu, rozhodně to není pravidlo, ač neříkám, že spíš já nejsem výjimka...

mika2
autor
13. pro 2011

Elano děkuji za reakci, to víš, pořád čekám na nějaké příznaky a krom únavy a občasného bolení prsou mně nic není, né že bych si přála zvracet a podobně, ale vůbec si nepřipadám těhotně 😒 Možná je moc brzo

salomee
13. pro 2011

Mě se taky nezvětšilo nic a jsem v začátku 18. tt. Už ani nevím, kdy mě přešel ten tlak a pobolívání. Teď jenom trpím, když jsem dýl (no, dýl..stačí čtvrthodina) venku v zimě - psycho bolest bradavek, taková palčivě řezavá a fakt silná, nikdy jsem to neměla... A to micelkově zima ani není, chodím oblékaná tak, že se cítím dobře, až na toto.

mika2
autor
13. pro 2011

to teda musí být nepříjemný, taks nad u vás nebude tuto zimu moc mráz 😕

elana
13. pro 2011

@mika2 já Ti rozumím, měla jsem vytoužené těhotenství, dlouho jsme se snažili, navíc po dvou nezdarech...takže jsem se taky pořád pozorovala, čekala na příznaky, mačkala si prsa, prohlížela břicho-a ono furt nic a nic a nic 😅 Bříško vyskočilo samo až někdy ve 4. měsíci, prsa nenarostly, žádné příznaky nedorazily...no a těhotná jsem byla a šťastně jsme to dotáhli do konce. Buď ráda, že je Ti dobře, dej na svou intuici, jestli se v Tobě hluboko uvnitř ozývá tichý hlas, že to bude dobré-tak věř, že to dobré bude. Protože sebevíc příznaků Ti nezaručí, že bude těhotenství úspěšné až do samého konce, stejně jako žádné příznaky neznamenají, že tam ten zázrak neroste.

mika2
autor
13. pro 2011

Elano přesně jak píšeš -pětkrát denně u zrcadla prohlížím prsa, v noci vstávám na WC a mám radost, když mě prsa hodně zabolí a ozvou se, jsou totiž to jediné, co mně moje těhu připomínají 😉 Jinak moje intuice je příliš opatrná, také máme za sebou nějaký ten nezdar a člověk už se bojí byť jen doufat 😒

elana
13. pro 2011

@mika2 chápu chápu...já se taky bála, hrozně, celé těhotenství jsem měla strach. Ale přitom jsem opravdu hluboko uvnitř věděla (radši napíšu věřila), že tentokrát to vyjde, i když jsem se s tím nikomu nesvěřovala a navenek šílela a plašila. Tak se drž, jestli toužíš po příznacích, tak Ti nějaké teda přeju 😀 , ale jinak spíš ať je Ti dobře a užíváš si tenhle úžasný smysluplný klid. Ano, takhle zpětně na těhotenství nahlížím 😉 Mateřství je totiž úžasný smysluplný fičák 😀

majcam
13. pro 2011

...to já je mám zatim jak opíchaný od vosy,a na bradavky si nesmim ani šáhnout,musim spát v podprsence, protože veškeré otření,to je jak kdybych si je pálila 😕

salomee
13. pro 2011

Hm...tak na to, že mám před sebou celou zimu a patrně mráz, na to jsem ani nepomyslela 🙂 .
Jo no já si zas ráno hledím na břicho ještě vleže, je to krásně vidět, kam až děloha sahá, dnes jsem měla bouli na jedné straně břicha...fakt se sleduju jak nějaké UFO, bo je to pro mě všechno tak těžce nové🙂. Večer už to tak vidět a nahmatat nejde, ale ráno, než vstanu, to pozoruju ze všech stran, jak to jde😀.

salomee
13. pro 2011

@majcam Teda, to nezávidím, vypadá to, že to co popisuješ, mám taky, ale jen když jdu ven do zimy.

majcam
13. pro 2011

@salomee jj taky to mám,když mi přejede mráz po zádech,po sprše a tak...,ale to už jsou prkotiny,hlavně aby vše bylo v pořádku... 😉

belunkaa
13. pro 2011

Závidím -kéž by se mi prsa nezvětšila.... ☹ i před otěhotněním jsem je měla přirozeně velká a teď jsou ještě větší a bolestivé-jestli to tak půjde dál vyskočím z podprsenkové abecedy 😀

mandre
13. pro 2011

Mně teda prsa nebolela vůbec, ale co se týká velikosti, takl už jsem na 75DD 😀 z původních 75C. Kolik to ještě bude, až začnu kojit 😅. Novou podprsenku jsem začala potřebovat kolem 15.tt.

camelinka
13. pro 2011

Já se těšila jak budu mít v těhu konečně prsa a nic 😀 😀 😀 . akorát v prvním trim bolela, jinak změna žádná 😀

klarka1
13. pro 2011

mně se prsa zvětšili až po porodu, nyní jsem zase těhotná a je to stejné, zatím, stejně velké, jen mi ztmavly dvorce a bradavky jsou citlivé 😉

ustarana
13. pro 2011

Mne sa prsia zvetsili o 1 cislo uz v 1. trimestri a naviac ma palila koza na prsiach akoby horela. Este kojim, takze velkost je zatial rovnaka, ale ten tvar! No to je do inej diskusie.

hehena
13. pro 2011

taky se mi prsa vůbec nezvětšily... pořád C a taky bych si postěžovala na tvar 🙂))

andelka
14. pro 2011

Mně se v obou případech zvětšily a byly citlivější. Ale jen o trošku, tak o půl čísla, po porodu a během kojení už se nezměnilo nic. Naštěstí skoro ani po odstavení. Zvětšily se jen na začátku těhu. Ale to půlčíslo nahoru dolů je detail.

saminomimino
14. pro 2011

@mika2 mě se zvětšili u obou těhu jen mírně né jak někdo uvádí 2-3 čísla,mám je obecně menší takže i malý nárůst byl vidět ale rozhodně to nebylo hned z kraje těhu až tak po 12tt.teď mi zaím taky nerostou ani nebolí ale přikládám to ještě nedávnému kojení 😉

evaviki
14. pro 2011

ja som sa tiez tesila, ze pocas tehu narastu a konecne nieco budem mat a nic...zvacsili sa pri kojeni, aj to len o pol cisla.. ked som prestala kojit, tak som sa tesila, ze aspon to pol cislo ostalo a po troch mesiacoch zrazu vsetko zmizlo a bola som na tom este horsie ako predtym..

mika2
autor
14. pro 2011

😀 myslím, evaviki, že na tom budu obdobně

sussanah
14. pro 2011

pockej, za chvilku se budes ptat, kdy uz to zvetsovani konecne skonci 😀

jennyska
4. lis 2013

@mika2 @sussanah @evaviki @saminomimino @andelka @ustarana @klarka1 @camelinka @mandre @belunkaa @majcam @salomee elana

Ahoj Maminky 🙂

mohla bych Vás oslovit v souvislosti s Vašemi zkušenostmi s bolestmi prsou a naší Wiki knihovničkou Modrého koníka? Tu si tady na MK tvoříme všechny, takže vlastně i vy svými zkušenostmi 😉

Tím, že svou zkušenost vložíte na https://www.modrykonik.cz/bolest-prsou/ pomůžete ostatním těhulkám, které si právě prochází tím stejným a neví, zda je to běžné a nebo jak těhotenství prožívají ostatní těhulky.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji krásný den!
Janča

cerca
17. led 2014

dobrý den jsem v 6+4 a přestali mě najednou bolet prsa.bojím se protože už se nám to jednou nepovedlo.už raději jenom ležím a nic nedělám ale začínám trošičku víc panikařit,už začínám i sem tam plakat.může to něco znamenat ☹

25ka
12. zář 2014

žienky ake ste pouzivaly konjici podprsenky? s kosticou alebo bez po porodu? ma podprsenka bez kostic nejaky vpliv na tvorbu mleka alebo to iba seba klamem? ci to je len o pohodli a na mliecko to nema vliv? mali ste niektora napr podprsenky anita s kosticou a bez aky bol rozdiel a co pohodlie atd. http://www.mamaja.cz/pro-maminky/kojici-podprse... a este dalsia otazka moze s amliecko stratit stresom alebo cim este?

tarra27
12. zář 2014

@25ka já mela klasické pevne s kosticema....neb jsem před trhu mela c, na začátku tehu hned d, po porodu zcela jisté e 🙂)) a kdybych mela mít kojící, prsa mám ted u pasu......

Musíš si ale koupit vhodnou velikost a dávat pozor, abys je neměla az moc zmacknute na špatných místech, aby se mléko tvořilo a neměla jsi zánět....ale to vychytas....rozmasirujes když tak.....

kackabo
17. zář 2014

já jsem těhotná na začátku 8 tt prsa jsem měla malá vždycky, při prvním těhu se mi zvětšili o jedno možná o slabá 2 čísla a teď se zvětšili o kousek tak o půl čísla ale jsou větší takové pevnější, také se mi zvětšili a ztmavli dvorce

amilu
3. říj 2014

mě se prsa zvětšili ještě než jsem našla dvě //, to byl můj první příznak.zrovna sem si šla koupit novou podprsenku.v noci nevím jak si lehnout a už předtím 70D mi stačilo,tedˇ 70DDD tak doufámže už se to moc nezvětší,pač nevím kam to budu dávat.. 😕

barinkas
3. říj 2014

u každé to bude jiné 🙂 já měla před těhu 75B, v těhu 75C, jak se malá narodila, to netuším co to pár dnů bylo 😀 otekly, velikostně dobré airbagy 😀 pak to bylo zas zhruba těch 75C, ale jak malá méně pila, 75B, no a po odstavení 😀 75A 😀

potrinka
6. kvě 2015

Ahoj holky, taky mě docela dost bolí prsa, jsem v 6tt... nevíte jestli to časem přejde? nebo mě budou prsa bolet celé těhu?? nemůžu se ani předklonit natož spát na břiše. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru