Průjem v 1. měsíci těhotenství, je to normální?

monika1415
4. kvě 2013

a mám průjem je to normální ?? neškodí to mimču?

kacenka1111
4. kvě 2013

@leniiis presne, zase zalozeno tento mesic....ach jo...holky, divejte se na datum registrace!

monika1415
autor
4. kvě 2013

to má být narážka na mě?

rebinka
4. kvě 2013

@monika1415 čauky, asi jsi těhulka poprvé, tak je jasné, že se v tom tolik neorientuješ, ale asi doktor opravdu myslel 3.týden po ovulaci. Já jsem měla poslední ms 13.3. a u dr. jsem byla 2.5. a řekl mi, že dle ultrazvuku 6+6, dle ms jsem byla 7+2. Takže podle UZ sedmý týden, podle MS už osmý. Termín mám 20.12. S průjmem moc neporadím, já naštěstí žádné větší obtíže nemám ani teď ani u první dcery.

monika1415
autor
4. kvě 2013

ano poprvé... viděla jsi tu fotku ??? takze jsem skoro v druhem

rebinka
4. kvě 2013

@monika1415 no já nevím, moc se v té fotce nevyznám. Já mám fotku s "fazolkou" už 🙂

monika1415
autor
4. kvě 2013

nu 20 jdu na kontrolu 🙂) prej tam bude videt hlavička mi to říkal

rebinka
4. kvě 2013

@monika1415 určitě, já jsem už slyšela i srdíčko, bylo to krásný....pro průkazku si jdu 15.5. v pondělí musím na odběry, snad dopadnou v pohodě.

sabcav
4. kvě 2013

@monika1415 já jsem vždy u dr. hlásila týdny a termín porodu, ne měsíce, ale tabulky na měsíce jsou např.zde:

https://www.modrykonik.cz/fotoblog/adenka84/alb...

a přidávám fotky - jedna z konce 6. týdne = 2 týdny po vynechané menstruaci, to byl vidět jen gestační váček (jako u Tebe) a pak z 9. týdne (tam je už vidět malý človíček)

megy
4. kvě 2013

no já si myslím, že dr. určil 3tt proto, že se jedná o 3tt od ovulace, tudíž jakoby správné stáří těhotenství, celkově se tedy jedná o cca 6-7tt, na uz máš krásný gestační váček uložený v děloze, zatím bez žloutkového váčku a miminka, ale to sse během týdne změní na viditelné miminko se srdíčkem🙂
s průjmem zkušenosti měla moje sestra a doporučovali pouze hodně tekutin a žádné prášky, dietka 🙂 držím pěstičky a gratuluji k těhulkování. kéž by mě to tento měsíc taky potkalo 🙂 sice podruhé, ale o to se víc těším

lucyvivien
4. kvě 2013

Ja si myslím , že si v 7 týždni a že si to nejako blbo pochopila ten 3 tt . Odpovedalo by tomu aj foto UTZ, takže si v druhom mesiaci.

monika1415
autor
4. kvě 2013

děkuju moc všem 🙂 už se nemůžu dočkat na 20 počítám každý den ... jinak také gratulace 🙂)

helcenka
4. kvě 2013

No holky, opravdu někteří doktoři říkají, jak staré mimčo, podle UTZ je a ne v jakém týdnu těhotenství. Protože de facto, těhotenství se sice počítá podle poslední menstruace, ale plus mínus ty první 2 týdny se žádné miminko nekoná, že...
Kamarádka chodila k mudře a ta jí pokaždé říkala týdny těhu a ono to neodpovídalo, jsem jí dokonce i řekla, že je snad úplně hloupá nebo co, tak se příště zeptala mudry a nakonec jsme se dopracovaly k tomu, že doktorka jí těhotenství počítala zhruba ode dne ovulace, jak odpovídalo miminko - tedy odečítala asi 15 dní od poslední MS... Takže to vlastně vůbec nesedělo.

@monika1415 - velká gratulace, hlavně klídek a pohodička. Jinak těhu se opravdu počítá od poslední MS, i když je to vlastně blbost 😀 , ale to by se pak každému muselo počítat individuálně, protože každá žena má jinak ovulace, nemusí být ve stejný den cyklu a to by v tom byl pěkný hokej...
Na průjem v těhotenství můžeš jenom živočišné uhlí... Měla jsem v těhu střevní chřipku no a bohužel jsem to musela pár dní ustát... Ale udělej si odvar z rýže a ten vypij nebo do do něj ještě rozmačkej uvařenou mrkev a sněz to. Vynech mléko a jez jen zakysané mléčné výrobky. A vynech další projímavá jídla - žádné mastné věci, meruňky, švestky...
Kdyby to trvalo delší dobu, zajdi radši k doktorce - aby ti udělala třeba testy, jestli nemáš nějaké mršky ve střevech. A můžeš si koupit nějaké laktobacily, stačí se zeptat v lékárně, oni ti poradí, které v těhu můžeš.

petakk
5. kvě 2013

@rebinka Ahojda,tak koukám,že mám stejné datumy jako ty 🙂 .Poslední ms 13.3., u doktora jsem byla 22.4. (mamka měla 24.4. narozky,tak jsme ji chtěli dát dáreček),ale pan doktor sice těhotenství potvrdil,ale jěště nebyla vidět srdeční činnost,bylo brzo a pozval mě na 6.5.Bohužel jsem 29.4. večer chvíli krvácela,tak jsem jela k doktoroj 30.5.,mimi povyrostlo,ale mám hormony a klidový režim.Od tý doby je vše v pořádku,zítra jdu na kontrolu,tak doufám,že je vše ok.

rebinka
6. kvě 2013

@petakk ahojky, tak to je pěkný 🙂 držím pěsti, aby bylo vše v pořádku. Já jdu dnes na odběry, tak snad bude vše v pohodě. Příští týden jdu pro průkazku 🙂

monika1415
autor
6. kvě 2013

jujky tak to všem gratulace ... a kdy se dostává knížečka?? a můžu kafé jedno denne?? a jsem závislá na coca cole to je asi špatné co ☹( už mi povyrostlo bříčko po ránu mám křeče ☹( tak vám přeji hodně šťestí !!

petakk
6. kvě 2013

@rebinka tak od doktora doma,mimi v pořádku,srdeční činnost krásně vidět,máme 7mm 🙂.Podle ms 7+6,podle ultrazvuku 6+4,termín vánoce nebo silvestr 🙂.Přeju ti ať jsou odběry ok.

rebinka
6. kvě 2013

@monika1415 colu bys neměla pít ve velkým množství, ale spousta těhulek do sebe ze začátku nic jiného nedostane. Já mám dneska žaludek jak na vodě a furt nevím, co mi chybí, tak si dám taky trochu coly 🙂 dík za tip. Jinak s kafem já skončila, jelikož je mi po něm děsně těžko, ale myslím, že jedno denně by vadit nemělo.

rebinka
6. kvě 2013

@petakk jé, tak to je super termín 🙂 Já doufám, že na Vánoce budem doma už 🙂 Super, že srdíčko tluče! Já byla dle UZ ve čtvrtek 6+6 a mimi mělo asi centimetr 🙂 jsem zvědavá jak bude velký toho 15.5., to budu v 9tt a dostanu průkajdu.

pehamek
6. kvě 2013

tak holky mně taky doktor řekl, že jsem ve 3, týdnu, když jsem tam před týdnem a kousek byla :D takže pak jsem se tady ptala jak se to vlastně počítá ty týdny a zjistila jsem, že kecá :D

deerdivi
1. led 2015

@pusolamy
Měla jsem slabou neobvyklou menstruaci a na to pár dní mykóza, takže nastal i růžový výtok...teď mě trápí průjem..co to může být?

betelgeuzz
1. led 2015

@deerdivi cokoliv. jestli máš podezření na těhotenství, udělej si test.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru