První týdny těhotenství, dny do kontroly se vlečou

myskaa23
6. čer 2014

ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, je tady taky některá, co je v začátku těhu já jsem 6tt a má prostě strach, neumím se dočkat kontroly, chci vidět zase tu malou bublinu ve mě, prostě se bojím,někdy se cítím, prostě fit a ani těhu na sobě nepociťuji, vím, že je to teprv začátek,ale máte taky pocit strachu? aby na kontrole bylo vše ok? nebo jsem vadná? normálně se těším,až bude maličké pěkně řádit a já o něm budu na plno vědět 🙂
co vy jak prožíváte začátky těhu? podělte se o své pocity děkuji

zuzik106
6. čer 2014

Ahoj tak já mám to stejný jsem ted 8tt a je to hrůza..zjistila jsme to navíc moc brzo takže už sem byla asi 3x na kontrole..ještě ani nemám průkazku to mi bude dávat až ted v úterý.. vždycky se taky hrozím 14 dní do kontroly je hrůza..vždycky si taky říkám že mi nic není jestli je všechno v poho jestli mu pořád tluče srdíčko..a všechno... no hrůza🙂 nejradši bych chodila k doktorovi každej den 🙂

7sarlotka
6. čer 2014

Ahoj holky, jsem na tom ještě hůř....v pondělí jsem to zjistila......a až v úterý jdu na potvrzení těhu to bych měla být 5+2....dnes podle MS to vypadá na 4+5.....myslíte, že tam už něco příští týden půjde vidět???

mafeska
6. čer 2014

začátky těhotenství jsem prožívala tak že mi bylo asi měsíc v kuse zle. Od první kontroly (po tom co sjem zjistila že jsem v očekávání) jsem měla přijít až za měsíc, taky jsem se hodně bála aby bylo vše tak jak má a měsíc do další kontroly mi přišlo jako strašná doba. Celkem ty dny ale letěly.Těhotenství sjem měla naštěstí bezproblémové (kéž by bylo takové i to druhé).
Až s cítěním pohybů jsem se trochu uklidnila. Celý těhotenství jsem se pořád bála a bojim se i teď když jsou dcerce skoro 2 roky 🙂

kifsepixam
6. čer 2014

Holky strach bude pořád....možná pohyby již trochu uklidní...už jsem dál než vy a strach mám šílený a ne jen proto, že mám za sebou špatnou zkušenost...pohyby zatím nikde a taky si pořád říkám, kdybych tak věděla, co se v bříšku děje, ale nebojte se nic, musíme věřit a vše dobře dopadne. Držte se!

pluba
6. čer 2014

@kifsepixam
@myskaa23
@7sarlotka
@zuzik106
Váš strach moc miminku nepomáhá. Zabývám se metodou, pomocí které rychle dokážu odstranit Váš strach. Informace o metodě a hlavně hodnocení některými z "účastnic" skype "sezení" najdete na mém blogu v komentářích k prvomájovému příspěvku. Hodnotící absolvovaly se mnou 1,5 až 2-hodinové skype sezení.

zuzik106
6. čer 2014

@7sarlotka já byla u doktora poprvý taky hrozně brzo když mi vyšel pozitivní test ael čárka byla jen slabší..na ultrazvuku bylo už vidět náznak těhu ale byla jsem jen pár týdnu..

zuzik106
6. čer 2014

Já se hlavně těším až za sebou budu mít 12.týden...to rizikový období,,, toho se taky pořád bojím

myskaa23
autor
6. čer 2014

@zuzik106 tak na to se těším taky🙂
@7sarlotka to bude asi moc brzo, půjde vidět asi jen tečka,ale kdo ví třeba se mýlím
@kifsepixam ženská se pak asi bojí pořád🙂
ale opravdu musíme věřit, že bude vše ok a na negativní myšlení musím zapomenout🙂
holky snad bude vše dobrý-musííííííííííííí🙂

alcar
6. čer 2014

Ja jsem se bala cele tehotenstvi. Mohla bych o tom napsat cely roman! 😀 Nejprve aby bylo srdicko, potom abych nepotratila, potom aby vysel dobre 1.screening, potom aby vysly dobre tripple testy, potom aby vysel dobre 2.screening, potom abych zase nepotratila a doklepala to do 25.tt, potom abych neporodila predcasne (to vygradovalo az tak, ze mi dr. predepsal Diazepam na uklidneni, protoze to bylo mensi zlo, nez neco stresem vyvolat), potom abych nemela komplikace na konci tehu a mimi mi neumrelo tesne pred porodem, no a moje posledni obava byl samotny porod. Celou dobu jsem pouzivala Angelsound, bez toho bych to nezvladala, uz jenom proto, ze mala byla lenoch a moc se nehybala. A taky jsem mela (nastesti 😀) kamaradku na echokardiografii, ktera mi 2x musela pojezdit sondou po brise, abych vedela, ze mimco zije. Takze je fakt uplne normalni, ze se clovek boji... Navod na to, jak to zvladnout neexistuje. 😅

bajana
6. čer 2014

@myskaa23 pozitivnym testom sa zacina strach matky o dieta, ktory nikdy uplne nezmizne....bude mat rozne fazy a roznu intenzitu, ale vzdy tam bude...neostava nic ine, len sa s nim zmierit a naucit sa zit...pretoze strach a stres miminku neprospievaju

darkyn
6. čer 2014

Ahoj ... jsem tu nová a pozitivní těhotenský test mě vyšel ve středu a teď v pátek znovu, 20.5. mám jít na prohlídku, zda jsem těhotná a v pořádku. Jenže, mám hrozné bolesti v podbříšku, křeče, občas ustanou, ale hlavně odpoledne je to chvílema k nevydržení. Nevím, zda máte někdo, nebo jste měli také počáteční bolesti. Bojím se, že je něco špatně ☹

bajana
6. čer 2014

@darkyn kolky den cyklu si? uz ti meska MS?

zuzik106
7. čer 2014

@darkyn já měla ty bolesti taky a vlstně pořád mám...ze začátku to bylo hrozný..pokaždý sem hned utíkala na záchod zkontrolovat jestli neteče krev a je vše v poho..doktor taky íkal že je to normální..ted ty bolesti mám taky občas.křeče ale zachvíli to pak přejde...a někdo to prý mývá když je v období že by měl mít MS.. a na kotrolu deš 20.6? asi ses o měsíc spletla 🙂

jity27
7. čer 2014

@darkyn Ahoj, při prvním těhotenství jsem to měla úplně stejně. Dostala jsem magnezium při první kontrole a od té doby bylo vše ok. To miminko se musí někam vejít, tak prostě uvnitř tebe všechno trochu rozpíná 🙂 Bohužel sem pak o první přišla. Ale teď jsem v 9 týdnu a vše probíhá bez bolestí. Už ty svaly jsou povolené z minula 🙂 Ničeho se tedy neboj 🙂 Taky se říká, že uhnízdění vajíčka může být bolestivé z počátku. Je tam těch faktorů více. Takže žádný strach, bude vše ok 🙂

summer18
7. čer 2014

Ahojda, taky se přidávám... dneska bych měla být 6+1 a dr si mě objednala až na 18.6. (na moje narozky) jsem pořád jak na trní... zle mi zatím vůbec není, jen chodím pořád čurat, bolívá mě podbřišek a občas prsa. Takže taky mám strach. 🙂

darkyn
8. čer 2014

Dekuji moc ... ano, na kontrolu mám jít skutečně až 20.6. neboť mi doktorka řekla, že to mám být nejdříve 14 dní po plánované menstruaci ... což bylo toto úterý. A já mám gynekoložku pouze v pátek, takže od pátku za 14 dní. Teď bolesti krapátek ustali, a vzbudila mne při odpoledním odpočinku úzkost ... Asi budu pěkně vyjančená těhulka ☹
@zuzik106

makussska
8. čer 2014

Ahoj, já se taky tak nemohla dočkat, nakonec jsem šla normálně do laboratoře na poliklinice a myslím za 200 si nechala vzít krev na přítomnost HCG. A to bylo tak vysoký, že to bylo jasný!!!! 😉 Akorát se nedozvíte, jestli je tam srdíčko, nebo ne... Mně moje doktorka řekla, že tohle nemá ráda, asi proto, kdyby to bylo mimoděložní nebo kdyby srdíčko nebylo, aby radost nebyla předčasná, si tak myslím. Ale já to prostě nevydržela 🙂

heduskak
8. čer 2014

@myskaa23 Ahojky jsem teď taky 8tt zítra jdu na druhou kontrolu po práci a 14dní od první kontroly se děsně vleče :/ příjde mi to jako měsíc.. Ještě pokud budu od zítra doma s neschopenkou asi doma umřu nudou :/ mám totiž dost namáhavou práci :( ráda bych pracovala dál ale pak si nechci vyčítat že kvuli praci se něco stalo.. snad mě chápete ;) doufám že už bude zítra srdíčko 🙂 zítra budu 7+2 🙂

zuzik106
8. čer 2014

Já jdu už konečně v úteý..hrozně se těším..ikdyž trochu starchu je tam taky..a navíc je to taky na moje narozky tak dofám že to bude krásnej dárek,,, 🙂 už se těším až zas uvidím to srdíčko a už skoro mimi 🙂

sarkad2856
8. čer 2014

@7sarlotka Ahoj, určitě pujde vidět jen ges.váček a srdíčko až tak v 8 tt 😉 jinak gratuluji

myskaa23
autor
8. čer 2014

@sarkad2856 pokud ja vím tak některé holky tady psaly už o srdíčku v 6 týdnu

zuzik106
10. čer 2014

Tak jsem byla u doktora a vše je v pořádku..dokonce sem i trochu krvácela ale říkal že to nic není..už máme náznak ručiček a nožiček...a poprvé jsem slyšela jak mu bije srdíčko..užásný..hrozně rychle roste..dneksa ten nejlepší dárek k narozkám 🙂

maia74
14. čer 2014

Ahojky, já to zjistila v pátek, přítel byl pracovně mimi, tak tomu jsem to oznamovala až v pondělí (po tel. jsem to řešit nechtěla - bylo to velké překvapení!!!), ani jsem nevěděla, jestli "do doho" půjdeme nebo ne a když jsme v pondělí rozhodli, že jo, tak jsem hned v úterý běžela na gyndu. Bála jsem se aby to nebylo mimiděložní, když jsem do toho vlítla přes prášky a to jsem byla v 6tt. Pak jsem se nemohla dočkat další kontroly v 8tt. bylo to nekonečné... Teď jsem 12tt a přes to že to bylo vážně veliké překvápko, jsme doma všichni hrozně natěšený 😀

marketa11112
23. čer 2014

🙂) ja jdu také na kontrolu az 17.7. , budu pak v devatem tydnu. minuly čtvrtek byla videt jen bublinka -- byl to 5 tyden. také se strasne bojim --- když me brisko poboliva, když ne, když jdu na wc, když se musim ohýbat a stlačovat brisko---to je mi navíc i neprijemne. uz aby 17. nastalo --- jsem nervozni, bojim se , tesim se, neutika to. a az skonci 3. mesic tak mi spadne kamen ze srdce. navíc --- zatím to vi jen manzel a nevydržela jsem a tajne jsem to vykecala bratrovi 🙂). ale ma zakaz o tom mluvit. chci počkat na ten další ultrazvuk a pak to teprve oznámit rodine. ale vlece se to desneeeee!!!

kronecka007
5. črc 2014

Ahoj holky, vidím, že máme všechny stejné pocity 🙂 Já jsem v 5 tt, konkrétně 4+4 a k dr jsem objednaná 18. 7. Vůbec nevím, jak to do té doby vydržím. Snažím se být v klidu, ale dnes jsem párkrát zašpinila. Opravdu jen lehounce světle hnědě, ale hned mám strach, jestli to není špatně. Četla jsem, že pokud to není krev, tak se nic neděje, ale jestli to bude trvat do pondělka, asi raději dr zavolám. Jestli se takhle budu bát pořád, tak to nevím 😀 Věřím ale, že vše dobře dopadne!!!

kejtyna
5. črc 2014

holky nechci vam kazit pocity ale bat se budeme asi porad.. ja se taky ze zacatku nemohla dockat kontroly, ted se prozmenu nemuzu dockat utz. posledni byl v 12tt dalsi me ceka az za 3 tydny v 23tt.. mezitim nic. na zacatku mi alespon bylo zle, coz se dalo povazovat za dobry znameni, ted uz mi je zle jen obcas, mimi nekope, prohlidky mam na 5 min ve verbalni rovine.. nekde jsem cetla, ze strach o dite zacina v prvnich tydnech tehotenstvi a nekonci nikdy 😀

bledulka84
5. črc 2014

@kronecka007 Ahoj, špinění bych se nebála, já jsem si těhu test dělala až v 7. tt, kdy mi začlo být špatně. Mezi otěhotněním a testem jsem měla "MS" dva dny... Bylo to normálně v termínu menstruace, i když kratší a slabší, takže jsem to nějak neřešila. No a v tom 7 tt už mi doktor potvrdil srdíčko a řekl, že je vše v naprostém pořádku. Takže nějaké špinění ze začátku fakt nevadí. Stejně nijak nemůžeš ovlivnit, jestli se správně uchytí, hlavní je být v klidu a nechat to na přírodě.

kronecka007
5. črc 2014

@kejtyna
@bledulka84 Jo snažím se být v klidu, ale nějak to nejde 😀 No prostě co se má stát, to se stane. Ale jestli to takhle bude už pořád, tak jak si to má člověk užívat 😀 Mám takovou radost, ale zároveň se bojím radovat...Je mi jasné, že nejdřív se budu modlit, ať je za mnou kontrola, ať je srdíčko, ať skončí první trimestr, pak druhý, pak ať dobře dopadne porod a pak už celý život 🙂 To jsou vyhlídky tedy 😀 😀

bledulka84
5. črc 2014

@kronecka007 Jo, tomu se nějak nevyhneme, napřed jsem řešila prvotrim. screening, pak UTZ v 20 tt, teď doufám, že bude vše ok aspoň do 28tt, kdy už kdyby mimčo chtělo ven, tak už má aspoň šanci... pak aby porod proběhl ok (aby se mimču nic nestalo)... A přesně, pak se o toho špunta budeš bát, dokud nevyroste, a když vyroste, tak taky... 🙂
Každopádně, mě už se podařilo spadnout z kola a zapíchnout si řidítko pod žebra a mimčo je bez újmy, placenta taky a můj gynekolog to komentoval slovy, že na kole můžu klidně jezdit dál 😀
Z čehož si beru ponaučení - "žádný stres" v bříšku jsou ty prťata dobře chráněná, však pro to to tak ta příroda vymyslela...

marketa11112
6. črc 2014

s tim strachem je to pravda. ja se ted modlim, aby vse bylo ok a srdicko nam bylo jako o závod, a pak to stejne bude pokracovat dal. strach uz ted o mimco a později o clovicka bude porad. nemohu se dočkat 17. 7. , pocitam dny a je to hrozne......

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru